Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla

Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla 30.07.2017, 18:12, 3675 komentarzy

W swoim ostatnim sparingowym meczu, przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem, Arsenal zasłużenie przegrał 1-2 z Sevillą. Pomimo tej porażki Kanonierzy jednak zostali zwycięzcami Emirates Cup, dzięki większej liczbie strzelonych bramek na przestrzeni całego turnieju. Sevillistas zajęli drugie miejsce z 9 punktami na swoim koncie, RB Lipsk z 5 zdobytymi punktami uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Benfica zajęła ostatnią lokatę z dorobkiem dwóch oczek.

W zespole z północnego Londynu najlepszym piłkarzem był bez wątpienia Alex Oxlade-Chamberlain, którego rajdy prawym skrzydłem wprowadzały chaos w szeregi obrońców Sevilli i to właśnie po jednej z jego akcji padł honorowy gol dla Kanonierów.

Już za tydzień czeka nas spotkanie Arsenalu z Chelsea w ramach Tarczy Wspólnoty, więc miejmy nadzieję, że The Gunners zaprezentują się znacznie lepiej, aniżeli dzisiaj i powiększą klubową kolekcję trofeów o kolejny puchar.

Oto składy, w jakich oba zespoły przystąpiły do tego spotkania:

Arsenal: Cech - Koscielny, Elneny( Iwobi 78'), Monreal - Bellerin (Bramall 46'), Ramsey, Willock (Xhaka 61'), Ox - Özil, Welbeck, Lacazette (Walcott 78').

Sevilla: David Soria (Rico 46') - Mercado, Pareja, Carrico (Pizarro 74'), Escudero (Lenglet 61') - N'Zonzi, Krohn-Dehli, Banega (Ganso 61'), Correa (Corchia 77') - Nolito (Montoya 46'), Ben Yedder (Fernandez 80').

Już w 4. minucie zagotowało się pod bramką Kanonierów, jednak Aaron Ramsey znakomicie wrócił do obrony i wyłuskał piłkę Ben Yedderowi, który już składał się do strzału na bramkę Cecha.

Dziesięć minut później, po fantastycznym podaniu Banegi, Wissam Ben Yedder trafia w słupek! Tym razem szczęście się uśmiechnęło do ekipy z północnego Londynu.

W 22. minucie znakomitą szansę na gola zaprzepaścił Bellerin, który po świetnym dośrodkowaniu Chamberlaina na długi słupek, zamiast skierować piłkę do pustej bramki, to postraszył gołębie na stadionie.

W 29. minucie Danny Welbeck po dwudziestometrowym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem Sevilli, natomiast futbolówka uderzona zewnętrzną częścią buta przez Anglika, uderzyła tylko w boczną siatkę.

Dwie minuty później przed szansą na zdobycie pierwszego gola w tym meczu stanął Ramsey, jednak jego strzał ze skraju pola karnego powędrował dobrych kilka metrów obok bramki hiszpańskiego klubu.

33. minuta i bardzo niebezpieczny strzał ze skraju szesnastki Arsenalu oddał Nolito. 30-latek pomylił się jednak dosłownie o kilka centymetrów.

Pięć minut później mogło już być 1-0 do Arsenalu, jednak płaskie dośrodkowanie Welbecka do Lacazette'a przeciął jeden z obrońców Sevilli. Gdyby nie jego interwencja, to Francuz z pewnością wpakowałby piłkę do pustej bramki.

W 45. minucie lustrzaną akcję przeprowadził klub ze stolicy Andaluzji, jednak tym razem to Koscielny przeciął dobre podanie Nolito do Ben Yeddera.

Po tej akcji sędzia Andre Marriner zaprosił oba zespoły na przerwę.

Nadeszła 49. minuta, a wraz z nią pierwszy gol w tym spotkaniu! Correa znakomicie wykorzystał złe ustawienie defensywy Arsenalu, dzięki czemu uniknął spalonego i po podaniu bardzo aktywnego w tym meczu Ben Yeddera, posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Cecha.

