Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu!

Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu! 17.09.2016, 17:11, Łukasz Wandzel 1566 komentarzy

Hull City bez jednego zawodnika i wszystko jasne. Nie trzeba wyjaśniać, że dzisiejszy wynik to najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy, ponieważ zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera nie popisał się i można mieć jeszcze sporo do zarzucenia jego postawie. Wiele należałoby jeszcze poprawić, aby w przyszłym tygodniu bez kłopotów móc rywalizować z Chelsea o zwycięstwo, a nie modlić się o uniknięcie blamażu.

Oceń zawodników Arsenalu!

Jednak patrząc optymistycznie, nie brakowało bramek, choć mogło ich być więcej, szczególnie w pierwszej połowie. W dodatku, Kanonierzy zdobyli trzy punkty na wcale nie tak łatwym terenie, dlatego że Tygrysy potrafiły udowodnić swój drapieżny charakter nawet grając w dziesięciu. Dzięki tej wygranej londyńczycy nie zgubili się w pogoni za czołówką i wciąż mogą wierzyć w aspiracje do walki o mistrzostwo.

Składy, w jakich oba zespoły zagrały w dzisiejszym meczu:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla (67' Xhaka), Coquelin - Walcott (88' Perez), Özil, Iwobi (77' Elneny) - Alexis.

Hull City: Jakupovic - Elmohamady, Livermore, Davies, Robertson - Meyler, Huddlestone (58' Mason), Clucas, Diomande (42' Maguire) - Hernandez (77' Mbokani), Snodgrass.

Mecz w pierwszej połowie wyglądał dla The Gunners jak łamigłówka. Zawodnicy oblegali pole karne Jakupovica i szukali rozwiązania, którym miało być wystarczająco dużo miejsca, aby oddać strzał. Wydaje się, że Petr Cech mógł zaspać na pierwszą połowę, ponieważ drużyna Hull niespecjalnie często znajdowała się w polu karnym swojego rywala. Otwarcie wyniku dla Arsenalu wypracował Alex Iwobi, który w 17. minucie uderzył futbolówkę w polu karnym, aby ta odbiła się od nogi Alexisa i gol wpadł na jego konto. Arsenal nie przestawał kreować okazji, ale pozwalał sobie na dużą nieskuteczność. Nie zmieniła tego nawet czerwona kartka dla Livermore'a, parę minut przed przerwą, za zagranie ręką w polu karnym, ponieważ podchodzący do jedenastki Sanchez nie zdołał jej wykorzystać. W konsekwencji po pierwszej połowie goście prowadzili tylko jedną bramką.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli w przewadze. Jasnym było, że obraz gry się zmieni, a oni musieli czuć się zobowiązani do przypieczętowania zwycięstwa. I to na pewno nie tylko jednym golem. Akcja toczyła się w ten właśnie sposób, bo już w 55. minucie Theo Walcott zdobył drugą bramkę dla Arsenalu. Kolejne minuty powinny wiązać się z brawami za postawę, ale dla zawodników Hull. Nie poddawali się i prezentowali lepiej w ofensywie niż podczas pierwszych 45. minut. Co raz zaczęli zagrażać bramce Cecha, aż doszło do sytuacji, w której czeski golkiper sfaulował, a to oznaczało rzut karny. Snodgrass, inaczej niż w przypadku Sancheza, pewnie uderzył w lewy górny róg bramki.

Można było wnioskować, że zapowiada się nerwowa końcówka, charakterystyczna dla londyńczyków w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami. Jednak zapał gospodarzy zgasił Alexis w 82. minucie, który dobił nie tylko rywala, ale także strzał Walcotta, by po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Trudno było spodziewać się jeszcze jednego gola w końcówce, który w dodatku potrafiłby cieszyć oko. A właśnie takim zaskoczył wszystkich Granit Xhaka, który uderzeniem z dystansu podwyższył na 4-1.

