Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem

Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem 03.11.2018, 19:23, Dawid Wieczorek 1651 komentarzy

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. To stare piłkarskie powiedzenie zdaje się najlepiej opisywać dzisiejsze starcie pomiędzy Arsenalem a Liverpoolem. Kanonierzy musieli ratować remis w końcówce, a nie doszłoby do tego, gdyby wcześniej wykorzystali swoje sytuacje. Konkretniejsi okazali się być dziś jednak podopieczni Jurgena Kloppa i koniec końców podział punktów w tym meczu wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

Oto składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac (81' Welbeck) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (68' Iwobi), Özil, Aubameyang (73' Ramsey) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Cech, Lichtsteiner, Maitland-Niles, Ramsey, Smith Rowe, Iwobi, Welbeck.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Milner, Wijnaldum - Mane, Firmino (80' Shaqiri), Salah (90+4' Matip).

Ławka rezerwowych: Mignolet, Sturridge, Moreno, Lallana, Shaqiri, Origi, Matip.

Kanonierzy świetnie rozpoczęli ten mecz i przez pierwszy kwadrans kompletnie zdominowali ekipę Liverpoolu. Świetne sytuacje do zdobycia gola mieli między innymi Pierre-Emerick Aubameyang czy Henrich Mchitarian. Później do głosu doszli jednak podopieczni Kloppa i dość szybko przypomnieli zawodnikom Arsenalu, z kim mają do czynienia. W 18. minucie gola zdobył nawet Sadio Mane, który dobijał piłkę po strzale w poprzeczkę Roberto Firmino, lecz arbiter uznał, iż Senegalczyk znajdował się na pozycji spalonej. Jak później pokazały jednak telewizyjne powtórki, sytuacja ta nie była tak klarowna i po meczu wzbudziła wiele kontrowersji. Pod koniec pierwszych 45 minut fatalny błąd popełnił również Bernd Leno i gdyby nie łut szczęścia, The Gunners już do przerwy mogli przegrywać. Niemiec przy rzucie wolnym The Reds wyszedł z bramki i minął się z piłką, która trafiła wprost na głowę Van Dijka, a ten strzelił w słupek.

Doskonale wiedząc, jak Arsenal prezentuje się w drugich połowach, wszyscy zacieraliśmy ręce na jeszcze lepszą grę podopiecznych Emery'ego.

Początek drugiej części gry faktycznie zdawał się to potwierdzać i zawodnicy Kanonierów stworzyli sobie kolejne świetne sytuacje do zdobycia bramek. Niestety, podobnie jak w pierwszej połowie, konkretniejsi znowu byli podopieczni Kloppa i w 61. minucie gry wyszli na prowadzenie za sprawą gola Jamesa Milnera. Nie najlepiej w tej sytuacji zachował się niemiecki bramkarz Arsenalu, dla którego dzisiejszy pojedynek z Liverpoolem nie należał do najlepszych w jego karierze.

Po tym trafieniu obchodzący dziś 47. urodziny Unai Emery rzucił wszystko na jedną kartę i desygnował do gry najlepszych ofensywnych zawodników, których miał dzisiaj do dyspozycji. Na całe szczęście do wyrównania w 82. minucie doprowadził Alex Lacazette, który tą bramką ustalił wynik tego spotkania.

Mimo że większość z nas taki wynik przed meczem wzięłaby w ciemno, można czuć lekki niedosyt. Podopieczni Emery'ego zaprezentowali się dziś naprawdę nieźle i gdyby dopisało im trochę szczęścia, a piłkarze ofensywni mieli dziś lepiej nastawione celowniki, to zaistniałaby naprawdę duża szansa na wyrwanie 3 punktów Liverpoolowi. Mimo wszystko, należy zanotować progres wykonany przez Kanonierów pod wodzą Emery'ego, a wynik potraktować jako pozytywny rezultat przeciwko silnej ekipie.

oceń zawodników po meczu

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10305.11.2018, 11:16

@DzejCoop: OnePlus 6, polecam.

cieniak14 komentarzy: 172705.11.2018, 11:12

@DzejCoop: Radze poczekac z zakupem do black week. Na amazonie powinien być do wyrwania z oficjalnego sklepu s9 w tym przedziale cenowym. Jeśli natomiast wolisz coś niżej to np. mi mix 2s, one plus6t, mi8 , pocophone f1. Obejrzyj sobie recenzje Mobzilli albo Majster Pirzu.

