Świetny mecz na Emirates, Arsenal wygrywa 2:0

Świetny mecz na Emirates, Arsenal wygrywa 2:0 02.11.2013, 19:22, Sebastian Czarnecki 2633 komentarzy

Dzisiejszy hit kolejki na Emirates Stadium zdecydowanie na to miano zasłużył. Fantastyczne, szybkie widowisko, pełne ciekawych akcji i gry na jeden-dwa kontakty. Obie drużyny miały swoje okazje, żeby wygrać to spotkanie, a innego dnia wynik byłby pewnie zupełnie inny. Zadecydowała skuteczność piłkarzy Arsenalu, którzy potrafili wykorzystać dwie z wielu sytuacji, podczas gdy liverpoolczycy bili głową w mur, próbując pokonać fenomenalnego dzisiaj Szczęsnego.

Kanonierzy wygrali po ciężkim, ale bardzo dobrym w swoim wykonaniu meczu 2:0 i oddalili się od goniących ich przeciwników na 5 oczek. Oznacza to, że podopieczni Arsene'a Wengera znajdują się na świetnej pozycji przed kolejnym spotkaniem z Manchesterem United, bo nawet w razie ewentualnego niepowodzenia, i tak utrzymają się na szczycie.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (78. Vermaelen) - Arteta, Ramsey - Rosicky (72. Monreal), Özil, Cazorla (84. Jenkinson) - Giroud

Liverpool: Mignolet - Toure, Sakho, Skrtel - Flanagan (68. Moses), Lucas, Gerrard, Henderson, Cissokho (46. Coutinho) - Sturridge, Suarez

Od pierwszych minut utrzymywało się wysokie tempo. Obie drużyny chciały grać szybko, składnie, podaniami, jednak dobrze spisywały się również w defensywie, toteż nie dopuszczały do zagrożenia. Jako pierwsi cios zadali Kanonierzy; po składnej akcji, Rosicky otrzymał podanie od Cazorli i oddał groźny strzał na bramkę Mignoleta, jednak Belg udanie interweniował.

W 9. minucie w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Henderson. Nikt nie wie jak, nikt nie wie kiedy. Piłkarze Arsenalu, z Artetą na czele, zostawili Anglikowi wystarczająco dużo miejsca, by ten mógł strzelić gola, jednak fatalnie skiksował, a polski golkiper bezpiecznie złapał piłkę.

W 19. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie! Szybki kontratak zakończył się dośrodkowaniem Sagny na głowę Cazorli, a strzał Hiszpana zakończył się na słupku. Cazorla poszedł jednak za akcją i oddał kolejne uderzenie, z którym zaskoczony Mignolet nie dał sobie rady. 1-0!

Minutę później Cazorla mógł podwyższyć swój dorobek i zdobyć kolejnego gola, ale tym razem jego strzał z dystansu złapał Mignolet.

Cały czas utrzymywało się wysokie tempo pojedynku, a obie drużyny szły za ciosem. W 26. minucie Steven Gerrard dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Kolo Toure, ale fenomenalną interwencją popisał się Wojtek Szczęsny. Tak czy siak, były gracz Arsenalu został złapany na spalonym, więc ewentualnej bramki i tak by nie było.

Dwie minuty później kolejny atak wyprowadzili Kanonierzy. Szybka akcja zakończyła się strzałem na bramkę Aarona Ramseya, ale Simon Mignolet wyszedł zwycięsko z tego starcia.

Mimo że mecz stał na bardzo wysokim poziomie, wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. Kanonierzy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część meczu zaczęła się od mocnych ataków ze strony Liverpoolu. Już trzy minuty po wznowieniu gry, Luis Suarez przeprowadził groźny atak, który mógł zakończyć się bramką, jednak nikt nie wykończył jego dośrodkowania. Minutę później z bliskiej odległości strzelał Henderson, ale piłka przeleciała ponad bramką Szczęsnego.

W 54. minucie przed fantastyczną okazją do podwyższenia wyniku stanął Olivier Giroud, który wyszedł sam na sam z Mignoletem i postanowił go przelobować. Piłka wylądowała jednak na bocznej siatce, to była piłka meczowa.

Dwie minuty później przed kolejną okazją stanął Olivier Giroud, który tym razem strzelił w sam środek bramki Mignoleta. Warto zauważyć, że bardzo dobrą akcję środkiem boiska przeprowadził Santi Cazorla.

Starania Arsenalu opłaciły się w 59. minucie. Fantastyczny strzał z dystansu oddał Aaron Ramsey, który całkowicie zaskoczył Simona Mignoleta. 2-0!

W 74. minucie liverpoolczycy przeprowadzili świetną akcję, która mogła zakończyć się kontaktową bramką. Sturridge i Suarez nieco się nie zrozumieli w polu karnym Arsenalu, a ostatecznie akcję postanowił wykończyć ten drugi. Strzał Urugwajczyka znalazł się jednak na słupku.