Wynik jednak ujmuje nieco piłkarzom Hull, ponieważ ci pokazali niezwykłego ducha walki grając w dziesięciu. Inna sprawa, że zawodnikom Arsenalu taki rezultat dodaje, a nie było to zachwycające zwycięstwo w ich wykonaniu. Przy prowadzeniu dwoma bramkami i przewadze jednego gracza potrafili stracić bramkę i, w tamtym momencie, nie być tak pewnymi trzech punktów. Na szczęście charakter obudził się w nich w odpowiednim momencie. Mimo to, drużynie z Londynu brakuje jeszcze do wysokiej formy, a w następnym ligowym spotkaniu zmierzy się z The Blues.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.09.2016, 20:54

Będzie trzeba zapłacić odszkodowanie dla albańskiego trenera?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 118.09.2016, 20:52

@Alonso: Probierz niech najpierw zdobędzie mistrza z Jagą, daj panie Boże, a wtedy to mi może iść nawet do Puszczy Hajnówki.

Womanizer komentarzy: 991618.09.2016, 20:31

Juve z takim środkiem pola to nie powalczy z żadną drużyną top10 w europie. Obrona też sie sypie, 35 letni Barzagli coraz częściej na ławie a 32 letni Chielinii dzisiaj zagrał chyba najgorszy mecz od lat.

truskawa komentarzy: 82718.09.2016, 20:31

Raz że ta klauzula, dwa ze Icardi chce chyba w interze zostać. Wątpie ze odejdzie, nawet tatuaże interu chyba ma. Pozatym za 2 lata prawdopodobnie przyjdzie tam Simeone, więc na pewno do tego czasu tam zostanie.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 218.09.2016, 20:27

Womanizer
Na pewno Arsenal uruchomi klauzulę wykupu ponad 80 milionów, jaką podobno ma Icardi wraz z nowym kontraktem.

truskawa komentarzy: 82718.09.2016, 20:26

Ciesze sie ze dzisiaj Inter wygrał, moze wróca do LM w przyszlym sezonie. Mimo ze kibicuje Juve to do Interu sentyment mam i licze ze de Boer ich odbuduje, a poźniej Simeone prawdopodobnie. Icardi mistrz, szkoda ze nie gra u nas, ale on pewnie tam zostanie do końca kariery.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.09.2016, 20:20

Ma ktoś to promo naszego meczu z Chelsea na Canal+?

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11718.09.2016, 20:03

Podoliński jest ok. Mimo że spadł z Podbeskidziem, ale nie mam o to do niego pretensji. Nie jego wina. Legia powinna brać.

Womanizer komentarzy: 991618.09.2016, 20:01

Icardi to jest grajek... już 4 bramki w tym sezonie a dziś gol i asysta z Juve , 23 lata dopiero... Wenger kupuj go za rok i opychaj Źwira

simson16 komentarzy: 461418.09.2016, 20:01

fabregas1987
tak pierwszy z lewej oprocz bramkarza;D

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11718.09.2016, 20:00

Najlepszy trener w Polsce to Leszek Ojrzyński. Taki nasz Simeone.

kamilo_oo komentarzy: 2356718.09.2016, 19:58

Za tydzień wielki klasyk, a Wisła ostatnia, Legia 14...

kamilo_oo komentarzy: 2356718.09.2016, 19:53

No to teraz tylko czekać na ogłoszenie nowego trenera Legii

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10918.09.2016, 19:53

@fabregas1987

Tak

fabregas1987 komentarzy: 2581518.09.2016, 19:50

Jak ktoś z mojej drużyny w FPL nie zagrał to będzie zmiana na pierwszego z ławki?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.09.2016, 19:47

kamilo_oo
Na poważnie. W futbolu roi się od inteligentnych postaci, ale w Polsce lepszego i inteligentniejszego trenera nie widziałem.

CCGB

Pytam, bo już trzecią kolejką rozkminiam o co z bonusami chodzi i nie łapię o co biega

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2016, 19:38

@mistique

The three best performing players in each match according to the Bonus Points System (BPS) will receive additional bonus points. 3 points will be awarded to the highest scoring player, 2 to the second best and 1 to the third.

FAQ kolego, FAQ!

