Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal

Udane zakończenie przygotowań, Man City 1-3 Arsenal 10.08.2013, 16:50, Marcin Stefaniak 4260 komentarzy

Arsenal w dobrym stylu zakończył przedsezonowe przygotowania, pokonując Manchester City 3-1 w Helsinkach. Kanonierzy zaprezentowali się z solidnej strony i szczególnie w drugiej połowie pokazali zabójczą skuteczność. Zwycięstwo na pewno poprawi nastroje podopiecznych Wengera i pozwoli im na jeszcze lepsze wejście w sezon 2013/14. Miejmy jednak nadzieję, że pokonanie The Citizens nie wpłynie na poczynania Arsene'a Wenger na rynku transferowym i Francuz jeszcze przed rozpoczęciem kampanii zadba o odpowiednie wzmocnienia składu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Ramsey, Wilshere, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Podolski.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy, Milner, Yaya Toure, Fernandinho, Silva, Negredo, Dzeko.

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando graczy z Manchesteru City. Podopieczni Pellegriniego częściej byli przy piłce i kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego.

W 9. minucie jednak role się odwróciły i to Kanonierzy wyszli na prowadzenie! W środku pola świetnie zachował się Aaron Ramsey, który posłał cudowną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik nie miał problemów z wykończeniem akcji jeden na jeden i pewnie pokonał Joe Harta.

W 12. minucie dobrą dwójkową akcję przeprowadzili James Milner i David Silva. Anglik dopadł do podania Hiszpana przed polem karnym, jednak jego strzał poszybował nad bramką Arsenalu.

Następną groźną akcję The Citizens przeprowadzili 5 minut później. Po stosunkowo niegroźnym dośrodkowaniu z głębi pola błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który źle obliczył tor lotu piłki i przegrał walkę w powietrzu z Alvaro Negredo. Nowy nabytek Manchesteru City próbował umieścić futbolówkę w pustej bramce strzałem z woleja, ale na posterunku znalazł się Laurent Koscielny.

W 23. minucie wszystkich kibiców oglądających to widowisko zaskoczył Bacary Sagna. Francuz zszedł z piłką do środka pola i oddał potężny strzał z lewej nogi z ponad 20 metrów, jednak dobrą interwencją popisał się Joe Hart, parując piłkę na słupek.

6 minut później po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Kanonierów. Po świetnym podaniu Davida Silvy Edin Dzeko znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał z ostrego kąta pewnie obronił Wojciech Szczęsny.

Po upłynięciu dwóch kwadransów tempo meczu spadło. Obie drużyny co prawda nadal próbowały atakować przeciwnika, jednak niewiele z tego wynikało. Dopiero na 7 minut przed końcem pierwszej połowy Alvaro Negredo popisał się dobrym rajdem lewą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Laurenta Koscielnego. Kilka chwil później arbiter zaprosił zawodników na przerwę.

Na początek drugiej części spotkania Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Wojciecha Szczęsnego zmienił Łukasz Fabiański, a w miejsce Jacka Wilshere'a na boisku pojawił się Santi Cazorla. Lukasa Podolskiego zmienił natomiast Olivier Giroud.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty spotkania. To The Citizens przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, jednak nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. W 55. minucie z ostrego kąta strzelał Alvaro Negredo, ale piłka przeleciała koło bramki.

W 59. minucie podopieczni Wengera podwyższyli na 2-0, a głównymi bohaterami znowu zostali Theo Walcott i Aaron Ramsey. Tym razem zawodnicy zamienili się rolami, bo to Anglik podawał piłkę do Walijczyka, który spokojnie położył Joe Harta i wbił futbolówkę do pustej bramki.

The Citizens jeszcze nie zdążyli pozbierać się po drugim ciosie, a już było 3-0. Z głębi pola fenomenalnym podaniem obsłużył Oliviera Girouda Theo Walcott. Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z Joe Hartem i pewnie przelobował angielskiego golkipera.

W 73. minucie drugie trafienie zaliczył Olivier Giroud. Francuz wykorzystał dobre dośrodkowanie Theo Walcotta, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Chwilę później na boisku pojawili się Carl Jenkinson i Gedion Zelalem.

W 80. minucie honorowego gola dla Obywateli zdobył Alvaro Negredo. Były napastnik Sevilli wygrał pojedynek z Laurentem Koscielnym i pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem po ziemi.

