Walia podbita po raz drugi, Cardiff 0-3 Arsenal

Walia podbita po raz drugi, Cardiff 0-3 Arsenal 30.11.2013, 19:14, Marcin Stefaniak 1141 komentarzy

Bezbłędna gra w defensywie i dobra skuteczność z przodu pozwoliły Kanonierom pewnie pokonać Cardiff i na dobre rozsiąść się w fotelu lidera. Podopieczni Wengera nie dali większych szans beniaminkowi i po dwóch trafieniach Aarona Ramseya i jednym Mathieu Flaminiego zwyciężyli 3-0.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Wilshere (81. Monreal), Özil (90. Walcott), Cazorla (77. Flamini) - Giroud.

Cardiff City: Marshall - Taylor (87. Cornelius), Caulker, Turner, Theophile-Catherine – Mutch, Medel - Whittingham, Kim (75. Noone), Cowie - Campbell (64. Odemwingie).

Kanonierzy byli bardzo bliscy powtórzenia wyczynu z meczu z Marsylią, kiedy to Jack Wilshere już w 30. sekundzie otworzył wynik spotkania. Tym razem również w 1. minucie Anglik był bardzo bliski trafienia, jednak jego strzał zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką.

W 7. minucie w starciu z Bacarym Sagną ucierpiał Per Mertesacker. Niemiec musiał na chwilę opuścić murawę, a podopieczni Mackaya zrobili wszystko, by skrzętnie wykorzystać chwilę przewagi. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła groźny strzał głową oddał Frazier Campbell, ale piłka przeleciała obok bramki Wojciecha Szczęsnego.

Kilka chwil później Mertesacker wrócił na boisko, a Arsenal znów zaczął dominować. The Bluebirds cofnęli się do defensywy i liczyli na szczęście przy stałych fragmentach gry.

W 15. minucie kompletnie niezrozumiale zachował się Olivier Giroud. Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie próbował nawet pokonać Marshalla, bo był przekonany, że chwilę wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Do Kanoniera dopadł Steven Caulker i oddalił zagrożenie.

Podopieczni Wengera nie rezygnowali z ataków i ich trud opłacił się w 30. minucie. Po dobrej akcji całego zespołu piłkę w pole karne dośrodkował Mesut Özil, a futbolówkę w siatce strzałem głową umieścił Aaron Ramsey. Walijczyk nie celebrował jednak bramki strzelonej klubowi, w którym rozpoczynał swą piłkarską karierę.

Po strzelonej bramce Kanonierzy standardowo już spuścili z tonu i dali więcej miejsca do popisu gospodarzom dzisiejszego meczu. W 34. minucie Whittingham dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, jednak Kim nie był w stanie celnie uderzyć.

W doliczonym czasie pierwszej połowy po raz drugi do bramki rywala mógł trafić Aaron Ramsey. Walijczyk zwlekał jednak za długo i nie wykorzystał dobrego podania od Oliviera Girouda. Kilka chwil później Lee Mason zaprosił zawodników na przerwę.

Drugą połowę The Gunners znowuż zaczęli z wysokiego "C". W 47. minucie po udanym dryblingu Ramsey wpadł w pole karne i mimo strasznego tłoku był w stanie znaleźć Oliviera Girouda. Napastnik Arsenalu oddał dobry strzał prawą nogą, jednak futbolówkę na linii bramkowej zatrzymał Turner.

Z każdą kolejną minutą coraz bardziej zaznaczała się przewaga zawodników z Cardiff City Stadium. W 51. minucie być może kluczową dla losów meczu interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, który jakimś cudem był w stanie zatrzymać strzał głową Fraziera Campbella.

Przez kolejne kilkanaście minut napór The Bluebirds rósł, jednak standardowo już Kanonierzy bronili się niemal bezbłędnie i na dobrą sprawę nie pozwalali przeciwnikowi na zbliżenie się do bramki strzeżonej przez dobrze dysponowanego Wojciecha Szczęsnego. Polak kilkakrotnie musiał wyłapać niegroźne strzały z dystansu, ale radził sobie z nimi bez większego problemu.

Podopieczni Wengera ograniczali się do kontrataków. Okazało się to świetnym pomysłem, gdyż w 86. minucie na 2-0 podwyższył Mathieu Flamini, który kilka minut wcześniej zastąpił na boisku Santiego Cazorlę. Po raz kolejny zabłysnął Mesut Özil. Niemiec posłał świetną prostopadłą piłkę w pole karne, a Francuz oddał mocny strzał i nie dał szans bezradnie interweniującemu Marshallowi.

Zrezygnowani gracze Cardiff czekali już na końcowy gwizdek, ale Kanonierzy nie mieli zamiaru zwalniać. Już w doliczonym czasie gry kolejny kontratak podopiecznych Wengera zakończył się bramką. Tym razem z piłką popędził Theo Walcott. Anglik wpadł w pole karne i odegrał futbolówkę do Aarona Ramseya, który nie miał większych problemów z umieszczeniem jej w siatce i ustaleniem wyniku spotkania na 3-0 dla Arsenalu.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2401.12.2013, 16:19

@Shinev podaj sklady tu jak mozesz :P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 101.12.2013, 16:18

Matko Boska, będzie dwucyfrówka. Tragiczny skład Swansea, ale może w tym szaleństwie jest metoda.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11701.12.2013, 16:18

Środek pola LFC to żart...

