Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu!

Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu! 17.09.2016, 17:11, Łukasz Wandzel 1566 komentarzy

Hull City bez jednego zawodnika i wszystko jasne. Nie trzeba wyjaśniać, że dzisiejszy wynik to najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy, ponieważ zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera nie popisał się i można mieć jeszcze sporo do zarzucenia jego postawie. Wiele należałoby jeszcze poprawić, aby w przyszłym tygodniu bez kłopotów móc rywalizować z Chelsea o zwycięstwo, a nie modlić się o uniknięcie blamażu.

Oceń zawodników Arsenalu!

Jednak patrząc optymistycznie, nie brakowało bramek, choć mogło ich być więcej, szczególnie w pierwszej połowie. W dodatku, Kanonierzy zdobyli trzy punkty na wcale nie tak łatwym terenie, dlatego że Tygrysy potrafiły udowodnić swój drapieżny charakter nawet grając w dziesięciu. Dzięki tej wygranej londyńczycy nie zgubili się w pogoni za czołówką i wciąż mogą wierzyć w aspiracje do walki o mistrzostwo.

Składy, w jakich oba zespoły zagrały w dzisiejszym meczu:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla (67' Xhaka), Coquelin - Walcott (88' Perez), Özil, Iwobi (77' Elneny) - Alexis.

Hull City: Jakupovic - Elmohamady, Livermore, Davies, Robertson - Meyler, Huddlestone (58' Mason), Clucas, Diomande (42' Maguire) - Hernandez (77' Mbokani), Snodgrass.

Mecz w pierwszej połowie wyglądał dla The Gunners jak łamigłówka. Zawodnicy oblegali pole karne Jakupovica i szukali rozwiązania, którym miało być wystarczająco dużo miejsca, aby oddać strzał. Wydaje się, że Petr Cech mógł zaspać na pierwszą połowę, ponieważ drużyna Hull niespecjalnie często znajdowała się w polu karnym swojego rywala. Otwarcie wyniku dla Arsenalu wypracował Alex Iwobi, który w 17. minucie uderzył futbolówkę w polu karnym, aby ta odbiła się od nogi Alexisa i gol wpadł na jego konto. Arsenal nie przestawał kreować okazji, ale pozwalał sobie na dużą nieskuteczność. Nie zmieniła tego nawet czerwona kartka dla Livermore'a, parę minut przed przerwą, za zagranie ręką w polu karnym, ponieważ podchodzący do jedenastki Sanchez nie zdołał jej wykorzystać. W konsekwencji po pierwszej połowie goście prowadzili tylko jedną bramką.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli w przewadze. Jasnym było, że obraz gry się zmieni, a oni musieli czuć się zobowiązani do przypieczętowania zwycięstwa. I to na pewno nie tylko jednym golem. Akcja toczyła się w ten właśnie sposób, bo już w 55. minucie Theo Walcott zdobył drugą bramkę dla Arsenalu. Kolejne minuty powinny wiązać się z brawami za postawę, ale dla zawodników Hull. Nie poddawali się i prezentowali lepiej w ofensywie niż podczas pierwszych 45. minut. Co raz zaczęli zagrażać bramce Cecha, aż doszło do sytuacji, w której czeski golkiper sfaulował, a to oznaczało rzut karny. Snodgrass, inaczej niż w przypadku Sancheza, pewnie uderzył w lewy górny róg bramki.

Można było wnioskować, że zapowiada się nerwowa końcówka, charakterystyczna dla londyńczyków w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami. Jednak zapał gospodarzy zgasił Alexis w 82. minucie, który dobił nie tylko rywala, ale także strzał Walcotta, by po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Trudno było spodziewać się jeszcze jednego gola w końcówce, który w dodatku potrafiłby cieszyć oko. A właśnie takim zaskoczył wszystkich Granit Xhaka, który uderzeniem z dystansu podwyższył na 4-1.

