Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla

Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla 30.07.2017, 18:12, 3675 komentarzy

W swoim ostatnim sparingowym meczu, przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem, Arsenal zasłużenie przegrał 1-2 z Sevillą. Pomimo tej porażki Kanonierzy jednak zostali zwycięzcami Emirates Cup, dzięki większej liczbie strzelonych bramek na przestrzeni całego turnieju. Sevillistas zajęli drugie miejsce z 9 punktami na swoim koncie, RB Lipsk z 5 zdobytymi punktami uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Benfica zajęła ostatnią lokatę z dorobkiem dwóch oczek.

W zespole z północnego Londynu najlepszym piłkarzem był bez wątpienia Alex Oxlade-Chamberlain, którego rajdy prawym skrzydłem wprowadzały chaos w szeregi obrońców Sevilli i to właśnie po jednej z jego akcji padł honorowy gol dla Kanonierów.

Już za tydzień czeka nas spotkanie Arsenalu z Chelsea w ramach Tarczy Wspólnoty, więc miejmy nadzieję, że The Gunners zaprezentują się znacznie lepiej, aniżeli dzisiaj i powiększą klubową kolekcję trofeów o kolejny puchar.

Oto składy, w jakich oba zespoły przystąpiły do tego spotkania:

Arsenal: Cech - Koscielny, Elneny( Iwobi 78'), Monreal - Bellerin (Bramall 46'), Ramsey, Willock (Xhaka 61'), Ox - Özil, Welbeck, Lacazette (Walcott 78').

Sevilla: David Soria (Rico 46') - Mercado, Pareja, Carrico (Pizarro 74'), Escudero (Lenglet 61') - N'Zonzi, Krohn-Dehli, Banega (Ganso 61'), Correa (Corchia 77') - Nolito (Montoya 46'), Ben Yedder (Fernandez 80').

Już w 4. minucie zagotowało się pod bramką Kanonierów, jednak Aaron Ramsey znakomicie wrócił do obrony i wyłuskał piłkę Ben Yedderowi, który już składał się do strzału na bramkę Cecha.

Dziesięć minut później, po fantastycznym podaniu Banegi, Wissam Ben Yedder trafia w słupek! Tym razem szczęście się uśmiechnęło do ekipy z północnego Londynu.

W 22. minucie znakomitą szansę na gola zaprzepaścił Bellerin, który po świetnym dośrodkowaniu Chamberlaina na długi słupek, zamiast skierować piłkę do pustej bramki, to postraszył gołębie na stadionie.

W 29. minucie Danny Welbeck po dwudziestometrowym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem Sevilli, natomiast futbolówka uderzona zewnętrzną częścią buta przez Anglika, uderzyła tylko w boczną siatkę.

Dwie minuty później przed szansą na zdobycie pierwszego gola w tym meczu stanął Ramsey, jednak jego strzał ze skraju pola karnego powędrował dobrych kilka metrów obok bramki hiszpańskiego klubu.

33. minuta i bardzo niebezpieczny strzał ze skraju szesnastki Arsenalu oddał Nolito. 30-latek pomylił się jednak dosłownie o kilka centymetrów.

Pięć minut później mogło już być 1-0 do Arsenalu, jednak płaskie dośrodkowanie Welbecka do Lacazette'a przeciął jeden z obrońców Sevilli. Gdyby nie jego interwencja, to Francuz z pewnością wpakowałby piłkę do pustej bramki.

W 45. minucie lustrzaną akcję przeprowadził klub ze stolicy Andaluzji, jednak tym razem to Koscielny przeciął dobre podanie Nolito do Ben Yeddera.

Po tej akcji sędzia Andre Marriner zaprosił oba zespoły na przerwę.

Nadeszła 49. minuta, a wraz z nią pierwszy gol w tym spotkaniu! Correa znakomicie wykorzystał złe ustawienie defensywy Arsenalu, dzięki czemu uniknął spalonego i po podaniu bardzo aktywnego w tym meczu Ben Yeddera, posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Cecha.

Strzelony przez Sevillę gol wyraźnie uskrzydlił piłkarzy tego klubu, i to właśnie oni byli stroną dominującą w następnych minutach.

