Świetny mecz na Emirates, Arsenal wygrywa 2:0

Świetny mecz na Emirates, Arsenal wygrywa 2:0 02.11.2013, 19:22, Sebastian Czarnecki 2633 komentarzy

Dzisiejszy hit kolejki na Emirates Stadium zdecydowanie na to miano zasłużył. Fantastyczne, szybkie widowisko, pełne ciekawych akcji i gry na jeden-dwa kontakty. Obie drużyny miały swoje okazje, żeby wygrać to spotkanie, a innego dnia wynik byłby pewnie zupełnie inny. Zadecydowała skuteczność piłkarzy Arsenalu, którzy potrafili wykorzystać dwie z wielu sytuacji, podczas gdy liverpoolczycy bili głową w mur, próbując pokonać fenomenalnego dzisiaj Szczęsnego.

Kanonierzy wygrali po ciężkim, ale bardzo dobrym w swoim wykonaniu meczu 2:0 i oddalili się od goniących ich przeciwników na 5 oczek. Oznacza to, że podopieczni Arsene'a Wengera znajdują się na świetnej pozycji przed kolejnym spotkaniem z Manchesterem United, bo nawet w razie ewentualnego niepowodzenia, i tak utrzymają się na szczycie.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (78. Vermaelen) - Arteta, Ramsey - Rosicky (72. Monreal), Özil, Cazorla (84. Jenkinson) - Giroud

Liverpool: Mignolet - Toure, Sakho, Skrtel - Flanagan (68. Moses), Lucas, Gerrard, Henderson, Cissokho (46. Coutinho) - Sturridge, Suarez

Od pierwszych minut utrzymywało się wysokie tempo. Obie drużyny chciały grać szybko, składnie, podaniami, jednak dobrze spisywały się również w defensywie, toteż nie dopuszczały do zagrożenia. Jako pierwsi cios zadali Kanonierzy; po składnej akcji, Rosicky otrzymał podanie od Cazorli i oddał groźny strzał na bramkę Mignoleta, jednak Belg udanie interweniował.

W 9. minucie w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Henderson. Nikt nie wie jak, nikt nie wie kiedy. Piłkarze Arsenalu, z Artetą na czele, zostawili Anglikowi wystarczająco dużo miejsca, by ten mógł strzelić gola, jednak fatalnie skiksował, a polski golkiper bezpiecznie złapał piłkę.

W 19. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie! Szybki kontratak zakończył się dośrodkowaniem Sagny na głowę Cazorli, a strzał Hiszpana zakończył się na słupku. Cazorla poszedł jednak za akcją i oddał kolejne uderzenie, z którym zaskoczony Mignolet nie dał sobie rady. 1-0!

Minutę później Cazorla mógł podwyższyć swój dorobek i zdobyć kolejnego gola, ale tym razem jego strzał z dystansu złapał Mignolet.

Cały czas utrzymywało się wysokie tempo pojedynku, a obie drużyny szły za ciosem. W 26. minucie Steven Gerrard dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Kolo Toure, ale fenomenalną interwencją popisał się Wojtek Szczęsny. Tak czy siak, były gracz Arsenalu został złapany na spalonym, więc ewentualnej bramki i tak by nie było.

Dwie minuty później kolejny atak wyprowadzili Kanonierzy. Szybka akcja zakończyła się strzałem na bramkę Aarona Ramseya, ale Simon Mignolet wyszedł zwycięsko z tego starcia.

Mimo że mecz stał na bardzo wysokim poziomie, wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. Kanonierzy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część meczu zaczęła się od mocnych ataków ze strony Liverpoolu. Już trzy minuty po wznowieniu gry, Luis Suarez przeprowadził groźny atak, który mógł zakończyć się bramką, jednak nikt nie wykończył jego dośrodkowania. Minutę później z bliskiej odległości strzelał Henderson, ale piłka przeleciała ponad bramką Szczęsnego.