Strzelony przez Sevillę gol wyraźnie uskrzydlił piłkarzy tego klubu, i to właśnie oni byli stroną dominującą w następnych minutach.

W 58. minucie Kanonierzy w końcu stworzyli zagrożenie pod bramką Rico. Ramsey po znakomitym podaniu Özila odegrał piłkę do Lacazette'a, ten jednak będąc na jedenastym metrze strzelił prosto w bramkarza przeciwników.

Arsenal wyrównał wynik spotkania w 62. minucie po trafieniu Lacazzete'a! Znakomitą akcję przeprowadził prawym skrzydłem Alex Oxlade-Chamberlain, który po minięciu obrońcy Sevilli posłał płaskie dośrodkowanie na środek pola karnego, gdzie po lekkim muśnięciu piłki przez Welbecka, do siatki futbolówkę wpakował Alexandre Lacazette.

Siedem minut później fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się N'Zonzi, który nie dał żadnych szans Cechowi i wyprowadził Sevillę na ponowne prowadzenie. Francuz wykorzystał bierną postawę obrońców Arsenalu, którzy po raz kolejny w tym meczu zachowali się fatalnie.

W 76. minucie kolejnym świetnym rajdem popisał się Ox, jednak jego podanie z linii końcowej do Ramseya zostało przecięte przez jednego z obrońców Sevilli.

W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym londyńczyków blisko strzelenia kolejnego gola dla Sevilli był Fernandez, jednak Nacho Monreal w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę spod nóg Hiszpana.

W następnych minutach Arsenal próbował zdobyć wyrównującą bramkę, jednak wszystkie próby The Gunners były nieskuteczne. Po trzech minutach doliczonego czasu angielski sędzia zakończył mecz.

Emirates CupRaport pomeczowySevilla FC autor: źrodło: własne
mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 10:06

@simson16: może być na ławce ale w pierszym chyba nie wyjdzie sanchez jest chory musi odpoczywać

MarkOvermars komentarzy: 914704.08.2017, 10:05

@Wojakus: no może tak się zdarzyć. Wenger mówił że będą 3 transfery więc czekamy na trzeci. Chodzi tylko o to, że fajnie gdyby nowy nabytek mógł się już zgrywać z zespołem a nie przyjść dopiero na mecz z Liverpoolem czy nawet później

simson16 komentarzy: 461404.08.2017, 10:05

Panowie mam pytanie czy Alexis jest przewidziany w skaldzie Arsenalu, chociaz na lawke rezerwowych na mecz w niedziele o Tarcze ???

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 10:04

Ja w pomocy mam Mane, Alliego, Zahe i Redmonada, a na ławce McArthura i zastanawiam się czy nie wymienić Redmonda.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 10:04

@GKS_AFC: Monaco kupuje zawodnika który gra na pozycji Lemara i traktowany jest jako następca dla Lemara

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 10:03

@MarkOvermars: jakby miał przyjść Lemar bądź Seri do Arsenalu to mogłoby to być i w ostatnich minutach okienka. Wiadomo, że im wcześniej tym lepiej

GKS_AFC komentarzy: 871904.08.2017, 10:03

chyba po Lemarze, Mbappe oświadczył że odchodzi do Realu, źródło marca.com.
Bo wątpie że jeszcze Lemara sprzedają.

