Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

Novazzy komentarzy: 351021.08.2014, 23:03

disault dzieki. Wytłumaczyłem wystarczające zrozumiale.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 23:02

Laurent Blanc admits that Paris St Germain look unable to move for Real Madrid winger Angel Di Maria because of the financial implications. Carlo Ancelotti has already confirmed Di Maria has asked to leave Madrid this summer amid strong links to both PSG and Manchester United.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 121.08.2014, 23:02

ZOBACZCIE TO!!!!

napisał do tego Neala

Oluś @IceManAFC · 2 min
@nealcol If you're trolling us with Cavani, I swear I'mma take a cab from Warsaw and draw a huge penis on your porch

musti komentarzy: 30921.08.2014, 23:01

@thide
REUSA !!! :D

lucasnoline komentarzy: 541621.08.2014, 23:01

Zaraz sobie też zweryfikuje konto jak na odlotach.

skyrim@
Niekoniecznie. Taki rezerwowy byłby w porządku. Ale to gdybanie.

gunners007 komentarzy: 954321.08.2014, 23:01

bobsley22-----> Jaka jedna bramka i w LE. Z Besiktasem musimy po prostu wygrać i tyle. Robimy to w lidze systematycznie 3 pkt za 3 punktami, a zespoły z BPL dysponują składami nie gorszymi od Besiktasu. Gramy na The Emirates gdzie nie zwykliśmy przegrywać, dzięki grze u siebie wygraliśmy FA Cup i zawsze prezentujemy się tam bardzo dobrze nawet z czołówką ligi więc nie widzę podstaw, żeby za tydzień w środę było inaczej.
Może w Stambule nie zagraliśmy dobrego meczu, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że jednak wyjazdy do Turcji są chyba najbardziej wymagające i do tego graliśmy na kartoflisku. Jesteśmy pod każdym względem lepsi od Besiktasu i jestem pewny, że w Londynie załatwimy sobie awans w bardzo przekonującym stylu.

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 23:01

yo rumory mówią że PSG sprzedaje Cavaniego żeby móc kupić Di Marię

GKS_AFC komentarzy: 871821.08.2014, 23:01

co to z tym Cavanim jako oferta poszla ???

mar12301 komentarzy: 2313721.08.2014, 23:00

Daniho

jakiś ziomek z Twittera, który ma zweryfikowane konto, więc w sumie z dupy całkowicie to nie jest.

cieniak14 komentarzy: 172721.08.2014, 23:00

SkySports napisało Cavanim :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.08.2014, 23:00

Dancer, ronaldo juz troche stary.

TakKrzysiu komentarzy: 893621.08.2014, 23:00

mar12301@
Weź bo zaraz znowu zadzwonie do kwiatinho.

handicap 0:1

oznacza że jak stawiasz na everton to musi on wygrać dwiema bramkami (2:0, 3:1) aby zakład wszedł, czyli tak jakby na starcie już było 0:1, nie wiem jak to prościej wytłumaczyć ;p

mar12301 komentarzy: 2313721.08.2014, 22:59

TakKrzysiu

Wziąłby się za grę to by wygryzł Urugwajczyka ze składu!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.08.2014, 22:59

Lays nie mam 18 lat ;(

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 22:59

przegrał ? w przypadku przyjścia Cavaniego model leci z arsenalu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.08.2014, 22:59

Thide

Ja bym chcial Ronaldo. Warto spróbować. Dawaj.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 121.08.2014, 22:59

jakie zrodlo podaje to z Cavanim ? Jakos nie chce mi sie wierzyc ;d

lucasnoline komentarzy: 541621.08.2014, 22:59

@Trequartista

Okej, to ma sens.

TakKrzysiu komentarzy: 893621.08.2014, 22:58

Przy Cavanim nie sądze by Giroud tak chętnie sie wypowiadał, że byłby ucieszony rywalizacją. Zwyczajnie by ją przegrał.

lucasnoline komentarzy: 541621.08.2014, 22:58

@thide

Jesteś lepszy niż ta ośmiornica na mistrzostwach. Idź do TV.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.08.2014, 22:58

Buki na tym robia duzy hajs

lays komentarzy: 3987121.08.2014, 22:58

@thide

mozesz mi po piwko skoczyc teraz

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 22:58

może w końcu trafi nam się następca Thierryego a nie w kółko jakieś szamaki albo modele

lays komentarzy: 3987121.08.2014, 22:57

Mnie tam szczerze mowiac nic nie zaskoczy juz panowie. Mamy hajs i niech Wenger dziala. Pamietam rok temu jakie mielismy okienko. Siedzialem w DD i jak oglosili Ozila to nie spalem pol nocy

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.08.2014, 22:57

Powiem tak. Polajkowalem sanczeza przed tramsferem przyszedl.wczesniej z innymi to samo. Mialem 100proc skutecznosc. Polajkowalem cavaniego! Kogo jeszcze?

No się grubo zrobiło nie powiem. Jakby doszedł Cavani to byłbym w szoku ;P

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 22:57

agher

przypomnij się 2giego września, nie zapomnij

HokitAG komentarzy: 30321.08.2014, 22:56

kurs na skybet.com na transfer Cavaniego do nas, spadł z 4.50 do 3.00 w ciągu ostatnich kilku minut :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.08.2014, 22:56

Cavani w Afc no jasne. I Falcao w Londynie nie? huehue

Trequartista komentarzy: 536621.08.2014, 22:55

lucasnoline
Rabiot odchodzi, a mają wymogi dot. liczby Francuzów w Lidze Mistrzów nałożone za złamanie zasad FFP

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 121.08.2014, 22:55

KOL
a Mesuta widzialem. To Jacka i Sanitego nie widzialem ;p

lays komentarzy: 3987121.08.2014, 22:55

Widzieliscie to co wstawilem o Cardiff????

Powiem szczerze, ze jestem w szoku lekkim :D

No i dobrze. Co ja bym zrobil by zamienic nasza podpalke na top strikera! Wenger zrobilby mi taki prezent ze szok :D

skyrim komentarzy: 807121.08.2014, 22:55

gość który zamieścił twitta ma zweryfikowane konto i 18 tys obserwujących

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 121.08.2014, 22:54

Daniho
Jack, Mesut,Santi

Agher komentarzy: 278421.08.2014, 22:54

pewnie i tak nie będzie już dużych transferów, nie zależnie od tego czy trafimy do LM czy do LE, więc bez różnicy.

bobslej22 komentarzy: 832221.08.2014, 22:52

Dupa tam Cavani. Jeszcze trzeba się zakwalifikować a moim zdaniem dawno nie byliśmy w tak trudnym położeniu. Jedna bramka i lądujemy w LE a wtedy o transferach można pomarzyć bo straty konkretne.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 321.08.2014, 22:51