Wenger o roli Walcotta na Camp Nou

Wenger o roli Walcotta na Camp Nou 04.04.2010, 01:10, Martyna Masztalerz 34 komentarzy

Arsene Wenger przyznaje, że Theo Walcott może zagrać w wyjściowym składzie podczas wtorkowej wizyty w Barcelonie, jednak chciałby również pozostawić na ławce dobrych zmienników.

Wprowadzenie Walcotta w 66. minucie środowego spotkania na Emirates Stadium okazało się strzałem w dziesiątkę. 21-latek zdobył pierwszą bramkę dla Arsenalu w tym meczu i brał udział w konstruowaniu akcji, po której Kanonierzy doprowadzili do wyrównania, a jego szybkość i rajdy prawym skrzydłem sprawiły wiele kłopotu przeciwnikom.

Wenger musi więc podjąć decyzję, czy wystawić Walcotta w pierwszej jedenastce w spotkaniu rewanżowym na Camp Nou. Aby awansować do półfinału, Arsenal musi zwyciężyć lub wysoko zremisować. Menedżer przyznał przed weekendem, że będzie to ciężki wybór.

- Gdy masz świetnych zawodników na ławce jesteś pewny, że gdy ich wpuścisz na murawę, wniosą do gry nową jakość i będą mieli na nią wpływ - stwierdził Wenger.

- Muszę przyznać, że jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że Theo ma taki wpływ na przebieg spotkania. Grał jednak trzy dni wcześniej z Birmingham, rozpoczął w pierwszej jedenastce i nie wywarł takiego wrażenia. Każdy mecz jest inny.

- Theo ma szansę zagrać od pierwszej minuty [we wtorek], jednak może równie dobrze wejść znów z ławki i w ten sposób zrobić różnicę. Przy wyniku 0-0 i dwudziestu minutach do końca potrzebujemy piłkarzy, którzy mogą zmienić losy spotkania.

BarcelonaTheo Walcott autor: Martyna Masztalerz źrodło: Arsenal.com
arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11704.04.2010, 22:51

Na PO chce Sagne a na PP Eboue a tak w 70min wpuścić Theo na pod męczonych obrońców Barcy

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 504.04.2010, 20:45

Szkoda, że Boss wystawił go w sobotę. Wiedział przecież, że Theo będzie biegał jak szalony, żeby pokazać się Arsene i Capello. Może i Maxwellem nie będzie mu ciężko zakręcić, ale 90 minut w takim tempie nie wytrzyma.

Barteqqqq komentarzy: 104304.04.2010, 18:41

Ja bym dał mu z ławki wejść , więcej wtedy zrobi

szalen komentarzy: 198204.04.2010, 18:29

To tak naprawdę trudna decyzja dla Wengera. Czy wypuścić świeżego zawodnika na ostatnie 30 minut i liczyć, że pociągnie grę na poziom wyżej, czy też wpuścić go na cały mecz. Ja bym zaryzykował i wpuścił go na cały mecz, ale pozostawił sobie alternatywę na ławce rezerwowych.

lukasz19031989 komentarzy: 136204.04.2010, 14:35

Niech wejdzie z ławki i wykorzysta swoją szybkość.
Almunia wpiął się na wyżyny swoich umiejętności w 1 meczu teraz musi wejść na góry swoich umiejętności jak z resztą każdy gracz The Gunners.

Theo10 komentarzy: 818504.04.2010, 14:01

Wolę żeby Theo wszedł z ławki i zagrał w pełni sił przeciwko zmęczonej już obronie Barcy.

Adamo1006 komentarzy: 49004.04.2010, 13:08

To naprawdę trudna decyzja. Z Barceloną wszedł z ławki i zagrał dużo lepiej niż grając wczoraj z "Wilkami" od początku. Niewątpliwie Arsene ma ból głowy w tej sprawie.

luq007 komentarzy: 289904.04.2010, 12:27

Niech zagra ostatnie pol godziny we wtorek.

