Trzecia ligowa porażka z rzędu, Arsenal 1-2 Man United!

Trzecia ligowa porażka z rzędu, Arsenal 1-2 Man United! 22.01.2012, 20:26, IceMan 6137 komentarzy

W klasyku 22. kolejki angielskiej Premier League Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Po fatalnej pierwszej połowie i dobrych momentami drugich 45 minutach Kanonierzy przegrali 1-2 i znacznie oddalili się od prowadzącej czwórki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W pierwszych minutach gra była wyrównana i nerwowa, a jedyną groźną sytuację stworzyć Theo Walcott, którzy wykorzystał potknięcie Phila Jonesa i wpadł w pole karne. Szybki skrzydłowy nie miał jednak dobrze ustawionych partnerów i ostatecznie akcja spełzła na niczym. Warto wspomnieć, że w Jones nabawił się w trakcie upadku poważnie wyglądającej kontuzji kolana i opuścił murawę na noszach.

Z czasem coraz wyraźniejszą przewagę uzyskali goście. W 27. minucie Welbeck stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym, ale siedzący Anglikowi "na plecach" Laurent Koscielny nie pozwolił oddać snajperowi Czerwonych Diabłów celnego strzału. Po przeciwnej stronie murawy spokoju obrońcom Manchesteru nie dawał Oxlade-Chamberlain, ale bez wsparcia partnerów niewiele mógł zrobić.

Chwilę później po dwójkowej akcji Evry z Nanim portugalski skrzydłowy oddał mocny strzał z kilkunastu metrów w krótki róg bramki Arsenalu. Na szczęście świetnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny, który sparował futbolówkę. Ta akcja rozpoczęła prawdziwe oblężenie bramki Polaka, a The Gunners tylko panicznie wybijali piłkę ze swojej połowy. Szczególnie nieporadnie wyglądał Johan Djourou, który na prawej obronie zupełnie nie radził sobie z szalejącym Nanim.

Z tegoż feralnego skrzydła piłkę w 46. minucie dośrodkował Ryan Giggs. Thomas Vermaelen nie upilnował Antonio Valencii, który z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do siatki.

Na przerwę obie drużyny schodziły z rezultatem 0-1, a goście mogli cieszyć się z zasłużonego prowadzenia.

Po pietnastominutowej przerwie ekipy wróciły na boisko, a w protokole sędziowskim zapisano jedną zmianę - bezradnego Djourou zastąpił młody Yennaris.

Kanonierzy natychmiast ruszyli do ataku, a wszystkie niemal akcje przechodziły przez świetnie dysponowanego Alexa Oxlade-Chamberlaina. Młody Anglik oddał w 50. minucie znakomity strzał z dystansu, ktory o centymetry minał słupek bramki gości.

Chwilę później niesamowitą okazję na wyrównanie zmarnował Robin van Persie. Tomas Rosicky przejął piłkę od upadajćego Chrisa Smallinga i szybko odesłał ją do holenderskiego napastnika. Ten zwiódł w polu karnym dwóch obrońców, ale fatalnie spudłował z kilku metrów.

Po chwili wyczyn kapitana skopiował Aaron Ramsey, który z okolicy 10. metra posłał futbolówkę dobrych 20 metrów nad poprzeczką. Kanonierzy nie poddawali się jednak i dążyli do upragnionego gola. Bliski bramki był Rosicky, lecz jego uderzenie zablokował Patrice Evra.

W kolejnych minutach gospodarze opadli jednak nieco z sił, a toczący się w szalonym tempie mecz przerzucił akcję pod bramkę Wojtka Szczęsnego. Po nieporozumieniu w szeregach obrony Arsenalu Welbeck znalazł się w sytuacji sam na sam z Polakiem i przerzucił już nawet piłkę nad ofiarnie interweniującym Szczęsnym, jednak Per Mertesacker wybił łaciatą z linii bramkowej. Kilkadziesiąt sekund później golkiper The Gunners zapobiegł utracie gola rzucając się pod nogi temu samemu Welbeckowi otrzymując przy okazji solidnego kopniaka w żebra.

W 71. minucie wreszcie wyrównał Robin van Persie! Akcję rozpoczął Koscielny, który w niemal beznadziejnej sytuacji wygarnął piłkę Rafaelowi i szybko odegrał ją do Tomasa Rosicky'ego. Ten doskonałym przerzutem uruchomił Alexa Oxlade-Chmaberlaina. Angielski skrzydłowy pognał w kierunku bramki i prostopadłym podaniem obsłużył Robina. Holender w dosyć trudnej sytuacji szybko się obrócił i oddał precyzyjny strzał przy słupku. 1-1!