Dwie minuty później z odsieczą ruszyli londyńczycy. Akcję postanowił wykończyć Mesut Özil, który wcześniej asystował przy trafieniu Ramseya, jednak jego uderzenie było nieco za lekkie, a belgijski bramkarz bez problemu sobie z nim poradził.

W 78. minucie kontuzji łydki doznał Kieran Gibbs i został zmuszony do zejścia z boiska. W jego miejsce pojawił się Thomas Vermaelen.

W 82. minucie drużyna gości wyprowadziła kolejną akcję, która mogła przynieść gola kontaktowego. Liverpoolczycy sprawnie przedarli się w pole karne Arsenalu, jednak Wojciech Szczęsny kolejny raz spisał się na medal i w porę powstrzymał napastnika przeciwników.

The Reds wciąż nie ustępowali. W 87. minucie Gerrard świetnie uruchomił niepilnowanego Suareza, który znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Urugwajczyk miał dwie opcje: wpakować piłkę do bramki, albo odegrać do jeszcze lepiej ustawionego Sturridge'a. Zachował się jednak najgorzej jak mógł i strzelił obok słupka.

Mimo usilnych prób, Liverpool nie był już w stanie odmienić wyniku. Kanonierzy wygrali 2:0.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.11.2013, 14:27

Cazorla na kazdym treningu ma z czegoś polewkę, chyba Eboue został zastąpiony, jeżeli chodzi o osobowość:D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.11.2013, 14:26

A czemu miałby nie jechać, skoro trenuje z pierwszym zespołem? :P Nawet żadnego opatrunku nie widać na nodze.

mallen komentarzy: 2123905.11.2013, 14:25

To ciekawe czy Gibbo pojedzie do Dortmundu.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.11.2013, 14:20

Dziękówa, Pany!

Kowalczyk11 komentarzy: 325305.11.2013, 14:19

Na to wygląda , na dobrą sprawe nikt jego kontuzji nie potwierdził ! ; D

adamandium komentarzy: 127705.11.2013, 14:18

facebook.com/photo.php?fbid=10151831083837713&set=a.10151831083747713.1073741919.20669912712&type=3&theater

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 105.11.2013, 14:05

NIe ma szans. Poldi juz trenuje więc lada moment i będzie. Pewnie zaraz po reprze.

Są foty z treningu. Gnabry trenuje!

Kowalczyk11 komentarzy: 325305.11.2013, 14:04

Jeśli mnie mój sokoli wzrok nie myli to na zdjęciach z treningu jest Gnabry

paw3u komentarzy: 563005.11.2013, 14:02

Idzie ktoś jutro na mecz w Poznaniu do tego pubu, gdzie się spotykają fani Arsenalu?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.11.2013, 13:53

fajny koment przeczytalem na jakims forum o grupie Arsenalu w LM , ze to ,,Marsylia rozdaje karty w tej grupie, bo duzo zalezy komu da sie ograc a komu nie''

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.11.2013, 13:51

@mallen

ja ci moge napisac teraz, co powie Wenger :P

mallen komentarzy: 2123905.11.2013, 13:48

Zobaczymy co Wenger dzisiaj powie o kontuzjowanych, może jakieś konkretne terminy padną.

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.11.2013, 13:47

Witam was po dlugiej przerwie :D

Co do tego co pisze Vendeful, to ja jakos nie widze braku radości po strzelonych bramkach.Moze przez to, ze sam sie ciesze po nich aż za bardzo i mi to jakos umyka....

maciekbe komentarzy: 1245805.11.2013, 13:41

ale dobry kurs na Arsenal jutro, chyba się skuszę :D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.11.2013, 13:33

w ww.arsenal.com/news/news-archive/video-the-breakdown-liverpool

Vendeful komentarzy: 236805.11.2013, 13:25

dlatego powiedzialem,mogli nie widzieć,nie zdążyć zareagować itp.
mowię tylko co widzę.

mallen komentarzy: 2123905.11.2013, 13:24

Powoli wracają kontuzjowani.
Ufff :)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 105.11.2013, 13:24

Cieszą się, a to są wyjątkowe sytuacje. Nie ma czego się doszukiwać.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.11.2013, 13:23

vendeful
juz przesadzasz ;p przeciez nie wszyscy musza odrazu biec i gratulowac ;p

Vendeful komentarzy: 236805.11.2013, 13:20

obejrzyj powtorkę z kanalu andrzej twarowski rafal nahorny.

