Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0!

Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0! 24.02.2019, 16:17, Patryk Bielski 1264 komentarzy

Kanonierzy planowo wypunktowali w dzisiejszym meczu zespół Southamptonu i dzięki bramkom Lacazetta oraz Mchitariana zwyciężyli 2-0. Trzy punkty w meczu ze Świętymi oznaczają, że podopieczni Unaia Emery'ego choć na chwilę wracają na czwarte miejsce w ligowej tabeli i pozwalają z optymizmem zapatrywać się na walkę o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (56' Koscielny), Mustafi, Sokratis, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Ramsey (63' Özil), Iwobi (75' Aubameyang) - Lacazette.

Southampton: Gunn - Bednarek, Vestergaard, Stephens (46' Austin) - Valery, Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse, Targett - Armstrong (46' Obafemi (65' Elyounoussi)), Redmond.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Ralpha Hasenhüttla. W 3. minucie meczu nie popisała się defensywa Arsenalu, której z łatwością uciekł Redmond. Angielski pomocnik po minięciu Mustafiego znalazł się oko w oko z Berndem Leno, jednak górą okazał się Niemiec.

Chwilę później było już 1-0 dla Kanonierów. Po sporym zamieszaniu w szestnatce do piłki na prawej stronie pola karnego dopadł Mchitarian, który centrostrzałem dograł ją na piąty metr do Lacazetta, a Francuz sprytnie dołożył nogę.

Southampton nie dawał za wygraną i chciał błyskawicznie wyrównać straty. Między innymi za sprawą strzału Matthew Targetta, jednak dobrze na linii bramkowej spisywał się Leno.

W 17. minucie bramkę na 2-0 zdobył Mchitarian. Goście sami sprezentowali tego gola podopiecznym Unaia Emery'ego. Angus Gunn niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Iwobiego, który zagrał ją w pole karne, a ta odbijając się jeszcze od jednego z piłkarzy Southamptonu wylądowała wprost pod nogami Ormianina.

W końcówce pierwszej połowy Alexandre Lacazette miał znakomitą okazję do zdobycia kolejnego gola. Francuz po wyłożeniu piłki przez Mustafiego przestrzelił jednak z piątego metra.

Ralph Hasenhüttl od razu po przerwie zareagował na boiskowe poczynania swojego zespołu i przeprowadził zmiany. Na boisku pojawili się dwaj napastnicy - Michael Obafemi oraz Charlie Austin. Sygnał do ataku po błędzie Granita Xhaki już w pierwszych minutach drugiej połowy dał James Ward-Prowse, jednak strzał Anglika sprzed pola karnego minął bramkę gospodarzy.

Po uderzeniu pomocnika Świętych na murawie zapanowała "piknikowa" atmosfera. Mecz przypominał bardziej końcówkę starcia Polaków z Japończykami na zeszłorocznym Mundialu, niż spotkanie o punkty w angielskiej Premier League. Piłkarze obu ekip raczej nie garnęli się do ataku, a dwubramkowe prowadzenie wyraźnie zadowalało Kanonierów.

Warto odnotować, że w 75. minucie kontuzji mięśniowej doznał Alex Iwobi, którego na murawie zmienił Aubameyang. Gabończyk rozruszał nieco poczynania ofensywne Kanonierów, jednak kiedy dochodził już do sytuacji strzeleckich, był nieskuteczny.

W końcówce meczu swoją szansę miał jeszcze obrońca Świętych Matthew Targett, ale jego strzał z woleja sprzed pola karnego świetnie wybronił Leno.

Oceń piłkarzy po meczu z Southamptonem

Zarówno skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

Raport pomeczowySouthampton autor: Patryk Bielski źrodło: własne
polishbrigadesx komentarzy: 1021724.02.2019, 19:57

@tyson880: oglądałem świetny odcinek dużo śmiechu

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 19:56

O! Dortmund mi weszet xD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.02.2019, 19:56

@Trequartista: @tyson880: dzięki za odpowiedź ;)

--------------
Tylko Milik i Messi zdobyli w tym sezonie trzy gole bezpośrednio z rzutów wolnych w pięciu najlepszych ligach.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 124.02.2019, 19:53

ktos tu polecal grac Parme za drobne a oni nawet jednego gola nie potrafia strzelic przy czym stracili az cztery

GROMALL komentarzy: 509024.02.2019, 19:50

jaki fart Chelsea xd

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 19:47

Ależ dzisiaj dobry dzień. Wygrana Arsenalu. Remis MU z Live. Dogrywka Chelsea z City. Polacy w Napoli strzelają i jeszcze kupon trafiłem.

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 19:44

Pięknie Mylyk. Polacy z Neapolu dzisiaj z trzema golami. Super.

Mihex komentarzy: 2360424.02.2019, 19:35

Bramkarz Parmy w sumie nie zareagował przy żadnej z 3 bramek, strzelonych swoją drogą przez Polaków Rodaków Najlepszych.

