Świetny mecz Fabiańskiego, Chamakh trafia dwa razy!

Świetny mecz Fabiańskiego, Chamakh trafia dwa razy! 10.11.2010, 21:54, Sebastian Czarnecki 593 komentarzy

Kanonierzy potwierdzili przedmeczowe prognozy i pewnie uporali się z przedostatnią drużyną w tabeli - Wolverhampton Wanderers. Podopieczni Arsene Wengera wygrali 2:0, a obie bramki dla gości zdobył Marouane Chamakh. Warto dodać, że fantastyczny mecz w bramce The Gunners zaliczył Łukasz Fabiański.

Już w pierwszej minucie spotkania Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Alex Song świetnie dośrodkował z prawego skrzydła, a piłka idealnie spadła na głowę Marouane Chamakha. Marokańczyk pewnie uderzył w światło bramki Hahnemanna i od tej pory na Molineux widniało 0:1 dla gości.

Przez kolejne minuty nie działo się nic, co byłoby warte uwagi. Gra głównie toczyła się w środku pola, a drużyna gospodarzy co jakiś czas próbowała czymś zaskoczyć dobrze zorganizowaną defensywę The Gunners. Podopieczni Arsene Wengera wciąż częściej utrzymywali się przy piłce, a Wilki w żaden sposób nie mogły zmienić rezultatu.

W 19. minucie świetną szansę na zdobycie bramki zmarnował Francesc Fabregas, który otrzymał bardzo dobre podanie od Andrieja Arszawina. Bramkarz gospodarzy z trudem jednak sparował to uderzenie.

Gospodarze na swoją pierwszą poważną szansę na wyrównanie musieli czekać do 25. minuty. Wtedy to groźnym strzałem popisał się serbski pomocnik Wilków - Miljas, który jednak uderzył niecelnie. Trzy minuty później kolejną szansę na zdobycie bramki miał Colin Doyle, jednak on także zmarnował swoją sytuację.

Do końca spotkania utrzymało się żółwie tempo, które towarzyszyło nam od początku spotkania. Obie strony miały mało sytuacji podbramkowych, a jeżeli już do nich dochodziło, to kończyły się fiaskiem. W drugiej części pierwszej połowy gospodarze mogli wyrównać, ale dośrodkowanie Jarvisa - przecięte przez Songa - świetnie na korner sparował Łukasz Fabiański.

Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Kanonierów, którzy wykorzystali swoją sytuację z pierwszej minuty. Później jednak towarzyszyło nam wolne tempo i mozolne konstruowanie akcji.

Po piętnastu minutach przerwy, Mark Halsey rozpoczął drugą połowę spotkania, która okazała się jednak dużo bardziej żywa, niż poprzednie 45. minut/

W 50. minucie przed wspaniałą sytuacją na podwyższenie prowadzenia stanął kapitan Arsenalu - Francesc Fabregas. Hiszpan jednak strzelił tuż obok bramki Hahnemanna.

Osiem minut później gospodarze mieli fantastyczną okazję do wyrównania. Colin Doyle znalazł się we wspaniałej sytuacji strzeleckiej i huknął prosto w okienko bramki Kanonierów. Łukasz Fabiański popisał się jednak znakomitym refleksem i we wspaniały sposób wybił piłkę na rzut rożny.

Trzy minuty później Wilki znowu stanęły przed szansą na zdobycie gola. Tym razem głową przestrzelił Kevin Foyle, który nie wykorzystał dobrego dośrodkowania z rzutu wolnego.

W 65. minucie bardzo dobrym rajdem popisał się Andriej Arszawin. Rosjanin znalazł się w niezłej sytuacji strzeleckiej i zdecydował się na strzał. Futbolówka trafiła jednak w słupek, a wynik na Molineux wciąż nie ulegał zmianie.

Trzy minuty później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą roszadę w swoim zespole. W miejsce Jacka Wilshere'a pojawił się Denilson.