Giroud nie cieszy sie spontanicznie,ale gdy widzi okazje do przytulenia się to kolegi to korzysta :D

na ostatnim ujęciu widac tez dwoch zawodnikow z tylu,i widać idealnie lecącą piłke do bramki.w momencie gdy przekracza linie i wpada do siatki,nie ma nawet najmniejszego gestu.moze to byc wina takze ze dokładnie nie widzieli lub nie zdążyli jeszcze zareagować.

MarcinKanonier komentarzy: 133105.11.2013, 13:17

Vendeful

Moze znudzilo im sie to ciagle strzelanie i wygrywanie :)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.11.2013, 13:17

Giroud do wszystkich sie klei i przytula wiec jedno masz z głowy ;D moze poprostu sa bardziej skupieni(obrona) i ciesza sie po meczu. Ale dla mnie to raczej sporo biegnie za ramseyem czy kims innym i mu gratuluje

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 105.11.2013, 13:16

Jack Wilshere ‏@JackWilshere 44 min

@SkySportsNews: Arsenal defender Jack Wilshere misses training ahead of Champions League game against Borussia Dortmund #SSN” new position?

Vendeful komentarzy: 236805.11.2013, 13:15

być może dlatego że to był juz gol na dwa zero,i byli pewni swego.

Vendeful komentarzy: 236805.11.2013, 13:14

tacy pilkarze jak mesut ,ramsey,santi cieszą się faktycznie zawsze i "od razu",ale jest kilku zawodnikow ktorzy nie ciesza sie z bramki spontanicznie,zauwazam to ogladajac powtorki.fakt,potem podbiegną,poklepią strzelca itp.ale tuż po strzeleniu golanie przejewiają żadnej reakcji.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 105.11.2013, 13:14

Jack Wilshere ‏@JackWilshere 1 min

To be fair......probably could do a job a left back!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 105.11.2013, 13:11

:O chyba inne mecze oglądamy. Dla mnie cieszą się i to bardzo. Przykład Ramsey i Santi. Mesut ostatnio.

Vendeful komentarzy: 236805.11.2013, 13:05

zauwazylem ostatnio pewna dziwna sprawe
otóż po strzeleniu bramki przez Arsenal,bardzo dużo zawodników stoi,i nie wykonuje żadnego gestu.czy to podbięgniecie do strzelca,czy uniesienie rąk w góre,czy jakiegokolwiek innego gestu ktorym by swiadczyl o tym ze z tej bramki sie zwyczajnie ciesza.nie mowie ze w zespole panuje zla atmosfera,bo na pewno panuje swietna,dlatego tym bardziej nie wiem z czego to wynika.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.11.2013, 13:04

goal.com/en/news/11/transfer-zone/2013/11/05/4384155/madrid-ready-to-step-up-suarez-chase

@carlosV
Do tego Wilshere w pierwszym składzie, a Arteta jako ofensywny pomocnik/skrzydłowy.. Ehh ci znaffcy.

asnl14fan komentarzy: 32505.11.2013, 12:43

bardzo potrzebujemy teraz takich informacji o powrotach przynajmniej na ławkę bo tam to marnie

Katie komentarzy: 552 newsów: 605.11.2013, 12:35

Arsenal midfielder Jack Wilshere misses training ahead of Champions League game against Borussia Dortmund #SSN

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.11.2013, 12:34

Na stronie Borussii w awizowanych składach za Gibbsa wrzucili Jenkinsona :DD

grzegorz1211 komentarzy: 1030205.11.2013, 12:34

Jak Flamini wróci na MU to założę się że w następnym meczu ze świętymi nie zagra

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.11.2013, 12:26

Na myśl o przerwie reprezentacyjnej szlag mnie trafia..już nawet nie przez kontuzje, a przez 2 tygodnie bez premierleague.

Kurczak
Czytaj uważnie, było podane niżej - "... Wilshere & Gibbs should be ok and available. (Via @johncrossmirror)"

Kurczak007 komentarzy: 76305.11.2013, 12:25

wiadomo co z Gibbsem?

featon_ komentarzy: 25605.11.2013, 12:17

Ale dobry kurs na Arsenal z podpórką. Oby siadło. Pamięta ktoś jak to było z meczem z Bayernem? Byliśmy wypoczęci czy tez tak mniej więcej zajechani .

lucasnoline komentarzy: 541605.11.2013, 12:15

@Ars3n

Bardzo ciekawa analiza, ale trochę mnie dziwi, że wystawianie Hendersona na pozycji ofensywnego pomocnika miało być dobrą decyzją.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 105.11.2013, 12:14

Raczej zagra,bo chyba Cavaniego nie ma w składzie.

Barney komentarzy: 2095205.11.2013, 12:08

wiadomo czy zlatan zgra?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.11.2013, 12:05

Gnabry told Kicker he hopes to get minutes on Wednesday. Should mean he's fit again.

Kolejna dobra wiadomość na to wygląda :)