W 58. minucie Kanonierzy w końcu stworzyli zagrożenie pod bramką Rico. Ramsey po znakomitym podaniu Özila odegrał piłkę do Lacazette'a, ten jednak będąc na jedenastym metrze strzelił prosto w bramkarza przeciwników.

Arsenal wyrównał wynik spotkania w 62. minucie po trafieniu Lacazzete'a! Znakomitą akcję przeprowadził prawym skrzydłem Alex Oxlade-Chamberlain, który po minięciu obrońcy Sevilli posłał płaskie dośrodkowanie na środek pola karnego, gdzie po lekkim muśnięciu piłki przez Welbecka, do siatki futbolówkę wpakował Alexandre Lacazette.

Siedem minut później fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się N'Zonzi, który nie dał żadnych szans Cechowi i wyprowadził Sevillę na ponowne prowadzenie. Francuz wykorzystał bierną postawę obrońców Arsenalu, którzy po raz kolejny w tym meczu zachowali się fatalnie.

W 76. minucie kolejnym świetnym rajdem popisał się Ox, jednak jego podanie z linii końcowej do Ramseya zostało przecięte przez jednego z obrońców Sevilli.

W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym londyńczyków blisko strzelenia kolejnego gola dla Sevilli był Fernandez, jednak Nacho Monreal w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę spod nóg Hiszpana.

W następnych minutach Arsenal próbował zdobyć wyrównującą bramkę, jednak wszystkie próby The Gunners były nieskuteczne. Po trzech minutach doliczonego czasu angielski sędzia zakończył mecz.

Emirates CupRaport pomeczowySevilla FC autor: źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676903.08.2017, 23:55

@TlicTlac: Słyszałem, że dobry ale nie widziałem.
Ogólnie tak jak parzę na oceny naprawdę dobrych horrorów to mi się płakać chce.Oceny 6-7 to jest max, a na dużej ilości tych filmów idzie w niektórych momentach w gacie nawalić :D mam wrażenie, że niektórzy po tych filmach oczekują za dużo.Ja osobiście to mam się bać podczas oglądania.Redzta mnie nie interesuje

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2017, 23:52

Iheanacho- 30 mln , Sigurdsson-50 mln. Cholera strasznie jestem ciekaw rynku transferowego za 5 lat.

karmel567 komentarzy: 346603.08.2017, 23:51

Największa beka to będzie jak Neymar nie odnajdzie się w PSG i będzie grał przeciętnie. Wszyscy teraz oczekują, że Brazylijczyk będzie strzelał w Ligue 1 po 3 bramki na mecz i poprowadzi ich do zwycięstwa w Lidze Mistrzów, a to różnie może być.
Tym bardziej, że Neymar podobnie jak Ronaldonho nie stroni od imprez i różnych wypadów nawet w trakcie sezonu.

TlicTlac komentarzy: 602503.08.2017, 23:50

@mistiqueAFC:

z filmów o opętaniach - Possesion of Michael King - mam w kolejce do obejrzenia.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492503.08.2017, 23:48

Sigurdsson podobno klepnięty za 48 milionów. Clement mówił, że czeka z transferami na wynik tych negocjacji. Od jutra może zacząć działać.

W Premier League jest aktualnie 14 dobrych drużyn, Swansea może zostać 15*. Nadchodzący sezon będzie genialny.

*a beniaminków nie znam. Zwykle przynajmniej 1 drużyna gra przyzwoity sezon, czyli #16 (!)

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.08.2017, 23:39

@TlicTlac: Widzisz, i to jest dobra propozycja.Do filmów z Tajlandii mam zaufanie bo Shutter daje radę ;)
Z Azjatyckich mogę ci polecić "Opowieść o dwóch siostrach".Świetny film.Odpalaj nawet teraz

Gofer999 komentarzy: 1472003.08.2017, 23:38

@mistiqueAFC: Polecam The Last Shift. :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.08.2017, 23:37

@TlicTlac: Obejrzałem pierwszy i drugi sezon, i śmiało mogę polecić.Za Sabat mam się wziąć niedługo bo niby warto.Kolejne to już podobno równia pochyła, a w piątym nawet Lady Gaga występuje :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 303.08.2017, 23:36

@prezes77: ponoć przenieśli o godzinę później ze względu na Euro final

prezes77 komentarzy: 66303.08.2017, 23:35

Wojakus

A nie tak czasem o 15 ?

