Trzecia ligowa porażka z rzędu, Arsenal 1-2 Man United!

Trzecia ligowa porażka z rzędu, Arsenal 1-2 Man United! 22.01.2012, 20:26, IceMan 6137 komentarzy

W klasyku 22. kolejki angielskiej Premier League Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Po fatalnej pierwszej połowie i dobrych momentami drugich 45 minutach Kanonierzy przegrali 1-2 i znacznie oddalili się od prowadzącej czwórki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W pierwszych minutach gra była wyrównana i nerwowa, a jedyną groźną sytuację stworzyć Theo Walcott, którzy wykorzystał potknięcie Phila Jonesa i wpadł w pole karne. Szybki skrzydłowy nie miał jednak dobrze ustawionych partnerów i ostatecznie akcja spełzła na niczym. Warto wspomnieć, że w Jones nabawił się w trakcie upadku poważnie wyglądającej kontuzji kolana i opuścił murawę na noszach.

Z czasem coraz wyraźniejszą przewagę uzyskali goście. W 27. minucie Welbeck stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym, ale siedzący Anglikowi "na plecach" Laurent Koscielny nie pozwolił oddać snajperowi Czerwonych Diabłów celnego strzału. Po przeciwnej stronie murawy spokoju obrońcom Manchesteru nie dawał Oxlade-Chamberlain, ale bez wsparcia partnerów niewiele mógł zrobić.

Chwilę później po dwójkowej akcji Evry z Nanim portugalski skrzydłowy oddał mocny strzał z kilkunastu metrów w krótki róg bramki Arsenalu. Na szczęście świetnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny, który sparował futbolówkę. Ta akcja rozpoczęła prawdziwe oblężenie bramki Polaka, a The Gunners tylko panicznie wybijali piłkę ze swojej połowy. Szczególnie nieporadnie wyglądał Johan Djourou, który na prawej obronie zupełnie nie radził sobie z szalejącym Nanim.

Z tegoż feralnego skrzydła piłkę w 46. minucie dośrodkował Ryan Giggs. Thomas Vermaelen nie upilnował Antonio Valencii, który z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do siatki.

Na przerwę obie drużyny schodziły z rezultatem 0-1, a goście mogli cieszyć się z zasłużonego prowadzenia.

Po pietnastominutowej przerwie ekipy wróciły na boisko, a w protokole sędziowskim zapisano jedną zmianę - bezradnego Djourou zastąpił młody Yennaris.

Kanonierzy natychmiast ruszyli do ataku, a wszystkie niemal akcje przechodziły przez świetnie dysponowanego Alexa Oxlade-Chamberlaina. Młody Anglik oddał w 50. minucie znakomity strzał z dystansu, ktory o centymetry minał słupek bramki gości.

Chwilę później niesamowitą okazję na wyrównanie zmarnował Robin van Persie. Tomas Rosicky przejął piłkę od upadajćego Chrisa Smallinga i szybko odesłał ją do holenderskiego napastnika. Ten zwiódł w polu karnym dwóch obrońców, ale fatalnie spudłował z kilku metrów.

Po chwili wyczyn kapitana skopiował Aaron Ramsey, który z okolicy 10. metra posłał futbolówkę dobrych 20 metrów nad poprzeczką. Kanonierzy nie poddawali się jednak i dążyli do upragnionego gola. Bliski bramki był Rosicky, lecz jego uderzenie zablokował Patrice Evra.

W kolejnych minutach gospodarze opadli jednak nieco z sił, a toczący się w szalonym tempie mecz przerzucił akcję pod bramkę Wojtka Szczęsnego. Po nieporozumieniu w szeregach obrony Arsenalu Welbeck znalazł się w sytuacji sam na sam z Polakiem i przerzucił już nawet piłkę nad ofiarnie interweniującym Szczęsnym, jednak Per Mertesacker wybił łaciatą z linii bramkowej. Kilkadziesiąt sekund później golkiper The Gunners zapobiegł utracie gola rzucając się pod nogi temu samemu Welbeckowi otrzymując przy okazji solidnego kopniaka w żebra.

