Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu!

Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu! 17.09.2016, 17:11, Łukasz Wandzel 1566 komentarzy

Hull City bez jednego zawodnika i wszystko jasne. Nie trzeba wyjaśniać, że dzisiejszy wynik to najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy, ponieważ zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera nie popisał się i można mieć jeszcze sporo do zarzucenia jego postawie. Wiele należałoby jeszcze poprawić, aby w przyszłym tygodniu bez kłopotów móc rywalizować z Chelsea o zwycięstwo, a nie modlić się o uniknięcie blamażu.

Oceń zawodników Arsenalu!

Jednak patrząc optymistycznie, nie brakowało bramek, choć mogło ich być więcej, szczególnie w pierwszej połowie. W dodatku, Kanonierzy zdobyli trzy punkty na wcale nie tak łatwym terenie, dlatego że Tygrysy potrafiły udowodnić swój drapieżny charakter nawet grając w dziesięciu. Dzięki tej wygranej londyńczycy nie zgubili się w pogoni za czołówką i wciąż mogą wierzyć w aspiracje do walki o mistrzostwo.

Składy, w jakich oba zespoły zagrały w dzisiejszym meczu:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla (67' Xhaka), Coquelin - Walcott (88' Perez), Özil, Iwobi (77' Elneny) - Alexis.

Hull City: Jakupovic - Elmohamady, Livermore, Davies, Robertson - Meyler, Huddlestone (58' Mason), Clucas, Diomande (42' Maguire) - Hernandez (77' Mbokani), Snodgrass.

Mecz w pierwszej połowie wyglądał dla The Gunners jak łamigłówka. Zawodnicy oblegali pole karne Jakupovica i szukali rozwiązania, którym miało być wystarczająco dużo miejsca, aby oddać strzał. Wydaje się, że Petr Cech mógł zaspać na pierwszą połowę, ponieważ drużyna Hull niespecjalnie często znajdowała się w polu karnym swojego rywala. Otwarcie wyniku dla Arsenalu wypracował Alex Iwobi, który w 17. minucie uderzył futbolówkę w polu karnym, aby ta odbiła się od nogi Alexisa i gol wpadł na jego konto. Arsenal nie przestawał kreować okazji, ale pozwalał sobie na dużą nieskuteczność. Nie zmieniła tego nawet czerwona kartka dla Livermore'a, parę minut przed przerwą, za zagranie ręką w polu karnym, ponieważ podchodzący do jedenastki Sanchez nie zdołał jej wykorzystać. W konsekwencji po pierwszej połowie goście prowadzili tylko jedną bramką.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli w przewadze. Jasnym było, że obraz gry się zmieni, a oni musieli czuć się zobowiązani do przypieczętowania zwycięstwa. I to na pewno nie tylko jednym golem. Akcja toczyła się w ten właśnie sposób, bo już w 55. minucie Theo Walcott zdobył drugą bramkę dla Arsenalu. Kolejne minuty powinny wiązać się z brawami za postawę, ale dla zawodników Hull. Nie poddawali się i prezentowali lepiej w ofensywie niż podczas pierwszych 45. minut. Co raz zaczęli zagrażać bramce Cecha, aż doszło do sytuacji, w której czeski golkiper sfaulował, a to oznaczało rzut karny. Snodgrass, inaczej niż w przypadku Sancheza, pewnie uderzył w lewy górny róg bramki.

Można było wnioskować, że zapowiada się nerwowa końcówka, charakterystyczna dla londyńczyków w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami. Jednak zapał gospodarzy zgasił Alexis w 82. minucie, który dobił nie tylko rywala, ale także strzał Walcotta, by po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Trudno było spodziewać się jeszcze jednego gola w końcówce, który w dodatku potrafiłby cieszyć oko. A właśnie takim zaskoczył wszystkich Granit Xhaka, który uderzeniem z dystansu podwyższył na 4-1.

