Trzy punkty na własnym stadionie! Arsenal 2-0 Stoke

Trzy punkty na własnym stadionie! Arsenal 2-0 Stoke 12.09.2015, 17:01, Łukasz Wandzel 1939 komentarzy

Piłkarze londyńskiego klubu powrócili do gry w Premier League po zaliczonych zgrupowaniach reprezentacji. I po dzisiejszym meczu można stwierdzić, że chyba wyszły im one na dobre. Arsenal zwyciężył Stoke strzelając dwie bramki, a co równie ważne nie stracił żadnej. Do tego wyglądał na pewnie grający zespół i tylko brak większej skuteczności uchronił gości przed wyższą wygraną drużyny Wengera.

Zespół z Londynu wypracował sobie dzisiaj mnóstwo okazji przeciwko piłkarzom Stoke, którzy mimo swoich sytuacji nie stwarzali większego zagrożenia dla defensywy Arsenalu. To pozwoliło na nękanie rywala ciągłymi atakami i nieprawdopodobnym jest fakt, że drugą bramkę The Gunners zdobyli dopiero w końcówce spotkania.

Cieszy również dobra forma takich graczy, jak Cazorla. Odznaczyli się również pracą na boisku Özil oraz Alexis, którym spotkania reprezentacyjne najwyraźniej pomogły. Nie należy zapominać o bramkarzu, ponieważ Petr Cech wywiązał się dzisiaj ze swoich zadań i zachował przy tym czyste konto.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla, Ramsey - Özil (83. Chamberlain), Alexis (83. Arteta), Walcott (75. Giroud)

Stoke City: Butland - Bardsley, Cameron, Muniesa, Pieters - Whelan, van Ginkel, Diouf (75. Bojan), Shaqiri, Arnautovic - Joselu (57. Ireland)

Piłkarze Arsenalu szybko pokazali, że przejęli inicjatywę. Już po paru minutach doszło do sytuacji, w której Alexis mógł zdobyć bramkę głową, lecz futbolówka uderzyła w słupek. Chwilę później Chilijczyk uderzył z dystansu, ale piłka kolejny raz napotkała na swej drodze słupek.

The Gunners rozpoczęli oblężenie bramki graczy Stoke. Pierwsze dziesięć minut minęło gospodarzom na intensywnych atakach bramki Butlanda.

Stoke City wypracowało swoją okazję w 16. minucie, kiedy sędzia przyznał im rzut wolny z kilkudziesięciu metrów. Dośrodkowanie wydawało się groźne, lecz dobrze zachował się Petr Cech piąstkując piłkę.

W 24. minucie, niespodziewanie, strzał z dystansu oddał Koscielny! Francuz wkroczył z piłką na połowę rywala i ciągle nie brakowało mu wolnego miejsca. Tym samym zdecydował się na uderzenie i choć nie zdobył gola, z pewnością zaskoczył bramkarza gości.

Pół godziny! Kanonierzy aż tyle kazali nam czekać na bramkę. Wszystko zaczęło się od przejęcia piłki na własnej połowie przez Coquelina. Skorzystał na tym będący już przy piłce Özil, który dalekim podaniem do Walcotta rozpoczął kontratak. Theo pokazał swoją szybkość, ale także wykończenie, bo i z tym nie miał żadnego problemu, 1-0!

W 38. minucie żółtą kartkę ujrzał Mesut Özil. Niemiec z pewnością faulował, ale wydaje się, że nie zasłużył na takie ostrzeżenie.

Tuż przed przerwą gracze Arsenalu doprowadzili do kolejnego kontrataku. Tym razem piłką wymienili się kilkukrotnie Alexis z Özilem, lecz ten drugi wypuszczony na prawą stronę pola karnego zdołał jedynie wywalczyć rzut rożny.

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga część spotkania rozpoczęła się spokojnie. Goście niezbyt naciskali na bramkę Cecha, a gospodarzom ta sytuacja odpowiadała, bo pozwalała na powolne kreowanie akcji.

W 51. minucie niezłym dośrodkowaniem popisał się Monreal, lecz adresat w postaci Walcotta nie mógł przebić się przez blokujących go dwóch obrońców.

Kilka minut później swoją szansę miał Shaqiri. Oddał strzał znajdując się na lewej stronie w polu karnym, lecz na straży stał niezawodny dzisiaj Cech. Chwilę po tym znowu spróbował uderzyć i udało mu się to dwukrotnie, ale każdy z jego strzałów został zablokowany przez Bellerina.

W 65. minucie Özil zdecydował się wrzucić w pole karne, lecz zrobił to na tyle mocno, że piłka po rykoszecie od obrońcy o mały włos nie znalazła się w bramce.

Minuty później reprezentant Niemiec miał kolejną okazję. Po ograniu piłkarzy Stoke wymianą podań z Cazorlą znalazł się w szesnastce rywala, jednakże starając się uderzyć na krótki słupek nie zdołał pokonać bramkarza.

Na drugą zmianę zdecydował się Mark Hughes wpuszczając na boisko Bojana za Dioufa. Pierwszą zmianą po stronie gospodarzy było zejście Walcotta, zastąpionego przez Girouda.