Szef komentarzy: 1303504.04.2010, 12:15

wczoraj za duzo kiwal wedlug mnie, ale tez przez dlugi czas gralismy wszystkie pilki do niego i nie mial czasem wyjscia tylko musial kiwac

Zuzu komentarzy: 73404.04.2010, 11:18

Można by zaryzykować Vele od początku a Theo na druga połowę, Vela jest drugim naszym najszybszym zawodnikiem z tego co mi wiadomo to można by go pouczyc aby szarżował po skrzydle.

kubss komentarzy: 46104.04.2010, 11:10

No sam niewiem co bym w tej sytuacji zrobił. Lepiej niech Boss podejmie decyzję ;)))

CLEVER komentarzy: 197904.04.2010, 10:39

Tu nie ma co czekać do 60 minuty, bo Barcelona jeszcze bardziej przyciśnie niż poprzednio i w 60 minucie może być tak, że ta zmiana już nie będzie miała sensu bo będzie 3:0 dla Barcy. Theo powinien zagrać od początku i Wenger powinien nakazać przycisnąć Barce od samego początku tak jak to oni zrobili na Emirates. Zauważyłem, że ani Arsenal, ani Barcelona nie potrafią się bronić całą drużyną. Szczególnie gdy nie ma Puyola i Pique jest możliwość szybkiego rajdu prawą stroną i strzelenia szybko bramki. I nie można odpuszczać przy ewentualnym strzeleniu tej 1 bramki, spróbować strzelić szybko drugą i potem cofnąć się i próbować grać z kontry. W tym meczu znowu będzie wszystko zależało od tego, kto będzie dominował w posiadaniu piłki. Taka jest prawda, że obie drużyny bez piłki nic nie znaczą.

crisadus komentarzy: 850704.04.2010, 10:37

Myślę, że Theo usiądze na ławce i zostanie wprowadzony w drugiej połowie spotkania.

Bossman komentarzy: 80204.04.2010, 10:34

Theo w 60 !! jak na Emirates ! najlepsza pora bo juz zaczynasz odczuwac ból przebieganej 1 połowy a masz jeszcze duzo czasu na namieszanie !

Kondzior12 komentarzy: 490004.04.2010, 10:29

Na Camp Nou musimy strzelić szybko bramkę i niewiadomo jaki skład będzie trzeba wystawić.

NeXeT komentarzy: 14504.04.2010, 10:18

szybkość Theo najlepiej można wykorzystać kiedy przeciwnicy są zmęczeni, ale z drugiej strony szkoda nie wystawić takiego zawodnika od pierwszej minuty i teraz Boss ma dylemat...

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 104.04.2010, 10:17

Jestem zdania, że Theo powinien zacząć mecz na ławce. Niech wejdzie w około 70 minucie, zamiesza wśród szeregów Barcy, i półfinał nasz :)

maniek56 komentarzy: 300704.04.2010, 10:10

Walcott potrafi zrobić wiele zamieszania w obronie przeciwnika i może jego akcje nie są za bardzo efektywne to stwarza to wielkie chaos w obronie rywala, ja jestem za tym żeby Walcott wszedł na boisko około 60 minuty i wtedy jest szansa na zaskoczenie Barcy.

Serwer komentarzy: 30 newsów: 804.04.2010, 09:57

Wczoraj gral bardzo chaotycznie momentami, nie wystawialbym go w pierwszym skladzie. On bedzie bardziej umotywowany gdy wejdzie z lawki, swoja szybkoscia bedzie robil ogromna przewage. I zeby Wenger nie wystawil czasem Denilsona, bo chlopak sie spali juz na poczatku. No i Rosa bedzie swietny, bo ma bardzo szarpany styl, jesli sie nie speszy, mecz musi byc nasz! :)

