Walia podbita po raz drugi, Cardiff 0-3 Arsenal

Walia podbita po raz drugi, Cardiff 0-3 Arsenal 30.11.2013, 19:14, Marcin Stefaniak 1141 komentarzy

Bezbłędna gra w defensywie i dobra skuteczność z przodu pozwoliły Kanonierom pewnie pokonać Cardiff i na dobre rozsiąść się w fotelu lidera. Podopieczni Wengera nie dali większych szans beniaminkowi i po dwóch trafieniach Aarona Ramseya i jednym Mathieu Flaminiego zwyciężyli 3-0.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Wilshere (81. Monreal), Özil (90. Walcott), Cazorla (77. Flamini) - Giroud.

Cardiff City: Marshall - Taylor (87. Cornelius), Caulker, Turner, Theophile-Catherine – Mutch, Medel - Whittingham, Kim (75. Noone), Cowie - Campbell (64. Odemwingie).

Kanonierzy byli bardzo bliscy powtórzenia wyczynu z meczu z Marsylią, kiedy to Jack Wilshere już w 30. sekundzie otworzył wynik spotkania. Tym razem również w 1. minucie Anglik był bardzo bliski trafienia, jednak jego strzał zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką.

W 7. minucie w starciu z Bacarym Sagną ucierpiał Per Mertesacker. Niemiec musiał na chwilę opuścić murawę, a podopieczni Mackaya zrobili wszystko, by skrzętnie wykorzystać chwilę przewagi. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła groźny strzał głową oddał Frazier Campbell, ale piłka przeleciała obok bramki Wojciecha Szczęsnego.

Kilka chwil później Mertesacker wrócił na boisko, a Arsenal znów zaczął dominować. The Bluebirds cofnęli się do defensywy i liczyli na szczęście przy stałych fragmentach gry.

W 15. minucie kompletnie niezrozumiale zachował się Olivier Giroud. Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie próbował nawet pokonać Marshalla, bo był przekonany, że chwilę wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Do Kanoniera dopadł Steven Caulker i oddalił zagrożenie.

Podopieczni Wengera nie rezygnowali z ataków i ich trud opłacił się w 30. minucie. Po dobrej akcji całego zespołu piłkę w pole karne dośrodkował Mesut Özil, a futbolówkę w siatce strzałem głową umieścił Aaron Ramsey. Walijczyk nie celebrował jednak bramki strzelonej klubowi, w którym rozpoczynał swą piłkarską karierę.

Po strzelonej bramce Kanonierzy standardowo już spuścili z tonu i dali więcej miejsca do popisu gospodarzom dzisiejszego meczu. W 34. minucie Whittingham dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, jednak Kim nie był w stanie celnie uderzyć.

W doliczonym czasie pierwszej połowy po raz drugi do bramki rywala mógł trafić Aaron Ramsey. Walijczyk zwlekał jednak za długo i nie wykorzystał dobrego podania od Oliviera Girouda. Kilka chwil później Lee Mason zaprosił zawodników na przerwę.

Drugą połowę The Gunners znowuż zaczęli z wysokiego "C". W 47. minucie po udanym dryblingu Ramsey wpadł w pole karne i mimo strasznego tłoku był w stanie znaleźć Oliviera Girouda. Napastnik Arsenalu oddał dobry strzał prawą nogą, jednak futbolówkę na linii bramkowej zatrzymał Turner.

Z każdą kolejną minutą coraz bardziej zaznaczała się przewaga zawodników z Cardiff City Stadium. W 51. minucie być może kluczową dla losów meczu interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, który jakimś cudem był w stanie zatrzymać strzał głową Fraziera Campbella.

Przez kolejne kilkanaście minut napór The Bluebirds rósł, jednak standardowo już Kanonierzy bronili się niemal bezbłędnie i na dobrą sprawę nie pozwalali przeciwnikowi na zbliżenie się do bramki strzeżonej przez dobrze dysponowanego Wojciecha Szczęsnego. Polak kilkakrotnie musiał wyłapać niegroźne strzały z dystansu, ale radził sobie z nimi bez większego problemu.

