Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0!

Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0! 24.02.2019, 16:17, Patryk Bielski 1264 komentarzy

Kanonierzy planowo wypunktowali w dzisiejszym meczu zespół Southamptonu i dzięki bramkom Lacazetta oraz Mchitariana zwyciężyli 2-0. Trzy punkty w meczu ze Świętymi oznaczają, że podopieczni Unaia Emery'ego choć na chwilę wracają na czwarte miejsce w ligowej tabeli i pozwalają z optymizmem zapatrywać się na walkę o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (56' Koscielny), Mustafi, Sokratis, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Ramsey (63' Özil), Iwobi (75' Aubameyang) - Lacazette.

Southampton: Gunn - Bednarek, Vestergaard, Stephens (46' Austin) - Valery, Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse, Targett - Armstrong (46' Obafemi (65' Elyounoussi)), Redmond.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Ralpha Hasenhüttla. W 3. minucie meczu nie popisała się defensywa Arsenalu, której z łatwością uciekł Redmond. Angielski pomocnik po minięciu Mustafiego znalazł się oko w oko z Berndem Leno, jednak górą okazał się Niemiec.

Chwilę później było już 1-0 dla Kanonierów. Po sporym zamieszaniu w szestnatce do piłki na prawej stronie pola karnego dopadł Mchitarian, który centrostrzałem dograł ją na piąty metr do Lacazetta, a Francuz sprytnie dołożył nogę.

Southampton nie dawał za wygraną i chciał błyskawicznie wyrównać straty. Między innymi za sprawą strzału Matthew Targetta, jednak dobrze na linii bramkowej spisywał się Leno.

W 17. minucie bramkę na 2-0 zdobył Mchitarian. Goście sami sprezentowali tego gola podopiecznym Unaia Emery'ego. Angus Gunn niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Iwobiego, który zagrał ją w pole karne, a ta odbijając się jeszcze od jednego z piłkarzy Southamptonu wylądowała wprost pod nogami Ormianina.

W końcówce pierwszej połowy Alexandre Lacazette miał znakomitą okazję do zdobycia kolejnego gola. Francuz po wyłożeniu piłki przez Mustafiego przestrzelił jednak z piątego metra.

Ralph Hasenhüttl od razu po przerwie zareagował na boiskowe poczynania swojego zespołu i przeprowadził zmiany. Na boisku pojawili się dwaj napastnicy - Michael Obafemi oraz Charlie Austin. Sygnał do ataku po błędzie Granita Xhaki już w pierwszych minutach drugiej połowy dał James Ward-Prowse, jednak strzał Anglika sprzed pola karnego minął bramkę gospodarzy.

Po uderzeniu pomocnika Świętych na murawie zapanowała "piknikowa" atmosfera. Mecz przypominał bardziej końcówkę starcia Polaków z Japończykami na zeszłorocznym Mundialu, niż spotkanie o punkty w angielskiej Premier League. Piłkarze obu ekip raczej nie garnęli się do ataku, a dwubramkowe prowadzenie wyraźnie zadowalało Kanonierów.

Warto odnotować, że w 75. minucie kontuzji mięśniowej doznał Alex Iwobi, którego na murawie zmienił Aubameyang. Gabończyk rozruszał nieco poczynania ofensywne Kanonierów, jednak kiedy dochodził już do sytuacji strzeleckich, był nieskuteczny.

W końcówce meczu swoją szansę miał jeszcze obrońca Świętych Matthew Targett, ale jego strzał z woleja sprzed pola karnego świetnie wybronił Leno.

Oceń piłkarzy po meczu z Southamptonem

Zarówno skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

Raport pomeczowySouthampton autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Jogurt komentarzy: 168124.02.2019, 18:49

sancho co za liczby w bundeslidze..

TheBestGooner komentarzy: 358424.02.2019, 18:44

Czy dostaną w łeb czy nie, ważne, że dużo meczy w Gdyni jest i w końcu coś obejrzę za małe pieniądze a nie zdzierstwo prawie 2 stówy za normalną reprezetnacje na narodowym były jeszcze niedawno.