W 71. minucie wreszcie wyrównał Robin van Persie! Akcję rozpoczął Koscielny, który w niemal beznadziejnej sytuacji wygarnął piłkę Rafaelowi i szybko odegrał ją do Tomasa Rosicky'ego. Ten doskonałym przerzutem uruchomił Alexa Oxlade-Chmaberlaina. Angielski skrzydłowy pognał w kierunku bramki i prostopadłym podaniem obsłużył Robina. Holender w dosyć trudnej sytuacji szybko się obrócił i oddał precyzyjny strzał przy słupku. 1-1!

Po tej akcji świetnie dysponowany Chamberlain zszedł z boiska, a na murawie stawił się Andriej Arszawin. Ten ruch Wengera spotkał się z dezaprobatą nie tylko kibiców, ale nawet kapitana Arsenalu z niedowierzaniem kręcącego głową.

W 78 minucie Theo Walcott znalazł się polu karnym rywali, źle przyjął piłkę, ale do końca poszedł za akcją wpadając na Lindegaarda. Anglik upadł tak nieszczęśliwie, że na chwilę stracił przytomność. Groźnie wyglądająca sytuacja skończyła się jednak dobrze, bo wychowanek Southampton szybko wrócił na boisko.

Niestety, po chwili na prowadzenie znów wyszli goście. Arszawin nie potrafił zatrzymać Valencii, który środkiem przebił się pod bramkę Szczęsnego. Ekwadorczyk przytomnie odegrał do Welbecka, który wykorzystał nieporadność defensywy Arsenalu i bez problemów posłał piłkę do siatki.

W akcie rozpaczy Wenger wprowadził kolejnego napastnika - Parka - za przeciętnie spisującego się Aarona Ramsey'a. Ta zmiana w niczym jednak nie pomogła i pomimo wielkich chęci Kanonierom nie udało się w ostatnich minutach urwać nawet jednego oczka.

Porażka z odwiecznym rywalem boli podwójnie, bowiem kolejna strata punktowa znacznie skomplikowała niełatwą już sytuację The Gunners. Londyńczycy tracą już 5 oczek do czwartej w tabeli Chelsea, a pierwszej trójki nie widzi już nawet na ligowym horyzoncie. Jeśli Kanonierzy szybko nie wezmą się w garść, ten sezon może się dla nich zakończyć tragicznie.

Manchester UnitedPremier League autor: IceMan źrodło: Własne
rvparsen komentarzy: 204127.01.2012, 20:12

Najlepszy serial zagraniczny?
Mój to Zakazane Imperium, ktoś oglądał?

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.01.2012, 20:12

@FabsAFC

A LB to była jedyna opcja transferowa jaką rozważał, co przyznał parę tygodni temu. Wniosek?

Teoretycznie, z racji tego, że Jack wypadnie pewnie do końca sezonu, powinniśmy kogoś kupić/wypożyczyć, ale Boss powie, że w marcu wraca Diaby, także nie potrzeba nam więcej transferów.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17227.01.2012, 20:12

Gigi

Chcesz oficjalne źródło?

Wg SkySport przyjście Hazarda do nas jest szacowane jako 5/1 - tak samo jak przyjście Samby do Tottenhamu.

Waskitcz komentarzy: 449227.01.2012, 20:12

@Gigi
Ile ty masz lat? Nigdy nie wydaliśmy? za 18stoletniego Cahmberlaina Wenger dał 12, za Nasriego 16, nie wspominając już o Arshavinie i Reyesie. A Hazarda by puscili za 25.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.01.2012, 20:12

sorry raczej to ma podgrzac atmosfere:D

youtube.com/watch?v=7ncVg6kX4XU&feature=youtu.be&a

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17227.01.2012, 20:11

_D_B_

To akurat fake, to chodzi o ten fotomontaż który był tu wstawiany.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17227.01.2012, 20:10

Gigi

Wenger nie powiedział, że transferów nie będzie. Powiedział że LB nie będzie.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.01.2012, 20:10

a co podgrzejmy odrobine atmosfere...

