Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 22:51

może wenger miał dość postawy modela z beskitasem; sanogo też wcześniej grał miernie

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 22:50

lays

a kto to wie..się okaże

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 22:50

od godziny twittery w sprawie Cavaniego oszalały

Novazzy komentarzy: 351021.08.2014, 22:50

Może my ktoś wyjaśnic jak działa ,,handicap" na bukach ?

Z góry dzięki.

lays komentarzy: 3987121.08.2014, 22:49

To jaja z tym Cavanim? Ten typ pewnie wiarygodny niczym caughtoffside!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 22:49

ale tweetów, ale tweetów!

DC ‏@DeanLDN22 11 min.

@MFPowerhouse personally I think it's a striker. What I do know is it's someone big.

TakKrzysiu komentarzy: 893621.08.2014, 22:49

carlosV@
Zdążyłeś. kwiatinho wraca do psychiatryka.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 22:48

gość, który pisał, że po zakwalifikowaniu się idziemy na DUŻE zakupy wstawił fotę Cavaniego i Falcao

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 22:48

Z Cavanim i bez kontuzji to ligę byśmy wygrali....

Własnie patrzyłem na buki.
Mam lekko wiekszą szanse na zwyciestwo (2,7:2,5)

Ciekawo co Mario w LFC zrobi...

TakKrzysiu komentarzy: 893621.08.2014, 22:46

carlosV@
Jak ściemniasz to jedziemy do Ciebie z kwiatinho. Mówił że dawno nie srał w szyje.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 321.08.2014, 22:46

skyrim - prosze Cie, przeciez musieliby nam dac Verattiego albo Matuidiego, jesli chca Modela

al_jazeera1 komentarzy: 42121.08.2014, 22:45

loserpool bedzie jak totki rok temu

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 22:45

Arsenal are preparing to offer €40m plus Olivier Giroud for Paris Saint-Germain striker Edinson Cavani.

nie znam go, to ma wpisane na tt
Football columnist for The New Age. My own show SOCCERBALLZ on http://ballz.co.za every Thursday, 9-11am. Tweets in personal capacity

później dodał jeszcze 3 wpisy nt. Cavaniego
Neal Collins @nealcol · 6 min

Guess only @ECavaniOfficial can confirm @arsenal bid accepted. And @PSG_inside. Patience.

to już 9-ty czy 10-ty transfer ?

jak dla mnie świetna wiadomość, bo ten gość zniszczy atmosferę nawet w najlepszej szatni.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 22:39

BREAKING: PSG confirm @Arsenal bid for Edinson Cavani has been accepted, personal terms next.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 22:39

“I can’t give you any information as to whether it [Manolas joining Arsenal] is close or not as that is confidential, but I can say that Kostas has not been in London for a medical”, Manolas’ agent told Gooner Talk.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 121.08.2014, 22:34

K4n0ni3R
o nie wiedziałem. Po całym dniu meczarni z Balo i Ziru w końcu jakas pożyteczna informacja. Dzieki!

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 521.08.2014, 22:34

Dzisiaj kurde nie wszedł mi jeden mecz. Jak to mozliwe ze Lyon przegrał?

K4n0ni3R komentarzy: 97021.08.2014, 22:29

@KingOfLoyal
Wymyślił i opatentował je Jurgen Klopp.

Wielo komentarzy: 147421.08.2014, 22:28

Jest juz oficjalka o Ballotelim w Liverpoolu?

kamilo_oo komentarzy: 2356721.08.2014, 22:25

Co myślicie o takich typach na weekend ?

pierre_afc komentarzy: 1207121.08.2014, 22:20

Pardew powiedział, że Tiote zostaje w Newcastle :)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 121.08.2014, 22:20

youtube.com/watch?v=gO9b3Ru7M14

trening Kuby. Podobno to jest urządzenie BVB.

simson16 komentarzy: 461421.08.2014, 22:18

Z innej beczki kuzyn Mamed Chalidow został zatrzymany przez CBŚ za udzial w organizacji przestepczej i haracze...ehhh...pamietam jak pisali wszyscy ze czołowi zawodnicy MMA trzymaja sie z dala od kryminalistow...co w takim sporcie w naszym kraju jest to poprstu niemozliwe:)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125121.08.2014, 21:44

Hull przegrywa z Lokeren, ciekawe czy do tej fazy grupowej dadzą radę awansować..

@polandblood

To ten co pomylił ich i nie temu dał czerwoną kartkę.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 121.08.2014, 21:41

Co z tym Andre Marirnerem? O czymś nie pamiętam?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.08.2014, 21:40

Everton u siebie jest mocnym rywalem i nawet piec ostatnich spotkan (pomijam 4-1) pokazuje ze bedzie cholernie ciezko na GP. Mam jednak nadzieje ze wygramy te 1-0. Co ciekawe na Goodison Park za tydzien przyjedzie Chelsea wiec tez zapowiada sie ciekawe spotkanie. Sierpien dla Evertonu nie jest laskawy jednak wielki + ze oba mecze graja na wlasnym obiekcie.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 121.08.2014, 21:36