Wynik jednak ujmuje nieco piłkarzom Hull, ponieważ ci pokazali niezwykłego ducha walki grając w dziesięciu. Inna sprawa, że zawodnikom Arsenalu taki rezultat dodaje, a nie było to zachwycające zwycięstwo w ich wykonaniu. Przy prowadzeniu dwoma bramkami i przewadze jednego gracza potrafili stracić bramkę i, w tamtym momencie, nie być tak pewnymi trzech punktów. Na szczęście charakter obudził się w nich w odpowiednim momencie. Mimo to, drużynie z Londynu brakuje jeszcze do wysokiej formy, a w następnym ligowym spotkaniu zmierzy się z The Blues.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
molo13 komentarzy: 30318.09.2016, 15:26

K204 --> RIP, dobre hahaha :D

grzegorz1211 komentarzy: 1030218.09.2016, 15:25

A Arsenal co ma?? SGW ;)

truskawa komentarzy: 82718.09.2016, 15:23

Właśnie sprawdziłem wynik i widzę że United przerypalo z warfordem xddd. Na prawdę nasza sytuacja wygląda teraz nieźle a sam Wenger mówi że to jeszcze nie nasza optymalna forma. To co będzie jak już do niej dojdziemy to nawet nie wyobrażam sobie. Jedynie można się przyczepić o wybierany skład ale tak na prawdę to mamy w tej chwili druga ofensywę w lidze więc wychodzi ze rację ma Wenger. A Alexis strzelił już w tym sezonie 4bramki mimo ogólnej słabej gry. Serio. Moim zdaniem to może wyglądac jeszcze lepiej i obyś y tylko groziło właśnie słabsze zespoły jak teraz. Największym naszym rywalem jest city i z nimi może być ciężko ale liczę że kontuzje ich zniszczą.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.09.2016, 15:22

Czlowiek: Jedni mają BBC, inni MSN, United ma RIP (Rooney, Ibra, Pogba).

No nie moge : DDD

Dominik11 komentarzy: 2017018.09.2016, 15:20

Pogba byli tańsi od niego i wcale nie gorsi ale trzeba było dać rozgłos i owszem może i Pogba klasa światowa to na pewno ale przepłacony i to sporo nie zdziwię się jak zawiedzie w całym sezonie

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 218.09.2016, 15:20

Masakrę ligi przez United przełożono jak zdobycie trofeum przez reprezentację Anglii - na następną okazję.

praptak komentarzy: 882118.09.2016, 15:20

Pewnie Mou znowu będzie mówił że najchętniej połowe składu by wymienił po 1 połowie :).
Ale dobrze. Kiedyś się zastanawiałem czy los utrze mu nosa za te nieładne zachowania. Rok temu psikus z Chelsea, teraz kolorowo też nie jest, a "Wenger specjalista od przegrywania" trzyma się nie najgorzej.
Oby tak zostało.

Maestro08 komentarzy: 133518.09.2016, 15:19

Wcześniej zawsze niezależnie jak beznadziejnie nie grałby zespół Mourinho albo Manchester United, z Arsenalem zawsze się przełamywali. Jakiś taki pech do tych dwóch, a teraz jeszcze Mourinho trenuje United, możemy załatwić dwie pieczenie, niech tylko się postarają ;)

enrique komentarzy: 1915218.09.2016, 15:19

Spoko, zimą Mou kupi Jamesa za 200mln i jeszcze jakiegoś no-name'a za 50mln i będzie dobrze.

Dominik11 komentarzy: 2017018.09.2016, 15:19

niego

Dominik11 komentarzy: 2017018.09.2016, 15:18

Mou jest bardzo dobrym trenerem ale to nie wszystko też trzeba się umieć dogadać z zawodnikami a u niech to jest bardzo duży problem

AlexVanPersie komentarzy: 806418.09.2016, 15:17

Może Mou musi złożyć u "pana Eda Woodwarda" zamówienie na 4 następnych zawodników, o "podanej przez niego specyfice"?

Ten trenejro tak się zna na zawodnikach, ze wisi mu kogo kupi i zostawia decyzję innym.

O sadzaniu na trybunach KdB czy Maty nawet nie wspomnę, bo to kryminał.

Jose upada, czy pociągnie w dół także Ibrę?

mar12301 komentarzy: 2313618.09.2016, 15:17

BVB

Jutro dostaniesz paczkę.

enrique komentarzy: 1915218.09.2016, 15:17

@mistiqueAFC
Nie znalazłem ANI JEDNEJ informacji o tym że MU rozwiązało z nim kontrakt. Na oficjalu MU i polskim DevilPage Basti nadal figuruje jako zawodnik MU, tyle że odsunięty od 1-szego składu.

Poza tym zdajesz sobie sprawę jakie odszkodowanie musieliby mu zapłacić ? 200k tygodniowo do czerwca 2018r ?