Po tej akcji świetnie dysponowany Chamberlain zszedł z boiska, a na murawie stawił się Andriej Arszawin. Ten ruch Wengera spotkał się z dezaprobatą nie tylko kibiców, ale nawet kapitana Arsenalu z niedowierzaniem kręcącego głową.

W 78 minucie Theo Walcott znalazł się polu karnym rywali, źle przyjął piłkę, ale do końca poszedł za akcją wpadając na Lindegaarda. Anglik upadł tak nieszczęśliwie, że na chwilę stracił przytomność. Groźnie wyglądająca sytuacja skończyła się jednak dobrze, bo wychowanek Southampton szybko wrócił na boisko.

Niestety, po chwili na prowadzenie znów wyszli goście. Arszawin nie potrafił zatrzymać Valencii, który środkiem przebił się pod bramkę Szczęsnego. Ekwadorczyk przytomnie odegrał do Welbecka, który wykorzystał nieporadność defensywy Arsenalu i bez problemów posłał piłkę do siatki.

W akcie rozpaczy Wenger wprowadził kolejnego napastnika - Parka - za przeciętnie spisującego się Aarona Ramsey'a. Ta zmiana w niczym jednak nie pomogła i pomimo wielkich chęci Kanonierom nie udało się w ostatnich minutach urwać nawet jednego oczka.

Porażka z odwiecznym rywalem boli podwójnie, bowiem kolejna strata punktowa znacznie skomplikowała niełatwą już sytuację The Gunners. Londyńczycy tracą już 5 oczek do czwartej w tabeli Chelsea, a pierwszej trójki nie widzi już nawet na ligowym horyzoncie. Jeśli Kanonierzy szybko nie wezmą się w garść, ten sezon może się dla nich zakończyć tragicznie.

Manchester UnitedPremier League autor: IceMan źrodło: Własne
creatiVe4 komentarzy: 376427.01.2012, 19:32

Siema. Może mi ktoś poszukać na szybko pudła RvP z meczu z United?

berni33 komentarzy: 138927.01.2012, 19:31

Smoq
1.nie chca przegapic swoich 5 min jak bordo i sprzedadza najlepszych zawodnikow puki o nich glosno
2. odpadli z ligimistrzo/ligi europy/ w lidze 3 miejscu a za plecami lyon.
3. sprzedali sow to kto będzie im gole strzelal ?

mskafc komentarzy: 579627.01.2012, 19:23

me want

Yennaris - Koscielny - Vermaelen - Coquelin

doswiadczenie polaczone z determinacja mlodziezy !

wronka23 komentarzy: 408927.01.2012, 19:23

Wenger to już powinnien kupić duet Hazard i Sow( ten był za smieszne pieniadze sprzedany;/)

Smoq komentarzy: 86427.01.2012, 19:21

berni33 Why ?

Kikut123 komentarzy: 124927.01.2012, 19:20

Konferencja Bossa przed meczem z Aston Villa!!!

youtube.com/watch?v=QcNwRT7QAZI&feature=youtu.be

berni33 komentarzy: 138927.01.2012, 19:20

Smoq

Jest fakt dla tych mądrzejszych jest WIELKA WYPRZEDAŻ W LILLE !!!!

Smoq komentarzy: 86427.01.2012, 19:18

Co wy się tak hazarda czepiliście nagle ?;P był jakiś news jakaś plotka o której nie wiem ? Bo szczerze wątpię że z powodu przedłużenia się kontuzji jacka Wenger nagle zacznie milionami rzucać na prawo i lewo .

Ramsi komentarzy: 312927.01.2012, 19:17

aha w razie jakby eden hazard nie przyszedł do arsenalu to znamy wymówkę wengera (a właściwie wymówki):
On nie ma jakości
Mamy wielu piłkarzy na jego pozycji
Szkoda kasy
Arshawin ma JAKOŚĆ :D

Norbi1661 komentarzy: 68327.01.2012, 19:03

Nie wiem o czym napisać ale 15 min bez komentarza pod głównym artykułem... dziwne:P

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.01.2012, 18:33

hm legrove, calkiem interesujace, ponoc jednak AFC szuka graczy juz teraz...

le-grove.co.uk/2012/01/27/serious-jack-wilshere-news-arsenal-are-looking-to-buy-players-back-in-contention/

mskafc komentarzy: 579627.01.2012, 18:32

z Borussia 2:1 przez 10 min ?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1427.01.2012, 18:29

Pamięta ktoś jaki był ostatni mecz w którym grał Diaby?