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 10:02

no dziś wraca najlepsza liga świata The Championship

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 10:02

@pumeks: przecież mecz jest w niedzielę, dzisiaj jest piątek

MarkOvermars komentarzy: 914704.08.2017, 10:02

@lays: no czekamy czekamy. Byleby tylko nie było to w ostatni dzień okienka transferowego

pumeks komentarzy: 2080804.08.2017, 10:01

Z zapowiedzi meczu z czelsi o tarczę to nie będzie?
;)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 10:00

@Piotrek95: clasie do fpl jest lepszy od McArthura?

lordoftheboard komentarzy: 823104.08.2017, 10:00

@ArsenalArshawin: chociażby smalling to nie jest pewny pierwszy skład

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 10:00

@Piotrek95: po co lemar jest sanchez który bedzie grał za 3 lemarów

Piotrek95 komentarzy: 972104.08.2017, 09:57

@lays: Idzie ten Lemar do nas, tylko troche ma pod górke, oby zdążył do końca okienka,
@ArsenalArshawin: masz pare lepszych opcji na środek, chocby Matic, Ward Prowse, Herrera czy Clasie

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 104.08.2017, 09:56

Mam nadzieję, że ktoś z dwójki Lemar/Seri już przyjdzie w przyszłym tygodniu, ale optymistycznie to pewnie ostatni tydzień okinka albo wcale. Wenger powie,ze i tak wzmocnil mocno skład, Sanchez zostaje i takie tam jeszcze.

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 09:53

@Piotrek95: tylko że chłodny, deszczowy i zimny listopadowy wieczór taki mecz jest tak nudny jak flaki z olejem ale niektórzy lubia takie mecze dobre aby zasnąć

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 09:50

@Piotrek95: no właśnie Liverpool bardzo dużo na tym skorzysta, a my to tak średnio

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 704.08.2017, 09:49

@Piotrek95:
Cahilla i Veronghtena raczej nie będę ruszał bo obydwoje nieźle punktowali w zeszłym sezonie. Poza tym chelsea i totki często zachowują czyste konto

Piotrek95 komentarzy: 972104.08.2017, 09:49

@Wojakus: Jest jeszcze Iwobi, ale miałem na myśli Liverpool, Klopp z takim wiatrem z przodu narobi sporo szumu z każdą drużyną - z tym, że jak Salah i Mane pojechaliby na PNA to Live leży po całości, tak jak bylo w tamtym roku,
No, ale teraz jest inaczej,

lays komentarzy: 3987104.08.2017, 09:49

Widzieli? Monaco bliskie kupna Ghezalla, lewy skrzydlowy. L equipe pisze, ze to moze byc zastepstwo dla Lemara, ktory odejdzie do nas.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 09:46

@paw3u: a znasz jakiegoś dobrego pomocnika w cenie jak za McArthura?

Piotrek95 komentarzy: 972104.08.2017, 09:45

@mutu95: Po takiej przerwie to czemu nie,

Jak to ktoś pisał w lipcu - marzy się chłodny, deszczowy i zimny listopadowy wieczór, w który człowiek obejrzałby takie West Brom ze Stoke...

@ArsenalArshawin: wymień obronę na taką która zapewnia potencjalne asysty czy bramki, do tego warto mieć w składzie gości, którzy wykonują rzuty rożne czy karne, zazwyczaj zapewniają troche punktów, taki Ward - Prowse moze byc fajną opcją

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 704.08.2017, 09:45

@paw3u:
Ciężko znaleźć lepszych zawodników przy takiej cenie. Nie zostało mi dużo więc starałem się wybrać takich którzy w miarę punktowali w zeszłym sezonie.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 204.08.2017, 09:45

Na LE grałbym Wilsherem i Coqiem. Na skrzydłach Nelson i Iwobi a w ataku Giroud z Welbeckiem :D

paw3u komentarzy: 563004.08.2017, 09:44

@ArsenalArshawin
Miałem na myśli Fletchera, McArthura.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 09:42

@Piotrek95: a kogo oprócz Elneny'ego mamy z Afryki? Nie wydaje mi się że to dla nas to będzie taki skok jakości

Gunner915 komentarzy: 282104.08.2017, 09:42

Ciekawe jakie podejście będzie miał Wenger do LE.

