Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu!

Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu! 17.09.2016, 17:11, Łukasz Wandzel 1566 komentarzy

Hull City bez jednego zawodnika i wszystko jasne. Nie trzeba wyjaśniać, że dzisiejszy wynik to najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy, ponieważ zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera nie popisał się i można mieć jeszcze sporo do zarzucenia jego postawie. Wiele należałoby jeszcze poprawić, aby w przyszłym tygodniu bez kłopotów móc rywalizować z Chelsea o zwycięstwo, a nie modlić się o uniknięcie blamażu.

Oceń zawodników Arsenalu!

Jednak patrząc optymistycznie, nie brakowało bramek, choć mogło ich być więcej, szczególnie w pierwszej połowie. W dodatku, Kanonierzy zdobyli trzy punkty na wcale nie tak łatwym terenie, dlatego że Tygrysy potrafiły udowodnić swój drapieżny charakter nawet grając w dziesięciu. Dzięki tej wygranej londyńczycy nie zgubili się w pogoni za czołówką i wciąż mogą wierzyć w aspiracje do walki o mistrzostwo.

Składy, w jakich oba zespoły zagrały w dzisiejszym meczu:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla (67' Xhaka), Coquelin - Walcott (88' Perez), Özil, Iwobi (77' Elneny) - Alexis.

Hull City: Jakupovic - Elmohamady, Livermore, Davies, Robertson - Meyler, Huddlestone (58' Mason), Clucas, Diomande (42' Maguire) - Hernandez (77' Mbokani), Snodgrass.

Mecz w pierwszej połowie wyglądał dla The Gunners jak łamigłówka. Zawodnicy oblegali pole karne Jakupovica i szukali rozwiązania, którym miało być wystarczająco dużo miejsca, aby oddać strzał. Wydaje się, że Petr Cech mógł zaspać na pierwszą połowę, ponieważ drużyna Hull niespecjalnie często znajdowała się w polu karnym swojego rywala. Otwarcie wyniku dla Arsenalu wypracował Alex Iwobi, który w 17. minucie uderzył futbolówkę w polu karnym, aby ta odbiła się od nogi Alexisa i gol wpadł na jego konto. Arsenal nie przestawał kreować okazji, ale pozwalał sobie na dużą nieskuteczność. Nie zmieniła tego nawet czerwona kartka dla Livermore'a, parę minut przed przerwą, za zagranie ręką w polu karnym, ponieważ podchodzący do jedenastki Sanchez nie zdołał jej wykorzystać. W konsekwencji po pierwszej połowie goście prowadzili tylko jedną bramką.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli w przewadze. Jasnym było, że obraz gry się zmieni, a oni musieli czuć się zobowiązani do przypieczętowania zwycięstwa. I to na pewno nie tylko jednym golem. Akcja toczyła się w ten właśnie sposób, bo już w 55. minucie Theo Walcott zdobył drugą bramkę dla Arsenalu. Kolejne minuty powinny wiązać się z brawami za postawę, ale dla zawodników Hull. Nie poddawali się i prezentowali lepiej w ofensywie niż podczas pierwszych 45. minut. Co raz zaczęli zagrażać bramce Cecha, aż doszło do sytuacji, w której czeski golkiper sfaulował, a to oznaczało rzut karny. Snodgrass, inaczej niż w przypadku Sancheza, pewnie uderzył w lewy górny róg bramki.

Można było wnioskować, że zapowiada się nerwowa końcówka, charakterystyczna dla londyńczyków w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami. Jednak zapał gospodarzy zgasił Alexis w 82. minucie, który dobił nie tylko rywala, ale także strzał Walcotta, by po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Trudno było spodziewać się jeszcze jednego gola w końcówce, który w dodatku potrafiłby cieszyć oko. A właśnie takim zaskoczył wszystkich Granit Xhaka, który uderzeniem z dystansu podwyższył na 4-1.

Wynik jednak ujmuje nieco piłkarzom Hull, ponieważ ci pokazali niezwykłego ducha walki grając w dziesięciu. Inna sprawa, że zawodnikom Arsenalu taki rezultat dodaje, a nie było to zachwycające zwycięstwo w ich wykonaniu. Przy prowadzeniu dwoma bramkami i przewadze jednego gracza potrafili stracić bramkę i, w tamtym momencie, nie być tak pewnymi trzech punktów. Na szczęście charakter obudził się w nich w odpowiednim momencie. Mimo to, drużynie z Londynu brakuje jeszcze do wysokiej formy, a w następnym ligowym spotkaniu zmierzy się z The Blues.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.09.2016, 15:12

Jutro gramy w Pucharze Anglii czy Pucharze Ligi?

