Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu!

Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu! 17.09.2016, 17:11, Łukasz Wandzel 1566 komentarzy

Hull City bez jednego zawodnika i wszystko jasne. Nie trzeba wyjaśniać, że dzisiejszy wynik to najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy, ponieważ zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera nie popisał się i można mieć jeszcze sporo do zarzucenia jego postawie. Wiele należałoby jeszcze poprawić, aby w przyszłym tygodniu bez kłopotów móc rywalizować z Chelsea o zwycięstwo, a nie modlić się o uniknięcie blamażu.

Oceń zawodników Arsenalu!

Jednak patrząc optymistycznie, nie brakowało bramek, choć mogło ich być więcej, szczególnie w pierwszej połowie. W dodatku, Kanonierzy zdobyli trzy punkty na wcale nie tak łatwym terenie, dlatego że Tygrysy potrafiły udowodnić swój drapieżny charakter nawet grając w dziesięciu. Dzięki tej wygranej londyńczycy nie zgubili się w pogoni za czołówką i wciąż mogą wierzyć w aspiracje do walki o mistrzostwo.

Składy, w jakich oba zespoły zagrały w dzisiejszym meczu:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla (67' Xhaka), Coquelin - Walcott (88' Perez), Özil, Iwobi (77' Elneny) - Alexis.

Hull City: Jakupovic - Elmohamady, Livermore, Davies, Robertson - Meyler, Huddlestone (58' Mason), Clucas, Diomande (42' Maguire) - Hernandez (77' Mbokani), Snodgrass.

Mecz w pierwszej połowie wyglądał dla The Gunners jak łamigłówka. Zawodnicy oblegali pole karne Jakupovica i szukali rozwiązania, którym miało być wystarczająco dużo miejsca, aby oddać strzał. Wydaje się, że Petr Cech mógł zaspać na pierwszą połowę, ponieważ drużyna Hull niespecjalnie często znajdowała się w polu karnym swojego rywala. Otwarcie wyniku dla Arsenalu wypracował Alex Iwobi, który w 17. minucie uderzył futbolówkę w polu karnym, aby ta odbiła się od nogi Alexisa i gol wpadł na jego konto. Arsenal nie przestawał kreować okazji, ale pozwalał sobie na dużą nieskuteczność. Nie zmieniła tego nawet czerwona kartka dla Livermore'a, parę minut przed przerwą, za zagranie ręką w polu karnym, ponieważ podchodzący do jedenastki Sanchez nie zdołał jej wykorzystać. W konsekwencji po pierwszej połowie goście prowadzili tylko jedną bramką.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli w przewadze. Jasnym było, że obraz gry się zmieni, a oni musieli czuć się zobowiązani do przypieczętowania zwycięstwa. I to na pewno nie tylko jednym golem. Akcja toczyła się w ten właśnie sposób, bo już w 55. minucie Theo Walcott zdobył drugą bramkę dla Arsenalu. Kolejne minuty powinny wiązać się z brawami za postawę, ale dla zawodników Hull. Nie poddawali się i prezentowali lepiej w ofensywie niż podczas pierwszych 45. minut. Co raz zaczęli zagrażać bramce Cecha, aż doszło do sytuacji, w której czeski golkiper sfaulował, a to oznaczało rzut karny. Snodgrass, inaczej niż w przypadku Sancheza, pewnie uderzył w lewy górny róg bramki.

Można było wnioskować, że zapowiada się nerwowa końcówka, charakterystyczna dla londyńczyków w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami. Jednak zapał gospodarzy zgasił Alexis w 82. minucie, który dobił nie tylko rywala, ale także strzał Walcotta, by po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Trudno było spodziewać się jeszcze jednego gola w końcówce, który w dodatku potrafiłby cieszyć oko. A właśnie takim zaskoczył wszystkich Granit Xhaka, który uderzeniem z dystansu podwyższył na 4-1.

Wynik jednak ujmuje nieco piłkarzom Hull, ponieważ ci pokazali niezwykłego ducha walki grając w dziesięciu. Inna sprawa, że zawodnikom Arsenalu taki rezultat dodaje, a nie było to zachwycające zwycięstwo w ich wykonaniu. Przy prowadzeniu dwoma bramkami i przewadze jednego gracza potrafili stracić bramkę i, w tamtym momencie, nie być tak pewnymi trzech punktów. Na szczęście charakter obudził się w nich w odpowiednim momencie. Mimo to, drużynie z Londynu brakuje jeszcze do wysokiej formy, a w następnym ligowym spotkaniu zmierzy się z The Blues.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 14:45

@mit

Jaa :D

enrique komentarzy: 1931418.09.2016, 14:45

Brawo Mou !
100mln nie gra, a wystawianie Roo w środku to sabotaż.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.09.2016, 14:38

United potrzebuja defensywnego pomocnika.

Sympatyczny komentarzy: 170718.09.2016, 14:38

Ciekaw jestem kiedy się pogba odnajdzie w tej lidze, oby jak najpóźniej....

TlicTlac komentarzy: 602518.09.2016, 14:38

Kto według was z nowych nabytków póki co się najlepiej prezentuje?

Uważam, że Idrissa Gueye, świetnie gra, Everton kupił niezłego cracka i za śmieszne pieniądze, jak na te czasy;

Pogba, jak za te pieniądze, to jeden z tych najgorzej prezentujących się nabytków.

mitmichael komentarzy: 4924318.09.2016, 14:35

Pogba blado i jaka frustracja

enrique komentarzy: 1931418.09.2016, 14:32

O, Vvlaznia już 2:0 prowadzi

Trzeba pamiętać że na szczęście Mou jest uparty i będzie notorycznie wystawiał Rooney'a w środku, gdzie ten nie gra ABSOLUTNIE NIC...
To samo było w Chelsea, gubili punkty na potęgę a Mou i tak nie robił zmian w składzie.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2016, 14:27

Ibra asysta w FPL za nazwisko, bo przecież nie za ostatnie podanie.

matt21 komentarzy: 541418.09.2016, 14:18

Jak narazie United nie różni się niczym do tego w przeszłym sezonie.

może być to małe miasteczko
aby była praca i życie było tam przyjemne (coś do zwiedzenia w niedalekiej odległości, klimat - alaska odpada)
polecisz coś?

mitmichael komentarzy: 4924318.09.2016, 14:16

To jest liga angielska. Wygrywamy z Watfordem 3-1 na ich terenie a MU moze przegrac/zremisowac

Dominik11 komentarzy: 2021218.09.2016, 14:14

Ibra wielki napastnik ale prawda jest taka że to nie Włoska Francuska liga gdzie może strzelać na potęgę tutaj jest dużo trudniej owszem początek sezonu dobry ale zobaczymy dalej nie dość że gra się cały czas a i nie ma przerwy zimowej

Rowerinho komentarzy: 225218.09.2016, 14:12

ChatCrap
Myślę, że to bardziej kwestia finansów niż trenera. Mogli kupić napadziora, woleli wypożyczyć Bamforda i kupić Grosika. Jak się skończyło każdu wie

mitmichael komentarzy: 4924318.09.2016, 14:11

Wy mysleliscie, ze Ibra bedzie w kazdym meczu grał swietnie i strzelał bramki? moze grac słabo ale jedna akcja/strzałem zalatwic sprawe

Theo44 komentarzy: 427818.09.2016, 14:08

rozi13...a co Cie interesuje. Miasta? hajkowanie?

Theo44 komentarzy: 427818.09.2016, 14:06