Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal

Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal 10.08.2013, 16:50, Marcin Stefaniak 4260 komentarzy

Arsenal w dobrym stylu zakończył przedsezonowe przygotowania, pokonując Manchester City 3-1 w Helsinkach. Kanonierzy zaprezentowali się z solidnej strony i szczególnie w drugiej połowie pokazali zabójczą skuteczność. Zwycięstwo na pewno poprawi nastroje podopiecznych Wengera i pozwoli im na jeszcze lepsze wejście w sezon 2013/14. Miejmy jednak nadzieję, że pokonanie The Citizens nie wpłynie na poczynania Arsene'a Wenger na rynku transferowym i Francuz jeszcze przed rozpoczęciem kampanii zadba o odpowiednie wzmocnienia składu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Ramsey, Wilshere, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Podolski.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy, Milner, Yaya Toure, Fernandinho, Silva, Negredo, Dzeko.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando graczy z Manchesteru City. Podopieczni Pellegriniego częściej byli przy piłce i kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego.

W 9. minucie jednak role się odwróciły i to Kanonierzy wyszli na prowadzenie! W środku pola świetnie zachował się Aaron Ramsey, który posłał cudowną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik nie miał problemów z wykończeniem akcji jeden na jeden i pewnie pokonał Joe Harta.

W 12. minucie dobrą dwójkową akcję przeprowadzili James Milner i David Silva. Anglik dopadł do podania Hiszpana przed polem karnym, jednak jego strzał poszybował nad bramką Arsenalu.

Następną groźną akcję The Citizens przeprowadzili 5 minut później. Po stosunkowo niegroźnym dośrodkowaniu z głębi pola błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który źle obliczył tor lotu piłki i przegrał walkę w powietrzu z Alvaro Negredo. Nowy nabytek Manchesteru City próbował umieścić futbolówkę w pustej bramce strzałem z woleja, ale na posterunku znalazł się Laurent Koscielny.

W 23. minucie wszystkich kibiców oglądających to widowisko zaskoczył Bacary Sagna. Francuz zszedł z piłką do środka pola i oddał potężny strzał z lewej nogi z ponad 20 metrów, jednak dobrą interwencją popisał się Joe Hart, parując piłkę na słupek.

6 minut później po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Kanonierów. Po świetnym podaniu Davida Silvy Edin Dzeko znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał z ostrego kąta pewnie obronił Wojciech Szczęsny.

Po upłynięciu dwóch kwadransów tempo meczu spadło. Obie drużyny co prawda nadal próbowały atakować przeciwnika, jednak niewiele z tego wynikało. Dopiero na 7 minut przed końcem pierwszej połowy Alvaro Negredo popisał się dobrym rajdem lewą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Laurenta Koscielnego. Kilka chwil później arbiter zaprosił zawodników na przerwę.

Na początek drugiej części spotkania Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Wojciecha Szczęsnego zmienił Łukasz Fabiański, a w miejsce Jacka Wilshere'a na boisku pojawił się Santi Cazorla. Lukasa Podolskiego zmienił natomiast Olivier Giroud.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty spotkania. To The Citizens przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, jednak nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. W 55. minucie z ostrego kąta strzelał Alvaro Negredo, ale piłka przeleciała koło bramki.

W 59. minucie podopieczni Wengera podwyższyli na 2-0, a głównymi bohaterami znowu zostali Theo Walcott i Aaron Ramsey. Tym razem zawodnicy zamienili się rolami, bo to Anglik podawał piłkę do Walijczyka, który spokojnie położył Joe Harta i wbił futbolówkę do pustej bramki.

The Citizens jeszcze nie zdążyli pozbierać się po drugim ciosie, a już było 3-0. Z głębi pola fenomenalnym podaniem obsłużył Oliviera Girouda Theo Walcott. Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z Joe Hartem i pewnie przelobował angielskiego golkipera.

W 73. minucie drugie trafienie zaliczył Olivier Giroud. Francuz wykorzystał dobre dośrodkowanie Theo Walcotta, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Chwilę później na boisku pojawili się Carl Jenkinson i Gedion Zelalem.

W 80. minucie honorowego gola dla Obywateli zdobył Alvaro Negredo. Były napastnik Sevilli wygrał pojedynek z Laurentem Koscielnym i pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem po ziemi.

Po strzelonym golu gracze Manchesteru City próbowali pójść za ciosem, ale ich ataki przypominały te z pierwszej połowy. Podopieczni Pellegriniego co prawda zbliżali się do szesnastki Arsenalu i częściej znajdowali się przy piłce, ale nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Isaac Hayden, a kilka minut później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952112.08.2013, 15:31

youtube.com/watch?v=97C7oA1Sy50&sns=tw

Nie dziwie się, że nikt nie lubi grać przeciwko Suarezowi :D

MrWhite komentarzy: 74212.08.2013, 15:30

Dla zainteresowanych!!! Jest juz nowy odcinek Breaking Bad! Sciagac i ogladac!!! Nareszcie!

Oggy komentarzy: 948912.08.2013, 15:29

afcforever- tak, tak Ci kolesie z lfc.pl nie potrafią pisać w kilku zdaniach swoich epickich wynurzeń. Lecą na pół strony elaboraty.