Wynik jednak ujmuje nieco piłkarzom Hull, ponieważ ci pokazali niezwykłego ducha walki grając w dziesięciu. Inna sprawa, że zawodnikom Arsenalu taki rezultat dodaje, a nie było to zachwycające zwycięstwo w ich wykonaniu. Przy prowadzeniu dwoma bramkami i przewadze jednego gracza potrafili stracić bramkę i, w tamtym momencie, nie być tak pewnymi trzech punktów. Na szczęście charakter obudził się w nich w odpowiednim momencie. Mimo to, drużynie z Londynu brakuje jeszcze do wysokiej formy, a w następnym ligowym spotkaniu zmierzy się z The Blues.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 16:46

CP 4-0 :D

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 218.09.2016, 16:41

Trequartista
Nie przesadzaj. Gibbs w rytmie meczowym to bardzo dobry obrońca.

Trequartista komentarzy: 536618.09.2016, 16:39

thide
Nasze boki obrony to jest aktualnie tragedia. Aż trudno uwierzyć, że na ławce siedzą jeszcze więksi parodyści od Hiszpanów.

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 16:35

Soton 1-0

Zasłużyli.Swansea nie istnieje

AlexVanPersie komentarzy: 806418.09.2016, 16:33

Mourinio upadł w Chelsea będac aktualnym mistrzem.

W MU może być szybciej, bo teraz jest tym, "którego wywalono z Chelsea", więc nie ma tak wielkiego autorytetu.

A to, że MU zdobędzie mistrza "w drugim sezonie" to słyszę już od paru lat, za Moyesa, za LVG i teraz za Jose.

Wydali 200 baniek, po raz kolejny, i się okazuje, że nie mają nawet pół drużyny.

Dobre, naprawdę dobre :)

Za 200 baniek to Papcio by stworzył drugą drużynę i skończył z nią też w Top4, prowadząc ją w wolnych chwilach przez telefon, a z Arsenalem walcząc o mistrza :)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 618.09.2016, 16:32

Przepraszam za małe odejście od tematu.

Znajomy jest ciężko chory. Potrzebuje przeszczepu szpiku.

Panowie, proszę was, jeżeli tylko możecie, zapisujcie się jako potencjalni dawcy. To nie jest wiele, a może uratować czyjeś życie, czyniąc szczęśliwszym również dawcę. Bo chyba nie ma nic lepszego od uczucia, że uratowało się komuś życie.

Kowal96 komentarzy: 1758918.09.2016, 16:31

Ciesze się, że United dostało po czterech literach. Ich kibicom przyda się kubeł zimnej wody, bo już od pierwszych kolejek byli pewni mistrza.

Sparku komentarzy: 340218.09.2016, 16:27

Mnie to bawi wypowiedz Pepa bo wynika z niej że Bou trudniejszym rywalem niż ManU

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.09.2016, 16:26

5 meczów w BPL to można podsumować ostatnie poczynania Arsenalu

GK:
Cech jakoś wybitnie się nie spisuje, a u Ospiny widać było na początku brak rytmu meczowego, ale wyrobił się chłopak

DEF:
Środek obrony gra wybornie, boki tragicznie. czemu w Arsenalu zawsze ktoś musi tracić formę, by ktoś inny mógł grać świetnie? Bellerin i Monreal wyglądają jak przedszkolaki. Bellerin przypomina mi tego gościa, który tak naprawdę debiutował z Borussią, a Monreal zawodnika z pierwszch meczów w Arsenalu

MID:
wszyscy grają świetnie, oczywiście poza Ozilem, który rok temu grał wybornie... 4 mecze 1 gol 0 asyst to wynik przeciętny, jak na jego umiejętności. Coquelin, Cazorla, Xhaka, Ramsey, Elneny, no i ten obecnie nieszczęsny Ozil to chyba najlepsza druga linia w BPL. gdyby Niemiec był w formie...

