Tragiczne sędziowanie, fatalna gra! Wigan 2-2 Arsenal

Tragiczne sędziowanie, fatalna gra! Wigan 2-2 Arsenal 29.12.2010, 21:38, Szymon Ortyl 1659 komentarzy

Na dzisiejszy mecz Arsene Wenger zdecydował się desygnować mocno rezerwowy skład. Na boisku pojawili się mn. Nicklas Bendtner, Marouane Chamakh, Denilson, Emmanuel Eboue, Tomas Rosicky i Sebastien Squillaci.

W 2. minucie meczu poważny błąd popełnił Sagna, jednak Laurent Kościelny zdołał w pojedynkę powstrzymać wbiegającego w pole karne Rodallegę.

W 16. minucie, wbiegający w pole karne Diame potknął się o nogę Kościelnego a sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Watson.

4 minuty później, Fabiański wpadł w polu karnym na rozpędzonego Rodallegę, jednak sędzia uznał, iż Polak nie zrobił tego z rozmysłem i nie podyktował kolejnego rzutu karnego. W 23. minucie bliski pokonania omańskiego bramkarza Wigan był Rosicky, jednak piłka ostatecznie wylądowała w rękach Al Habsiego.

W 26. minucie w miejsce kontuzjowanego Abou Diaby'ego pojawił się Jakc Wilshere. 8 minut później, Laurent Koscielny przegrał pojedynek główkowy z Rodallegą i tylko szybka interwencja Sagny uratowała Kanonierów przed stratą kolejnej bramki.

W 39. minucie Al Hamsi zdołał sparować strzał Bendtnera, jednak do piłki dopadł Andriej Arszawin i strzałem "nożycami" umieścił piłkę w siatce.

5 minut później, po świetnym podaniu Arszawina, Nicklas Bendtner przepchnął 2 obrońców i umieścił piłkę w siatce obok interweniującego Al Hamsiego.

W 50. minucie po kolejnym błędzie Koscielnego, Sagna ofiarnym wślizgiem wybił piłkę spod nóg N'Zogbi. 8 minut później po dośrodkowaniu Sagny, Alcaraz był bliski skierowany piłki do własnej bramki.

W 70. minucie po cudownym podaniu od Jacka Wilshere'a, Andriej Arszawin stanął oko w oko z bamkarzem Wigan, jednak nie zdołał umieścić piłki w siatce. 4 minuty później, żółtą kartką za faul na Chamakhu, ukarany został Caldwell.

W 74. minucie N'Zogbia wyprzedził Koscielnego, jednak w sytuacji sam na sam Łukasz Fabiański zdołał sparować strzał gracza Wigan w stronę nadbiegającego Squillaciego. 2 minuty później za udeżenie głową Jacka Wilshere'a, czerwoną kartką ukarany został N'Zogbia.

W 81. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i główce Diame, źle ustawiony Squillaci skierował piłkę głową do własnej bramki.

W 83. minucie na boisko weszli Walcott i Nasri, zmieniając Wilshere'a i Arszawina. Chwilę później w polu karnym faulowany był Walcott, jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego.

W 89. minucie gracze Wigan dwukrotnie zagrywali ręką w swoim polu karnym, jednak sędzia i tym razem nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Do końca meczu Kanonierzy próbowali zmienić losy meczu, jednak nie potrafili tego dokonać. Fatalne sędziowanie w całości wypaczyło wynik meczu, jednak trzeba przyznać, iż gracze Arsenalu bezmyślną i paniczną grą zasłużyli na takie zakończenie.

Premier LeagueWigan Athletic autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52030.12.2010, 19:18

@Vpr
Chciałbym mieć takiego zmiennika jak Brown. Co do Oszeja to on reprezentuje ten sam typ co Silvestre czyli z wiekiem ok 30 forma mocno w dół.

@Marex
Nie zrozumiałeś porównania. Chodziło mi o to że jedni jak Sol do 35 roku życia prezentują dalej bardzo solidną formę a niektórzy jak Silvestr po 30 stce ją gwałtownie gubią. My podpisując Mikaela nadzialiśmy się niestety na ten drugi typ zawodnika.

