Tragiczne sędziowanie, fatalna gra! Wigan 2-2 Arsenal

Tragiczne sędziowanie, fatalna gra! Wigan 2-2 Arsenal 29.12.2010, 21:38, Szymon Ortyl 1659 komentarzy

Na dzisiejszy mecz Arsene Wenger zdecydował się desygnować mocno rezerwowy skład. Na boisku pojawili się mn. Nicklas Bendtner, Marouane Chamakh, Denilson, Emmanuel Eboue, Tomas Rosicky i Sebastien Squillaci.

W 2. minucie meczu poważny błąd popełnił Sagna, jednak Laurent Kościelny zdołał w pojedynkę powstrzymać wbiegającego w pole karne Rodallegę.

W 16. minucie, wbiegający w pole karne Diame potknął się o nogę Kościelnego a sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Watson.

4 minuty później, Fabiański wpadł w polu karnym na rozpędzonego Rodallegę, jednak sędzia uznał, iż Polak nie zrobił tego z rozmysłem i nie podyktował kolejnego rzutu karnego. W 23. minucie bliski pokonania omańskiego bramkarza Wigan był Rosicky, jednak piłka ostatecznie wylądowała w rękach Al Habsiego.

W 26. minucie w miejsce kontuzjowanego Abou Diaby'ego pojawił się Jakc Wilshere. 8 minut później, Laurent Koscielny przegrał pojedynek główkowy z Rodallegą i tylko szybka interwencja Sagny uratowała Kanonierów przed stratą kolejnej bramki.

W 39. minucie Al Hamsi zdołał sparować strzał Bendtnera, jednak do piłki dopadł Andriej Arszawin i strzałem "nożycami" umieścił piłkę w siatce.

5 minut później, po świetnym podaniu Arszawina, Nicklas Bendtner przepchnął 2 obrońców i umieścił piłkę w siatce obok interweniującego Al Hamsiego.

W 50. minucie po kolejnym błędzie Koscielnego, Sagna ofiarnym wślizgiem wybił piłkę spod nóg N'Zogbi. 8 minut później po dośrodkowaniu Sagny, Alcaraz był bliski skierowany piłki do własnej bramki.

W 70. minucie po cudownym podaniu od Jacka Wilshere'a, Andriej Arszawin stanął oko w oko z bamkarzem Wigan, jednak nie zdołał umieścić piłki w siatce. 4 minuty później, żółtą kartką za faul na Chamakhu, ukarany został Caldwell.

W 74. minucie N'Zogbia wyprzedził Koscielnego, jednak w sytuacji sam na sam Łukasz Fabiański zdołał sparować strzał gracza Wigan w stronę nadbiegającego Squillaciego. 2 minuty później za udeżenie głową Jacka Wilshere'a, czerwoną kartką ukarany został N'Zogbia.

W 81. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i główce Diame, źle ustawiony Squillaci skierował piłkę głową do własnej bramki.

W 83. minucie na boisko weszli Walcott i Nasri, zmieniając Wilshere'a i Arszawina. Chwilę później w polu karnym faulowany był Walcott, jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego.

W 89. minucie gracze Wigan dwukrotnie zagrywali ręką w swoim polu karnym, jednak sędzia i tym razem nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Do końca meczu Kanonierzy próbowali zmienić losy meczu, jednak nie potrafili tego dokonać. Fatalne sędziowanie w całości wypaczyło wynik meczu, jednak trzeba przyznać, iż gracze Arsenalu bezmyślną i paniczną grą zasłużyli na takie zakończenie.

Premier LeagueWigan Athletic autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
ala_05 komentarzy: 254330.12.2010, 12:12

MiEvo---> Hehe dobry avatar ;p Tylko nei przesadzajmy , bo Squil złapie doła i już w ogóle przestanei grać...chociaż czy to coś zmieni ?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1430.12.2010, 12:11

--> BOSS89 to avatar GrizAFCfun. Ale pozwolił go używać ^^ też mi się podoba

ala_05 komentarzy: 254330.12.2010, 12:11

niski93---> Ja też błabym za tym , tu akurat miał rację.