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 119.09.2016, 15:10

Ponoć latem przyszłego roku Alexis ma trafić do City, a Griezmann do Arsenalu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.09.2016, 15:06

Rafson95
Chodzi o to jak napisałem, że Zlatan może mieć problemy z przekroczeniem 10 bramek w lidze? :) Czy coś innego? :D

lordoftheboard komentarzy: 822619.09.2016, 15:00

Kiedyś czytałem, że Eden powiedział, że Thorgan jest najbardziej uzdolniony z całego rodzeństwa.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52419.09.2016, 14:59

mitmichael
Sądząc po reakcji rzekłbym nawet, że bardzo długo go nie wiedziałeś.

pierre_afc komentarzy: 1207119.09.2016, 14:58

Wie ktoś ile może kosztować szczeniak Akita Inu z jakiejś solidnej hodowli? :P Chodzi tutaj o posiadanie pewności, że ten pies będzie na 100% rasy Akita Inu, a nie mieszańcem :D

Manwe komentarzy: 103619.09.2016, 14:58

TW_Szczepan

Tak, oczywiście, trzy książki Hamsuna podałem. A Słoninimskiego oczywiście znam i szanuję.

Gryzek komentarzy: 379719.09.2016, 14:56

Manwe i Kaczaza

Dzięki, coś wybiorę.

fcescf komentarzy: 255419.09.2016, 14:49

@Alonso
Z tego co pamiętam czytałem gdzieś, że Kylian lub jeszcze młodszy Hazard miał być najzdolniejszy z nich wszystkich

TW_Szczepan komentarzy: 188419.09.2016, 14:48

Manwe

A propos publicystki Boya, to obczaj sobie Słonimskiego np. Jedna Strona Medalu

mitmichael komentarzy: 4924319.09.2016, 14:48

O kurde ale Seaman wyglada :D dawno go nie widziałem ;)

Gryzek
Oscar i Pani róża. Krótka bajeczka ale fajna.

marcingus1 komentarzy: 117819.09.2016, 14:32

Witam, czy jest tu ktoś interesujący się bieganiem i zna sprawdzony, efektywny trening na poprawienie szybkości biegu?

Manwe komentarzy: 103619.09.2016, 14:31

Gryzek

Jak zobaczyć świat Nicholasa Mirzoeffa, Ponad nasze siły Mileny Jesenskej, Ku Klux Klan Surmiak-Domańskiej, Głód, Błogosławieństwo ziemi, Na zarośniętych ścieżkach Knuta Hamsuna, Malowany Ptak Kosińskiego, publicystyka Boya-Żeleńskiego, The Arab Awakening Tariqa Ramadana (nie ma pl tłumaczenia), jakikolwiek zbiór opowiadań Alice Munro, Listy do mojego oprawcy Huszanga Asadi.

Gryzek komentarzy: 379719.09.2016, 14:24

Rowerinho
Wieśka i Trylogię Husycką czytałem, a GoT jest nudna jak flaki z olejem

Alonso komentarzy: 1282419.09.2016, 14:21

Thoran Hazard 6 goli i 2 asysty w 5 ostatnich meczach dla Munchengladbach. Ciekawe czy Chelsea by go wykupiła po dobrym sezonie, dwóch braci w jednym składzie to było by ciekawe.

Tak teraz patrze to jest jeszcze trzeci z Hazardów, Kylian Hazard i gra w średniaku z ligi Węgierskiej. Uzdolniona piłkarsko rodzina trzeba przyznać, aż trzech gra na poziomie zawodowym. :P

AlexVanPersie komentarzy: 806419.09.2016, 14:10

eryk g

Zgadzam się co do oceny browaru Amber i samego pszeniczniaka.

Co do piw torfowych to jeszcze pogadamy, bo jedno z moich ulubionych to właśnie torfowe z Widawy.

Rowerinho komentarzy: 225219.09.2016, 14:07

Gra o tron, saga wiedźmin, trylogia husycka

Gryzek komentarzy: 379719.09.2016, 14:05

Droga braci, znacie jakieś dobre książki warte przeczytania? Tylko nie kryminały, thrillery itp.

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 719.09.2016, 13:59

@erykgunner

Jak Pszeniczniak ma się do pszenicznych piw Primator albo Krusovice, czy chociażby naszego Korneliusa?
Kiedyś tego Pszeniczniaka chyba piłem, ale jakoś nie zapadł mi w pamięci za bardzo.