Co do SQ jest średni a to co go różni od Sylwka to to ze że nigdy nie był świetny na przestrzeni całej kariery - fakt miał może i bardzo dobre przebłyski ale Sylwek jednak te kilka lat u Fergiego miał solidnych i nie można go oceniać tylko przez pryzmat gry u nas gdzie jego forma była już w linii mocno pochyłej.

cescfan1997 komentarzy: 28030.12.2010, 19:18

CharlieTheUnicorn: będzie ciekawie :D Rijkard doprowadził Barce do największych sukcesów. Może z Liverpoolem też mu się uda, ale bez przesady :P Tak żeby to Top4 wrócili i w LM grali w końcu Liverpool to klasa :P
BOSS89: masz rację Jak dla mnie Squillaci to słaby piłkarz i nie wiem po co go Wenger sprowadził. Po sezonie raczej odejdzie... Jego pozytywne aspekty.... znam :D ale te aspekty przemawiają tylko do p.Wengera : jest tani i ma "doświadczenie" i to by było tyle na temat Squillaciego a wracając do meczu dopatrzyłem się czterech błędów sędziego :
- nie powinno być karnego dla Wigan, Kosa nie faulował
- Po strzale Nasriego powinien być karny albo wolny w to już nie wnikam
- pamiętam w końcówce było jakaś akcja chyba Walcotta i został sfaulowany w polu karnym Wigan a sędzia nie odgwizdał karnego
- ostatni błąd ten faul na Chamakhu już go dokładnie nie pamiętam ale ktoś z Wigan dostał żółtą kartę coś mi swita że tam albo tej kartki wogóle nie powinno być albo powinna być czerwona ale dokładnie nie pamiętam Teraz czekamy na Birmingham. Jeśli zagramy w pierwszym składzie mamy szansę i to nawet dużo żeby wygrać, ale jeśli Boss zacznie eksperymentować ze skłądem tak jak wczoraj no to nie wiem ;/ Birmingham umiało się postawić MU i Chelsea a więc nie wiem jak będę nastawienia na nas.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.12.2010, 19:15

@19TOMEK91
Ale sprawa Gary'ego w Naszym przypadku to kotlet. Poza tym Boss Go na milion % nie kupi i w dodatku wątpię czy aby na pewno by się do Nas wpasował...

19TOMEK91 komentarzy: 156930.12.2010, 19:12

Przy okazji Squilla, cos tam na onecie wpadlo mi w oczy ze chelsea interesuje sie G.Cahillem, jako alternatywa dla Luiza z Benfiki, ktorego chca sciagnac.
Przy takiej grze naszej 'podpory defensywy' to temat Garego chyba powraca. Co najwazniejsze to Angol wiec to dziala tylko na nasza korzysc. Tylko czy chelsea jest bardziej zmotywowana niz my aby go kupic? Glupio by bylo zeby nam go zwineli, pomimo iz w ost okienku transferowym sie temat Garego do Arsenalu pojawial

@BOSS89
A w którym miejscu ja napisałem, że Ty tak napisałeś? Kontekst to też pewnego rodzaju porównanie i odnośnik, a ja niestety uważam Thuram'a za jednego z najlepszych obrońców ostatnich lat, także samo wymienianie Ich nazwisk obok siebie jest dla mnie bluźnierstwem ;P

Wybacz ;P Ale tak ogólnie to się z Tobą zgadzam ;)

SamirRosicky komentarzy: 285330.12.2010, 18:58

Charlie ->
Jeśli faktycznie by do tego doszło to byłoby MEGA ciekawie. Po latach Beniteza i miesiącach Hodgsona nagłe przyjście Riijkarda... bardzo ciekawa zmiana się zapowiada. Myślę, że sugerowałoby to także spore zmiany w składzie w LFC w najbliższym okienku.

BOSS89 komentarzy: 208 newsów: 130.12.2010, 18:57

@CharlieTheUnicorn

W którym miejscu napisałem, że Silvestre to gracz na poziomie Thuram'a i Cannavaro?
Wspominałem o Silvestre w kontekście Francuza i Włocha, aby uzmysłowić Wam, dlaczego Mickael nie radzi sobie zespołach grających jak Werder, bądź też Arsenal.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.12.2010, 18:55

By YoungGunsBlog

"Hull City are hoping to meet Arsenal this week to discuss an extension of Vito Mannone's loan. Currently expires in January."

