Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla

Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla 30.07.2017, 18:12, 3675 komentarzy

W swoim ostatnim sparingowym meczu, przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem, Arsenal zasłużenie przegrał 1-2 z Sevillą. Pomimo tej porażki Kanonierzy jednak zostali zwycięzcami Emirates Cup, dzięki większej liczbie strzelonych bramek na przestrzeni całego turnieju. Sevillistas zajęli drugie miejsce z 9 punktami na swoim koncie, RB Lipsk z 5 zdobytymi punktami uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Benfica zajęła ostatnią lokatę z dorobkiem dwóch oczek.

W zespole z północnego Londynu najlepszym piłkarzem był bez wątpienia Alex Oxlade-Chamberlain, którego rajdy prawym skrzydłem wprowadzały chaos w szeregi obrońców Sevilli i to właśnie po jednej z jego akcji padł honorowy gol dla Kanonierów.

Już za tydzień czeka nas spotkanie Arsenalu z Chelsea w ramach Tarczy Wspólnoty, więc miejmy nadzieję, że The Gunners zaprezentują się znacznie lepiej, aniżeli dzisiaj i powiększą klubową kolekcję trofeów o kolejny puchar.

Oto składy, w jakich oba zespoły przystąpiły do tego spotkania:

Arsenal: Cech - Koscielny, Elneny( Iwobi 78'), Monreal - Bellerin (Bramall 46'), Ramsey, Willock (Xhaka 61'), Ox - Özil, Welbeck, Lacazette (Walcott 78').

Sevilla: David Soria (Rico 46') - Mercado, Pareja, Carrico (Pizarro 74'), Escudero (Lenglet 61') - N'Zonzi, Krohn-Dehli, Banega (Ganso 61'), Correa (Corchia 77') - Nolito (Montoya 46'), Ben Yedder (Fernandez 80').

Już w 4. minucie zagotowało się pod bramką Kanonierów, jednak Aaron Ramsey znakomicie wrócił do obrony i wyłuskał piłkę Ben Yedderowi, który już składał się do strzału na bramkę Cecha.

Dziesięć minut później, po fantastycznym podaniu Banegi, Wissam Ben Yedder trafia w słupek! Tym razem szczęście się uśmiechnęło do ekipy z północnego Londynu.

W 22. minucie znakomitą szansę na gola zaprzepaścił Bellerin, który po świetnym dośrodkowaniu Chamberlaina na długi słupek, zamiast skierować piłkę do pustej bramki, to postraszył gołębie na stadionie.

W 29. minucie Danny Welbeck po dwudziestometrowym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem Sevilli, natomiast futbolówka uderzona zewnętrzną częścią buta przez Anglika, uderzyła tylko w boczną siatkę.

Dwie minuty później przed szansą na zdobycie pierwszego gola w tym meczu stanął Ramsey, jednak jego strzał ze skraju pola karnego powędrował dobrych kilka metrów obok bramki hiszpańskiego klubu.

33. minuta i bardzo niebezpieczny strzał ze skraju szesnastki Arsenalu oddał Nolito. 30-latek pomylił się jednak dosłownie o kilka centymetrów.

Pięć minut później mogło już być 1-0 do Arsenalu, jednak płaskie dośrodkowanie Welbecka do Lacazette'a przeciął jeden z obrońców Sevilli. Gdyby nie jego interwencja, to Francuz z pewnością wpakowałby piłkę do pustej bramki.

W 45. minucie lustrzaną akcję przeprowadził klub ze stolicy Andaluzji, jednak tym razem to Koscielny przeciął dobre podanie Nolito do Ben Yeddera.

Po tej akcji sędzia Andre Marriner zaprosił oba zespoły na przerwę.

Nadeszła 49. minuta, a wraz z nią pierwszy gol w tym spotkaniu! Correa znakomicie wykorzystał złe ustawienie defensywy Arsenalu, dzięki czemu uniknął spalonego i po podaniu bardzo aktywnego w tym meczu Ben Yeddera, posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Cecha.

Strzelony przez Sevillę gol wyraźnie uskrzydlił piłkarzy tego klubu, i to właśnie oni byli stroną dominującą w następnych minutach.

W 58. minucie Kanonierzy w końcu stworzyli zagrożenie pod bramką Rico. Ramsey po znakomitym podaniu Özila odegrał piłkę do Lacazette'a, ten jednak będąc na jedenastym metrze strzelił prosto w bramkarza przeciwników.

Arsenal wyrównał wynik spotkania w 62. minucie po trafieniu Lacazzete'a! Znakomitą akcję przeprowadził prawym skrzydłem Alex Oxlade-Chamberlain, który po minięciu obrońcy Sevilli posłał płaskie dośrodkowanie na środek pola karnego, gdzie po lekkim muśnięciu piłki przez Welbecka, do siatki futbolówkę wpakował Alexandre Lacazette.