ala_05 komentarzy: 254330.12.2010, 12:10

fcecsf---->Oby , bo mam ochotę go sama stamtąd wywalić jakbym mogła . Tylko , żę ****si już nam siedzą na pleacach , a City nas wyprzedziło! Man Utd się zaraz zacznie oddalać , a my znowu nie wykorzystamy szansy! Ej , ale powtarza się znowu historia-gramy ok przed świętami , a po do bani i tracimy mistrza , mimo że moglibyśmy ten tytuł zgarnąć wykorzystując spadek formy ****sów , narazie niezbyt wysoką przewagę mułów(to już moglimy wczoraj-ale niestety dzieciaczek bramki pomylił i chyba zpaomniał , że po przerwie strony się zmienia) i City też powinniśmy be zproblemu , jeszcze się okaże , że czikeny nas wyprzedzą , to chyba idę nad Odrę ;p

BOSS89 komentarzy: 208 newsów: 130.12.2010, 12:09

@holekmichal

"Jesli Wenger nic nie wygra znowu to Cesc bedzie chciał odejsc na bank i ja przestane kibicowac temu klubowi jak wenger zostanie na funkcji trenera. Wole kibicowac klubomm za ktorych sie nie ma co wstydzic mancehster chelsea barcelona niz podjarac sie jednym na kilka lat meczem wygranym z chelsea."

Ile Ty masz lat, obstawiam, że najwyżej 15.
Dam Ci radę- najlepiej od razu przeżuć się na inny klub, gdyż mistrzostwa w tym sezonie na pewno nie wygramy i następstwem tego będzie odejście Fabregasa.
Jak przechrzcisz się teraz np. na Chelsea, to sporo zaoszczędzisz na czasie, szybciej zdobędziesz gadżety i wiedzę niezbędne do kibicowania Twojej "ukochanej" ekipie.

@MiEvo

Świetny avatar :)))

niski93 komentarzy: 581630.12.2010, 12:08

ala ---> Dlatego Papa chce wprowadzić powtórki video...

fcescf komentarzy: 255430.12.2010, 12:06

"Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce" moje motto jeśli chodzi o kibicowanie. A ten sędzia to sobie już nie pobiega na boiskach Premiership.

adam3462 komentarzy: 273230.12.2010, 12:02

Taki klub jak Arsenal nie sprawdził kompletnie piłkarza którego pozyskuje i później rezultaty są jakie są..

ala_05 komentarzy: 254330.12.2010, 12:02

A i sędzia do bani ! Jak można takei błędy robić i to parę razy ?! Niech władze Premiership się tym zainteresują , bo najpierw te kontrowersje w meczu United , teraz naszym-to jest nie do pomyślenia , juz kurcze to sędziowanie przypomina mi to z Bundesligi , tam też takie błędy walą.

andrzej93 komentarzy: 119630.12.2010, 12:02

jedyny błąd jego to Squillaci więc mam nadzieję że długo tu go nie będziemy widzieć

xsiata komentarzy: 1830.12.2010, 12:01

Witam.Jestem kibicem United,ale nie mam zamiaru was cisnąć jak to robią inni kibice innych klubów:)
Glory,Glory

andrzej93 komentarzy: 119630.12.2010, 12:00

no właśnie
Wenger ryzykownie ale dobrze postąpił jakby nie robił żadnych zmian to by od razu zarzucali mu że ma taką dużą kadrę a nie wystawia ich i piłkarze nabawiają się kontuzji z przemęczenia
A Wenger to jeden z najlepszych trenerów na świecie zobaczcie ile dla nas zrobił a nie oceniajcie po jednym meczu

ala_05 komentarzy: 254330.12.2010, 12:00

Squillaci narazie niech sobie przerwę zrobi , Wenge rniech nie robi więcej takiej taktyki , bo to już któryś z kolei raz i za każdym razem tak się kończy , także niech się wkońcu obudzi , bo będzie źle , niech zarząd mu wkońcu do rozumu przemówi i niech do cholery przestanie praktykować tą swoją druną taktykę . Nie mamy już co rozpaczać , bo nic to nie zmieni . Ale oby nas ****si nie wyprzedzili , bo się powtarza coroczny scenariusz.

bociek95 komentarzy: 7830.12.2010, 11:57

Nie było squillaciego na derbach i odrazu zwycięstwo :) Djourou dobrze grał z Kościelnym. Djourou jest wiele razy lepszy od squillaciego

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1430.12.2010, 11:56

"ja przestane kibicowac temu klubowi jak wenger zostanie na funkcji trenera. Wole kibicowac klubomm za ktorych sie nie ma co wstydzic mancehster chelsea barcelona " - Co ty tu jeszcze robisz? Myślisz, że potrzebny jest Arsenalowi taki kibic jak Ty? :D

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1430.12.2010, 11:52

Krytyka to jedno ale wyzywanie Wengera od pajaców to przegięcie... jak widzę takich ludzi to śmierdzi mi tu sezonowcami.