Tuż po wejściu na plac gry, czyli w 76. minucie, szansę na gola miał Giroud. Francuz dostał piłkę i dużo wolnego miejsca w polu karnym niczym prezent, po czym fatalnie spudłował.

Na niecałe 10 minut przed końcem spotkania Chamberlain i Arteta zjawili się na boisku. W zamian opuścić je musieli Özil oraz Sanchez.

2-0! Kanonierzy w końcu, bo dopiero w 85. minucie, podwyższyli prowadzenie! Santi Cazorla dośrodkowywał z rzutu wolnego na lewej stronie boiska, a piłkę głową znalazł nikt inny, tylko Olivier Giroud!

Gospodarze wymienili w ataku pozycyjnym kilka świetnych podań podczas doliczonego czasu gry, ale w ostateczności piłka wrzucona w pole karne przez Bellerina nie została wykorzystana.

Simpllemann

Coś tak czułem ;D Ogólnie dałem ciała bo typowałem tylko 1 i 5 kolejke...

Barto77 komentarzy: 25013.09.2015, 21:54

Gdzie można sprawdzić swoje pkt w typerze? Nigdzie tego nie widzę...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.09.2015, 21:49

Trafienie typów ze wszystkich dotychczasowych spotkań dałoby 9. miejsce.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.09.2015, 21:44

Ja też mam typy 20 trafionych a 5 dokładnych :P

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.09.2015, 21:38

Dobra znalazłem.
Na starej zajezdni.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.09.2015, 21:35

Mam sprawę do mieszkańców Krakowa obytych w imprezach troche innego typu.
Gdzie w Krakowie sa obecnie rozgrywane mistrzostwa ESL? Szukam, szukam a widze tylko streamy z gry, studio i słyszę widownie w tle pod koniec meczy:D

Alonso komentarzy: 1282413.09.2015, 21:33

simpllemann
a no, jak patrzyłem po innych to znacznie rzadziej trafiam dokładny wynik w stosunku do typów :<

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.09.2015, 21:33

arsenal159
A Ozil się śmieje i nie wierzy w Twoją smutną minę.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.09.2015, 21:26

Żałuję, że nie zacząłem od początku stawiać wszędzie po 0:0. Teraz się nie opłaca. A kręciłbym się w okolicach trzeciej setki. 320 punktów bym miał.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52413.09.2015, 21:24

Alonso
Widzę, że rzadko udaje Ci się wytypować dokładny wynik.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.09.2015, 21:23

new star

86 :P

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.09.2015, 21:23

Wie ktoś co tam się dzieję z Diabym w Marsylii ?

AaronLieber27 komentarzy: 612713.09.2015, 21:22

@new star

21 msc

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.09.2015, 21:13

103 miejsce :)

PS. Polecam sobie obejrzeć te derby Mediolanu :)

Alonso komentarzy: 1282413.09.2015, 21:07

429 :>

new_star komentarzy: 6853 newsów: 913.09.2015, 21:01

Jak tam Wasze miejsca w typerze po tej kolejce?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.09.2015, 20:37

Obejrzę gdzieś derby Mediolanu w Cyfrowym Polsacie ?

Barto77 komentarzy: 25013.09.2015, 20:37

Pytanie trochę z innej beczki

Ma ktoś dobry link do meczu Leszno-Toruń? :)

kanonier995 komentarzy: 54413.09.2015, 20:37

Lajder
jak by zagrali cos takiego jak w meczu o tarcze to byłbym spokojny nawet remis będzie dobry , ale i tak to trzeba wygrać

Kiepomen komentarzy: 433813.09.2015, 20:33

W telewizji graja te derby mediolanu gdzies?

Ale moim zdaniem najwiekszym problemem Arsenalu jest GŁOWA

Kiedy gramy wazny mecz, nasi piłkarze mają kupe w gaciach.
Dlatego od 5 lat nasza przygoda z LM konczy sie na 1/8
a i z czołowka PL nie wygrywamy

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4213.09.2015, 20:24

KS Toruń walczy walczy!

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11713.09.2015, 20:20

Większość kibiców City twierdzi, że za tydzień będzie trzymać kciuki za Chelsea w meczu z nami, żeby urwać nam jakieś punkty. Uważają nas za największego rywala do tytułu.

adrians97 komentarzy: 51213.09.2015, 20:19

4 stówy poszły sie przejsc...

ja8pl komentarzy: 296613.09.2015, 20:17

to jest wlasnie piekno futbolu :)

adrians97 komentarzy: 51213.09.2015, 20:16

no ale wygrywajac 2 bramkami a przeciwnik gra w 10 tak to sknocić?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.09.2015, 20:14

arsenal159
Mieli zaplecze punktowe. Mogli sobie pozwolić 8-

adrians97 komentarzy: 51213.09.2015, 20:14

Przepraszam za słownictwo ale trudno mi jest ogarnąć moje zdenerwowanie tymbardziej że to był ostatni mecz a suma do wygrania była całkiem spora i to za bardzo małą stawke...

Sandbead komentarzy: 342613.09.2015, 20:12