ArsenalChampion komentarzy: 810224.02.2019, 18:42

@rreddevilss: bo mieli łatwy terminarz dlatego tak tego nie odczuli , a Borussia to miała jeszcze większy problem , bo wylecieli Akanji,Reus,Alcacer czyli ich 3 kluczowych zawodników

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.02.2019, 18:41

Boze, jaki ten Hazard jest przereklamowany

Mihex komentarzy: 2360424.02.2019, 18:38

Ale gol Milika :D

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2019, 18:38

@ArsenalChampion:

Jakoś pewnie wpłyną ale pamiętaj że miały też wpłynąć na Tottenham a wygrali wszystko włącznie z meczem w LM, dlatego nie ma co stawiać tego jako pewnik ale mecz z Palace będzie mega ciężki

Garfield_pl komentarzy: 2825624.02.2019, 18:38

Myślicie że pochettino dostanie jakieś zawieszenie za wczorajsze zachowanie?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2019, 18:37

@lays:

Środek pola to też bardzo newralgiczna strefa, jeden ubytek często tutaj jest widoczny a dzisiaj posypala się praktycznie całość, no Pereira I Mc Tominay to w życiu bym w to nie uwierzył miesiąc temu xD Liverpool jednak nie jest taki potężny jak go malują bo Rashford cała druga połowę grał jeszcze z urazem a zmian już nie było, City powinno ich wyjaśnić na finiszu

lays komentarzy: 3987124.02.2019, 18:35

@rreddevilss:

Przypominam ze de gea u wqs nie byl wtedy kobtuzjowany, wiec wykorzystaliśmy te oslabienia, ale ujowo strzelalismy na bramke. Ostatnie mecze afc z utd na emirates to jeden scenariusz. My mnostwo okazji, Wy co macie to jeb, bo w obrobie zawsze cos odwalimy. Rok temu stworzylismy sobie 33 sytuacje bramkowe, a skonczylo sie 1-3.

ArsenalChampion komentarzy: 810224.02.2019, 18:35

@rreddevilss: ty się już tak nie zapędzaj , bo zobaczymy jak kontuzje wypłyną na United w dłuższym okresie , nie ma co się oszukiwać ze United tego nie odczuje

TheBestGooner komentarzy: 358424.02.2019, 18:35

Wie ktoś czy jest już jakiś terminarz meczów tych u-20? I czy będzie można wykupić jakiś pakiet na mecze w Gdyni?

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11724.02.2019, 18:33

Trzeba będzie na jakiś mecz U20 wybrać się do Bielska.

lays komentarzy: 3987124.02.2019, 18:32

Troche poleciales. Jak Ci w zespole wylatuje dwoch srodkoeych obroncow to wiekszych strat nie mozesz miec, a wszystkie gole utd to pokazaly.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2019, 18:30

@Mihex:

Już wypadło, nie pamiętasz meczu z 28 lutego 2016 roku? Powinieneś pamiętać bo graliśmy wtedy z Arsenalem a na obronie biegali Varela Carrick Blind i Rojo xD

kamilo_oo komentarzy: 2356724.02.2019, 18:30

ale to u20 dostanie w łeb na tych mistrzostwach

Mihex komentarzy: 2360424.02.2019, 18:28

@rreddevilss: Dobra, dobra. Odezwij się jak wam wypadnie 5 podstawowych obrońców w podobnym czasie xD

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2019, 18:27

Z tymi kontuzjami to się tak nie zapedzajcie :D to co różni United od Arsenalu to to że gdy Sokratis doznał kontuzji z United w FA cup a w drugiej połowie Koscielny to każdy używał tego jako wymowke że dlatego porażka bo kontuzje itd, United dziś pokazało ze kontuzje nie są przeszkodą i można ugrać dobry wynik mając 3 dogodne okazję , Liverpool mimo ogromnych problemów United w środku pola nie stworzył sobie żadnej dobrej okazji przez cały mecz, mam nadzieję że okoliczności dzisiejszego remisu zbudują ta drużynę jeszcze mocniej i będzie ekscytująca walka o top 4 czego sobie i wam życzę, niech wygra lepszy te batalię

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52424.02.2019, 18:23

@lays
I paradoksalnie może nawet nie załapać się do TOP 4.

lays komentarzy: 3987124.02.2019, 18:18

Tego bym sie nie spodziewal.

Emery 3.75 points better off at this stage of the season than Wenger if you average out his last 4 seasons.