FanekAFC komentarzy: 511224.02.2019, 19:32

Bournemouth 9 porażek z rzędu na wyjazdach, w środę obowiązkowo musi być 10 :)

reedjacek komentarzy: 1224.02.2019, 19:30

spalony był ale w takiej sytuacji powinien puścić i dać akcję zagrać do końca. VAR by zdecydował. A tak to wielki ch..j z tego jest. Co by było gdyby jednak spalonego nie było?! Zresztą identyczna sytuacja była w meczu Tot-Che w pucharze ligi. Sędzia podniósł chorągiewkę, piłkarze Che lekko odpuścili i Kane wyszedł na czysta pozycję. Kepa faulował i karny. Oliver sprawdził czy był spalony - niby nie było - i decyzja podtrzymana.

Gunner915 komentarzy: 282124.02.2019, 19:30

Podrzuccie jakis dobry stream na chelsea z city dobrzy ludzie.

Matelko komentarzy: 320924.02.2019, 19:30

Oglądał ktoś mecz naszego przyszłego rywala z LE?

Suche statystyki mówią, że byli dzisiaj odrobinę lepsi od Marsylii.

pumeks komentarzy: 2080824.02.2019, 19:29

No i elegancko.
Pobiegają sobie jeszcze pół godziny.

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 19:25

Ostatnio zrobiłem sobie maraton blok ekipy i trafiłem na odcinek z Peszkiem i Grosikiem xD polecam.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.02.2019, 19:24

1 celny strzal przez 90 minut. Kolejne widowisko na angielskich boiskach.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.02.2019, 19:22

Byl spalony.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.02.2019, 19:21

Ale ciśnie Cracovia

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.02.2019, 19:20

@kamilo_oo:

W jadze znowu samowolka!? Dopiero co Mamrot mówił że Guilherme jest pierwszym wykonawca karnych, był na boisku a nie strzelal

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 19:15

Kogo byście woleli? Sancho czy Havertza?

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 19:13

Dawaj Arek jeszcze jednego gola, a Zielu asyste, bo dziwne, że na tym etapie sezonu ma ich zero w lidze.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.02.2019, 19:10

@veron:
Dogrywka

veron komentarzy: 459424.02.2019, 19:09

Od razu karne będą?

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 19:09

Kolumbia, Senegal. Thaiti. Takie prawie deja vu.

Tevez komentarzy: 408724.02.2019, 19:04

Przyjemnie patrzy się dziś na grę Chelsea. Szybki atak jak za najlepszych lat.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492524.02.2019, 19:03

Halo panowie, news o zbiórce spadł w otchłań, 69% celu, dzisiaj tylko 20 zł wpłacone.

Nie róbcie siary, k.com to platforma do trash talku czy też jakaś społeczność?

Taka duma z was kipi jaki ten serwis wielki, wieczna szydera z innych fanowskich portali - pora udowodnić ilu nas jest.

lays komentarzy: 3987124.02.2019, 19:00

@rreddevilss:

Spoko Xhaka na LO lub SO nie lepszy haha

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.02.2019, 19:00

@grzegorz1211:
Kazda akcja - glowa w dol i holowanko. Strasznie spowalnia gre.

Trequartista komentarzy: 536624.02.2019, 18:58

@Redzik:
Powtórkę pierwszej jak najbardziej

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 18:58

@Redzik:

Pierwsza połowa spoko. Druga bardzo irytująca.

grzegorz1211 komentarzy: 1031124.02.2019, 18:57

Hazard jest irytujący z tym holowaniem

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.02.2019, 18:57

Nie oglądałem meczu. Opłaca się oglądać powtórkę pierwszej lub drugiej połowy czy sobie darować?

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 18:57

Ależ ten Sancho to będzie kąsek w lato.

Alonso komentarzy: 1282424.02.2019, 18:54

Faktycznie tanie bilety na u20. Tylko 20zł za faze grupową i pierwszą runde po grupie, potem za 30zł i finał za 40. Ciekawe jakie będzie zainteresowanie, np. gdyby Polacy daleko nie doszli to czy będzie się dało kupić bilet tydzień przed półfinałem lub finałem. :P

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 18:54

No sprytnie Milik to zrobił. A jaka radość po golu :)

Mihex komentarzy: 2360424.02.2019, 18:51

@kamilo_oo: Z wolnego, pod murem, bramkarz nawet nie drgnął :p

tyson880 komentarzy: 1049624.02.2019, 18:51

Właśnie policzyłem, że Polacy nastukali już 44 gole w Serie A.

sWinny komentarzy: 785524.02.2019, 18:50

Widzę że Carlo opieprzył Milika i Zielińskiego i od razu oboje strzelili po brameczce XD Unai, może też powinieneś?

kamilo_oo komentarzy: 2356724.02.2019, 18:49