@armata_PL
No. Ciekaw jestem co stanie się z Roy'em i czy Frank sobie poradzi.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 430.12.2010, 18:54

Charlie--> jeśli się tak stanie to zrobi się naprawde bardzo bardzo ciekawie w EPL ;D

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148930.12.2010, 18:50

Zgadza się. Pamiętam, wypuścił piłkę z rąk przy stanie 2:1 dla nas i Titus Bramble strzelił gola.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.12.2010, 18:49

BREJKING NJUS!

Angielskie media trąbią, że w przeciągu 48 godzin trenerem Liverpool'u ma zostać Rijkard! Będzie bardzo ciekawie!

lukasz14710 komentarzy: 18330.12.2010, 18:48

mam nadzieje że ujrzymy jedenastke z meczu z chelsea.Niech juz boss nie eksperymentuje tylko wystawi taką jedenastke jak przeciwko chelsea.Nie ma sensu eksperymentować,trzeba wygrywać kolejne mecze,żadnych wpadek.A jak już to po przerwie na boisku powinien pojawić sie arshavin i denilson.Po prostu pomimo wszystko musimy wygrywać kolejne pojedynki

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.12.2010, 18:48

@BOSS89
Wszystko pięknie, dobrze, zgadzam się, że Seb to biedny gracz, ale On nawet w najwyższej formie do pięt nie dorastał Thuram'owi czy właśnie Cannavaro w Ich gorszych momentach ;x

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16830.12.2010, 18:46

@SzczecinWGrze

Wtedy bronił Fabiański...

BOSS89 komentarzy: 208 newsów: 130.12.2010, 18:43

@Vpr

To może zapytajmy kibiców Sevilli: czy wolą parę Escude- Dragutinovic z dyspozycji z sezonu 2006/2007, czy też Squillaciego z dowolnym innym obrońcą, grającym w Rojiblancos w ostatnich latach (za wyjątkiem Javiego Navarro)?
Ciekawe, co odpowiedzą...
Jeśli Squillaci był dla nich tak ważnym graczem, to dlaczego sprzedali go nam za marne 6 mln euro, a dla porównania taki Abdoulay Konko kosztował 9 mln w europejskiej walucie.

Przeskakujesz z zagadnienia na zagadnienie, w ten sposób sprytnie unikając odpowiedzi.
Jeśli nie zgadzasz się z tym co napisałem, porównując słabą dyspozycję Silvestre w Arsenalu i Werderze do kłopotów Francuza i Włocha w Primera Division, wytłumacz słabą dyspozycję Thuram"a i Cannavaro w inny sposób, niż ja to uczyniłem.
Ludzie!!! skoro tak uparcie twierdzicie, że Squillaci jest przyzwoitym graczem, to czemu nie mogę uświadczyć choćby DWÓCH pozytywnych aspektów w jego grze opisanych przez Was, do których podania namawiam od ponad dwóch godzin.
Doprawdy, dziwne...

@armata_PL

Nie obawiam się z kimkolwiek konfrontacji na argumenty, a już na pewno nie na temat futbolu.

kamil_malin komentarzy: 933230.12.2010, 18:42

@ Charlie
Chciałbym zobaczyć dokładnie taką "11" jaką napisałeś.
Z Birmingham na pewno padną co najmniej 4 bramki dla nas. :)

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148930.12.2010, 18:41

Vandal
Pamiętam tylko szmatkę Almuni. Nadzieje zostały rozwiane chyba po meczu z Wigan (2:3).

evelred komentarzy: 369130.12.2010, 18:41

a w którym meczu almunia nie puścił szmaty? pewnie w tym, w którym rąbnął samobója

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16830.12.2010, 18:40

Tak swoją drogą, czy zeszłoroczny mecz na St Andrew's nie był tym meczem, gdzie w 90 minucie Almunia puścił szmatkę na 1-1 i zostały rozwiane wszelkie nadzieje na mistrza?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.12.2010, 18:38

@Vpr
hahahah :D Też może być :D

Ej dobra, a tak na poważnie, póki IceMan (bądź też ktoś inny) nie skrobnie zapowiedzi meczu z B'ham tutaj możemy o tym rozmawiać, tamten mecz trzeba zostawić już za sobą.

