Sparing w Mieście Aniołów: Arsenal vs FC Barcelona

Sparing w Mieście Aniołów: Arsenal vs FC Barcelona 24.07.2023, 19:36, Dominik Kwacz 1116 komentarzy

Amerykańskie tournée trwa. Po porażce z United w Nowym Jorku, Kanonierzy udadzą się na zachodnie wybrzeże. W czwartek zmierzą się w Los Angeles z FC Barceloną.

Dla kibiców pamiętających finał Champions League z sezonu 2005/06, pojedynek z Barcą przywoła zapewne smutny uśmiech. Z jednej strony to wspomnienie znakomitej ekipy na czele z Henrym, Ljunbergiem czy Fabregasem, z drugiej zaś thriller, który zgotowali wtedy piłkarze obu drużyn i ostatecznie gorycz porażki. Tamten mecz okazał się dla Arsenalu zakończeniem pewnej ery. Pomimo regularnego udziału w tych rozgrywkach aż do sezonu 16/17, nigdy nie udało tak zbliżyć do wymarzonego trofeum z uszami.

Teraz, po latach przerwy Arsenal zdołał powrócić do piłkarskiej elity i w nadchodzącym sezonie będzie miał szansę zawalczyć w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Sprawdzian z rywalem tego kalibru będzie papierkiem lakmusowym w kwestii przygotowań do tych rozgrywek. Barca to przecież aktualny mistrz Hiszpanii który zdołał ukończyć sezon z przewagą dziesięciu punktów nad Realem.

Przygotowania do sezonu katalończyków w zasadzie dopiero się rozpoczynają. Mecz z Kanonierami rozpocznie serie gier na terytorium USA, a kolejnymi rywalami będą kolejno Real Madryt, AC Milan i spurs. Ekipa Artety ma do tej pory rozegrane dwa spotkania, jednak wyciąganie daleko idących wniosków po pokonaniu grupy najlepszych graczy MLS mających za sobą zaledwie kilka wspólnych treningów i porażki z United po dwóch rażących indywidualnych błędach byłoby pochopne. Szczególnie ostatni wynik (i przebieg spotkania) nie napawa zbytnim optymizmem, jeśli jednak eksperymentować i popełniać błędy, to właśnie w takich meczach.

Ostatnie bezpośrednie pojedynki w meczach o stawkę to seria czterech zwycięstw graczy z półwyspu Iberyjskiego. Ostatnia wygrana The Gunners to rok 2011. Ostatni pojedynek odbył się z kolei w ramach Gamper Cup w 2019 roku. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Barcelony, a na listę strzelców wpisali się Aubameyang, Suarez i Ainsley Maitland-Niles po trafieniu samobójczym.

Pora rozgrywania spotkania (4:30 czasu polskiego) może odstraszać, jednak nawet towarzyski pojedynek z ekipą Xaviego zapewne nakłoni wielu fanów do nastawienia budzików wcześniej niż zwykle. Wciąż nieznana jest przyszłość kilku zawodników Artety, a ten zapewnił w ostatnim wywiadzie, że każdy dostanie szanse na zademonstrowanie swojej dyspozycji. Ten mecz może zatem przynieść kilka ważnych odpowiedzi. Kto wie, może to nie ostatni pojedynek z Blaugraną w tym sezonie?

Rozgrywki: Mecz Towarzyski
Miejsce: SoFi Stadium, Los Angeles
Data: Czwartek, 27 lipca, godzina 4:30 czasu polskiego
Transmisja: 4:30 w Eleven Sports 1

BarcelonaMecze TowarzyskieUSA autor: Dominik Kwacz źrodło: własne
GreKa komentarzy: 342527.07.2023, 06:29

@Herus napisał: "kiedy esr ostatnio strzelił gola dla nas? Ktoś pamieta?"
26.09.2021

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 127.07.2023, 06:29

Z United chyba jak De Gea został znokautowany przez Freda

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 327.07.2023, 06:28

Vieira wchodzi. Może coś pokaże.

