Trzecia ligowa porażka z rzędu, Arsenal 1-2 Man United!

Trzecia ligowa porażka z rzędu, Arsenal 1-2 Man United! 22.01.2012, 20:26, IceMan 6137 komentarzy

W klasyku 22. kolejki angielskiej Premier League Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Po fatalnej pierwszej połowie i dobrych momentami drugich 45 minutach Kanonierzy przegrali 1-2 i znacznie oddalili się od prowadzącej czwórki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W pierwszych minutach gra była wyrównana i nerwowa, a jedyną groźną sytuację stworzyć Theo Walcott, którzy wykorzystał potknięcie Phila Jonesa i wpadł w pole karne. Szybki skrzydłowy nie miał jednak dobrze ustawionych partnerów i ostatecznie akcja spełzła na niczym. Warto wspomnieć, że w Jones nabawił się w trakcie upadku poważnie wyglądającej kontuzji kolana i opuścił murawę na noszach.

Z czasem coraz wyraźniejszą przewagę uzyskali goście. W 27. minucie Welbeck stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym, ale siedzący Anglikowi "na plecach" Laurent Koscielny nie pozwolił oddać snajperowi Czerwonych Diabłów celnego strzału. Po przeciwnej stronie murawy spokoju obrońcom Manchesteru nie dawał Oxlade-Chamberlain, ale bez wsparcia partnerów niewiele mógł zrobić.

Chwilę później po dwójkowej akcji Evry z Nanim portugalski skrzydłowy oddał mocny strzał z kilkunastu metrów w krótki róg bramki Arsenalu. Na szczęście świetnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny, który sparował futbolówkę. Ta akcja rozpoczęła prawdziwe oblężenie bramki Polaka, a The Gunners tylko panicznie wybijali piłkę ze swojej połowy. Szczególnie nieporadnie wyglądał Johan Djourou, który na prawej obronie zupełnie nie radził sobie z szalejącym Nanim.

Z tegoż feralnego skrzydła piłkę w 46. minucie dośrodkował Ryan Giggs. Thomas Vermaelen nie upilnował Antonio Valencii, który z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do siatki.

Na przerwę obie drużyny schodziły z rezultatem 0-1, a goście mogli cieszyć się z zasłużonego prowadzenia.

Po pietnastominutowej przerwie ekipy wróciły na boisko, a w protokole sędziowskim zapisano jedną zmianę - bezradnego Djourou zastąpił młody Yennaris.

Kanonierzy natychmiast ruszyli do ataku, a wszystkie niemal akcje przechodziły przez świetnie dysponowanego Alexa Oxlade-Chamberlaina. Młody Anglik oddał w 50. minucie znakomity strzał z dystansu, ktory o centymetry minał słupek bramki gości.

Chwilę później niesamowitą okazję na wyrównanie zmarnował Robin van Persie. Tomas Rosicky przejął piłkę od upadajćego Chrisa Smallinga i szybko odesłał ją do holenderskiego napastnika. Ten zwiódł w polu karnym dwóch obrońców, ale fatalnie spudłował z kilku metrów.

Po chwili wyczyn kapitana skopiował Aaron Ramsey, który z okolicy 10. metra posłał futbolówkę dobrych 20 metrów nad poprzeczką. Kanonierzy nie poddawali się jednak i dążyli do upragnionego gola. Bliski bramki był Rosicky, lecz jego uderzenie zablokował Patrice Evra.

W kolejnych minutach gospodarze opadli jednak nieco z sił, a toczący się w szalonym tempie mecz przerzucił akcję pod bramkę Wojtka Szczęsnego. Po nieporozumieniu w szeregach obrony Arsenalu Welbeck znalazł się w sytuacji sam na sam z Polakiem i przerzucił już nawet piłkę nad ofiarnie interweniującym Szczęsnym, jednak Per Mertesacker wybił łaciatą z linii bramkowej. Kilkadziesiąt sekund później golkiper The Gunners zapobiegł utracie gola rzucając się pod nogi temu samemu Welbeckowi otrzymując przy okazji solidnego kopniaka w żebra.

W 71. minucie wreszcie wyrównał Robin van Persie! Akcję rozpoczął Koscielny, który w niemal beznadziejnej sytuacji wygarnął piłkę Rafaelowi i szybko odegrał ją do Tomasa Rosicky'ego. Ten doskonałym przerzutem uruchomił Alexa Oxlade-Chmaberlaina. Angielski skrzydłowy pognał w kierunku bramki i prostopadłym podaniem obsłużył Robina. Holender w dosyć trudnej sytuacji szybko się obrócił i oddał precyzyjny strzał przy słupku. 1-1!