W 54. minucie przed fantastyczną okazją do podwyższenia wyniku stanął Olivier Giroud, który wyszedł sam na sam z Mignoletem i postanowił go przelobować. Piłka wylądowała jednak na bocznej siatce, to była piłka meczowa.

Dwie minuty później przed kolejną okazją stanął Olivier Giroud, który tym razem strzelił w sam środek bramki Mignoleta. Warto zauważyć, że bardzo dobrą akcję środkiem boiska przeprowadził Santi Cazorla.

Starania Arsenalu opłaciły się w 59. minucie. Fantastyczny strzał z dystansu oddał Aaron Ramsey, który całkowicie zaskoczył Simona Mignoleta. 2-0!

W 74. minucie liverpoolczycy przeprowadzili świetną akcję, która mogła zakończyć się kontaktową bramką. Sturridge i Suarez nieco się nie zrozumieli w polu karnym Arsenalu, a ostatecznie akcję postanowił wykończyć ten drugi. Strzał Urugwajczyka znalazł się jednak na słupku.

Dwie minuty później z odsieczą ruszyli londyńczycy. Akcję postanowił wykończyć Mesut Özil, który wcześniej asystował przy trafieniu Ramseya, jednak jego uderzenie było nieco za lekkie, a belgijski bramkarz bez problemu sobie z nim poradził.

W 78. minucie kontuzji łydki doznał Kieran Gibbs i został zmuszony do zejścia z boiska. W jego miejsce pojawił się Thomas Vermaelen.

W 82. minucie drużyna gości wyprowadziła kolejną akcję, która mogła przynieść gola kontaktowego. Liverpoolczycy sprawnie przedarli się w pole karne Arsenalu, jednak Wojciech Szczęsny kolejny raz spisał się na medal i w porę powstrzymał napastnika przeciwników.

The Reds wciąż nie ustępowali. W 87. minucie Gerrard świetnie uruchomił niepilnowanego Suareza, który znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Urugwajczyk miał dwie opcje: wpakować piłkę do bramki, albo odegrać do jeszcze lepiej ustawionego Sturridge'a. Zachował się jednak najgorzej jak mógł i strzelił obok słupka.

Mimo usilnych prób, Liverpool nie był już w stanie odmienić wyniku. Kanonierzy wygrali 2:0.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

MikiArt komentarzy: 15705.11.2013, 00:07

Potrzebuje jakiegoś fajnego zdjęcia Wengera, w dobrej jakości i rozdzielczości. Ma ktoś takowe, link cokolwiek? Muszę sobie go ustawić na tło :) Od razu zaznaczam od zawsze byłem przeciw Wengerout. (Zdjęcie oddające jego klase) :D

Demostenes komentarzy: 233904.11.2013, 23:58

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć, jak się nazywa program na Sky Sports w którym Gary Neville analizuje mecze BPL?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.11.2013, 23:56

zespoly ktore juz po tej kolejce LM moga swietowac 1/16 jak dobrze uloza sie wyniki;
Real,PSG,Bayern,City,Atletico i Barca.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 204.11.2013, 23:52

Ja zdałem prawko dosyć wcześniej, mając 18 lat i wcześniej po prostu nie miałem innej możliwości. Ale to były raczej krótkie trasy z konieczności, np. ojca trzeba było z baru odwiezc bo sam nie dał rady do domu wrócić :-)))

Arsenalfcfan komentarzy: 1320704.11.2013, 23:50

Pato to nie tylko problem miał z lekarzami Milanu. On przecież też był wysyłany do Stanów na leczenia a i to nie pomagało... nie wytrzymywał trudów europejskiej ligi.

ArseneAl komentarzy: 2341704.11.2013, 23:47

No ja przed kursem to nawet nie wiedziałem jak samochód uruchomić :P

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 204.11.2013, 23:45

Już nie, ale zanim je zdałem zdarzało się :-)

ArseneAl komentarzy: 2341704.11.2013, 23:44

@kubanski
Jeździsz bez prawka?