@holekmichal - "Mysle ze wenger ma za duze poparcie w klubie i do jego odejscia moga sie przyczynic kibice jak wywra presje. " --- Żart roku

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 430.12.2010, 11:46

Ci którzy sie nie znają i wyzywają naszą drużynę po jednym remisie gdzie mecze toczą sie co 2, 3 dni to banda popaprańców, szczególnie Ci którzy nie są na tej stronce nawet miesiąca ;|

Arshawin74 komentarzy: 80630.12.2010, 11:40

ale jaja wejdzcie na oneta pisze o fabiańskim że go obwiniają i włączcie sobie to laske co mówi

holekmichal komentarzy: 53830.12.2010, 11:33

najwiekszy problem arsenalu to ten pajac wenger. Podjarał sie wygrana z chelsea po kilku latach i wszytsko roztwonil w nastepnym meczu i wrocil do stalego poziomu. Jak mozna zmienic calkowicie sklad na ciezki mecz wyjazdowy jesli cesc nie mogl zagrac to song i wilhere powinni grac w srodku zeby gra sie ukladala mozna bylo 2-3 zawodnikow zmienic mocno zmeczonych ale jak wszystkich sie zmienia to nie ma zgrania. Mysle ze gdyby arsenalowi nie poszczescilo sie przy tych bramkach bo to nie byly zadne akcje to arsenal przegralby mecz. Manchester stracil ptk a rsenal tak odpowiada juz pewnie ferguson smieje sie z wengera bo wie ze mistrzostwo jest w kieszeni. Kolejna sprawa obroncy dali popis z chelsea i wrocili z wigan do normalnej dyspozycji fabianski tez sie nie popisal ( trzeba ich pozmieniac po kazdym meczu to powtarazam). Ja nie widze przyszlosci dla arsenalu!!!. Jesli Wenger nic nie wygra znowu to Cesc bedzie chciał odejsc na bank i ja przestane kibicowac temu klubowi jak wenger zostanie na funkcji trenera. Wole kibicowac klubomm za ktorych sie nie ma co wstydzic mancehster chelsea barcelona niz podjarac sie jednym na kilka lat meczem wygranym z chelsea. Bez cesca i z wengerem w arsenalu nie widze przyszlosci! Mysle ze wenger ma za duze poparcie w klubie i do jego odejscia moga sie przyczynic kibice jak wywra presje.

matikanonier komentarzy: 207330.12.2010, 11:16

Mam nadzieję że ten cały skłilaczi odejdzie od nas po sezonie a w tym już w ogóle nie pojawi się na boisku. Lepiej wystawic kogoś młodego ze składu rezerw a nie tego idiotę co psuje nam ostanio wszystkie mecze kiedy jest na boisku. Myślę że jak wróci Verma do pary DJ i Koscielny to będzie git a po sezonie sprowadzi się jakiegoś stopera np: Sakho lub Vertonghena.
Arsene błagam nie wystawiaj tego ślimaka !!!

smod3r komentarzy: 108630.12.2010, 11:04

ludzie co wy chcecie od tego składu ?!! jak wy sobie wyobrażacie grę podstawową 11 co 3 dni ?! przecież by nie mieli siły biegać. A że wigan jest na końcu tabeli to wenger mógł sobie pozwolić na taki skład. Było dobrze prowadziliśmy, ale wenger zaspał ze zmianami i to się zemściło. Ogarnijcie.

Michu komentarzy: 171130.12.2010, 11:02

Wielka szkoda, że w tak fatalny sposób straciliśmy wczoraj te punkty, nie dość, że Wigan było lepsze, to jeszcze w 10 strzeliło nam gola, co ja gadam w 10.. to my graliśmy w 10, a Spilaczi grał dla The Latics, kompromitująca postawa naszych zawodników, ten mecz pokazał kto nie zasługuje na pierwszy skład, zadaje sobie tylko pytanie, dlaczego Arshavin nie strzelił sam na sam przy stanie 1-2? Tylko trafił wręcz beszczelnie 'delikatnie' w Habsiego..
Wierzę, że się odrodzimy na St.Andrews, ale tam będzie o wiele ciężej niż na stadionie naszych wczorajszych rywali.
CMon The Kings of London!