Przez kolejne minuty nie działo się nic specjalnego. Gra toczyła się w środku boiska, a obie drużyny nie potrafiły znaleźć sposobu na zaskoczenie rywala.

W 81. minucie w polu karnym Wolves miało miejsce spore zamieszanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę w okolicy piątego metra przejął Sebastien Squillaci. Francuz próbował uderzyć na bramkę Hahnemanna, jednak minął się z piłką. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jego kolega z formacji defensywnej - Johan Djourou, który huknął tuż obok bramki Wilków.

Rezultat wciąż nie ulegał zmianie, a gospodarze coraz bardziej nacierali na bramkę Łukasza Fabiańskiego. W 89. minucie sporą szansę na wyrównanie zmarnował Colin Doyle, który strzelił tuż obok bramki Polaka.

W doliczonym czasie gry, kolejną szansę na remis zmarnowali gospodarze. W okolicy pola karnego The Gunners znów znalazł się Colin Doyle, któremu tym razem udało się oddać strzał w światło bramki. Na posterunku jednak był świetnie grający dzisiaj Łukasz Fabiański, który kolejny raz uratował swój zespół przed utratą gola.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry Kanonierzy pogrążyli swoich rywali, zdobywając bramkę na 2:0. Ultraofensywę Wilków wykorzystał Cesc Fabregas, który wspaniałym podaniem uruchomił Marouane Chamakha. Marokańczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Hahnemanem i umieścił piłkę w bramce.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził jeszcze dwie zmiany, desygnując do gry Nicklasa Bendtnera i Samira Nasriego. Murawę boiska opuścili zaś Marouane Chamakh i Andriej Arszawin.

Arsenal: Łukasz Fabiański - Bakary Sagna, Sebastien Squillaci, Johan Djourou, Gael Clichy - Alex Song, Cesc Fabregas, Jack Wilshere (68' Denilson) - Andriej Arszawin (90' Nasri), Marouane Chamakh (90' Bendtner), Tomas Rosicky.

Ławka rezerwowych: Robin van Persie, Samir Nasri, Nicklas Bendtner, Theo Walcott, Emmanuel Eboue, Wojciech Szczęsny, Denilson.

Wolverhampton: Hahnemann - Foley, Stearman, Berra, Ward (88' Fletcher) - Henry, Edwards (8' Hunt), Mancienne (79' Ebans-Blake), Milijas, Jarvis - Doyle.

Ławka rezerwowych: Hennessey, Van Damme, Mouyokolo, Elokobi, Hunt, Ebanks-Blake, Fletcher.

Skrót spotkania:

Premier LeagueWolverhampton Wanderers autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dominika93 komentarzy: 293710.11.2010, 23:09

FasterThanWalcott--> postaraj sie, na pewno kiedyś trafisz ;D

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11710.11.2010, 23:09

No to teraz przed nami o wiele cięższy wyjazd z Evertonem!

FasterThanWalcott komentarzy: 27310.11.2010, 23:08

CLEVER --> ktoś chce cię wrobić ;p

Gujet komentarzy: 98110.11.2010, 23:08

Trafienia Chamkha miałem na myśli.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223710.11.2010, 23:08

FasterThanWalcott - chyba jako jedyny nie napisalem tam o czerwonej Fellainiego :D Wyrozniam sie

Które to były trafienia w tym sezonie w ogóle?

stefcio15 --> bravo ja też chce być

CLEVER komentarzy: 197910.11.2010, 23:07

E co to za fotomontaż na mistrzach?:D Ja wcale tego nie napisałem i nie mam ponad 2000 komentarzy :D

concrete13 komentarzy: 869810.11.2010, 23:07

fasterthanwalcot --> a Mnie nie ma :( ..dobre

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3010.11.2010, 23:07

@ToMo_18
A to coś nowego? To wiadomo już od paru dni...