skrzydła:
Walcott dalej może frustrować swoją grą, sporo dziwnych zagrań, niecelnych podań, ale coś tam w końcu strzela i asystuje. 5 meczów 2 bramki 1 asysta, ale i tak jestem zdania, że Arsenal potrzebuje nowego skrzydłowego. Sanchez gra często chaotycznie i nie strzela już z daleka, co było jego jednym z największych atutów w pierwszym sezonie na wyspach, jednakże w 5 meczach zaliczył 3 asysty i strzelił 3 bramki, więc wynik nie jest aż tak zły. szkoda jego karnego... wiecie, że Iwobi ma w tym momencie 3 asysty w 3 meczach? najwięcej asyst w czołowych ligach ma w tym momencie Ribery - 4, oby tak dalej, a z Eddiego Murphy'ego będzie spora pociecha.

Atak
Wenger rzuca Lucasa na głęboką wodę, co z góry zapowiadało, że chłopak będzie się męczył i stresował. 1 mecz od razu po transferze i pierwszy skład. coś tu było nie tak. Wenger potem wpuszczał Alexisa na środek, co było bezsensownym zagraniem. z Sotonem powinien zagrać Giroud, wczoraj Lucas, żeby Hiszpan uwierzył w siebie, bo, nie oszukujmy się, Hull nie jest jakimś wybitnym rywalem

jak dotąd, zawodnicy Arsenalu kręcą całkiem dobre statystyki, jednakże martwi mnie obrona. rok temu Bellerin i Monreal byli bardzo pewni i można było na nich liczyć, zaś środek obrony często odwalał dziwne akcje, a w szczególności Gabriel czy czasem Mertesacker.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 118.09.2016, 16:26

Ok już mam ;d

3rdpitch komentarzy: 454018.09.2016, 16:25

Doceńcie Arsena - Kanoniera 100% bo na tle Mourinho i reszty najemników z MU mamy piękny klub.

Zawsze lubilem w Wengerze to, że buduje team z samych fajnych chłopaków. Większości nie da się nie lubić, a nawet jak ktoś lubi nabroić to ma to swój urok (Jack)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 118.09.2016, 16:22

Jak zrobić jak mam podłączony laptop pod TV, żeby dzwięk leciał z tv a nie z laptopa?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.09.2016, 16:21

Robak chyba wreszcie zaczął strzelać. Kolega Rafson95 może wreszcie doprosi się go w Arsenalu.

Gofer999 komentarzy: 1468618.09.2016, 16:14

Z podnietą City też bym się wstrzymał, wystarczy spojrzeć z kim grali i jakie te drużyny osiągają wyniki w tym sezonie. :)

grzegorz1211 komentarzy: 1030218.09.2016, 16:12

Mourinho po meczu: Nie możemy kontrolować sędziów i szczęścia ;)

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2016, 16:11

Stoke bez stworzonej sytuacji w pierwszej połowie. Rozumiem problemy z bramkarzem, ale ich ofensywa na papierze naprawdę wygląda bardzo ciekawie. Nawet drugi garnitur powinien strzelać bramki.

Nie rozumiem co tam się dzieje, w klubie nie ma żadnych problemów z właścicielem, trenerem, piłkarzami, kibicami. Świetne ruchy transferowe, powinni atakować europejskie puchary, zamiast dziadować na ostatniej lokacie.

grzegorz1211 komentarzy: 1030218.09.2016, 16:07

Imprecis
W tym sezonie zrobili 4 transfery, większość twierdzi że dobre, jak w następnym zrobią 2-3 to już będzie praktycznie nowa jedenastka. Nie zawsze wydawanie dużych pieniędzy daje wyniki, MU od odejścia Fergusona wydaje miliony a efektów nie widać. To chyba dobry przykład dla tych co chcieli by Wenger wydał 50+ milinów na napastnika.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.09.2016, 15:50