Mihex komentarzy: 2360424.02.2019, 18:11

@hetfield88: Ogółem przeważaliśmy, w pierwszej połowie kompletna dominacja, w 2 już nudy, ale ogólnie mecz nie powinien skończyć się 2-0, a jakieś 6-0 gdyby Laca i Auba byli skuteczniejsi i jakbyśmy się tak nie bawili w polu karnym.

hetfield88 komentarzy: 38424.02.2019, 18:09

Dzis zdarzył sie pierwszy raz, ze nie moglem ogladac meczu kanonierow, do tej pory sledzilem wszystkie potyczki, w lidze i pucharach. Napiszcie prosze w jednym zdaniu, ale objektywnie, jak dzis wygladala nasza gra??

mitmichael komentarzy: 4924324.02.2019, 18:08

Deja Vu :D

Mihex komentarzy: 2360424.02.2019, 18:08

Dawać mi tą Japonię xD

Mihex komentarzy: 2360424.02.2019, 18:05

W MŚ U20 Do grupy dolosowali nam KOlumbię. W 3 koszyku na nas czeka Senegal, a w 4 Japonia. Wierzę xD

KapitanJack10 komentarzy: 5426 newsów: 424.02.2019, 18:05

@thide: co więcej liczba Twoich komentarzy(27995) i newsów(480), w sumie to: 2+7+9+9+5+4+8+0= 44 :O

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2019, 18:04

Chyba mało osób ogląda mecze na streamach, bo komentarzy po meczu co pies napłakał.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.02.2019, 18:00

mogę umierać. mam 4444 plusy.
cztery czwórki.

Pablo19 komentarzy: 37324.02.2019, 18:00

@markiz0: Nie wybiegajmy tak do przodu. Skupmy się na najbliższym meczu z Bouremouth

lays komentarzy: 3987124.02.2019, 17:59

Bylem wczoraj na meczu Lecha i poziom tragiczny xd pilem caly wieczor i nie wiem, czy trzyma mnie mocno po alko, czy po tym meczu xd

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.02.2019, 17:59

@jurasmolas44: grałeś Sanchezem?

lays komentarzy: 3987124.02.2019, 17:57

@markiz0:

A dlaczego mielibysmy miec 5-6 pkt nad United przeed meczem z nimi jak za tydzien jedzjemy do kurakow. Bedzie to mega ciezki mecz.

TlicTlac komentarzy: 602524.02.2019, 17:56

@jurasmolas44:

sport247 i praktycznie zawsze masz transmisje jak żyleta, nawet z polskim komentarzem(zależy co jest transmitowane o tej samej godzinie);

oczywiście jest często lekkie opóźnienie, ale nie takie jak na Sopach/Acestreamie.

jurasmolas44 komentarzy: 184924.02.2019, 17:53

@MVTI: jako najeminik gra mi podluczyla 39 dni i ileś tam godzin

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2019, 17:50

@jurasmolas44: to trzeba bylo pobrac acestreama albo sopa i sobie w hd oglądać ładnie
Ja nie mialem zadnej scinki przez caly mecz

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2019, 17:49

On Iwobi's injury
I hope it’s only a knock, nothing more important.

I hope he can play Wednesday,

Lichtsteienr has back pain, but I hope he can be OK for Wednesday, Maitland-Niles as well.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282124.02.2019, 17:49

@jurasmolas44: To w takim razie nie umiesz szukać odpowiednich transmisji kolego ;)

jurasmolas44 komentarzy: 184924.02.2019, 17:49

O meczu po transmisji z neta nie jestem w sta ie nic powiedzieć. Podziwiam kibica który ogląda wszystkie mecze na necie. Nie wytrzymałbym nerwowo. Net z górnej półki tak samo laptop a i tak zacina i pod cz as meczu skakanie z transmisji na transmisję. Z tego co widziałem to szkoda ze wcisnelismy że dwie bramy więcej. Obrona oczywiście na stałym poziomie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2019, 17:47

On Lichtsteiner
I think Lichtsteiner played his best first half of the season.

markiz0 komentarzy: 75224.02.2019, 17:46

Jestem ciekaw na ile poważne są te kontuzje w United i czy nie stracą teraz impetu na najbliższych kilka kolejek. W czasie gdy United szło z formą do góry, my szliśmy w dół. Liczę, że teraz United spuchnie, a my nabierzemy wiatru w żagle. Niedługo czeka nas bezpośrednie starcie na Emirates i jest całkiem realne, że przystąpimy do niego mając na koncie 5-6pkt przewagi. Gdybyśmy odskoczyli w 30 kolejce na 8pkt, to raczej byśmy tego nie zmarnowali do końca sezonu. Mimo wszystko pozostaje jeszcze Chelsea, a ich gra jest teraz dla wszystkich zagadką. Tottenham wyciągał zwycięstwa w samych końcówkach w 3 lub 4 meczach w tym sezonie... akurat teraz wyprzedzają nas tymi punktami. Nie chce mi się wierzyć w przegonienie Tottenhamu, ale na ten moment każda konfiguracja jest możliwa jeśli chodzi o top4 i Arsenal, Chelsea, MU, Spurs.

Sparku komentarzy: 340224.02.2019, 17:45

@Simpllemann: Dzięki ;P

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2019, 17:45