Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem

Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem 03.11.2018, 19:23, Dawid Wieczorek 1651 komentarzy

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. To stare piłkarskie powiedzenie zdaje się najlepiej opisywać dzisiejsze starcie pomiędzy Arsenalem a Liverpoolem. Kanonierzy musieli ratować remis w końcówce, a nie doszłoby do tego, gdyby wcześniej wykorzystali swoje sytuacje. Konkretniejsi okazali się być dziś jednak podopieczni Jurgena Kloppa i koniec końców podział punktów w tym meczu wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

Oto składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac (81' Welbeck) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (68' Iwobi), Özil, Aubameyang (73' Ramsey) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Cech, Lichtsteiner, Maitland-Niles, Ramsey, Smith Rowe, Iwobi, Welbeck.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Milner, Wijnaldum - Mane, Firmino (80' Shaqiri), Salah (90+4' Matip).

Ławka rezerwowych: Mignolet, Sturridge, Moreno, Lallana, Shaqiri, Origi, Matip.

Kanonierzy świetnie rozpoczęli ten mecz i przez pierwszy kwadrans kompletnie zdominowali ekipę Liverpoolu. Świetne sytuacje do zdobycia gola mieli między innymi Pierre-Emerick Aubameyang czy Henrich Mchitarian. Później do głosu doszli jednak podopieczni Kloppa i dość szybko przypomnieli zawodnikom Arsenalu, z kim mają do czynienia. W 18. minucie gola zdobył nawet Sadio Mane, który dobijał piłkę po strzale w poprzeczkę Roberto Firmino, lecz arbiter uznał, iż Senegalczyk znajdował się na pozycji spalonej. Jak później pokazały jednak telewizyjne powtórki, sytuacja ta nie była tak klarowna i po meczu wzbudziła wiele kontrowersji. Pod koniec pierwszych 45 minut fatalny błąd popełnił również Bernd Leno i gdyby nie łut szczęścia, The Gunners już do przerwy mogli przegrywać. Niemiec przy rzucie wolnym The Reds wyszedł z bramki i minął się z piłką, która trafiła wprost na głowę Van Dijka, a ten strzelił w słupek.

Doskonale wiedząc, jak Arsenal prezentuje się w drugich połowach, wszyscy zacieraliśmy ręce na jeszcze lepszą grę podopiecznych Emery'ego.

Początek drugiej części gry faktycznie zdawał się to potwierdzać i zawodnicy Kanonierów stworzyli sobie kolejne świetne sytuacje do zdobycia bramek. Niestety, podobnie jak w pierwszej połowie, konkretniejsi znowu byli podopieczni Kloppa i w 61. minucie gry wyszli na prowadzenie za sprawą gola Jamesa Milnera. Nie najlepiej w tej sytuacji zachował się niemiecki bramkarz Arsenalu, dla którego dzisiejszy pojedynek z Liverpoolem nie należał do najlepszych w jego karierze.

Po tym trafieniu obchodzący dziś 47. urodziny Unai Emery rzucił wszystko na jedną kartę i desygnował do gry najlepszych ofensywnych zawodników, których miał dzisiaj do dyspozycji. Na całe szczęście do wyrównania w 82. minucie doprowadził Alex Lacazette, który tą bramką ustalił wynik tego spotkania.

Mimo że większość z nas taki wynik przed meczem wzięłaby w ciemno, można czuć lekki niedosyt. Podopieczni Emery'ego zaprezentowali się dziś naprawdę nieźle i gdyby dopisało im trochę szczęścia, a piłkarze ofensywni mieli dziś lepiej nastawione celowniki, to zaistniałaby naprawdę duża szansa na wyrwanie 3 punktów Liverpoolowi. Mimo wszystko, należy zanotować progres wykonany przez Kanonierów pod wodzą Emery'ego, a wynik potraktować jako pozytywny rezultat przeciwko silnej ekipie.

oceń zawodników po meczu

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39204.11.2018, 19:41

Lazio, City, Chelsea weszło, zostaje Atalanta, która musi utrzymać to 2:1 i na sam koniec... Miło jakby wygrał Milan z Udine. 90 dałem, 650 do wyjęcia!

Rowerinho komentarzy: 225204.11.2018, 19:34

@WilSHARE: Na Piątka to za mocna liga była

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.11.2018, 19:28

Pierre-Emerick Aubameyang(5) is the only forward to have scored more goals than Alvaro Morata (4) in the last four matches.