TlicTlac komentarzy: 602503.08.2017, 23:35

Ktoś może coś powiedzieć o American Horror Story?

Wczoraj widziałem jeden odcinek z 3 sezonu(Sabat) w TV i wydaje się być interesujące;

Ladda Land

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 203.08.2017, 23:33

@gunners007: "Chiba nie."

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.08.2017, 23:31

Człowiek chce jakiś porządny horror na sen obejrzeć i nic znaleźć nie mogę.Wszytko widzialem z tych ciekawszych

Rider komentarzy: 242203.08.2017, 23:26

o której jest mecz z Chelsea w Niedziele ?

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2017, 23:25

Prezydent Standardu Liege Bruno Venanzi, odpowiedział na plotki na temat odejścia Orlando Sá. - Orlando Sá nie jest na sprzedaż. Chyba, że przyjdzie Paris Saint-Germain i zapłaci 222 miliony euro :lol:

haha :D

kamilo_oo komentarzy: 2356703.08.2017, 23:24

Od następnego sezonu, to będzie jeszcze trudniej awansować i do LM i do LE.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10303.08.2017, 23:20

Oglądał ktoś z was 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi?

schnor25 komentarzy: 1854603.08.2017, 23:18

Gdyby nie Repra, to na miejscu polskich klubów zbojkotowałbym europejskie rozgrywki, UEFA by Nas w końcu wyjepała i wszyscy byliby szczęśliwi. Nie byłoby tych nerwów, pocałunków śmierci, byłaby dużo mniejsza rotacja na stanowiskach trenerów, nie byłoby tych męczących podróży do odległych zakątków Europy (znaczy się byłyby, ale z racji dłuższych urlopów zawodników), liczba spotkań drastycznie by spadła, same profity.

pierre_afc komentarzy: 1207103.08.2017, 23:14

"Orlando Sá nie jest na sprzedaż. Chyba, że przyjdzie Paris Saint-Germain i zapłaci 222 miliony euro"

XD

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52403.08.2017, 23:11

@Mihex
Southampton, WHU pokazywały już, że potrafią odpadać w eliminacjach.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.08.2017, 23:10

@Simpllemann: chodzi mi o poziom gry. Nie ma co porównywać Premier League do Ekstraklasy. Tu nie ma co gadać. Wystarczy spojrzeć na przyjęcie piłki u piłkarzy, na najprostsze rzeczy. Polski kluby ciężko się ogląda.

Nawet widziałem gdzieś na Twitterze, że masa spotkań w tym sezonie w Polsce to do przerwy wyniki 0:0 i raptem kilka strzałów.

schnor25 komentarzy: 1854603.08.2017, 23:09

@Marioht: No wiesz, jak się nie ma działu skautingu i robi się transfery na tu i teraz z pomocą agentów, youtube, transfermarktu to wychodzą takie kwiatki. Raz Ci się trafi Ofoe, Nikolic, a drugim razem Chukwu czy inny Ojamaa.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 303.08.2017, 23:07

@pierre_afc: i tak nie przyjdzie do Arsenalu

Strach pomyśleć co by taka Arka zaprezentowała na tle takich klubów jak Barcelona, Bayern czy PSG. Nie ma co porównywać gry Arsenalu i polskich klubów nawet jak Arsenal gra padake. Wedlug mnie padaka Arsenalu to i tak kilka poziomów wyżej niż gra polskich klubów

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 203.08.2017, 23:07

@Mihex: Wystarczy wspomnieć West Ham i Astrę Giurgiu xD

@Simpllemann: I w obu krajach leży scouting juniorów i szkoła trenerska.

pierre_afc komentarzy: 1207103.08.2017, 23:06

Pany, Isco nie przedłużył umowy jeszcze z Realem, a koniec kontraktu w 2018 :)

Marioht komentarzy: 611403.08.2017, 23:06

@schnor25: To też prawda.