Siedem minut później fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się N'Zonzi, który nie dał żadnych szans Cechowi i wyprowadził Sevillę na ponowne prowadzenie. Francuz wykorzystał bierną postawę obrońców Arsenalu, którzy po raz kolejny w tym meczu zachowali się fatalnie.

W 76. minucie kolejnym świetnym rajdem popisał się Ox, jednak jego podanie z linii końcowej do Ramseya zostało przecięte przez jednego z obrońców Sevilli.

W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym londyńczyków blisko strzelenia kolejnego gola dla Sevilli był Fernandez, jednak Nacho Monreal w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę spod nóg Hiszpana.

W następnych minutach Arsenal próbował zdobyć wyrównującą bramkę, jednak wszystkie próby The Gunners były nieskuteczne. Po trzech minutach doliczonego czasu angielski sędzia zakończył mecz.

Emirates CupRaport pomeczowySevilla FC autor: źrodło: własne
Dominik11 komentarzy: 2017004.08.2017, 11:36

Lemar want a move to Arsenal and a deal is not yet off the table as Monaco are looking at bolstering their options on the flanks. [L?Equipe]

mallen komentarzy: 2123904.08.2017, 11:32

Nasza polityka płacowa daje efekty i nikt nie chce od nas kupować graczy. Wszyscy będą odchodzić za free i blokować miejsce w składzie :/

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 204.08.2017, 11:26

Czy ja dobrze widziałem, ze wczoraj na treningu bramkenstrzeil perez?:D myślałem ze go już nie ma

SoulStorm komentarzy: 744304.08.2017, 11:23

Ciekawe czy Moneymar będzie równie idealnym aktorem w PSG.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 11:20

W sumie, to niezła beka będzie z PSG, jak nie odzyskają mistrzostwa

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.08.2017, 11:18

PSG też niby chcę Seri'ego, ale po tej kwocie co dali za Neymara raczej skończyli okienko

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 11:16

Na stronie premier league w zakładce Players i jak się weźmie tylko zawodników Newcastle to tam pokazuje że jest

@Podolak:

Nie wiem czy stać nas na takie coś. Za to wiem, że to co tutaj piszemy nie.ma żadnego pokrycia z tym co się wydarzy. Nie ma sensu rozpisywać planów. Jedynie możemy gdybać czy ktoś przyjdzie czy nie.

grzegorz1211 komentarzy: 1030204.08.2017, 10:55

Transfer Neymara to zupełnie inna sprawa. On ma dużą wartość marketingową. Umowy reklamowe Neymara to około 35 mln euro, a zwykle kluby mają zwykle prawo do 40 % wizerunku gracza czyli około 14 mln rocznie zarabia dla klubu poza boiskiem , podobno Napoli ma jeszcze większy procent. Dla przykładu Lewandowski ma kontrakty reklamowe na 8 mln złotych, a Ozil z samym Adidasem ma umowę na 8 mln euro

Piotrek95 komentarzy: 964504.08.2017, 10:52

@Podolak: Spoko sprawa, ale Lemar to gość lepszy od zdecydowanej wiekszości piłkarzy Arsenalu, gdyby przyszedł tp na pewno gdzoesby go upchnął

tyson880 komentarzy: 1049604.08.2017, 10:49

Podoalak

Szczerze? Moim zdaniem świetne rozwiązanie. To byłoby mega okienko.

Podolak komentarzy: 14104.08.2017, 10:46

A co byście powiedzieli na taki myk:
1. Kupujemy Seriego i wrzucamy go od razu do pierwszego składu - zawodnik podobny do Cazorli, b2b, którego piekielnie brakowało już w poprzednim sezonie (i nadal brakuje, biorąc pod uwagę że nie wiemy kiedy dokładnie wróci Santiago, a Ramsey już zdążył się połamać).
2. Kupujemy Lemara i... wypożyczamy do Monaco. Zakładając, że Sanchez zostanie u nas na ten sezon to Lemar, przy jednoczesnym zakupie Seriego, za wiele by nie pograł. Rozwijać się musi, a tylko regularna gra może to zagwarantować.
Tym samym zabezpieczamy się na sytuację za rok, kiedy to zapewne Sancheza już nie będzie. Wtedy w jego miejsce wskakuje klepniety już w tym okienku Lemar.
Myślicie, że byłoby to dobre rozwiązanie i czy Monaco z Arsenalem by na to poszli?
Tak, tak, wiem że nie stać nas na wydanie 50mln funtów na zawodnika którego byśmy od razu wypozyczyli, ale ... może jednak?

gunners007 komentarzy: 954304.08.2017, 10:40

@filo94:
Nie mogę czytać tych głupot. Transfer Neymar nic nie zmieni na rynku bo porównując stosunek jakości piłkarskiej i wartości marketingowej do ceny z innymi transferami z tego okienka czy poprzedniego jak np. Moraty, Higuaina czy Pogby to wychodzi, że Neymar najnormalnie po prostu jest wart tych pieniędzy, a PSG się ten transfer opłaci. Inne kluby wolą kupić 4 "Sigurdssonow" wydając 200 baniek, a PSG jedną, ale za to jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Podobno już w tamtym okienku Man Utd chciało aktywować tę klauzulę więc jeśli nie PSG to ktoś inny by wykorzystał ten zapis w umowie bo Ney po prostu przy dzisiejszych cenach na rynku był tyle wart.