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 204.04.2010, 09:49

Tak najlepiej żeby Theo był na ławce do 65 min a potem pobawił się z obrońcami Barcy

kanonier91 komentarzy: 457004.04.2010, 09:46

tez jestem za tym aby rozpoczął na ławce... a jak wejdzie to bedzie hero =P

Gunner48 komentarzy: 792904.04.2010, 09:39

Zmieniłem zdanie.... Wenger zadecyduje co będzie lepszym rozwiązaniem ... ;)

Gunner48 komentarzy: 792904.04.2010, 09:36

Ja bym postawił na Walcotta... zagrał by jakieś 70 min a później bym go posłał na ławkę... Musimy od początku zdominować rywala...bowiem na CN nie będzie tak łatwo jak na Emitrates :/

cescfabregas1991 komentarzy: 136604.04.2010, 09:25

no właśnie, ale wczoraj theo grał super znów...
sam nie wiem co bym zrobił na miejscu bossa, jednak zaryzykował bym chyba z theo w wyjściowej 11...

niski93 komentarzy: 581604.04.2010, 09:17

Odważne słowa Wengera: "Przy wyniku 0-0 i dwudziestu minut do końca meczu". Nie wiem, czy jest to możliwe byśmy na Camp Nou utrzymali 0-0 z taką obroną. Trzeba wierzyć w naszych zmienników.

C'mon Arsenal!

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.04.2010, 09:17

z wieloma się zgadzam wallcott to zawodnik na wielkie wejście. Maxwell był zmęczony by biegać za theo co w wyniku dało nam bramkę :)))) co do reszty to uważam że zagramy tak na kontrole i nie wiem czy campbell by nie zagrał na środku kto wie ? może sol by poradził se bo ma gigantyczne warunki fizyczne :)

4cesc44 komentarzy: 136704.04.2010, 08:57

tak powinnien wejść w 2 połowie :) gdyby grał od początku na emirates mysle że by nie strzelił gola ;p dobrze jest jak theo wchodzi w 2 połowie :)

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1504.04.2010, 08:40

Jeżeli ma grać od 1 minuty i z biegiem czasu być bardziej wykończony, to lepiej go wpuścić np. po drugiej połowie za Rosickiego i żeby wtedy przeprowadzał rajdy, gdy zawodnicy Barcy będą już zmęczeni.

Karl8Nasri komentarzy: 1804.04.2010, 08:32

ja wole żeby zagrał w drugiej połowie ,tak jak w pierwszym meczu ,bo obrońcy Barcy będą zmęczeni żeby dogonić Walcotta.zobaczymy co zrobi Boss.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36204.04.2010, 08:28

Ale nie wiemy czy to będzie 0:0. Niech Theo zagra od pierwszych minut to najlepsze rozwiązanie.

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26404.04.2010, 05:35

Może gdyby zagrał od początku udałoby się nam strzelić już w pierwszych minutach.

pedro61 komentarzy: 219904.04.2010, 02:30

Pomysł na powtórkę ES z Walcottem jest o tyle ryzykowny,że ok.60-70 min.na Camp Nou może niestety być już po meczu(obym się mylił).Poza tym,we wtorek Barcelona będzie grała z mocno osłabioną obroną,więc może lepiej wypuścić naszego sprintera od samego początku.Z drugiej strony jego przydatność w grze defensywnej jest znikoma.

Arsenal1994 komentarzy: 749704.04.2010, 01:18

Musi zostać na ławce jako Jocker.
Najlepsza opcja.

pajdi komentarzy: 378004.04.2010, 01:17

Wenger zakłada , że w 70 minucie będzie 0:0 hmm optymista .. Theo musi zagrać w pierwszym składzie na skrzydle , na drugim Rosa , środek Diaby , Denislon i Samir . Na tą chwilę jest to optymalna linia pomocy , można jeszcze Songa dać na jego pozycję , ale z Barceloną myślę , że Kameruńczyk będzie pewniejszy na stoperze niż Cambell .