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511601.12.2013, 16:17

@Shinev
Skoro Arsenal jest lepszy od AV, to dlaczego przegrał w swojej fortecy?

Mikko komentarzy: 47401.12.2013, 16:16

dzięki

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.12.2013, 16:16

allegro.pl/koszulka-arsenal-londyn-2013-14-home-away-xl-i3761234308.html

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 101.12.2013, 16:16

Przygniotła mnie siła waszych argumentów.

Skoro Hull jest pod każdym względem lepsze, to czemu przegrali w swojej fortecy?

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2701.12.2013, 16:15

adrian, to polecam rapideo.

Barney komentarzy: 2094001.12.2013, 16:15

Cze ma ktoś może linki do pobrania goli z Cardiff?

Mikko komentarzy: 47401.12.2013, 16:15

thide dałbyś linka dotej za 75zł?

DzejCoop komentarzy: 326401.12.2013, 16:15

haxball.com/?roomid=~2b09064006e20989213063b20fc22de2f25c02d6a42af53b3f9433e36487344c2

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.12.2013, 16:12

wiecie może gdzie kupię koszulki (w miarę oryginalne)? na allegro koszulka Arsenalu 75zł i wysyłka 30zł. szukam na aliexpress, a tam nie ma z naszywką Nike.

ArseneAl komentarzy: 2341701.12.2013, 16:12

@Shinev
Lepiej przypomnij mi ile Muran Czarnaki ma bramek w lidze.
#huehue

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511601.12.2013, 16:09

haxball.com/?roomid=~2b7d031329e8c34f46ac57d086884b01c04fb806b10c09defbd810db5a0e9be82

Shinev
Szczerze mówiąc nie wiem jak wymyśliłeś to, że Hull ma najgorszych piłkarzy w lidze. W Championship ich nie oglądałem, ale teraz, to dosyć często. Są w środku tabeli, a grali już przecież z Man City, Chelsea, Evertonem, Soton, Tottkami, (Liverpoolem) i Manu chyba też.

Może i tak ale Bannan aż taki zły nie jest. Do tego Yannick Bolasie tam gra :P
Ale zgadzam się Hull ma lepszy skład od Crystal ;)

WoferPL komentarzy: 21901.12.2013, 16:05

Wszyscy tak zajęci meczami że nikt nie zauwazył że Viviano ma urodziny :D Najlepszego :)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511601.12.2013, 16:05

@ArseneAl
Wszystko mają lepsze od CP. A i niektóre detale lepsze od innych drużyn (Norwich, Stoke). Chyba mi nie chcesz powiedzieć, że Sagbo jest chociażby porównywalny do Szamaka.

Kowalczyk11 komentarzy: 325301.12.2013, 16:05

Zazwyczaj szukalem meczy na Isohuncie i w krótkim czasie po meczu zawsze były w HD , no ale niestety musieli zamknąć tą stronke złodzieje

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 101.12.2013, 16:05

To dlaczego CP pokonało ich na wyjeździe?

Crystal Palace sprowadziło z 15 nowych zawodników, więc uporządkowanie gry musiało potrwać Szło nieźle, gra wyglądała przyzwoicie to ściągnęli Pullisa który ustawił z przodu Chamakha i Thomasa i kazał lagować. Pewnie, że spadną, bo Tony nie potrafi wykorzystać potencjału drużyny.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511601.12.2013, 16:03

Zrób ktoś haxa, bo nie wytrzymie.

ludi72 komentarzy: 142701.12.2013, 16:03

niesamowite co dzieje się z kibicami LFC... tęsknią za Dawningiem :D

ArseneAl komentarzy: 2341701.12.2013, 15:56

CP ma zdecydowanie najgorszy skład w lidze i zapewne już zostaną na tym ostatnim miejscu do końca sezonu.
Hull nie lubię ale przynajmniej mają lepszych obrońców i środek pomocy niż CP.

@Shinev
Chamakhiem, Puncheonem czy Bannanem to mógłby się jedynie pochwalić ligowy średniak w Championship, a nie klub PL.

Koroniarz komentarzy: 1016301.12.2013, 15:55

Dobry wynik moglby taki pozostac

Kowalczyk11 komentarzy: 325301.12.2013, 15:53

@Petroniusz
Wejdź sobie na Arsenal.com > Arsenal Player ( musisz być zalogowany ) znajdź mecz z Newcast i będziesz miał cały mecz oraz highlights z meczu

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.12.2013, 15:52

uu Loserpool coś słabo :)

Kowalczyk11 komentarzy: 325301.12.2013, 15:47

Suarez jak narazie nie błyszczy

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078401.12.2013, 15:45

środek pomocy Livermore-Huddelstone jak na drużynę broniacą się przed spadkiem wygląda nieźle

paw3u komentarzy: 563001.12.2013, 15:44

@Shinev
Graham jedynie grał coś w Swansea, w Sunderlundzie to już kompletna padaka :P

pumeks komentarzy: 2080801.12.2013, 15:44

Hull jest bardziej zgrane po prostu....

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 101.12.2013, 15:43

Ja tak mówię, wystarczy spojrzeć na nazwiska. To nawet Crystal ma Chamakha, Puncheona, Bannana. A oni kompletne zero. Graham był dobry... rok temu.

rafi_i komentarzy: 421801.12.2013, 15:41

te kipro .pl to jakieś jaja są, leci Liverpool a tu ktoś w trakcie meczu przełącza na Inter. WTF ?