Kamikaze93 komentarzy: 7030.12.2010, 10:59

igoro
Watpie by United byli zmeczeni skoro zarowno z Sunderlandem jak i Birmingham druga polowe grali tak zeby sie zbytnio nie zmeczyc..:D

bialysul komentarzy: 369930.12.2010, 10:59

Bardzo rozczarowal mnie sklad na mecz i ten niewdzieczny remis duzo latwiej byloby mi zniesc porazke pierwszego skladu mam tylko nadzieje ze wenger wzial pod uwage to ze mozemy nie wywiesc pkt z wigan i wie co robi moze faktycznie pilkarze potrzebowali odpoczynku a to byl dobry moment zwazywszy na mecze jakie nas czekaja i to ze manu nieoddalilo sie remisujac z city

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 230.12.2010, 10:54

Tzn taki sklad jakby byl Verma

Wenger powinien dać taki skład jak na Chelsea!

maniek56 komentarzy: 300730.12.2010, 10:52

Cholera, ludzie! transfery nie są rozwiązaniem na wszystko. Mamy bardzo szeroką kadrę i chyba najlepszą ławkę spośród top 4 i chociaż uważam że potrzebny jest jeszcze jeden środkowy obrońca to nie znaczy że przez jego brak musimy przegrywać wygrane mecze.

Po cholere nam ta piękna wygrana z Chelsea jak dwa dni później frajersko przegrywamy z drużyną która znajduje się zaraz nad strefą spadkową. Prawda jest taka że ten mecz był już wygrany, prowadziliśmy 2-1 i mieliśmy przewagę jednego piłkarza. Po raz kolejny wyszła nieumiejętność Fabiana do bronienia dośrodkowań i wrzutek i po raz kolejny Squillaci udowodnił nam że jest pomyłką transferową Wengera, o tą pomyłkę nie mam pretensji bo zapłaciliśmy za niego stosunkowo mało a tego typu pomyłki zdarzają się bossowi bardzo bardzo rzadko, mam jednak pretensje o to że po świetnym meczu Djourou Wenger sadza go na ławce i wraca do wypróbowanego Squilli, wypróbowanego w przegrywaniu nam meczy. Dlaczego znowu widzimy w pierwszym składzie Marokańczyka który jest kompletnie wypalony i bez formy? Dlaczego Wenger tak późno przeprowadził zmiany? Kiedy widać było że gra nam się nie układa a niektórzy są już przemęczeni to należało wprowadzić trochę świeżej krwi. Wenger nie dość że wyczekał do końca i zmieniał dopiero po stracie bramki to jeszcze zmienił Wilshera który był wyróżniającą się postacią w tym meczu. Inna sprawa że sędziowanie we wczorajszym meczu stało na bardzo niskim poziomie, sędzia wyraźnie nie potrafił zapanować nad piłkarzami a w końcówce nie podyktował karnego za zagranie identyczne z tym którego ostatnio dopuścił się Cesk.

szalen komentarzy: 198230.12.2010, 10:52

Szkoda, ale kolejne 2 stracone punkty i to w dość głupi sposób. W dodatku sędzia się nie popisał, ale jak zostało wspomniane w artykule zawodnicy sami zgotowali sobie taki los los nie grając dostatecznie dobrze.

jarts komentarzy: 231930.12.2010, 10:51

z jednej strony po sobocie bedzie niedziela i szkola juz ale nie moge sie doczekac nastepnej kolejki

igoro komentarzy: 22130.12.2010, 10:49

stratę punktową mamy taką samą jak przed kolejką a graliśmy drugim garniturem. radziłbym zastanowić się nad tym ze teraz manu ma znowu mecz na wyjeździe (słabo idzie im na wyjazdach) i ferg będzie musiał zagrać piłkarzami którzy będą mieli w nogach dwa spotkania na przestrzeni ostatnich sześciu dni. my z birm zagramy MAM NADZIEJE podstawowym w miarę składem.
wg mnie ta kolejka ma swoje plusy.

