Trzy punkty na własnym stadionie! Arsenal 2-0 Stoke

Trzy punkty na własnym stadionie! Arsenal 2-0 Stoke 12.09.2015, 17:01, Łukasz Wandzel 1939 komentarzy

Piłkarze londyńskiego klubu powrócili do gry w Premier League po zaliczonych zgrupowaniach reprezentacji. I po dzisiejszym meczu można stwierdzić, że chyba wyszły im one na dobre. Arsenal zwyciężył Stoke strzelając dwie bramki, a co równie ważne nie stracił żadnej. Do tego wyglądał na pewnie grający zespół i tylko brak większej skuteczności uchronił gości przed wyższą wygraną drużyny Wengera.

Zespół z Londynu wypracował sobie dzisiaj mnóstwo okazji przeciwko piłkarzom Stoke, którzy mimo swoich sytuacji nie stwarzali większego zagrożenia dla defensywy Arsenalu. To pozwoliło na nękanie rywala ciągłymi atakami i nieprawdopodobnym jest fakt, że drugą bramkę The Gunners zdobyli dopiero w końcówce spotkania.

Cieszy również dobra forma takich graczy, jak Cazorla. Odznaczyli się również pracą na boisku Özil oraz Alexis, którym spotkania reprezentacyjne najwyraźniej pomogły. Nie należy zapominać o bramkarzu, ponieważ Petr Cech wywiązał się dzisiaj ze swoich zadań i zachował przy tym czyste konto.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla, Ramsey - Özil (83. Chamberlain), Alexis (83. Arteta), Walcott (75. Giroud)

Stoke City: Butland - Bardsley, Cameron, Muniesa, Pieters - Whelan, van Ginkel, Diouf (75. Bojan), Shaqiri, Arnautovic - Joselu (57. Ireland)

Piłkarze Arsenalu szybko pokazali, że przejęli inicjatywę. Już po paru minutach doszło do sytuacji, w której Alexis mógł zdobyć bramkę głową, lecz futbolówka uderzyła w słupek. Chwilę później Chilijczyk uderzył z dystansu, ale piłka kolejny raz napotkała na swej drodze słupek.

The Gunners rozpoczęli oblężenie bramki graczy Stoke. Pierwsze dziesięć minut minęło gospodarzom na intensywnych atakach bramki Butlanda.

Stoke City wypracowało swoją okazję w 16. minucie, kiedy sędzia przyznał im rzut wolny z kilkudziesięciu metrów. Dośrodkowanie wydawało się groźne, lecz dobrze zachował się Petr Cech piąstkując piłkę.

W 24. minucie, niespodziewanie, strzał z dystansu oddał Koscielny! Francuz wkroczył z piłką na połowę rywala i ciągle nie brakowało mu wolnego miejsca. Tym samym zdecydował się na uderzenie i choć nie zdobył gola, z pewnością zaskoczył bramkarza gości.

Pół godziny! Kanonierzy aż tyle kazali nam czekać na bramkę. Wszystko zaczęło się od przejęcia piłki na własnej połowie przez Coquelina. Skorzystał na tym będący już przy piłce Özil, który dalekim podaniem do Walcotta rozpoczął kontratak. Theo pokazał swoją szybkość, ale także wykończenie, bo i z tym nie miał żadnego problemu, 1-0!

W 38. minucie żółtą kartkę ujrzał Mesut Özil. Niemiec z pewnością faulował, ale wydaje się, że nie zasłużył na takie ostrzeżenie.

Tuż przed przerwą gracze Arsenalu doprowadzili do kolejnego kontrataku. Tym razem piłką wymienili się kilkukrotnie Alexis z Özilem, lecz ten drugi wypuszczony na prawą stronę pola karnego zdołał jedynie wywalczyć rzut rożny.

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga część spotkania rozpoczęła się spokojnie. Goście niezbyt naciskali na bramkę Cecha, a gospodarzom ta sytuacja odpowiadała, bo pozwalała na powolne kreowanie akcji.

W 51. minucie niezłym dośrodkowaniem popisał się Monreal, lecz adresat w postaci Walcotta nie mógł przebić się przez blokujących go dwóch obrońców.

Kilka minut później swoją szansę miał Shaqiri. Oddał strzał znajdując się na lewej stronie w polu karnym, lecz na straży stał niezawodny dzisiaj Cech. Chwilę po tym znowu spróbował uderzyć i udało mu się to dwukrotnie, ale każdy z jego strzałów został zablokowany przez Bellerina.

W 65. minucie Özil zdecydował się wrzucić w pole karne, lecz zrobił to na tyle mocno, że piłka po rykoszecie od obrońcy o mały włos nie znalazła się w bramce.

Minuty później reprezentant Niemiec miał kolejną okazję. Po ograniu piłkarzy Stoke wymianą podań z Cazorlą znalazł się w szesnastce rywala, jednakże starając się uderzyć na krótki słupek nie zdołał pokonać bramkarza.

Na drugą zmianę zdecydował się Mark Hughes wpuszczając na boisko Bojana za Dioufa. Pierwszą zmianą po stronie gospodarzy było zejście Walcotta, zastąpionego przez Girouda.

Tuż po wejściu na plac gry, czyli w 76. minucie, szansę na gola miał Giroud. Francuz dostał piłkę i dużo wolnego miejsca w polu karnym niczym prezent, po czym fatalnie spudłował.

Na niecałe 10 minut przed końcem spotkania Chamberlain i Arteta zjawili się na boisku. W zamian opuścić je musieli Özil oraz Sanchez.

2-0! Kanonierzy w końcu, bo dopiero w 85. minucie, podwyższyli prowadzenie! Santi Cazorla dośrodkowywał z rzutu wolnego na lewej stronie boiska, a piłkę głową znalazł nikt inny, tylko Olivier Giroud!

Gospodarze wymienili w ataku pozycyjnym kilka świetnych podań podczas doliczonego czasu gry, ale w ostateczności piłka wrzucona w pole karne przez Bellerina nie została wykorzystana.

Sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Fanatic komentarzy: 599114.09.2015, 16:09

Ciekawi mnie ile jeszcze jest osób twierdzących, że chelsea nadal walczy o mistrzostwo a Arsenal się nie liczy walczy hehehe

pauleta19
Sprzedają za grubą kasę i kupują za niewiele mniej. Zobacz ile dostali za Torresa, Sterlinga i Suareza. Chyba się nie pomylę jeśli powiem, że Arsenal nigdy tyle nie dostał za zawodnika co oni. W Arsenalu kasa ze sprzedaży gwiazd często była przeznaczana na spłatę stadionu, a w Liverpoolu dokładają jeszcze z własnej kieszeni na transfery. Dla mnie nie ma podobieństwa między Arsenalem i Liverpoolem w tej kwestii.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.09.2015, 16:00

Chelsea lata koło miejsca spadkowego , a czerwonka koło 10.

Smerfy naprawdę powinny się wstydzić i chować po kątach .

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.09.2015, 15:58

Ja to już wcześniej pisałem , dla mnie lfc na dziś nie medialnego zawodnika jak suarez, torres czy gerro. Jest cou czy sturr ale to nie ten blask.

Obecnie nie ma tam big name a przez duże N.

Kowal96 komentarzy: 1759114.09.2015, 15:55