Matko jedyna,hehe.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.11.2018, 19:22

A trio Ozil-Auba-Lacazette ma 15 goli ;)

cyniek1994 komentarzy: 56104.11.2018, 19:22

@Chlopek:
Był bym wdzięczny :) to co polecisz ? W tej kwocie ?

mar12301 komentarzy: 2313704.11.2018, 19:20

@RIVALDO700: teraz by było 13-0 dla Manchesteru.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466904.11.2018, 19:20

@RIVALDO700:

Byłem na tym meczu :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 804.11.2018, 19:19

@RIVALDO700: a może trio Chelsea jest lepsze pod wodzą Sarriego? :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.11.2018, 19:18

W tym sezonie trio Hazard-Morata-Pedro 16 bramek, trio Salah-Firmino-Mane 13. Najlepszy dowód, ze trio czerwonki to nie te samo trio co rok temu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 804.11.2018, 19:17

To jednak trochę żalosne, że o króla strzelców Ekstraklasy będą walczyć 38-letni Robak, 34 - letni Paixao i Angulo.

Chlopek komentarzy: 3593 newsów: 104.11.2018, 19:17

@cyniek1994: Acer/Asus to dobry wybór. Mogę pomóc dobrać model.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.11.2018, 19:08

O widzę, ze Seviila kupiła Promesa ze Spartaka. Dobry był rok temu w LM.

cyniek1994 komentarzy: 56104.11.2018, 19:04

@Theo10:
Właśnie rozgadałem się za Lenovo ale dzięki za radę więc prawodpodnie zostaje jakoś Asus brat ma o bardzo sobie chwali jakość wykonania i podzespoły

Theo10 komentarzy: 827504.11.2018, 19:02

„żeby” zamiast „że”

Theo10 komentarzy: 827504.11.2018, 19:01

@cyniek1994: Nie wiem co polecić, ale mogę odradzić markę Lenovo. Wypuszczają niedopracowany sprzęt, a że wyegzekwować potem należną gwarancję, to trzeba chyba wejść na drogę sądową.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.11.2018, 18:54

Nigdy nie pojme w futbolu dlaczego drużyny X grają sto razy gorsza piłkę na wyjeździe niż u siebie jakby to było granie w inną dyscyplinę sportu. Z Afc CP grało jak równy z równym a dziś już nie istnieje i gra na poziomie sparingowym.

mitmichael komentarzy: 4924304.11.2018, 18:53

21 sorka

cyniek1994 komentarzy: 56104.11.2018, 18:52

Panowie i panie
Mam zamiar kupić laptopa co polecacie tak do 2,5 tys zł ? Głównie to oglądanie seriali o granie w cs go :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.11.2018, 18:37

Cały canal tak ma. Dla nich to najlepszy zawodnik PL.

GROMALL komentarzy: 509004.11.2018, 18:36

@Papaciok; złotoo xdd

zwierz komentarzy: 160404.11.2018, 18:34

Boże, każda transmisja Chelsea to jakieś 20 minut monologu Rudzkiego o Hazardzie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 304.11.2018, 18:12

Hahaha rudzki co za pajac. Jak nam palace gola strzelilo, to malo sie nie posikal z radosci, a teraz mowi o golu, jakby palace wygralo rzut rozny

Milo

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.11.2018, 18:11

City to dziś większą potęga dla klubów PL niż Barca w la liga i bayern w BL. Idą czasy gdzie city będzie sobie pykać mistrza co rok. Tak to jest jak na pomoc i skrzydło ma się po 5 mega zmienników.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.11.2018, 18:11

Brawo CP

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11704.11.2018, 18:10

@WilSHARE: O Sule byłby mega. Podoba mi się jego gra. Do tego całkiem młody. Lepszy już jest od Boatenga takiego.

MarcinQT komentarzy: 260404.11.2018, 18:09

WTF ?

michal192837465 komentarzy: 765404.11.2018, 18:07

Marciniak poprowadzi Inter-Barcelona

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.11.2018, 18:05

@GunnersFan9: W zimę to raczej pewnie słabo że środkami będzie, ale zobaczymy co się wydarzy

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 804.11.2018, 18:03

Na CB chciałbym Manolasa. Wydaje mi się to byłby to koszt rzędu 40-50 mln euro. Chyba że nasz scout wynajdzie jakąś perełkę za mniejsze pieniądze. Na skrzydło Wilfred Zaha, Memphis Depay, Hirving Lozano albo Nicolas Pepe. Możliwości jest sporo. Pytanie jak z finansami.

alexis1908 komentarzy: 360304.11.2018, 18:03

Obrońcy obrońcami ale ja to z miłą chęcią zobaczył u nas młodszego Hazarda gość wykręca od kilku sezonów bardzo fajne liczby w średnim klubie :)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.11.2018, 18:03

o sam*

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.11.2018, 18:02

Chodziło mi osam Środek obrony

Inter ma klasową obronę za jedyne 28 mln. To jest mistrzostwo :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.11.2018, 18:01

Chciałoby się się takiego van Dijka w Arsenalu. Widać jak jeden klasowy obrońca wzmocnił obronę The Reds.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.11.2018, 17:56

Koulibaliy to za mniej jak 70-80 mln nie odejdzie jak nie jeszcze więcej. Transfer z tych nie realnych

LordPrettyFlacko (zawieszony) komentarzy: 49804.11.2018, 17:55