Mam nadzieję, że wyjdziemy takim składem:
Szczęsny
Bac-Kosser-DJ-Gael
Song
Fabs-Jacek
Theo-Rubin-Samir

Żywię szczerą nadzieję, że te 8 zmian było poczynione właśnie ze względu na najbliższe 2 mecze, także chętnie widziałbym niezmienioną "11" za wyjątkiem bramki. Łukasina co prawda jako tako się spisuje, ale już spieprzył raz bramkę z B'ham przy stałym fragmencie, a i w ostatnich meczach pewnością tu nie imponował także liczę na Wojcieszkę.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.12.2010, 18:23

sebasz > Wes Brown i John O'Shit też się z niewiadomych przyczyn "utrzymują" u Rudolfa, ale klasowymi zawodnikami ich to nie czyni :P

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52030.12.2010, 18:20

Silvestre mimo wszystko w MU rozegrał ponad 250 meczy w 9 lat a to oznacza ,że słabiakiem nie był. Utrzymać się tyle lat u Fergiego to nie przypadek. U nas faktycznie radził sobie z reguły słabo choć nie zawsze. Bym powiedział ,że to zawodnik który z roku na rok po dobiciu do 30-stki mocno tracił i traci formę nadal - o ile to można nazwać formą. Jako przeciwieństwo dałbym Sola który mimo bycia grubo po 30 nadal gra na wysokim poziomie.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.12.2010, 18:15

Charlie > taaaak, do tego na flanki ściągnąć z powrotem Kerreę Gilberta i uniwersalnego Silvestre'a, do bramki przywrócić Almunię, a na DMa Diaby i mamy najlepszą defensywę ligi. Polskiej.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.12.2010, 18:09

A ja Wam powiem, że powinniśmy sięgnąć po Mariusza Jop'a i ustawić Go w linii ze Squillacim. Wyobrażacie sobie tę potęgę na środku defensywy?

@Vpr
Fajnie by było gdybyśmy rzeczywiście ściągnęli Spahićia. Mogłoby być ciekawie i na pewno byłoby to wzmocnienie.

SamirRosicky komentarzy: 285330.12.2010, 18:03

Aaarsenal ->
No tak, z mojej strony to nie była ironia... Przeciez to naturalne, że zapłacą nam za niego 5 euro :)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.12.2010, 18:00

BOSS > coraz większe kwiatki produkujesz. Tak, Squillaci był w Sevilli rezerwowym w cieniu Sqd i Drago, oczywiście. 33 ligowe mecze w pierwszym sezonie i 16 w drugim, kiedy lwią część rozgrywek ominął z powodu kontuzji kolana. Głęboka rezerwa.

Porównanie Silvestre'a do Cannavaro i Thurama pominę głębokim milczeniem.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 430.12.2010, 17:57

BOSS89 ---> porywasz sie chłopie z motyką na słonce, sprzeczając się z Vpr. Ten gościu ma niewyobrażalną wiedzę o piłce nożnej więc na Twoim miejscu bym odpuścił. :)

kamil_malin komentarzy: 933230.12.2010, 17:45

Byś się zdziwił. Za odpowiednią kwotę nabywca by się znalazł.

Mecz z Birmingham będzie 200 meczem Cesca dla Arsenalu w lidze.

Aaarsenal komentarzy: 305730.12.2010, 17:33

Sprzedać Squilacciego a za kase ktorą dostaniemy za niego kupić Messiego. Tyle w tym temacie :P

pajdek13 komentarzy: 150730.12.2010, 17:32

SzczecinWGrze90 Seba też gole strzela, przecież wczoraj pokazał, że potrafi :E

amadeo komentarzy: 514930.12.2010, 17:31

4 francuzów w obronie, to stanowczo za dużo...po raz kolejny przekonaliśmy się o tym wczoraj, a sam Squillaci to chyba sobowtór Silvestre'a ze zmienionym facem. Może dało by się razem z Nordveitem wysłać go do Borussi Mönchengladbach (czy jak tam zwał) ?!