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 719.09.2016, 13:55

Kaczaza
Jedno i drugie zaliczone :D

ziom komentarzy: 190019.09.2016, 13:54

Ten śmieszny agent Pogby jest idiotą.M.United jest największym klubem na świecie.........To dlaczego grają oni w czwartki?On próbuje wmówić ludziom że czarne jest białe.Odnośnie Pogby,to dobry zawodnik ale on nigdy nie będzie piłkarzem który w pojedynkę będzie wygrywać mecze dla swojej drużyny jak to robi Messi czy Ronaldo.Jest piłkarzem o innej charakterystyce.Po nim widać,że ciąży mu ta kwota transferowa na boisku.Wenger jeśli miałby w następnym okienku rozwalić świnkę skarbonkę to tylko na jednego piłkarz-Griezmann.Z nim w składzie bylibyśmy nie do zatrzymania.

Kaczaza komentarzy: 722019.09.2016, 13:54

Jack się rozegra, to więcej niż pewne. To bardzo dobry zawodnik, tylko szklany. Nie będzie od razu zbawcą drużyny Eddiego Howa.

Kaczaza komentarzy: 722019.09.2016, 13:50

Avek po filmie czy grze?

XandeR komentarzy: 965419.09.2016, 13:49

Jack strzeli jakas bramke w repce albo klubie i zaraz sie zacznie "Wracaj Walczak, czekamy!"
Wy sie lepiej o forme Xhaki martwcie, a nie o wypozyczonego zawodnika.

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.09.2016, 13:48

Jak to powinien zostać sprzedany do City jak tylko pojawiło się zainteresowanie Guardioli :P nie ma co się oszukiwać, ale z chłopaka przez tą jego kostkę nieszczęsną już nic nie będzie

Rafson95 komentarzy: 1051619.09.2016, 13:39

Redzik
Nie szalej tak, bo nie zdajesz sobie sprawy z tego jak bardzo kompromitujące teczki na Ciebie mam

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.09.2016, 13:27

Pisałem razem z Doktorem, że Wilshere to nie poziom Arsenalu to niewielu się tu zgadzało. A teraz wychodzi, że zaczynamy mieć powoli rację ;))

wojtek1256 komentarzy: 298619.09.2016, 13:19

marimoshi komentarzy: 472219.09.2016, 13:18

Jeżeli wynik nie jest pewny to karnego wykonuje osoba do tego wyznaczona. Oddawanie karnych to niech będzie przy 3-0.

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 719.09.2016, 13:15

Drodzy koledzy kanonierzy. Niestety w sobotę nie będę miał możliwości obejrzenia meczu arsenalu na żywo. Czy jest jakaś strona, na której będę mógł znaleźć całe spotkanie bez poznania wyniku? z góry wielkie dzięki :)

TW_Szczepan komentarzy: 188419.09.2016, 12:43

No i posiadam Eleven także komfort o wiele większy niż AceStream

XandeR komentarzy: 965419.09.2016, 12:42

lolkoznoob

Brzydkie to nie drogie.

TW_Szczepan komentarzy: 188419.09.2016, 12:42

Fajny skład to taki, w którym mogę obejrzeć młodych gniewnych. Poza tym w przypadku naszego meczu może być mało streamów przez pojedynek Leicester-Chelsea

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.09.2016, 12:30

Tabela kilometrów wszystkich drużyn po pięciu kolejkach Premier League:

lolkoznoob komentarzy: 96819.09.2016, 12:27

Mam pytanie co do butów, czy te maxy na allegro po 200 zł to są jakieś podróbki czy po prostu te starsze modele tyle kosztują, pytam bo ja nie w temacie np te allegro.pl/nike-air-max-90-essential-047-wysylka-pl-r-41-45-i6504127047.html

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.09.2016, 12:15

Co to w ogóle znaczy fajny skład. Mnie właśnie bardzo ciekawi mecz, do którego przystąpimy w składzie rotacyjnym. A mecz Leicester - Chelsea mnie w ogóle nie interesuje na tym etapie rozgrywek.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.09.2016, 12:12

Mino Raiola jest jednak zalosny i oby jednak Wenger byl jak najdluzej u nas, bo czasem wydaje mi sie, ze jedynie On wykazuje jeszcze odrobine rozsadku.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52419.09.2016, 12:11

Dziwna logika dla mnie - jak będzie fajny skład to oglądam, a jak nie, to obejrzę innych.

TW_Szczepan komentarzy: 188419.09.2016, 11:50

No właśnie Leicester-Chelsea będzie mieć pierwszeństwo. Jak Wenga wystawi jakiś fajny skład, to się poszuka streamów. A jak nie, to chętnie naszych najbliższych rywali ligowych się obczai

TW_Szczepan komentarzy: 188419.09.2016, 11:42