Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu!

Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu! 17.09.2016, 17:11, Łukasz Wandzel 1566 komentarzy

Hull City bez jednego zawodnika i wszystko jasne. Nie trzeba wyjaśniać, że dzisiejszy wynik to najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy, ponieważ zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera nie popisał się i można mieć jeszcze sporo do zarzucenia jego postawie. Wiele należałoby jeszcze poprawić, aby w przyszłym tygodniu bez kłopotów móc rywalizować z Chelsea o zwycięstwo, a nie modlić się o uniknięcie blamażu.

Oceń zawodników Arsenalu!

Jednak patrząc optymistycznie, nie brakowało bramek, choć mogło ich być więcej, szczególnie w pierwszej połowie. W dodatku, Kanonierzy zdobyli trzy punkty na wcale nie tak łatwym terenie, dlatego że Tygrysy potrafiły udowodnić swój drapieżny charakter nawet grając w dziesięciu. Dzięki tej wygranej londyńczycy nie zgubili się w pogoni za czołówką i wciąż mogą wierzyć w aspiracje do walki o mistrzostwo.

Składy, w jakich oba zespoły zagrały w dzisiejszym meczu:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla (67' Xhaka), Coquelin - Walcott (88' Perez), Özil, Iwobi (77' Elneny) - Alexis.

Hull City: Jakupovic - Elmohamady, Livermore, Davies, Robertson - Meyler, Huddlestone (58' Mason), Clucas, Diomande (42' Maguire) - Hernandez (77' Mbokani), Snodgrass.

Mecz w pierwszej połowie wyglądał dla The Gunners jak łamigłówka. Zawodnicy oblegali pole karne Jakupovica i szukali rozwiązania, którym miało być wystarczająco dużo miejsca, aby oddać strzał. Wydaje się, że Petr Cech mógł zaspać na pierwszą połowę, ponieważ drużyna Hull niespecjalnie często znajdowała się w polu karnym swojego rywala. Otwarcie wyniku dla Arsenalu wypracował Alex Iwobi, który w 17. minucie uderzył futbolówkę w polu karnym, aby ta odbiła się od nogi Alexisa i gol wpadł na jego konto. Arsenal nie przestawał kreować okazji, ale pozwalał sobie na dużą nieskuteczność. Nie zmieniła tego nawet czerwona kartka dla Livermore'a, parę minut przed przerwą, za zagranie ręką w polu karnym, ponieważ podchodzący do jedenastki Sanchez nie zdołał jej wykorzystać. W konsekwencji po pierwszej połowie goście prowadzili tylko jedną bramką.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli w przewadze. Jasnym było, że obraz gry się zmieni, a oni musieli czuć się zobowiązani do przypieczętowania zwycięstwa. I to na pewno nie tylko jednym golem. Akcja toczyła się w ten właśnie sposób, bo już w 55. minucie Theo Walcott zdobył drugą bramkę dla Arsenalu. Kolejne minuty powinny wiązać się z brawami za postawę, ale dla zawodników Hull. Nie poddawali się i prezentowali lepiej w ofensywie niż podczas pierwszych 45. minut. Co raz zaczęli zagrażać bramce Cecha, aż doszło do sytuacji, w której czeski golkiper sfaulował, a to oznaczało rzut karny. Snodgrass, inaczej niż w przypadku Sancheza, pewnie uderzył w lewy górny róg bramki.

Można było wnioskować, że zapowiada się nerwowa końcówka, charakterystyczna dla londyńczyków w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami. Jednak zapał gospodarzy zgasił Alexis w 82. minucie, który dobił nie tylko rywala, ale także strzał Walcotta, by po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Trudno było spodziewać się jeszcze jednego gola w końcówce, który w dodatku potrafiłby cieszyć oko. A właśnie takim zaskoczył wszystkich Granit Xhaka, który uderzeniem z dystansu podwyższył na 4-1.