Po strzelonym golu gracze Manchesteru City próbowali pójść za ciosem, ale ich ataki przypominały te z pierwszej połowy. Podopieczni Pellegriniego co prawda zbliżali się do szesnastki Arsenalu i częściej znajdowali się przy piłce, ale nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Isaac Hayden, a kilka minut później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.08.2013, 19:27

Marchwik,

fuck... źle to ująłem, brakuje obiektywizmu :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 19:27

. Kto zostanie królem strzelców?
Nie lubię banalnych odpowiedzi, ale ta taka będzie – van Persie. Gdyby jakimś cudem Suarez trafił do Arsenalu, w co zupełnie nie wierzę, to on byłby dla mnie kandydatem numer 1.

Pinguite komentarzy: 1502012.08.2013, 19:26

Marchwik, propsy za Nahornego. A będzie ankieta od jakiegoś zagorzałego fana Arsenalu jak na przykład mnie? :P

mrsomebody komentarzy: 602112.08.2013, 19:26

Somalia

Waskitcz komentarzy: 449212.08.2013, 19:25

Obiektywnie to chyba dobrze? Stronniczo oceniali by źle, poprawcie mnie jeśli się mylę.

afckonrad9101 komentarzy: 783412.08.2013, 19:25

Jezeli chodzi o Gutavo to sie tylko modlic zeby do walki nie wlaczyla sie Chelsea

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10812.08.2013, 19:24

@ArseneAl

Tu cię muszę zaskoczyć ;)

@Arsenalfcfan

Jak coś może być "za bardzo obiektywne"? ;)

Waskitcz komentarzy: 449212.08.2013, 19:22

Fajne pytanie zadali na twitterze.

"Jakie państwa nie mają swojego przedstawiciela w Premier League?"

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.08.2013, 19:21

Marchwik,

Ankiety, które tam macie są bardzo dobre. Ale ankietowani niekiedy zbyt obiektywnie oceniają. Oczywiście to jest wiadome, bo pewnie każdy by tak robił, ale jednak niekiedy za bardzo.

ArseneAl komentarzy: 2341712.08.2013, 19:20

"Teraz uważam, że strzeli 5-6 bramek dla Chelsea. To nie jest piłkarz z tej samej półki co klub, który mu płaci wynagrodzenie. Za trzy, może cztery lata nie będzie po nim śladu na Stamford Bridge, chyba że zapomni czegoś zabrać z szatni."
lól

ArseneAl komentarzy: 2341712.08.2013, 19:18

Kurde tak dużo jest tych Marcinów Piechotów? Jeden ze mną chodził rok do klasy w LO.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 19:17

uuu dziennikarz orage sport
mowi ze Bale jest przereklamowany? pojdzie niezly hejt na niego , szczegolnie twarowski z c plusu ktory mowil wiele razy ze stawia CR7 na rowni z Bale...hehe

barto32 komentarzy: 164712.08.2013, 19:13

pośle mi ktoś linka do tapetki na której jest kalendarz i nasz terminarz ?:))

Waskitcz komentarzy: 449212.08.2013, 19:13

Jakby przyszedł Kondogbia to bym się chyba zeszczał, potem to wypił i zeszczał jeszcze raz ze szczęścia. ( a Miła jakie by miał ułatwienie w Lidze Europejskiej)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.08.2013, 19:11

a Cissohko (z Valencii) mówił, że trafi do Lpoolu :D więc jak dojdzie Siqueira to na pewno Cissoshko nie przejdzie :P

mitmichael komentarzy: 4924312.08.2013, 19:11

Liga Mistrzów - 4 runda eliminacyjna:
Wtorek (20 sierpnia):
- godz. 19.00: Studio Ligi Mistrzów (C+ Sport, nSport)
- godz. 20.40: transmisja meczu (C+, Sport,nSport)
- godz. 20.40: FC Pacos de Ferreira - Zenit St. Petersburg (C+ Family 2)
- godz. 20.40: transmisja meczu (kanał 36, nc+)
- godz. 20.40: Multiliga Mistrzów (kanał 37, nc+)
- godz. 23.00: Studio Ligi Mistrzów (C+ Sport, nSport)
Środa (21 sierpnia):
- godz. 20.40: Steaua Bukareszt - Legia Warszawa (Canal+)
- godz. 20.40: Schalke 04 - Metalist Charków (C+ Family 2)

Dokładka rozpiska transmisji meczów podanie zostanie w późniejszym terminie.

media2.pl/media/105164-Sportowy-tydzien-w-ncplus.-Ruszaja-ligi-angielska-i-hiszpanska-plan-transmisji-TV.html

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 19:10

No, nareszcie jakaś bomba, Nahorny, wg. mnie najlpeszy ekspert z C+

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 19:09

afcforever

To musiałby 4-6 miejsce zgarnąć i jakiegoś Fa Cupa strzelić. Akurat opcja prawdopodobna.

Hans_Zimmer komentarzy: 594612.08.2013, 19:09

a po co nam Kondogbia skoro ma przyjsc Gustavo?