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 204.11.2013, 23:42

@ArsenalAl
Żeby jezdzić samochodem, to potrzebny jest samochód a nie prawo jazdy ;-)

grochal14 komentarzy: 193304.11.2013, 23:42

Pato w jakims wywiadzie strasznie narzekal na lekarzy Milanu i uwazal, ze oni ponosza wine za jego dlugie kontuzje. Podobno za ciezko z nim trenowali podczas rehabilitacji i kladli za duzy nacisk na to zeby jak najszybciej wrocil do gry co powodowalo kolejne kontuzje.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 204.11.2013, 23:40

No właśnie, ale wtedy był keszcze w Milanie. Podobno on obwna za te ciągłe kontuzje sztab medyczny Milanu. Nie wiem. Mnie się wydaje że po prostu poszedł do łatwiejszej ligi to i kontuzje go omijają. Szkoda chłopaka, bo to jeden z największych talantów ostatnich 10 lat.

ArseneAl komentarzy: 2341704.11.2013, 23:40

Wracając do rozmowy o prawku:
Ja też myślałem, że prawko nie jest mi do niczego potrzebne i przez 2 lata po 18-tce w ogóle się tym nie interesowałem ale teraz po prawie 3 latach nie wyobrażam sobie życia bez prawa jazdy. Nie jest się uzależnionym od nikogo, jest się bardziej samodzielnym i pewnym siebie.
Trochę też dzięki temu odciążam rodzinę bo czasami muszę jechać po towar do sklepiku (gdy ojciec nie może, bo matka nie umie jeździć), czy jakieś sprawy pozałatwiać to nie muszę tracić czasu na jazdę autobusem.
No i później gdy ogarnę jakąś robotę po studiach to przecież bez prawka ani rusz.

Co prawda zdawałem praktyczny 3 razy ale się udało.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2704.11.2013, 23:36

Spoko, jakby przyszedł do Arsenalu to ze szpitala by dupska nie ruszał

maciekbe komentarzy: 1245804.11.2013, 23:35

@kubanski listopad/grudzień 2012 ostatnia dłuższa kontuzja (wg transfermarkt, seems legit)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 204.11.2013, 23:32

Ej, a podobno ten Pato to już nie taka łamaga. Coś mi się o uszy obiło że kontuzji wogóle nie łapie odkąd odszedł z Milanu.

mallen komentarzy: 2123904.11.2013, 23:32

Zauważyliście, że ostatnio mamy bardzo mały rzutów wolnych i Ozil lub Cazorla nie mogą się wykazać. Może z BVB lub MU coś wpadnie ze stałego fragmentu.

mskafc komentarzy: 579604.11.2013, 23:26

Nie ogladajcie serialu Elementary, głowny bohater Sherlock Holmes bestialsko zaszydzil, zadrwil z nas, fanow Kanonierow, s****iel.

kuba289 komentarzy: 216004.11.2013, 23:24

sogno No ja też spadam i też dzięki narazie

songoku95 komentarzy: 2348604.11.2013, 23:19

kuba
dobra lece, dzieks za milą dyskusje, cya

kuba289 komentarzy: 216004.11.2013, 23:17

songoku haha ja na szczęscie imprezy nie mam 10, więc sobie w spokoju zobaczę mecz :)

songoku95 komentarzy: 2348604.11.2013, 23:14

rok temu jak miałem impreze 18 swoją to AFC akurat grało z Stoke. o 19 się wszystko zaczyna na sali mam być ale 18,30 a Miłoszek siedzi i meczyk ogląda, cały dom gości, rodziny, wszyscy chcą jechać, Podoslki strzela i kazali mi wyłączyć :

kuba289 komentarzy: 216004.11.2013, 23:11

songoku No mecz z bvb ważny, ale ja liczę na mecz z utd i prezent na urodziny :D

mskafc komentarzy: 579604.11.2013, 23:09

youtube.com/watch?v=lcDIN8u-NQs&feature=youtu.be

Pato 2013. Troche bramek w brazylii nastrzelal.