Po tej akcji świetnie dysponowany Chamberlain zszedł z boiska, a na murawie stawił się Andriej Arszawin. Ten ruch Wengera spotkał się z dezaprobatą nie tylko kibiców, ale nawet kapitana Arsenalu z niedowierzaniem kręcącego głową.

W 78 minucie Theo Walcott znalazł się polu karnym rywali, źle przyjął piłkę, ale do końca poszedł za akcją wpadając na Lindegaarda. Anglik upadł tak nieszczęśliwie, że na chwilę stracił przytomność. Groźnie wyglądająca sytuacja skończyła się jednak dobrze, bo wychowanek Southampton szybko wrócił na boisko.

Niestety, po chwili na prowadzenie znów wyszli goście. Arszawin nie potrafił zatrzymać Valencii, który środkiem przebił się pod bramkę Szczęsnego. Ekwadorczyk przytomnie odegrał do Welbecka, który wykorzystał nieporadność defensywy Arsenalu i bez problemów posłał piłkę do siatki.

W akcie rozpaczy Wenger wprowadził kolejnego napastnika - Parka - za przeciętnie spisującego się Aarona Ramsey'a. Ta zmiana w niczym jednak nie pomogła i pomimo wielkich chęci Kanonierom nie udało się w ostatnich minutach urwać nawet jednego oczka.

Porażka z odwiecznym rywalem boli podwójnie, bowiem kolejna strata punktowa znacznie skomplikowała niełatwą już sytuację The Gunners. Londyńczycy tracą już 5 oczek do czwartej w tabeli Chelsea, a pierwszej trójki nie widzi już nawet na ligowym horyzoncie. Jeśli Kanonierzy szybko nie wezmą się w garść, ten sezon może się dla nich zakończyć tragicznie.

Manchester UnitedPremier League autor: IceMan źrodło: Własne
songoku95 komentarzy: 2348627.01.2012, 21:57

no vice city było faajne. Helikoptery były super. Coś innego jak dodo w GTA III

EdekSilva9 komentarzy: 273127.01.2012, 21:57

łądnie z wolnego przymierzył, no i Chamakh teraz będzie musial ratować swój kraj :D

kubeusz95 komentarzy: 132127.01.2012, 21:56

Mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?

Ramsi komentarzy: 312927.01.2012, 21:56

chamakh - welcome home :D

Savo komentarzy: 7527.01.2012, 21:56

songoku95
A szczególnie ze wtedy $amir zagrał bardzo dobrze o ile sie nie myle z liverpool'em?Transfert jest praktycznie nie mozliwy.

yatq komentarzy: 146727.01.2012, 21:54

ściągajcie i ustawiajcie na pulpit, jeśli się podoba, na chwałę Pana, za prawdę powiadam wam ACTA SRAKTA.

songoku95 komentarzy: 2348627.01.2012, 21:54

savo
bardzo słuszne uwaga. Kurcze fajnie by było jakby przyszedł do nas...

kanonier91 komentarzy: 457027.01.2012, 21:54

Czyli dla nas okienko zamknęło się zanim się jeszcze otworzyło tak?:D

sebastianf komentarzy: 331827.01.2012, 21:53

dennis...
Napisałem później... że to już jest przegięcie. Fotki i takie info. :D a nie, że im wierzę. :D

sebastianf komentarzy: 331827.01.2012, 21:52

ten link... i fotka to idą już po bandzie... :D
marex... to czy zagra czy nie to nie ma znaczenia... :D brawo, niezły tok myślenia :D
Zakładając, że kluby i zawodnik są dogadani... jutro zagra w Lille i złapie kontuzje... :D Arsenal nie ma zawodnika, Lille pieniędzy. :D
Rzadko się zdaża, że zawodnik mający zmienić klub gra pełny ostatni mecz (mówimy o zimie.)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.01.2012, 21:52

seba...
zlituj sie to jednak 3 swiat, gdzie Ty tych news szukasz:D

rvparsen komentarzy: 204127.01.2012, 21:51

Tak powinno wyglądać GTA V, powrót do Vice City po latach, a nie jakieś madafaka Los Santos:
youtube.com/watch?v=EFL2a3Kfx44&feature=mfu_in_order&list=UL

Ten zwiastun moda do GTA IV lepiej się prezentuje, od oficjalnego zwiastuna piątej części GTA. Komentujcie

Savo komentarzy: 7527.01.2012, 21:50

mit
Wiesz Na$ri tez zagrał mecz a potem uciekł..Ale i tak nie wierze w transfer Hazarda