Norbi1661 komentarzy: 68327.01.2012, 18:25

rafał1987 ja jak był bym hazardem to byłbym fanem Kanonierów i przeszedł bym do Arsenalu nie patrząc na lepsze propozycje:P

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 527.01.2012, 18:24

youtube.com/watch?v=UTQESFZQNt0
Jak będzie takie coś jutro na meczu Hazarda to wiemy co to oznacza;D
Szczerze nie wierze w jego transfer ale jak takie coś będzie to ok.

mitmichael komentarzy: 4924327.01.2012, 18:24

Koniec juz tej bujdy na resorach - nie bedzie transferow i koniec kropka.

Smoq komentarzy: 86427.01.2012, 18:22

FabsAFC na aarona, artete, rose ale na pewno nie na transfer hazarda proszę Cię :P

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17227.01.2012, 18:20

Jutro wszystkie oczy na mecz Lille-SE na C+ ;p

Ewenement komentarzy: 209127.01.2012, 18:19

@mitmichael
w takim razie moze leciec na kase.

mskafc komentarzy: 579627.01.2012, 18:18

S.Parker vs Mikel Arteta (pg): Apps 18-17, Goals 0-3, Assists 1-1 Intercepts 2.3-2.1, KeyPasses 0.9-2.2, PassSucc% 89.2-90.3, Passes 60-78

Norbi1661 komentarzy: 68327.01.2012, 18:18

Pamiętam kilka dobrych meczy i asyst ramseya, wszyscy go wtedy wychwalali i nowym fabregasem nazywali. Wierze, że odzyska forme i zacznie wymiatać, ale narazie lami i żeby nie odzyskiwał formy kosztem arsenalu lepiej ławka by go do treningów zmotywowała....

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17227.01.2012, 18:18

Smoq

A na co mamy liczyć, kiedy Wilshere nam długo jeszcze nie pomoże?

mitmichael komentarzy: 4924327.01.2012, 18:18

@_Dennis_Bergkamp_
Skoro teraz mowi, ze nie wyklucza transferu do PSG (o ile to nie jest bujda) to tym bardziej mogł kłamac w kwestii uwielbiania Arsenalu czy Realu

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 527.01.2012, 18:17

FabsAFC@
Tak było z Szamanem ;)
Dziwnie długo dziękował kibicom za doping po meczu...

berni33 komentarzy: 138927.01.2012, 18:17

Arsenal_1886 o ile kojarzę to w afryce są czarnoskóre kobiety!!! ale mogę się mylić nie bylem nie widziałem ;D

Smoq komentarzy: 86427.01.2012, 18:16

Czy wy liczycie na transfer hazarda w tym okienku ? hahaha ! Tyle ode mnie na ten temat ;p

Norbi1661 komentarzy: 68327.01.2012, 18:16

no i od razu odzyska forme po takim PNA jak na zdjęciu widac:D

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.01.2012, 18:15

@FabsAFC;

uwierz mi, ze przyjdzie Hazard, ale Aaron musi grac i siadzie ktos inny, ja znam AW:D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17227.01.2012, 18:15

sebastianf

Tego nie powiedziałem. Jeżeli zagra to nic nie będzie znaczyło. Ile razy zawodnicy jeszcze grali na parę dni przed transferem(Nasri np)? Jeżeli nie zagra, to będę pewny transferu. A jak zejdzie w końcówce, może się pożegnać? ;d

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.01.2012, 18:14

Nieźle Chamakh się zabawia w Afryce :D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 527.01.2012, 18:14

FabsAFC@
Jeżeli po meczu lub w trakcie zmiany bardzo mocno będzie dziękował fanom za doping to wiedz że coś się dzieje;D

sebastianf komentarzy: 331827.01.2012, 18:14

Kończąc. :D:D:D
Fabs ma rację. Jeżeli Hazarda zagra w jutrzejszym meczu... transferu nie będzie do nikogo.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17227.01.2012, 18:13

_D_B_

I to właśnie zdrowie Jacka w tej chwili powinien być największym argumentem dla Wengera, namawiający do ratowania tego sezonu. No chyba, że dalej Ramsey ma sobie piętki grać w meczach.

sebastianf komentarzy: 331827.01.2012, 18:13

Dajcie już spokój Hazardowi. Niech będą wzmocnienia... a nazwisko nie ma znaczenia. :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17227.01.2012, 18:12

Generalnie to trzeba patrzeć na jutrzejszy mecz Lille z Saint Etienne.
On tam prawdopodobnie wystąpi, ale może np zejść w końcówce, a to by coś znaczyło. ;p

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.01.2012, 18:12