Wynik jednak ujmuje nieco piłkarzom Hull, ponieważ ci pokazali niezwykłego ducha walki grając w dziesięciu. Inna sprawa, że zawodnikom Arsenalu taki rezultat dodaje, a nie było to zachwycające zwycięstwo w ich wykonaniu. Przy prowadzeniu dwoma bramkami i przewadze jednego gracza potrafili stracić bramkę i, w tamtym momencie, nie być tak pewnymi trzech punktów. Na szczęście charakter obudził się w nich w odpowiednim momencie. Mimo to, drużynie z Londynu brakuje jeszcze do wysokiej formy, a w następnym ligowym spotkaniu zmierzy się z The Blues.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.09.2016, 15:01

To pierwsza od 30 lat wygrana Watfordu przeciwko United w lidze.

A Mourinho na ostatnie 21 spotkań w PL wygrał zaledwie 7.

lordoftheboard komentarzy: 822918.09.2016, 15:01

Jestem pod wrażeniem Watfordu.

Nie mówiąc już o Capoue, który jest po prostu żartem w FPL :)

pumeks komentarzy: 2080818.09.2016, 15:01

Arsenal z Watford 3-1 czyli muły powinni ograć bez problemu.
Niestety fart Mourinho zadziała i ktoś u nich zagra mecz życia.

Uzill komentarzy: 34018.09.2016, 15:00

brawo Watford . Zuniga co zmiane dal to tyle :)

enrique komentarzy: 1915218.09.2016, 15:00

No Mou, może pora wydać 200mln za jakiegoś grajka ?

jin komentarzy: 41018.09.2016, 14:59

Special care zużyty kon****e - jak to jest być specialist in failure? Czekam dalej na Twoje popisy.

Kysio2607 komentarzy: 1336018.09.2016, 14:59

Watford będzie wysoko pewnie, United Chelsea Arsenal maja za sobą już a dopiero 5 kolejek za nami

veron komentarzy: 459218.09.2016, 14:58

hahaha mistrzostwo

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 14:58

Czasem nawet w typerze opłaca się zaryzykować :P pierwszy kryzys MU stał się faktem?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.09.2016, 14:58

United ma indywidualnosci. Czy będzie miało drużynę?

KedzioRRz komentarzy: 382718.09.2016, 14:57

Zrobcie jakąs kompilacje z Mourinho w united, to juz nawet nie jest smieszne, to tragikomedia XD

Sympatyczny komentarzy: 170718.09.2016, 14:57

Dzieki Ci mou za wystawianie szreka w składzie, przecież to jest kaleka, tak trzymaj ty szpesialu ty XD

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.09.2016, 14:57

Trzecia porażka z rzędu stała się faktem.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2218.09.2016, 14:56

Kapitalny mecz Watfordu. Nic tylko bić brawa!

sebastix11 komentarzy: 599218.09.2016, 14:54

haha karny :D a my z Watford gralismy i tez na wyjezdzie i ich rozwalilismy bez mydla

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 118.09.2016, 14:54

Karny ;d

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 14:54

KARNY HAHAHAAH

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2016, 14:53

Nie wiem po co im ten Mourinho, Pulis z taką kadrą by wygrał mistrzostwo. Ibra wszystko strzela głową, do tego wysocy Fellaini i Pogba. Szybcy skrzydłowi też do znalezienia w kadrze. Rooney by usiadł na ławce, tak samo jak siada Berahino, bo Pulis ma jaja do takich decyzji.

MarcinMotyl komentarzy: 163718.09.2016, 14:51

Są tutaj jacyś "znafcy" cs go Virtusi zamykają mi kupon, niech się ktoś wypowie w temacie czy ogarną trzecią mape (overpass) z team dignitas

enrique komentarzy: 1915218.09.2016, 14:46

Cóż, co by się nie działo, nawet jak padnie bramka, United i tak straci dziś punkty.

Heh, jak można grać w środku Roo mając Matę...

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 518.09.2016, 14:46