Elastico07 komentarzy: 1255405.11.2018, 11:10

Jak myślicie skład na Sporting,będzie ten zbliżony do pierwszego spotkania czy ten do meczu z Blackpool?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.11.2018, 10:37

@filo94: ja tylko Calvin klein, Philipp plein, Hugo Boss, Ralph Lauren.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.11.2018, 10:35

@DzejCoop: oneplus

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 105.11.2018, 10:26

Podobno Barcelona w styczniu planuje kupić Kościelnego

sWinny komentarzy: 782705.11.2018, 10:23

@Dominik11: mnie np sukcesy panienek to w ogóle nie interesują, bo mistrzynie świata zostały pokonane przez 14 latlow xd śmiech na sali jaki tam jest poziom.
Natomiast jakieś ładne zdjęcia z meczy czy treningów. To co innego :) możecie wrzucać do woli

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189905.11.2018, 10:22

@DzejCoop:

Siaomi najlepsze to tyle mogę powiedzieć. Nie dziękuj

DzejCoop komentarzy: 326405.11.2018, 10:20

Wzywam wszystkich ekspertów k.com ds. telefonów. Mianowicie zamierzam kupić nowy telefon, kompletnie się na tym nie znam więc liczę na porady. Co do wymagań to żeby bateria była wytrzymała, robił dobre zdjęcia i filmy no a reszta to tam mnie mniej interesuje ale warto żeby było wszystko z nim w porządku. Cena do 2k

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 305.11.2018, 10:15

Tak wiem, że skrót od tysięcy to tys a nie tyś. Słownik podpowiada "tyś" i nie zwróciłem uwagi

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 305.11.2018, 10:14

@grzegorz1211: myślę że 160 tyś to też dużo. Jesteśmy do niego przywiązani, bo długo u nas gra. Z Jackiem było to samo, a teraz juz nikt za nim nie tęskni.

Jeśli jednak Emery uzna, że Ramsey jest nam potrzebny to dla mnie może zostać nawet za 300

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 305.11.2018, 09:53

@grzegorz1211: on nie pasuje do ukladanki Emerego, mowa o Ramseyu

Glownie tu nie pasuje, bo jest za slaby

kanonier91 komentarzy: 457005.11.2018, 09:52

Mój błąd źle popatrzyłem. To ja wpisałem 2:0 a byłem pewny że dałem 1:1. O rany :D

kanonier91 komentarzy: 457005.11.2018, 09:51

Kto w typerce wpisał że 2:0 wygraliśmy?? Rozumiem cel i fantazje, ale mam wynik 1:1 i muszę się dopomniec :D

grzegorz1211 komentarzy: 1030205.11.2018, 09:47

Barca ponoć chce Koscielnego ;) i zarząd Arsenalu chce się spotkać z agentem Ramseya i zaproponować ostateczną umowę w wysokości około 160 tyś

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.11.2018, 09:19

Zachęcam do przeczytania i zostawienia opinii o takiej formie sprawozdawczej. ;)

Dominik11 komentarzy: 2017005.11.2018, 08:10

Szkoda że nikt nie robi newsów o naszych paniach z Arsenal Women, naprawdę jest co podziwiać nikt ich nie może pokonać. Bo np na Deviplage robią newsy o dziewczynach z Manchester United Women i u nas by się też przydało.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 07:25

@DzejCoop: Dzięki wielkie! Milan jak zawsze zawał.

Montpellier wiceliderem, wczoraj gładko z Maryslią. Jest niezła niespodzianka.

Muszę się Wam Panowie pochwalić, pierwsza, moja wygrana u bukmachera z 90 zrobiłem 650! :D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10305.11.2018, 00:28

Ramsey z golem miesiąca, a Auba drugi - różnica jednego procenta w głosach.

@lukasz845: jak jutro
Jutro juz nie zdazysz... rano cie sami obudza....

@JanikK:
Ja, naczelny lewak tej strony, miałbym oglądać TVP?
@Xanthi:
Ostatnio byłem zajęty, więc słyszałem tylko o tych zwolnieniach l4 z Twittera, dlatego pytam czy wiadomo coś więcej :P

Kysio2607 komentarzy: 1336004.11.2018, 23:59

Patrzę na gola Milanu w meczu z Udinese, a tam w 97 minucie sytuacja 5vs3 na korzyść gości w polu karnym gospodarzy, i przez kilka sekund nie widać nikogo wracającego :D smiesznie to wyglądało hahahha :D Milan się pół dnia zbierał do strzału, i jeszcze to wygrali xD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.11.2018, 23:59

@Xanthi napisał: "Jutro w tv. Strajk policjantow nabiera tempa...