BPS system jest dość tajemniczy i często daje punkty za przeproszeniem z dupy. Pewnie na bazie podstawowych statystyk działa. Generalnie najczęściej na bonusy mogą liczyć strzelcy i asystenci, a jak nie ma festiwalu strzeleckiego to obrońcy i bramkarze.

kamilo_oo komentarzy: 2356718.09.2016, 19:31

Pazdan ;p

Kowal96 komentarzy: 1758918.09.2016, 19:28

Pazdan samobój :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 19:27

CCGB

Jak już jesteś, to byś mi mógł wytłumaczyć jak rozdają te bonusy, bo to takie trochę niezrozumiałe jest

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2016, 19:27

@mistique

Nie ma co kombinować, bierz Lukaku tak jak wszyscy. I dzisiaj, bo jutro pewnie będzie droższy.

kamilo_oo komentarzy: 2356718.09.2016, 19:25

WilSHARE

To na poważnie?

Ja go uważam za bardzo dobrego trenera

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 19:23

CCGB

Kij tam.Ławka i tak nic mi nie ugrała.Bardziej mnie martwi kontuzja Kane'a. bo będe musiał coś z tym zrobić, a mialem inne plany na wydanie tych 3 milionów które mam zaoszczędzone

dissault komentarzy: 326818.09.2016, 19:21

to teraz tylko czekać na post na profilu sts albo jakimś innym sportowym, że arsenal znowu na 4 miejscu

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 118.09.2016, 19:21

O Boże... Co to było?

kamilo_oo komentarzy: 2356718.09.2016, 19:20

Ale podniecają się tym Magierą. Rozegrali zaledwie 9 kolejek i już wiedzą, że jest świetnym trenerem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 19:19

Kane mocno podręcił nogę i to może być dłuższa kontuzja

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2016, 19:19

0 goli i 6 żółtych kartek, takie drużyny chcemy oglądać w Premier League.

@mistique

Maciek daje Ci fałszywą nadzieję, wchodzą w kolejności alfabetycznej, czyli Collins i jego 0. Przykro mi.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.09.2016, 19:15

Legia powinna zatrudnić najlepszego trenera w Polsce - Roberta Podolińskiego.

macc komentarzy: 472818.09.2016, 19:08

Jeszcze 10 minut i bedziemy na 4 miejscu w tabeli...

Kowal96 komentarzy: 1758918.09.2016, 19:07

Może jeszcze to ugrają, 2-1 :P

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 19:05

Panowie eksperci od FPL, mam pytanie.Jak Erickse dzisiaj nie zagra, a na ławce nie mam pomocnika, to będe miał doliczone punkty za losowego rezerwowego czy jak?

enrique komentarzy: 1915218.09.2016, 19:03

@mitmichael
Też mam C+, ale jakoś totków nie daję rady.

No nie lubię ich, życzę im degradacji, utraty sponsora, zawalenia się trybun w nocy kiedy nikogo nie ma na stadionie, sprawy w sądzie, źle wydrukowanych koszulek, meczu ze Swansea w którym Łukasz strzela im hattricka kopiąc piłkę spod bramki, rozrób pod stadionem, a najlepiej bankructwa, rozebrania stadionu i wybudowania tam ogrodu botanicznego, a także wykasowania ich historii z wikipedii.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.09.2016, 19:02

9 punktów w 9 meczach. Czyżby tak miał wyglądać bilans Legii?

enrique komentarzy: 1915218.09.2016, 18:59

@Kowal96
Szczerze ?
Będę ich obserwował, ale gdyby jutro mieli grać na Bernabeu, to serio zainwestowałbym ładnych parę setek na zakładach że będzie dwucyfrówka.

mitmichael komentarzy: 4924318.09.2016, 18:58

Louis van Mourinho :D

@enrique
ja ogladam wszystkie mecze ligi angielskiej jakie C+ pokazuje wiec i Tottenham tez sie oglada, co w tym takiego dziwnego

Kowal96 komentarzy: 1758918.09.2016, 18:56

Co się dzieję z tą Legią :D Jak tak dalej będzie, to Real wygra dwucyfrowym wynikiem :P

enrique komentarzy: 1915218.09.2016, 18:56

Legia miszcz.

To będzie szczególny sezon dla nich, przypuszczam że mogą pobić rekord LM w liczbie straconych goli. Obstawiam 2-35.