Dziś dobre wiadomości :P
United traci punkty , Chel$ea zagra bez Essiena w niedziele , Everton aż remisuje , Fellaini nie zagra z nami w niedziele ,a także najważniejsze -
Arsenal wygrywa :P

Dominika93 komentarzy: 293710.11.2010, 23:06

komentator przy tej bramce- świetny, bramka bardzo ładna no i najważniejsze że wygrana :)

pietruch1234 komentarzy: 142510.11.2010, 23:05

DM podawało już nawet, że Cole w Arsenalu na 100%, a Fabregas od sierpnia na Camp Nou...

concrete13 komentarzy: 869810.11.2010, 23:05

tomo-- nie strasz :( ..obyś się baaaaaaardzo ale to baaardzo mylił ...

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1510.11.2010, 23:04

Nie wiem czy was to ucieszy ... Ale Dialy Mail podaje że Verma ma sezon z głowy.

titi_henry komentarzy: 357010.11.2010, 23:03

Tomo - nie inaczej :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1510.11.2010, 23:01

titi_henry---> Do Grudnia kiedy zagrają z nami ^^

tomlie91 komentarzy: 23310.11.2010, 23:01

Krul mi zagrał za Harta w FPL, nie dobrze i jeszcze kapitan przejdzie z Walcotta na Naniego :/

4cesc44 komentarzy: 136710.11.2010, 23:01

Ale komentator na tym filmiku się cieszył :d

fenoloftaleina komentarzy: 5710.11.2010, 23:00

Kurde nie miałam gdzie obejrzeć... A jak wasze relacje?

titi_henry komentarzy: 357010.11.2010, 23:00

MU dazy do Inviscibles xD

niski93 komentarzy: 581610.11.2010, 22:59

Ale nerwówka była, musicie to przyznać. Gdyby nie Fabian to...

lamberciak komentarzy: 52710.11.2010, 22:59

U mnie z kolei nie wejdzie Vidic, więc przepada 6 pktów. :/

Wojtekkk1886 komentarzy: 18210.11.2010, 22:59

Fajny wieczór;). Dzięki za mile spędzony czas xD. Dobranoc wszystkim;).

kanonier_89 komentarzy: 93910.11.2010, 22:59

Zaczynam już się zastanawiać, jak będzie wyglądał nasz wyjazdowy mecz z Evertonem:P i nie moge sobie tego wyobrazić, bo niż dziś chyba nie może być ( pod względem gry)

batofator komentarzy: 237610.11.2010, 22:59

ja myślę, że te tytuły są nadawane pod kątem gry Arsenalu (która ostatnio rzeczywiście jest nudna), ale mimo to news dotyczy meczu, więc jednak "nuda" tu nie pasuje...

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148910.11.2010, 22:59

Brawo dla Fabiana za ten mecz. Dzięki wszystkim za linki.

Jurekhna komentarzy: 10910.11.2010, 22:58

Ma MC - MU mogli samych obrońców do gry dać... na jedno by wyszło.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223710.11.2010, 22:58

Szkoda ze Nasri wszedl , przez to Parker w FPL u mnie nie wejdzie i nie bedzie +7pkt. :P

evelred komentarzy: 369110.11.2010, 22:58

fergie time nie pomógł tym razem

KingsofLondon komentarzy: 124010.11.2010, 22:58

Hahahahahahaha jest pięknie. Szkoda ze chelsea wygrała...

Domingo1994 komentarzy: 12910.11.2010, 22:57

City remisuje z united :) i tak ma byc!!

concrete13 komentarzy: 869810.11.2010, 22:57

clever --> dzięki Tobie już tak..i teraz można udać się na spoczynek w dobrych nastrojach

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223710.11.2010, 22:57

CLEVER - dzieki za info , nie wiedzialem :)

i ile minut grali w końcu?

Ok to udany dzien , szkoda tej fartownej wygranej ****sow , ale jakos przezyjemy :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 410.11.2010, 22:57