Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.08.2014, 23:15

Cavani nie przyjdzie, nie nastawiajcie się. Ktoś okrutny próbuje sobie podrwić z Arsenalu.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 23:14

Dla Wengera liczy się JAKOŚĆ więc Giroud zostaje. Zapomnijmy o Cavanich i innych Bentekach...
Wenger ruszy po Rasiando i to zaspokoji nasze pragnienia nowego napastnika.

GKS_AFC komentarzy: 871821.08.2014, 23:14

Jak sie zakwalifikujemy do fazy grupowej LM to Cavani moze do nas trafic.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 23:14

Dopóki nie zakwalifikujemy się do LM żadna gwiazda więcej nie przyjdzie. Że jakiś penis z drugiego końca świata (RPA) napisał, że Cavani to done deal to nie oznacza, że tak jest. To jest twitter codziennie takiego gówna multum.

lucasnoline komentarzy: 541621.08.2014, 23:14

A fochajcie się, ktoś musi was sprowadzić na ziemie.
Trzeba było zatrzymać Lorda, a nie w jakieś Edisony się bawić.

TakKrzysiu komentarzy: 893621.08.2014, 23:14

Cavani może być co jedynie fryzjerem w szatni, może Giroud sie zgodzi.

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 23:13

@widziałem dzisiejszy filmik 40 minutowy z Wieśka 3... serio to będzie gra roku.
@ da inkwizycja też mnie zaskoczyła - dziś wypłynęły fory z Dragon Keep - tworzenie save'a dla tych którzy nie grali w DA1 i DA2 - serio wybór opcji PRZEOGROMNY. Wierzę że bioware po nauczce z finałem ME3 nie zrobi znowu siary i zakończenia będę uzależnione od naszych wyborów z wszystkich 3 gier.

mar12301 komentarzy: 2313721.08.2014, 23:13

Kysio

ale to kąto zweryfikowane!!11

lucasnoline komentarzy: 541621.08.2014, 23:13

@skyrim

Bardziej by mi brakowało jego prób odlotu.

skyrim

Nie wiem czy widziałeś fragment gameplayu sprzed kilku dni. Genialne, ale jak nie chcesz spoileru jednej z misji nie oglądaj :P

No i słyszałeś, że mają robić pełnometrażowego Wiedźmina film?

pauleta19@
Nawet nie z Besiktasem. Kolejny rok go oglądamy, podczas spadku formy Robina czy Heńka i tak padały bramki. Kiedy słabiej gra Giroud cierpi cały zespół. "imo" :].

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 121.08.2014, 23:10

co wy gadacie Wenger nie odda swojego drugiego dziecka (Giroud) Jego pierwsze dziecko to Rambo ;p

mar12301 komentarzy: 2313721.08.2014, 23:10

Giroud+40mln za Cavaniego i PSG się zgodzi.

hłehłehłe

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 23:10

a tak poza tematem - nowy wysyp info o Wieśku 3 i DA Inkwizycja serio robi nadzieje na 2 świetne gry.

lucasnoline komentarzy: 541621.08.2014, 23:10

Nie będzie żadnego Cavaniego. Zluzujcie na pięty i nie napalajcie się. Przytulcie świadomość, że będziemy się z modelem miziać przez resztę sezonu.

bobslej22 komentarzy: 832221.08.2014, 23:09

Skyrim dobre

shark31 komentarzy: 601321.08.2014, 23:09

PSG nie odda Cavaniego jak nie beda mieli zastepstwa za niego! Tak sie sklada ze mamy wlasnie to "zastepstwo" w skladzie i dodatkowo mialby status HG...:)
I teraz pisze serio. Jezeli sie szykuje jakis deal z Falcao albo Cavanim to Giroud leci w druga strone.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.08.2014, 23:09

W su,ie wenger mowil ze bedzie polowal na okazje do konca okienka a dzis bylo sporo info ze ma byc big transfeer i ktos tam pisal ze procz cb moze dojsc st

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 23:09

lepiej 10 minut nadziei o Cavanim niż 10 miesięcy miesięcy na boisku z modelem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.08.2014, 23:09

rafi
Dokladnie :)

w00jtek komentarzy: 36321.08.2014, 23:08

Cavani u nas i licznik z fanbojami się przekręci o kilka tysięcy :d

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 121.08.2014, 23:08

Wiem ze to bajka z Cavanim ale jezeli przyjdzie to ktos odejdzie i stawiam ze to bedzie Podolski

Mihex komentarzy: 2360421.08.2014, 23:08

GKS_AFC
I w stylu Wengera :P

Gervinho to Roma -> Lamella to KFC -> Bale to RM -> Ozil to Arsenal

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 23:08

mar12301, pewnie nie, ale ludzie są tak zdesperowani napastnika po popisach Giroud z Besiktasem, że czepiają się byle gówna.

mar12301 komentarzy: 2313721.08.2014, 23:08

Czekamy na

"Cavani. Nie jesteśmy zainteresowani tym zawodnikiem".

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 23:08

gks

anczelotti podobno już nie będzie dokonywał transferów do klubu

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.08.2014, 23:07

Jutro dalej temat bedzie :: Olivier Girwood top class striker.

rafi_i komentarzy: 421821.08.2014, 23:07

Kawani heheh dobre. Do poki nie napisze o tym powazniejsze zrodlo to mozna sie jedynie posmiac.

GKS_AFC komentarzy: 871821.08.2014, 23:07

Cavani to arsenal - Di Maria to PSG - Falcao to Real Madrid

to calkiem mozliwy scenariusz.

TakKrzysiu komentarzy: 893621.08.2014, 23:07

Jeśli Wenga by na tym skorzystał to byłby jak pirania. Wyczuje krew to zeźre ^^.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 121.08.2014, 23:05

mar
i tak sporo tu spamuje juz o Cavanim ludu :P Jutro pewnie jeszcze bardziej beda sie spuszczac :D

mar12301 komentarzy: 2313721.08.2014, 23:05

ten Neal Collins kiedyś coś w ogóle "przewidział" ws. jakiegoś transferu??

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 23:05

serio po ostatnich 3 meczach jedno wiemy na pewno - bez napastnika NIE UJEDZIEMY, nawet jak do pomocy dokupimy kolejnych Oezilów czy Sanchezów.

Czyżby z tym Cavanim to kolejne domino Wengera ? To prawda że On z szkłami z PSG dobrze się zna ?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125121.08.2014, 23:04

Podane dalej przez ArmatkiNews
Neal Collins ‏@nealcol 52 min.
BREAKING: PSG confirm @Arsenal bid for Edinson Cavani has been accepted, personal terms next.

pewnie było, ale coś takiego znalazłem.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 23:04

Wenger chyba znów chce ubić niezły interes na wyprzedaży w Realu..

mar12301 komentarzy: 2313721.08.2014, 23:04

Daniho

jakby było coś na poważnie to by tu strona była zawalona komentarzami :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.08.2014, 23:04

Rojsa polubie za rok

bobslej22 komentarzy: 832221.08.2014, 23:04

Gunners boję się po prostu że z takim napastnikiem będziemy mieli konkretny problem żeby strzelić a co jeśli oni strzela fuksiarskiego jak ostatnio CP? Po prostu mam jakieś dziwne obawy jak nigdy w tych meczach.

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 23:03

proste. Di Maria ma zgodę na odejście i PSG go chce, ale nie zmieszczą się w tym całym FFP i muszą kogoś spylić za dużą kasę.