Podopieczni Wengera ograniczali się do kontrataków. Okazało się to świetnym pomysłem, gdyż w 86. minucie na 2-0 podwyższył Mathieu Flamini, który kilka minut wcześniej zastąpił na boisku Santiego Cazorlę. Po raz kolejny zabłysnął Mesut Özil. Niemiec posłał świetną prostopadłą piłkę w pole karne, a Francuz oddał mocny strzał i nie dał szans bezradnie interweniującemu Marshallowi.

Zrezygnowani gracze Cardiff czekali już na końcowy gwizdek, ale Kanonierzy nie mieli zamiaru zwalniać. Już w doliczonym czasie gry kolejny kontratak podopiecznych Wengera zakończył się bramką. Tym razem z piłką popędził Theo Walcott. Anglik wpadł w pole karne i odegrał futbolówkę do Aarona Ramseya, który nie miał większych problemów z umieszczeniem jej w siatce i ustaleniem wyniku spotkania na 3-0 dla Arsenalu.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
pioafc komentarzy: 4393 newsów: 201.12.2013, 14:50

Live bez Sturridge i Suareza to średniak. Jak wypadł 1 to ich siła ognia zmalała o 50%. Sprawdźcie sobie poszczególnych strzelców u nich. Oprócz tej dwójki praktycznie nikt tam nie strzela.

Korss komentarzy: 234201.12.2013, 14:50

Zwijasz Bagaż odejdzie po tym meczu?

Szogun komentarzy: 28848 newsów: 301.12.2013, 14:49

Taki Hernandez u Nas bardzo by sie przydal.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 101.12.2013, 14:49

Przy formie Pera i Kosy siedziałby na ławie

Gunner48 komentarzy: 792901.12.2013, 14:48

@Arsenalfcfan
Twoim zdaniem Jan siedziałby u nas na ławce? Nie mam pytań.

songoku95 komentarzy: 2348601.12.2013, 14:47

ltg
on pewnie jest blisko załamania nerwowego...

LoveTheGunners komentarzy: 914001.12.2013, 14:46

Moyes wygląda tak nieporadnie na tej ławce, że aż śmiechłem ;D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320701.12.2013, 14:44

Trequarista,
Nie. Mówił, ze nie chce siedzieć na ławce bo w tottenhamie jest mniejsza rywalizacja, a on chce grać co tydzień. I jak widać dobrze zrobił, bo u nas siedzialby tak jak teraz verma.

Trequartista komentarzy: 536601.12.2013, 14:44

Afganski
To wiadome, ale rozchodzi się o to, jak się tłunaczył w wywiadach

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078401.12.2013, 14:44

Young na boisku, zacznie się nurkowanie

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370001.12.2013, 14:43

Bał się, że nie da rady wygryźć żadnego z naszych stoperów i poszedł do KFC bo tam ma mniejszą konkurencje.

faber10 komentarzy: 42101.12.2013, 14:43

lepiej niech tottenham wygra, bo nie sa zagrozeniem w walce o mistrza, a manu jest

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078401.12.2013, 14:42

RVP na ile wypadł ?

songoku95 komentarzy: 2348601.12.2013, 14:41

trequarista
a było coś o ambicjach bo tak mi się kojarzy? Poprawice mnie jak coś.

Trequartista komentarzy: 536601.12.2013, 14:40

Jak to Vertonghen mówił? Nie przechodzę do Arsenalu, bo w THFC będę grał na stoperze?

K4n0ni3R komentarzy: 97001.12.2013, 14:40

uuu a był w genialnej formie... Teraz niech się Rodgers modli żeby mu Suarez nie wypadł bo nie będzie miał kto strzelać ;)

songoku95 komentarzy: 2348601.12.2013, 14:39

ale Walker ma Crossy!

mic_now komentarzy: 218901.12.2013, 14:34

ogólnie dzisiaj uważam ,że obie drużyny grają kupe. Wszystkie gole nie z akcji tylko z błędów albo stalych fragmentów gry

kaziu874 komentarzy: 674901.12.2013, 14:33

TlicTlac --> tak na mnie najechałeś ze mi teraz smutno ;(

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370001.12.2013, 14:32

Wchodzi ten meksykański kutafon, pewnie coś ustrzeli.