Elastico07 komentarzy: 1256827.07.2023, 06:28

Kiepski mecz odegarda ale od czasu do czasu on tak ma.Lepiej teraz niż w meczu o stawkę

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102027.07.2023, 06:28

Ooo właśnie wstałem widzę ,że strzelone na 3-3 tylko ,że Barca wszystkich wymieniła po przerwie

Mastec30 komentarzy: 628127.07.2023, 06:27

@Dubhead napisał: "Timber na lewej eksperyment czy realna opcja na sezon?"

Chyba zależy od tego kto na DM. Bo Partey bardziej operuje w prawej stronie boisk stąd myślę Timber na Lewej. Z United Z Ricem który bardziej operuje z lewej Timber był ustawiony z Prawej. W każdym razie patrząc na to ile Timber minut dostaje w presezonie to myślę że realna opcja na początek sezonu

Herus komentarzy: 148827.07.2023, 06:27

@Marzag: kiedy esr ostatnio strzelił gola dla nas? Ktoś pamieta?

patryksz komentarzy: 365427.07.2023, 06:26

Panowie, jest jakaś strona czy coś z powtórkami meczów. Chętnie zobaczyłbym dzisiejszy, ale dopiero z pracy wracam :(

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 127.07.2023, 06:26

fajne te strzaly ma ESR

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.07.2023, 06:26

Dobra Arteciorz ściągaj Sake bo oni 3 metry spóźnieni za nim i tylko po nogach go kopia

No właśnie, to jest cały Leo, ma 3 obrońców przy sobie? i tak strzeli

Pań piłkarz trossard.Bardzo lubię tego gościa który nie schodzi po niżej pewnego poziomu.

Cesc1994 komentarzy: 447227.07.2023, 06:22

Ale precyzja, brawo Leo

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9827.07.2023, 06:22

Timber na lewej eksperyment czy realna opcja na sezon?

Mastec30 komentarzy: 628127.07.2023, 06:21

@Piotrek95 napisał: "Śmiesznie jak komentator mówi ze zdziwieniem że niebezpieczna zabawa na własnej połowie przy rozegraniu"

Herus komentarzy: 148827.07.2023, 06:18

Saka ale patela... powinniśmy mieć z 2 bramki więcej...

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 127.07.2023, 06:08

@Piotrek95 napisał: "Nigdy w życiu nie mieliśmy tyle dylematów jeśli chodzi o wybór pierwszego składu

Zina, White, Timber na dwie pozycje

Rice, Partey

Trossard, Martinelli"

Dużo więcej ich jest bo jeszcze między Havertzem a Trossardem na lewym ofensywnym pomocniku, Kiwior na LB/LCB a są jeszcze pewnie wariacje tego składu o których Arteta już wie a my nie mamy pojęcia.

kylo100 komentarzy: 372627.07.2023, 06:08

"Arsenal z delikatną przewagą" :D

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.07.2023, 06:05

Trossard, Martinelli

lutek144 komentarzy: 15027.07.2023, 06:05

Jezu jaki ten sędzia to jest dramat, kto by się nie położył z Barki to ten gwiżdże :D Alonso leży to samo Christensen, Raphinha czy Gundo a każdy przecież z przeszłością w PL, a teraz płacz bo bijo xdd

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 127.07.2023, 06:05

@Piotrek95 napisał: "Chyba raczej zostanie, jakieś były plotki że tylko przy dużej ofercie odejdzie"
Myślę, że już jest za późno na sprzedaż. Partey nie odejdzie wbrew temu co pisał na twitterze @maciuś12pl wklejany tutaj przez @GarfieldaPL: i @Marcinafc93:

@glos_koszalinski okazał się lepszym źródłem

GreKa komentarzy: 342527.07.2023, 06:03

@Piotrek95 napisał: "Ale ten Timber ma jakość, mamy gościa która może na prawie i na lewej stronie grać znakomicie"
Właśnie nasze drewno to wielki pozytyw jako nabytek. Na tournee pokazuje , że może się nam opłacać Transfer

Elastico07 komentarzy: 1256827.07.2023, 06:03

@Marzag napisał: "Gramy z gorszym zespołem od united + są w innej fazie przygotowań niż united."