MatArsenal9870 komentarzy: 216730.12.2010, 10:48

Już teraz wiem dlaczego Sevilla z chęcią sprzedała Squillaciego.

maks20 komentarzy: 44530.12.2010, 10:43

Nasri, Sagna,Koscielny,Clichy,Diaby. I to goście , którzy często grają w pierwszej "11". A to pół drużyny przecież. Więc jednak wielkie zauroczenie Francją.

ala_05 komentarzy: 254330.12.2010, 10:39

Napewno Squillaci out natychmiastowo , albo ja bym go przesunęła do młodzików jak niedawno u na sw jakimś polskim klubie zrobili , chyba Legii o ile się nie mylę ;p No co , ale dobry pomysł :)

ala_05 komentarzy: 254330.12.2010, 10:38

- Nie dramatyzowałbym jednak z powodu tego remisu. Nie zapominajmy, że Manchester United także nie wygrał swojego spotkania. Zdobyliśmy dziś jeden punkt i dopiero pod koniec sezonu przekonamy się, czy strata dwóch oczek była rzeczywiście kluczowa – dodał Wenger

No , tylko , że Man Utd jest liderem , taki mały błąd rzeczowy i ich gracze nie strzlili sobie samobója , który zabrał im zwycięstwo.

Szogun komentarzy: 28752 newsów: 330.12.2010, 10:37

Błąd stylistyczny wcześnie jeszcze jest: Daleko nie zajdziemy

Geistinho komentarzy: 506 newsów: 130.12.2010, 10:37

@Strus

W roli ścisłości to Chamakh wybrał Maroko bo jego rodziece są stamtąd ;] a do 19 lat grał dla reprezentacji Francji ;]

Czyli 4 francuzów właściewie na ruska i belga - mnie w szkole uczyli ze 4 jest wieksze 2 razy od dwóch.

Szogun komentarzy: 28752 newsów: 330.12.2010, 10:36

Przykro mi ale dla mnie losy mistrzostwa już sa przesądzone bez wzmocnień obrony i defensywnej pomocy i z takimi karygodnymi błędami Wengera który nie wyciąga wniosków tylko głupieje na starość daleko nie zwojujemy.Będziemy mądrzejsi w okolicach lutego czy oba Manchestery i niebiescy jeszcze pogubia punkty gdybyśmy jakimś CUDEM zdobyli mistrzostwo to tylko w prezencie od nich.

Kozak0700 komentarzy: 92030.12.2010, 10:35

a mi sie smiac z was chce ;] jak czytam to ze nie powinien tylu roszad w skladzie robic, ludzie 2 dni wczesniej grali wielki mecz i biegali 90min a w sobote gramy kolejny, teraz gramy co 3 dni mysle ze wenger dobrze zrobil dajac odpoczac tylu graczom, szkoda jednak ze nie dal zagrac DJ zamiast squillaciego bo DJ rozgrywa malo meczy w sezonie i nie powinien byc nim zmeczony, do reszty zmian nie mam zarzutow, jak jestescie wszyscy tacy wielcy znawcy ze karcicie wengera za taktyke czemu sami nie poprowadzicie arsenalu? moge sie zalozyc ze wszyscy tutaj nie maja ukonczonej szkolki trenerskiej wiec sie nawet nie znacie tyle co ogladniecie i uslyszycie od eksperta(ja tak samo) dlatego nie mam prawa go karcic za taktyke. Wenger do wywalenia? nie rozsmieszajcie mnie, zarzad wie ze za te pieniadze co on ma na transfery to nikt tyle nie osiagnie a te 40mln? pfff wymysl mediow. Squillaci out i kupic jakiegos obronce np. Cahill i mam swiety spokoj. Troche cierpliwosci a za niedlugo beda trofea

bialysul komentarzy: 369930.12.2010, 10:35

oczywiscie nalezy dawac szanse wszystkim takze trzeba sprawdzac zmiennikow zeby wiedziec na kogo stawaic w razie zawieszenia czy kontuzji ale zeby robic wymiane polowy skladu? :(

Witasgooner96 komentarzy: 95130.12.2010, 10:34

A co.. nie można było wygrać 3 lub 4 ; 0 ? Można było. Ale trzeba było grać normalnym składem i pozmieniać w drugiej połowie dla odpoczynku a nie odwrotnie. Już od 15 minuty odrabiac straty 2 składem. Ludzie. Wina szkoleniowca.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223730.12.2010, 10:32

armata - byly , byly , ale w nieskonczonosc nie mozna tracic glupio punktow , tymbardziej ze moglismy wykorzystac potyczke Mułów

RadoS komentarzy: 21330.12.2010, 10:31

Moim zdaniem powinnismy wziac jakies młodego trenera np Villas Boas trener Porto jak ktos nie wie porto po 14 kolejkach porto jest nie pokonane.