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 704.08.2017, 09:40

@paw3u:
Miki, Alli i WIjnaldum to ofensywni gracze :D
A co do obrony to coś pokombinuję, dzięki

Piotrek95 komentarzy: 972104.08.2017, 09:40

Liga Europy , w której gramy pozwoli nam mocniej skoncentrować się na lidze, tam może grać Nelson czy inny młodzik bez większych obaw o wynik,
Jeśli PNA jest przeniesiony na lato to dla mnie głównym faworytem do tytułu jest Arsenal, City i Liverpool

Gunner915 komentarzy: 282104.08.2017, 09:40

Totenham będzie w czubie tabeli i Manu w końcu odpali. Przewiduję bardzo ciężki sezon. Kolejny bez ligi mistrzów, chyba że skupimy się na LE i ją wygramy.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 09:39

@Piotrek95: ja już też się nie mogę doczekać aż się zacznie sezon. Też chętnie takie mecze bym obejrzał

paw3u komentarzy: 563004.08.2017, 09:39

w FPLu nie opłaca się grać środkowymi pomocnikami czy defensywnymi pomocnikami. Również ja preferuję w obronie bocznych obrońców, którzy mają szansę zaliczyć kilka asyst/bramek w sezonie

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 09:37

@Piotrek95: nie no bez jaj west brom bournemouth

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 704.08.2017, 09:36

Co panowie powiecie na taki skład? Jakieś rady? Pierwszy raz próbuję w fpl na trochę poważniej.

Courtois Elliot

Cahill Smalling Vertonghen Fuchs

Alli, Wijnaldum, Mcarthur, Fletcher, Mkhitaryan

Rooney, Lukaku, Laca

Piotrek95 komentarzy: 972104.08.2017, 09:35

To jest Premier League, takie City może roznosić wszystkich po 5:0 a może też przegrywać z beniaminkiem,
Cała obrona wymieniona to nie wróży nic dobrego na tym poziomie,
Ja już nie mogę się doczekać pierwszego meczu, nawet takie WBA - Bournemouth czlowiek obejrzalby chętnie...

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 09:33

Trzeba jednak brać poważnie pod uwagę Tottenham i Liverpool. Wg mnie to dla nas to będzie jedynie walka o TOP4 a nie walka o mistrzostwo

Piotrek95 komentarzy: 972104.08.2017, 09:31

Co za rozważania...
Ja dla odmiany jestem pewien, że z tej czołowej 6 ktoś wyleci kosztem Evertonu, może West Hamu lub Soton,
Zbyt przewidywalne by to było, gdyby wszyscy grali jak w zegarku,

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 09:29

boję sie kogutów i liverpoolu

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 204.08.2017, 09:17

@filo94: I mam nadzieję, że w takiej kolejności ;)

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 204.08.2017, 09:16

@filo94: No takie będzie na pewno

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 09:11

tottenham może być mistrzem anglii w tym sezonie dlaczego bo co roku maja progres

grzegorz1211 komentarzy: 1031104.08.2017, 09:07

Gdyby MU miało gwarantowane miejsce w LM to by olali LE. Do 1/4 finału Mourinho rotował składem, ale jak Jose stwierdził że nie ma szans na top4 w 1/2 finału wystawił pierwszy skład, kosztem ligi

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 604.08.2017, 09:07

To ja postawię na Atkinsona.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 204.08.2017, 09:07

Arsenal, United, City, Chelsea, Totki, Liverpool
Takie top6 stawiam

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 09:04

@filo94: ostatni rok pokazał ze nam jest bliżej do Evertonu. A Chelsea będzie się liczyła w walce o mistrzostwo i to bardzo mocno. Ale to tylko moje zdanie

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 204.08.2017, 09:02

W tym sezonie stawiam, że United, City i Arsenal stoczą walkę o mistrza.
Totenham nie, to był chwilowy wyskok. Chelsea dojdzie Liga Mistrzów, plus nie powtórzą tego sezonu. A Liverpool to Liverpool XDD na moje bliżej mu do Evertonu niż chociażby Arsenalu:)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 08:52

@filo94: wpisz sobie na profilu tak jak ja zrobiłem

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 08:50