LoveTheGunners komentarzy: 914027.01.2012, 21:49

@yatq

bardzo ladna , czy moge ustawic sobie na pulpit? :)

pytam bo moga mnie aresztowac w ramch programu ACTA hahah :D

kubeusz95 komentarzy: 132127.01.2012, 21:49

Na pewno już nie raz dziś padło to pytanie, ale byłbym wdzięczny za odpowiedź. Do kiedy nie muszę martwić się o ACTA, uważać na słowa i nawet muzykę, którą pobieram?

mitmichael komentarzy: 4924327.01.2012, 21:49

Panowie nie macie co czekac na jutrzejszy mecz Lille. Jestem własnie na ich stronie, Rudi Garcia podał pilkarzy powołanych na jutrzejsze spotkanie i jest wsrod nich Eden Hazard.

sebastianf komentarzy: 331827.01.2012, 21:49

arsenalghana.wordpress.com/2012/01/27/has-hazard-already-sign-for-arsenal/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.01.2012, 21:49

101greatgoals.com/gvideos/golazo-dries-mertens-psv-vs-vitesse/

Zobaczcie jakiego pięknego gola zdobył dzisiaj Driees Martens . Również Belg jak Hazard tylko ,że on ma o wiele lepszą statystykę w tym sezonie niż gracz Lille ,jednak w słabszej lidze :D

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 927.01.2012, 21:48

gol, 2:2. jest chyba jeszcze nadzieja na awans Chamakha ;d

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.01.2012, 21:48

to jest dobre:PP

Hazard seems to flirt with every club he's linked to. What a prostitute.

Ramsi komentarzy: 312927.01.2012, 21:48

kto z tutaj obecnych wierzy w hazarda/

05Marcin12 komentarzy: 65527.01.2012, 21:48

Kurde Chorwacja przegrała z Serbią :( Ale ja się nie dziwię jak sędziowie zawsze za gospodarzami idą.

karny, czy Maroko jednak pozostanie w grze? :D

songoku95 komentarzy: 2348627.01.2012, 21:46

seba
a skąd wiesz jak śpiewam XD:P może jak poczuje jakąś wenę to zaśpiewam ,,new age" :D?

marex...
"Za kulisami"... nie używaj takich spiskowych zwrotów. Mam nadzieję, że rozumiesz iż nie chodzi o to, że wbiegnie na boisko z transparetem, ŻEGNAM... w 40 językach. :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.01.2012, 21:41

Jak Gabon pokona Maroko to Chamakh na dniach wróci do Londynu :D Lepiej go mieć na ławce niż 3 obrońców jak ostatnio było na mecz z United .
31.01 Maroko gra w meczu o pietruszkę z Nigerem.
Chamakh będzie ,więc gotowy najwcześniej na Sunderland 11 lutego .

songoku95 komentarzy: 2348627.01.2012, 21:41

Condrado
tylko czy to jest osłabienie czy wzmocnienie???

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 527.01.2012, 21:39

Panowie lecę spać.
Nie mam siły do plotek i innych głupotek.
3mać się nara;)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 927.01.2012, 21:39

mitmichael

dobry mecz, ciekawa końcówka będzie. no a Marouane już za kilka dni wraca :)

songoku95 komentarzy: 2348627.01.2012, 21:37

seba
zapewne ta 3 opcja... jeżeli nie to zaśpiewam na głos piosenkę pt ,,Video Games" xDD

mitmichael komentarzy: 4924327.01.2012, 21:37

Gabon w 2 minuty strzelił 2 bramki i prowadza z Maroko 2-1, Chamakh szybko wroci do Londynu

garethemery komentarzy: 80027.01.2012, 21:37

Ciekawe czy 31 będą jakieś zawirowania transferowe?

szaman15 komentarzy: 94727.01.2012, 21:35

@Sebastianf takim tokiem rozumowania można by dojść, że nawet jeśli zagra cały mecz to będzie tym ostatnim pożegnalnym^^ deal with it

sebastianf komentarzy: 331827.01.2012, 21:33

A na marginesie. :D Jak ktoś słusznie zauważył... jeżeli Hazard jutro nie zagra to znaczy, że zmieni klub. Druga opcja to taka, że wejdzie na końcówkę się pożegnać. No i ostatnia... :D że zagra cały mecz i będzie jedną plotkę mniej. :D

mitmichael komentarzy: 4924327.01.2012, 21:30

W meczu z Milanem bedzie Nas meczył nowy pilkarz - Maxi Lopez z Catani został zawodnikiem Milanu. Maja dobry skład a nadal sie wzmacniaja - a Wenger ma to w nosie.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.01.2012, 21:30

a VAN DER WIEL to sobie poszedl do tej hiszpani?

ArjenRobben komentarzy: 159827.01.2012, 21:29