Mizii komentarzy: 419112.08.2013, 19:08

Rivaldo
sprzedali Downinga, więc mają kasę, na obrońce. U nich dzieje sie to samo, co u nas rok temu - muszą wyjść na zero.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10312.08.2013, 19:08

Marchwik, ten fragment jest lepszy ^^

15. Która drużyna może najbardziej rozczarować w lidze?
Everton. Raz, że bez Moyesa, dwa, że za chwilę pewnie bez Fellainiego. Transfery też mnie nie przekonują. Martinez wziął z Wigan trzech zawodników, w tym bramkarza i obrońcę, a przecież w zeszłym sezonie Wigan miało najgorszą defensywę w całej lidze. Lubię Everton, ale nie zdziwię się, jeśli nie będzie ich nawet w czołowej dziesiątce. Może stać się z nimi to, co z Aston Villą pod batutą McLeisha, który zresztą został wtedy opiekunem „The Villans”, bo… odmówił Martinez.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 19:07

Sky Sports news say Siqueira deal could be completed in the next 24 hours. Ian Ayre flying out to Spain.

lfc blisko nowego dealu

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10812.08.2013, 19:07

Fragment najnowszej ankiety, na którą odpowiedział Marcin Piechota - dziennikarz OrangeSport.pl, właściciel i redaktor naczelny portalu Angliakopie.pl:

Dobrych wzmocnień dokonał Tottenham, jak jeszcze sprzeda Bale’a, najbardziej przereklamowanego piłkarza na świecie (napisałem na swojej stronie, że jeżeli pójdzie do Realu za tak ogromne pieniądze, o jakich się mówi, to za rok-dwa ten transfer może zostać uznany za najgorszy w historii futbolu), i dobrze te pieniądze spożytkuje, to powinni być w Top 4.

Więcej: highbury.pl/2013/08/ankieta-highbury-marcin-piechota.html

Jutro z kolei opublikujemy rozmowę z dziennikarzem NC+ Rafałem Nahornym, a w kolejce następni ;)

mitmichael,
plotka z rana :P na konferencji powiedział, że jest zawodnikiem Sevilli, a jak ma odejść to przejdzie do klubu w którym będzie grał. IMO jak doszedłby do nas Gustavo to Kondogbia na pewno do nas nie doszedłby. Siedziałby prawie cały sezon na ławce... a nawet na trybunach.

immers komentarzy: 91512.08.2013, 19:03

ares
ale ja tutaj jestem nowy więc się nie orientuję ;D

mitmichael komentarzy: 4924312.08.2013, 19:02

Jak podaje angielska prasa, Geoffrey Kondogbia zdecydował się na transfer do Arsenalu. "Kanonierzy" mają na zakup Francuza przeznaczyć 8,5 miliona funtów.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.08.2013, 19:01

Waskitcz,

Twitterowcy potwierdzają słowa Gustavo, który powiedział, że chciałby zagrać w Arsenalu :P

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 912.08.2013, 18:59

kto to ten Stones?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 18:59

Pawel Fajdek dzis bedzie o nim glosno

Rzeklem

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10312.08.2013, 18:58

Przecież A23 to wieloletni kibic Evertonu.

Waskitcz komentarzy: 449212.08.2013, 18:58

Na twitterze wszelkie źródła donoszą ze Gustavo preferuje transfer do Arsenalu podobnie jak Suarez z tą różnicą że tego pierwszego nikt nie zamierza blokować. Chyba można zacząć się cieszyć.

immers komentarzy: 91512.08.2013, 18:58

To nieźle ;D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 212.08.2013, 18:58

Kibic to raczej za dużo powiedziane, na razie sezonowiec.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.08.2013, 18:57

immers,

on jest zaczął hejtować Martineza, a kiedy przeszedł do Evertonu stał się ich kibicem :P

Mirallas-Jelavic-Piennar

Oby Everton tak wyszedł na Norwich, najlepszy skład.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.08.2013, 18:52

panowie pierwsze miejsce jest rozdane... bijcie sie o 2 i 3.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 18:52

szkoda ze na yt malo jest kompilacji z asystami wszystkimi jak np z golami

z checia luknal bym wszystkie asysty Maty i Arshy na ES

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.08.2013, 18:49

ale Fajdek zawalil w rzucie mlotem ,najlepszy rzut w tym roku na listach swiatowych

powinien byc minimum braz

Mizii komentarzy: 419112.08.2013, 18:48

moim zdaniem nowym Arsha moze byc zawodnik, któremu za rok kończy się kontrakt z Ajaxem - Eriksen. Ciekawe czy Papcio monitoruje jego sytuację.

ArseneAl komentarzy: 2341712.08.2013, 18:46