Thierry77 komentarzy: 340301.12.2013, 14:32

Trzymam kciuki za Hull :)

songoku95 komentarzy: 2348601.12.2013, 14:31

facebook.com/photo.php?fbid=711954828817199&set=a.512403102105707.163544.512401788772505&type=1&theater

TlicTlac komentarzy: 602501.12.2013, 14:31

@ kaziu

Miał być @ krawiec ;)

Co do meczu - sytuacje są, to aż taki nudny nie jest, aczkolwiek tylko 1 z nich jest szczególne ładna

K4n0ni3R komentarzy: 97001.12.2013, 14:31

Co jak co ale karny się im należał.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078401.12.2013, 14:31

Mignolet, Flanagan, Toure, Skrtel, Johnson, Lucas, Gerrard, Henderson, Moses, Sterling, Suarez.
wyczuwam stratę punktów

mic_now komentarzy: 218901.12.2013, 14:30

karnego nie było no co wy. Było delikatne dotkniecie a Lorris cofnął ręce jak zobaczyl ze pilki nie dotknie a wellbeck ładnie przyaktorzył. Aż dziwne ale dzisiaj kibicuje przepiórką . Wolę żeby oni dziś wyrwali jakieś punkty mułom a potem dostali od jakiegoś średniaka bo wydaje się to bardzo prawdopodobne

TlicTlac komentarzy: 602501.12.2013, 14:26

@ kaziu

Sędziowie już tak nie "faworyzują" Mułów w przyznawaniu karnych - jak za SaFa - wtedy woleli gwizdnąć wątpliwe dla Manu, bo bali się, że SaF ich zje ;);

teraz karny był ewidentny i jak nie widziałeś dobrej powtórki, to się o nim nie wypowiadaj :/

Qarol komentarzy: 1450201.12.2013, 14:25

Nie no, jak pada cztery gole to ciezko mowic o nudnym meczu. Dzieje sie dzisiaj, poza bramkami okazji tez sporo.

songoku95 komentarzy: 2348601.12.2013, 14:25

uf Townsend jest nadzieja!

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078401.12.2013, 14:25

Januzaj kontuzjowany, że go nawet na ławce nie ma ?

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 101.12.2013, 14:23

btw co z kontraktem rooneya, do kiedy ma?

fabik

Wg. ciebie to jest ciekawy mecz ? Widziałem z 10 lepszych w tym sezonie, efektowności tutaj nie ma

songoku95 komentarzy: 2348601.12.2013, 14:21

jak dla mnie też był karny, bo Lloris wziął te ręce za nogą Welbecka i jak dla mnie był kontakt.

kaziu874 komentarzy: 674901.12.2013, 14:21

Karny z dupy? ja rozumiem frustracje i to, ze nie lubimy united, ale bez przesady. Karny jak najbardziej zasłużony.

DzejCoop komentarzy: 326401.12.2013, 14:21

Rooney slepyś? Wbiegł na Chirichesa i sie wyj***ł :D

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370001.12.2013, 14:21

2-3, Rooney z wolnego.

Thierry77 komentarzy: 340301.12.2013, 14:20

Też dojrzałem, Lloris go tak złapał za nogę, karny tym razem słuszny.

LoveTheGunners komentarzy: 914001.12.2013, 14:20

lol przeież karny ewidentny

maniekuw komentarzy: 264601.12.2013, 14:20

niestety szczęście sprzyja MU i boje się że skończy się na 2-3

TlicTlac komentarzy: 602501.12.2013, 14:19

Słuszny karny - widziałem z dobrej powtórki ;) - no cóż, ciekawiej, jeszcze tak ze 2 w końcówce na 3-3 ;p

Thierry77 komentarzy: 340301.12.2013, 14:19