Gdyby Legia miała kogoś kreatywnego na poziomie Ofoe czy Lech klasowego napastnika, który byłby gwarancją bramek skończyłoby się pewnie inaczej.

Ale tak to jest jak się transfery robi na chybcika... zanim się zaaklimatyzują, zgrają... będą gotowi na kluczową fazę sezonu w Ekstraklasie.

Heh.

Mihex komentarzy: 2360403.08.2017, 23:04

Tak się można śmiać z klubów z e-klasy, ale z EPL też regularnie kluby oklep zbierają w LM. Podejrzewam, że gdyby drużyny z Anglii musiały grać eliminację od niskich rund to też by się często potykały.

Marioht komentarzy: 611403.08.2017, 23:04

@Simpllemann: Dokładnie. Tylko skala poziomu inna. Siłą rzeczy... popularność, lokalizacja, inne kwestie....

Ten kij ma dwa końce.

schnor25 komentarzy: 1854603.08.2017, 23:03

@Marioht: Ile można się ślizgać na szczęściu, może czas dołożyć umiejętności?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52403.08.2017, 23:02

@Redzik
Angielskie kluby w europejskich pucharach też wyglądają jak "klubiki".

Marioht komentarzy: 611403.08.2017, 23:01

Ale juz ostatnie 15 minut jak wszedł ten cały Szymański Legia miała naprawdę dobre. Mogli awansować gdyby nie te frajerskie gole na wyjeździe.

Niemal to samo Lech.
Super grał w pierwszej połowie.
Wiem, brzmi to śmiesznie, ale trochę szczęścia zabrakło.

Nie mój problem.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.08.2017, 22:59

@Simpllemann: wczoraj oglądałem 15 minut Legie. Piłka więcej była w powietrzu niż przy nodze piłkarza. Tego nie da się oglądać.

I nie porównuj klubików z Polski do Arsenalu :P

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 203.08.2017, 22:57

Leicester wspaniale walczyło, byli w życiowej formie jasne, ale kluby stawiane w roli faworytów do mistrzostwa też się wybitnie przyczyniły do zdobycia go przez Lisy, błaźniąc się całą szóstką. Rok temu 71 pkt dało Arsenalowi drugie miejsce, a teraz 75 dało piąte.

Marioht komentarzy: 611403.08.2017, 22:55

Mógł Arsenal kupić Kelechi Iheanacho.
Wiem, mamy kilku napastników, ale chłopak ma ogromny talent i pasowałby jako zmiennik dla Lacazetta.

Trzeba było pozbyć się Theo i Welbecka, a może nawet Giroud i postawić na Nigeryjczyka.

Marioht komentarzy: 611403.08.2017, 22:51

Co to PSV zrobiło? Fajnie ich zespół wyglądał w ostatnim czasie.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 603.08.2017, 22:49

Jeszcze Braga po pierwszej połowie przegrywa z AIK i na ten moment żegna się z LE.

kamilo_oo komentarzy: 2356703.08.2017, 22:48

Łooo Bordeaux odpada, PSV odpada, ale marne klubiki, padaka itp.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 603.08.2017, 22:47

No to nieźle dzisiaj. PSV odpadło z Osijek, Gent z Altachem, Bordeaux z Videotonem, a Freiburg jest bliski odpadnięcia ze słoweńskim Domzale.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.08.2017, 22:44

Zaskoczyło mnie, że Capdevila w tamtym sezonie nie grał w Deportivo.Jednak z pamięcią z tamtego okresu już gorzej ale nie ma co płakać jak ja w 2000 do komunii szedłem :D

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50303.08.2017, 22:42

@mistiqueAFC: 13/14- Atletico, 03/04- Valencia. Mistrzowie Hiszpanii z pominięciem Barcy i Realu.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.08.2017, 22:41

@Argudo: Juz wszystko wiem.Sam się chciałem okłamać :P

@enrique: Tak jak sobie sprawdziłem paczkę Depo z tamtego sezonu to ofensywa nawet nawet ale najlepszy był i tak ich bramkarz.Tego pana do końca życia nie zapomnę

Marioht komentarzy: 611403.08.2017, 22:41

@Redzik: A Arsenal? Co roku? Tylko na trochę innym poziomie funkcjonowania klubu, tak wiem.