BOSS89 komentarzy: 208 newsów: 130.12.2010, 17:29

@Vpr

Tak Silvestre jest profesorem w kwestii przemieszczania się po boisku, nie widzicie tego, bo dostrzegacie tylko kolejne przegrywane przez niego pojedynki biegowe i indywidualne.
Mikael słabo prezentuje się w zespołach, które prezentują ryzykowną taktykę, grając z wysoko wysuniętą linią obrony (Arsenal i Werder), gdyż jest powolny i słaby 1 na 1.
Vpr, pamiętasz jak radzili sobie na początku przygody z Primera Division Cannavaro i Thuram?
Oni grają w podobnym stylu jak Silvestre i nie radzili sobie w pojedynkach z rywalami, gdy byli pozostawieni sami sobie, bez asekuracji.
Czyli mam rozumieć, że oni też są do niczego?
Sebastien nie odnajduje się w żadnym stylu gry, nie dostrzegam żadnego pozytywu w jego grze.
Nie pamiętasz meczu na Turf Moor z tamtego sezonu?
Grający wtedy na LEWEJ obronie Silvestre był generalnie chwalony, owszem jest za wolny, ale dzięki doświadczeniu/dobrym czytaniu gry notuje całkiem sporo przechwytów.
Piszesz, że Squillaci był chwalony w Sevilli i strzelał sporo goli, tak?
Tylko komu strzelał te gole, słabym ekipom z Primera Division, bądź też Ligue 1.
Vpr, Squillaci był w Sevilli głęboko w cieniu Dragutinovicia i Escude i każdy kibic ze stadionu Ramon Sanchez Pizjuan Ci to powie.
Był tam głównie rezerwowym i tyle.
Co do Lyonu, rzeczywiście był dla nich bardzo ważny, szczególnie biorąc pod uwagę, że kosztował tyle samo co "wielki talent"- Sylvain Monsoreau.
Ciekawi mnie też dlaczego nikt nie potrafi wymienić dwóch mocnych aspektów w grze Squillaciego?
Dziwne, co nie...

@concrete13

Nigdzie nie napisałem, że Silvestre jest ZDECYDOWANIE lepszy niż Squillaci, ale faktem niezbitym jest, że JEST OD NIEGO LEPSZY.

SamirRosicky komentarzy: 285330.12.2010, 17:29

SzczecinWGrze90 ->
Squillaci może i jest fatalny, ale nie aż tak jak boski Mikael!

Arshawin74 komentarzy: 80630.12.2010, 17:15

srać się z nimi djourou najlepszy z vermaelenem i po co wenger ściągał te kaleki swoich ma wytresowanych:]

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148930.12.2010, 17:11

Szczerze mówiąc z dwójki Silvestre Squillaci, wolałem Silvestra. Obaj to tak naprawdę zbyt słabi zawodnicy na Arsenal. Silvestre przynajmniej potrafił grać ciałem bo był silniejszy od Squilllaciego, lub strzelać gole (np. z Wigan, z Tottenhamem).

Arshawin74 komentarzy: 80630.12.2010, 17:09

dzięki

Arshawin74 komentarzy: 80630.12.2010, 17:06

youtube.com/watch?v=t_7mhflhuAc&feature=fvw
\

ej wiecie nazwe tej piosenki co leci przed każdym spotkaniem w premier league na match day??

Arshawin74 komentarzy: 80630.12.2010, 17:02

youtube.com/watch?v=jCXl04vZHZA

nasi wyszli najlepiej

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.12.2010, 17:01

Gdyby tak prześledzić wszystkie nasze mecze od początku sezonu nasuwa się prosty wniosek - Squillaci i Koscielny nie powinni ze sobą grać. Osobno radzą sobie bardzo dobrze, obydwaj zadziwiająco dobrze niańczyli Djourou na początku, kiedy wracał do gry - Tottenham i N'castle w CC (Koscielny zagrał fantastycznie w obu spotkaniach) oraz City i Partizan (A) (dobre mecze Sebastiena, tragiczne w wykonaniu Johana).

concrete13 komentarzy: 869830.12.2010, 17:01

boss89 -> nie przekonuj nas na siłę, że Sylwek jest zdecydowanie lepszy od Sebastiana.. ostatnie jego występy w Arsenalu i Werderze dobitnie pokazywały jakim jest "dobrym" obrońcą ... u nas modlą się o powrót Vermaelena a w Werderze o powrót reprezentanta Polski.. ..

adam3462 komentarzy: 273230.12.2010, 16:56

Wenger był obrońcą i widać jakim, bo teraz kupuje takich obrońców co są gorsi od niejednego nastolatka z młodzieżówki.