Jakby Guardiola poszedl do united, to od razu ze skladu polecialby shreku tak jak Hart i bylaby burza w mediach. A pepuś ( za ktorym nie przepadam ) ,moglby po raz kolejny powiedziec : mialem racje! Na szczescie Runi bedzie nekal swoja gry kibicow Menchiego jeszcze jakis czas ;-))))

grzegorz1211 komentarzy: 1030218.09.2016, 15:48

A Mourinho poleci jeszcze przed końcem sezonu, stawiam styczeń ewentualnie luty

grzegorz1211 komentarzy: 1030218.09.2016, 15:46

MU na początku wygrywali z słabymi drużynami i wszyscy się zachwycali, teraz lepsi rywale i już sobie nie radzą, dlatego też nie podniecałbym się naszym zwycięstwem z Hull

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 218.09.2016, 15:45

Zwróćcie uwagę na to, że United gra następny mecz z Lisami. Szykuję się kolejna porażka?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 218.09.2016, 15:39

Od ostatnich 5 lat Mourinho jedyne co wychodzi w ilościach większych niż jeden (sezon), to kompromitacje w wypowiedziach.

grzegorz1211 komentarzy: 1030218.09.2016, 15:38

Albo z Alexisem GOAL

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 218.09.2016, 15:37

Ja za naszych największych rywali w tym sezonie uważam City i Tottenham.

praptak komentarzy: 882118.09.2016, 15:36

grzegorz
Arsenal ma PIERD
Perez, Iwobi, Elneny, Ramsey, Danny

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 118.09.2016, 15:35

Jeśli chodzi o osiągnięcia to Wenger jest malutki przy Mourinho.

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 118.09.2016, 15:34

Zapomniałem jeszcze o tym, że wygrał LaLiga z Real'em w 2k11.

grzegorz1211 komentarzy: 1030218.09.2016, 15:32

Arsenal ma GOL, Giroud, Ozil, Lucas Perez :)

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 118.09.2016, 15:32

Gunner012
Prawda jest taka, że Wenger przez ostatnie 12 lat wygrał jedynie X2 FA Cup, a Mourinho w tym czasie X2 Premier League, 2X League Cup, 1X FA Cup, 1X English/Spanish Super Cup, 2X Serie A, 1X Italian Cup, 1X Champions League. Skoro twierdzisz, że: "To bardzo słaby trener, nawet nie śmiałbym porównywać go do naszego Wengera, to by była zwykła obraza." to sam siebie kompromitujesz.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.09.2016, 15:32

Tymczasem w United

AlexVanPersie komentarzy: 806418.09.2016, 15:30

MG

Jose najlepszy w drugim sezonie?

Ale on już nigdzie nie doczeka drugiego sezonu! :D

W ramach Kącika Przysłów Polskich: "Śpieszmy się śmiać z trenerów, tak szybko odchodzą"

Gofer999 komentarzy: 1468618.09.2016, 15:28

@Dominik11; Pogbie może ta kwota transferu siądzie na głowie jak Torresowi, nie obraziłbym się.xD

mitmichael komentarzy: 4924318.09.2016, 15:28

CP szybko 2-0 a ja debil dałem bezbramkowy remis w typerze :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 15:28

Kanonier

Taki wynik mam w typerku, ale niech strzelają dalej, bo musi Benteke mi zapuntkować

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.09.2016, 15:28

Pisze o tym od dluzszego czasu, ale trenerom Manchiego brakuje "jaj". Runi to parodia pilkarza, mierny srodkowy pomocnik czy "10", a sciaga taka pensje i zabiera miejsce na boisku, ze druzyna jest ogromnie oslabiona. Niech sobie plujo w brode, ze nie sprzedali go w 2011, gdy zastosowal technike na Walcotta ( dawac podwyzje albo odejde ).

DP:
"najlepiej wywalic ich wszystkich oprócz DDG,Rashforda i zbudować sklad od nowa"

Da się zrobić!

Dominik11 komentarzy: 2017018.09.2016, 15:26

Zawodnicy United graja każdy pod siebie , nie maja albo maja ukryty charakter . Pogba za Juventus często walczyl do upadlego bo mial obok wojowników ktorzy kochaja ten klub i inaczej mu nawet nie wypadalo. Natomiast w Anglii liczy sie dla niego pieniądz. Tak jak dla większości piłkarzy MU .