Oby z jakością ;].
Jeżeli mielibyśmy czekać całe okienko na Gustavo i ewentualnie Suareza - ok.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 15:23

jestem ciekaw ile gosciu zgarnal hajsu jak Ziru i spolka zostali mistrzem Francji

tam pewnie kurs oscylowal w granicach 40

lays komentarzy: 3987112.08.2013, 15:22

Cazorla bez formy... zastanawiam się czy nie wyrzucic go z FPL

chladek4 komentarzy: 21412.08.2013, 15:22

pauleta19

jak kupimy suareza albo jakiś większy transfer zrobimy to kurs może spaść, a takto ewentualne 1100 zł to fajna kasa

arsenalfann komentarzy: 1024312.08.2013, 15:21

@simpll
No ba ;) Wypadałoby. Szkoda, że tak późno.

Też bym chciał Lewego. Niech dalej wali do zamkniętych drzwi bajernu ;) I tak mu je nie otworzą.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.08.2013, 15:21

MrWhite, 9 MINUTE BREAKING BAD: The Epic Refresher

youtube.com/watch?v=ovlK-WXJ-pQ

charlie360x komentarzy: 84712.08.2013, 15:20

The sun proponuje nam Lewego i Sakho zamiast gryzonia :) W sumie dobra opcja by byla ale raczej juz nie w tym okienku

thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/5067011/Arsene-Wenger-must-buy-Lewandowski-and-Mamadou-Sakho.html

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.08.2013, 15:20

chladek4, było chociaż poczekać na transfer (czy brak) Suareza :P No niemniej jednak nie ma na tej stronie osoby, co by Ci życzyła przegranej :-)

chladek4 komentarzy: 21412.08.2013, 15:19

300 zł wyszedłem na plus z weekendu to można sobie zaryzykowac i cały sezon się w****iać

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 112.08.2013, 15:19

chladek, widze ze masz niezachwiana wiare w arsenal :-P

MrWhite komentarzy: 74212.08.2013, 15:18

Skad info o Kondogbi? Jakies dobre źródło?

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 15:18

chladek4, o, pożegnałeś się ze stówką? Trzeba było mi dać.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 15:17

chladek

...Dałbyś na tace tą stówkę.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52412.08.2013, 15:16

arsenalfann
Chyba coś się uda zrobić przez ten czas.

chladek4 komentarzy: 21412.08.2013, 15:16

Rodzaj zakładu: Singiel
Angielska Premier League 2013-14 - klasyfikacja końcowa Angielska Premier League 2013-14 - klasyfikacja końcowa

grochal14
Arsenal's Ramsey has been ruled out with an ankle injury while West Ham's Collins has a knee problem.
bbc.co.uk/sport/0/football/23660815

grochal14 komentarzy: 193312.08.2013, 15:12

@Daniho - skad info ?

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2013, 15:11

Hehe co to za praktyki sciaganie jakis ogorow na testy,zaden topowy klub tak nie robi...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.08.2013, 15:11

Ja słyszałem, że specjalnie dla Wenger wydłużyli okienko transferowe ;P

belson14 komentarzy: 14612.08.2013, 15:11

No wszystkich nie wybiorę z trójki Mata/Walcott/Cazorla :D Teraz tylko pytanie Berbatov czy Lukaku ? Bo myślę że Swensea sprawi niespodzinkę i Bony coś ukuje więc Bony wygrał z Lukakiem ale czy Lukaku lepszy od Berbatova ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 15:11

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 15:10

ilustracja tabeli o zawodnikach i jak to sie skonczylo na arsenal-manii , moral czym mniej sie gadalo na forum o zawodniku ten przychodzil ,wyjatkiem Arshavin.

arsenalfann
Z tego miesiąca zostało jeszcze tylko 19 dni.

Oggy komentarzy: 948912.08.2013, 15:09

Gervinho: Ivorian forward signs for Roma in £6.9m deal
No to straciliśmy na jego sprzedaży (joke). Za 8 przyszedł chyba.

adzios94 komentarzy: 11912.08.2013, 15:09

macie jakieś wideło z tym nowym wynalazkiem Wengera?

LoveTheGunners komentarzy: 914012.08.2013, 15:08

moj Boze... Wengier Ałt

arsenalfann komentarzy: 1024312.08.2013, 15:07

''Spokojnie mamy jeszcze miesiąc na transfery''.

DanteZZ komentarzy: 116912.08.2013, 15:06

Jakoś tak mi sie rzuciło w oczy:)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.08.2013, 15:06

Tymczasem Michel N’Dougsa Mvondo zaproszony na testy do Arsenalu :D

goonertalk.com/2013/08/12/cameroonian-midfielder-becomes-arsenals-fourth-summer-trialist/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 15:05

Alan Pardew potwierdził, że wypożyczony z QPR, Loic Remy opuści początek sezonu i zabraknie go w potyczce z Manchesterem City.

"Remy ma kontuzję łydki. To tylko naciągnięcie, ale na tę chwilę nie pozwala mu to na bieganie. Musimy jeszcze z nim trochę popracować" - powiedział boss Srok.