karmel567 komentarzy: 346604.08.2017, 10:39

Ja jutro biorę się za tworzenie mojego składu w FPL. Wracam po roku przerwy.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 10:38

@MarkOvermars: niekoniecznie jednak może to być zgodne z rzeczywistością

grzegorz1211 komentarzy: 1030204.08.2017, 10:38

Wypowiedź CR7
Zapłaciłem cały [podatek z tytułu praw do wizerunku] w 2014 roku. Ja wiele z tego nie rozumiem. Mam skończone 6 klas w szkole i jedyne, co doskonale znam, to dobra gra w piłkę. Jeśli moi doradcy mówią mi ?Cris, nie ma problemu?, to im wierzę?.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 10:27

chce ktoś jeszcze potypować przez najbliższe 38 kolejek sędziów spotkań Arsenalu?

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 10:16

Myślę, że Ake też dobra opcja do składu.

@Wojakus:

Chicharito, bo do dochodzi tam jako gwiazda, ktora bedzie grąc w podstawie. Nigeryjczyk ma Vardy'ego, a Gabbiadini jest Włochem, fajnie wszedł do tej ligi, ale nie wiadomo co planuje z nim nowy trener.

Wenger i Klopp na temat transferu Neymara

Bardziej krytyczni w swoich ocenach byli Jürgen Klopp i Ars?ne Wenger. - Każdy wie, że grono klubów mogących wydać takie pieniądze ogranicza się do Manchesteru City i PSG - powiedział trener Liverpoolu. - Sądziłem, że Finansowe Fair Play powstało, aby zapobiegać takim sytuacjom. Wychodzi na to, że wydaje delikatne sugestie, nie przepisy. Nie rozumiem, jak można dopuszczać do takich sytuacji.

- Takie są konsekwencje, gdy kluby piłkarskie należą do krajów. Gdy do gry wchodzą państwa mające praktycznie nieograniczone środki, wszystko jest możliwe, a FFP staje się niewystarczające. Niedawno przekroczyliśmy 100 milionów funtów, rok później pęka bariera 200 milionów. Tracimy równe zasady i rozsądek - oświadczył Wenger.

simson16 komentarzy: 461404.08.2017, 10:12

Marcinafc93

I takiej odpowiedzi oczekiwalem:) myslicie ze wygramy? kurs 3,5 zacheca:)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 10:12

Kelechi Iheanacho, Chicharito czy Gabbiadini? Chicharito chyba ma największe szanse na grę, ale nie wiadomo czy tak odpali od razu. Kelechi ma sporo rywali w Leicester, a Gabbiadini jest podstawowym napastnikiem "Świętych"?

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 10:12

@Wojakus: a na co był chory

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 704.08.2017, 10:11

@Wojakus:
Przecież dziękuję za rady i 3 transfery już zrobiłem dzięki wam. easy

lays komentarzy: 3987104.08.2017, 10:10

Brać Lemara, a potem pozbyc sie tego Elnenego , Pereza i brac Seriego.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 10:10

@mutu95: no tak, ale były też zdjęcia, na których widać było że już trenuje z druzyną

@ArsenalArshawin: to skoro uważasz że masz świetny skład i nie chcesz zmieniać zawodników to nie zmieniaj. Nikogo nie chcesz słuchać

Ciekawe, czy transfer Neymara pokaże Messiemu/Ronaldo, że też powinni sprobowac jeszcze czegos przed koncem kariery i odejsc do np. Anglii :D

TerreccoAFC komentarzy: 27404.08.2017, 10:09

Lepiej żeby przyszedł Seri niż ten Lemar

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 10:09

@Wojakus: a tydzień temu na instagramie było zdjęcie że jest chory

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 704.08.2017, 10:08

@lordoftheboard:
a kogo lepszego mógłbym znaleźć w takiej cenie za Smallinga?

TerreccoAFC komentarzy: 27404.08.2017, 10:08

Ghezzal nie łapał się nawet do składu Lyonu, a jak już grał to jakoś nie błyszczał. Nie wiem jak on ma być zastepstwem za Lemara no ale ok.

@Piotrek95:
Matic i Herrera są drożsi niż McArthur niestety. A Alliego i Mkhitaryana nie chcę sie pozbywać raczej.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 10:07

@MarkOvermars: Wenger mówił o 2-3 transferach

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.08.2017, 10:07

@simson16

Jest duże prawdopodobieństwo, ze w pidstawie wyjdzie. To jest predator, zadnego meczu nie odpuści xd

@mutu95: Sanchez już nie jest chory. Normalnie trenuje z zespołem.