Some ppl claimin to have seen Hazard on arsenal's official website.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.01.2012, 20:09

@maciekbe

Też im to mówiłem, ale daj spokój. Widać mają ferie i nie mają co robić, bo jakoś trudno mi uwierzyć, że można być tak głupim by myśleć o transferze Hazarda w momencie, gdy wspomniało o tym raptem kilku blogerów (którzy dodatkowo podawali fałszywe źródła jako podstawę swoich domyslów), w momencie, gdy nasi skauci, działacze, a nawet Wenger podkreślaja, że transferów nie będzie (nawet tego nieszczęsnego LB nie wypożyczymy), już nawet nie wspomnę, że nigdy nie wydaliśmy na nikogo więcej niż 15 mln. Hazard jest wyceniany zapewne na 2 razy tyle.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.01.2012, 20:08

avfc.co.uk/page/NewsDetail/0,,10265~2591150,00.html

Alex McLeish wystawi swój najsilniejszy skład na mecz z Kanonierami w niedziele . Nie zagra jedynie N'Zogbia i Herd .
Dobrze ,że nie zagra ten 1 ,bo w meczu z drużyną McLeish'a na Villa Park , grał bardzo dobrze . Coquelin sobie nie radził w pojedynku z Francuzem . Jak graliśmy w grudniu z Villą to wtedy w ich składzie nie było Givena , Coliinsa , Herda , Benta i Keane'a . Teraz będzie o wiele trudniej mimo gry na Emirates .

Waskitcz komentarzy: 449227.01.2012, 20:04

@fcescf
sport.pl/sport-trojmiasto/1,111913,9855474,Mateusz_Kuzimski_z_Gryfa_Tczew_na_testach_w_GKS_Belchatow.html

Sorry, ale jakbym miał się interesować każdym moim kumplem który gra w jakis innych klubach to by mi miejsca nie starczyło, w sumie Wenger może poszukać u mnie w mieście talentów, chyba na jedno wyjdzie Oman czy Tczew.

maciekbe komentarzy: 1245827.01.2012, 20:02

arseblog.com/spurs-team-sheet/
LMFAO :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17227.01.2012, 20:01

A media podchwycą bo lubią takie newsy, i będą mieli o czym pisać.

burnog10 komentarzy: 59327.01.2012, 20:01

Waskitcz--> Dzięki :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17227.01.2012, 20:00

Nie chodzi o podpisy. Chodzi głównie o to, żeby ten list został nagłośniony przez media. Wtedy kibice z Anglii może podchwycą temat, i wywoła się burza. Dalsze gwizdy na Emirates, jakieś pikiety.
W Anglii takie coś inaczej jest odpierane niż u nas.

Waskitcz komentarzy: 449227.01.2012, 19:59

@burnog10
Póki co w składzie na jutrzejszy mecz z Saint-Ettiene, sa domysły, plotki, spekulacje, ale oficjalnie nic sie nie dzieje, sytuacja bardzo podobna do tej kiedy przychodził Arhavin, dlatego wielu uważa że coś się gotuje i to nie byle co. Może faktyznie Lille, ubłagało nowy klub Hazarda by zagrał jutro, w końcu w parę dni stracić dwoch czołowych graczy, nawet u nas odszedł esc, a dopiero pozniej Samir.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.01.2012, 19:59

Chamakh dzisiaj na ławce w meczu Maroko vs Gabon . Marokańczyk sobie nawet nie pogra w reprezentacji . Jak wróci do nas to nie będzie potrzebował odpoczynku ,ale Boss mu da zapewne ,bo tylko on twierdzi ,że gracz po PNA powinien odpocząć ,a inne drużyny , odrazu wystawiają swoich graczy po PNA do 1 składu .

maciekbe komentarzy: 1245827.01.2012, 19:58