To jakieś... 16 mln 800 tysięcy funtów...

sebastix11 komentarzy: 599218.09.2016, 15:16

mem o United prawdziwy :P

Chicken komentarzy: 70418.09.2016, 15:16

pumeks
Remis z PSG, to nie wygrana ;)

Gofer999 komentarzy: 1468618.09.2016, 15:15

@ultra15; Jose pokazuje swój kunszt, nie odziedziczył dobrej obrony, wtopił kasę i takie są efekty. xD

piter1908 komentarzy: 510318.09.2016, 15:15

Mou to taki Balotelli trenerki :D
Niby ma jakiś talent ale nie bardzo wiadomo o co chodzi i za co im tyle płacą ;)

Dominik11 komentarzy: 2017018.09.2016, 15:15

Jak Mou straci szatnie bo na razie jest ich autorytetem ale wiecznie tak nie będzie niech trochę na nich pogada w wywiadach nikt by nie chciał by być krytykowany w mediach przez swojego trenera i będzie po zawodach Zlatan ma za wysokie ego by dać sobą pomiatać przez Mou i prędzej czy później dojdzie między nimi do zgrzytu

pumeks komentarzy: 2080818.09.2016, 15:15

Pogba obudzi się oczywiście w meczu z nami.

Arsenal 3 wygrane z rzędu.
muły 3 porażki z rzędu.

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 15:14

enrique

Już jakiś czas temu.Na stronie MU o tym czytałem, że dali mu 7 mln za rozwiązanie umowy

Simao12 komentarzy: 775218.09.2016, 15:13

Hiddink już czeka na ofertę MU :D

BVB komentarzy: 5718.09.2016, 15:13

Cześć. Mam pytanie.
Zamawiał ktoś coś z Was z Poczty Polskiej?
Konkretniej wysłałka paczka24 która ma rzekomo dojść w ciągu 24 godzin.
Jeżeli wysyłka została wysłana w piątek rano to w poniedziałek do mnie dojdzie?

enrique komentarzy: 1915218.09.2016, 15:12

Rooney nie powinien grać w 1-szym.
Jak nawet ktoś napisał na DP, już nawet SAF sadzał go swego czasu na ławce.

Z nim United gra w 10-tkę.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 218.09.2016, 15:12

Z taką tygodniówką będzie grał.
Nie mogę się doczekać spuszczenia w*******u Chelsea i United.

praptak komentarzy: 882118.09.2016, 15:11

Ciekaw jestem jakie plany ma Wenger w spawie Pereza. Póki co nawet nie wiem co o nim sądzić, oceniać jeszcze nie ma sensu.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.09.2016, 15:11

Dziś stoper Szerszeni - Craig Cathcart - wykreował więcej sytuacji niż Rooney.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 518.09.2016, 15:10

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 218.09.2016, 15:09

To bardzo słaby trener, nawet nie śmiałbym porównywać go do naszego Wengera, to by była zwykła obraza.

praptak komentarzy: 882118.09.2016, 15:09

Moglibyśmy utrzymać formę albo wręcz ją zwiększyć, bo trochę się martwiłem, że w tabeli ciężko będzie się wspinać w tym sezonie, jednak na szczęście początek nie jest beznadziejny. Ekipy się docierają, tylko City póki co smaruje równo.

fabregas1987 komentarzy: 2581418.09.2016, 15:08

Strasznie słaba kolejka w FPL, bo Zlatan na kapitanie, ale to nie popsuje mojego humoru. Watford wpakowało United 3 bramki XD
Xhaka>Pogba

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 218.09.2016, 15:08

Mourinho i jego kunszt trenerski, hahahahah.

AlexVanPersie komentarzy: 806418.09.2016, 15:08

Ostateczny Upadek Jose Mourinio właśnie trwa. :)

Już niedługo jego zawodnicy zwątpią w jego autorytet, a po kilku wywiadach jak ostatni, w którym jechał po zawodnikach, Jose całkowicie straci szatnię.

A czy to nie MU meczyło się z Hull i właśnie dostało od Watfordu?

A stary siwy dziad, Arsene Wu, je rozklepał bez włączania trybu turbo i bez użycia ciosu z półobrotu.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie", dodam w ramach Kącika Polskich Przysłów.

Simao12 komentarzy: 775218.09.2016, 15:08