Kowalczyk11 komentarzy: 325304.11.2013, 23:08

Zdać mature żeby tylko zdać to jest bez sensu bo jednak na lepsze kierunki potrzebne są troche lepsze wyniki. Po technikum nie ma się 'zawodu' , ma się możliwość podejścia do egzaminu zawodowego który zdaje jakieś 10% ludzi z tych szkół bo jest po prostu trudny.

songoku95 komentarzy: 2348604.11.2013, 23:05

kuba
kurcze cięzko będzie jak zdobędziemy 0 pkt. 4 pkt z Napoli i BvB i będę happy!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.11.2013, 23:04

Wąger jaka analiza bramki na Eurosporcie, przynajmniej mówi że Sagna zawalił...

kuba289 komentarzy: 216004.11.2013, 23:04

songo No w sumie ja to samo :D
Jak nastroje przed środowym meczem? Oglądam z 4 kumplami wszyscy "fani" Borussi, więc mam nadzieję, że się z nich pośmieje.

songoku95 komentarzy: 2348604.11.2013, 23:02

kuba
bardzo mądrze mówisz odnośnie zaniżonych progów. Ale zmienimy temat, bo o szkole nie chce mi się gadać ;>

kuba289 komentarzy: 216004.11.2013, 23:00

songo No i ten cały niż demograficzny, że po prostu mniej ludzi idzie do lo, co powoduje niższe progi. Ja chodzę na mat fiza i oceny mam tak mi się wydaję, że jedne z gorszych, ale nie mam ciśnienia na paski nie paski, a wiele osób ma to z kolei jest przegięcie w drugą stronę :D Ja tam się uczę tyle ile muszę (mało), a na zarządzanie i tak te progi są tak niskie, że na każde myślę się dostanę, oprócz SGH, ale to już od pół roku o tym wiem.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 104.11.2013, 22:59

nie bać się jeździć autem, bo po kilku h to sama przyjemność i + 10 do pewności siebie ;d

mskafc komentarzy: 579604.11.2013, 22:55

Własnie oglądam serial Elementary. Antybohater, seryjny morderca w jednym z odcinkow jest fanem Arsenalu, jak milo, haha!

kuba289 komentarzy: 216004.11.2013, 22:52

songoku wiesz jak to jest.. na pytanie gdzie chodzisz lepiej odpowiedzieć do lo niż zawodówki, oni nie myślą o przyszłości :D

anty_pzpn_ komentarzy: 337004.11.2013, 22:49

Krzysztof

A ja mysle ze My wygramy a w Turynie moze pasc remis. Sa moze jakies kontuzje ktore mnie ominely ze wszedzie jest kurs 5,0? Ale raczej noe sadze by ktos wypadl,co z Gibbsem?

songoku95 komentarzy: 2348604.11.2013, 22:49

kuba
szkoda mi takich ludzi, true niech idą do zawodówki bo z LO wyjdą bez niczego.

Krzysztof95 komentarzy: 142804.11.2013, 22:47

anty_pzpn_ Arsenal

anty_pzpn_ komentarzy: 337004.11.2013, 22:46

Tak poza tym to jestem w ciezkim szoku ze na Nas jest kurs az 5,0 wiadomo nie jestesmy faworytami ale az 5??? Grzechem jest nie zaryzykowac:p

natala1020 komentarzy: 18004.11.2013, 22:45

Naprawdę nie ma się czego bać , zgadzam się z tym że szyko ponownego urazu jest wyższe, musisz szczególnie pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce, gdy już wrócisz do grania. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania pisz na priv chętnie odpowiem trzymaj się i powodzenia

anty_pzpn_ komentarzy: 337004.11.2013, 22:45

Chce dac za 10 funtow na Real i Arsenal,do wygrania 135. Jak myslicie ciezej bedzie zeby wszedl Real czy Arsenal ?:>

kuba289 komentarzy: 216004.11.2013, 22:44