Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal

Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal 05.10.2014, 16:11, Sebastian Czarnecki 2286 komentarzy

Derby Londynu zawsze cechują się twardą grą i walką o każdy centymetr boiska. Podobnie było w dzisiejszym meczu na Stamford Bridge, w której każda ze stron chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyglądali na przestraszonych swojego rywala, jak to miało miejsce w zeszłym roku, ale mimo wszystko musieli uznać wyższość swojego rywala, który bezbłędnie wykorzystał fatalne zachowanie obrońców.

Arsene Wenger kolejny raz musi więc uznać wyższość Jose Mourinho, który znowu lepiej poukładał swój zespół od doświadczonego Francuza. Spotkania nie umiliło nam jednak fatalne sędziowanie, jednak na całe szczęście Atinson podejmował błędne decyzje w obie strony, co nie wpłynęło w ostatecznym rozrachunku na końcowy rezultat. Kanonierzy przegrali jednak swój pierwszy mecz w sezonie ligowym i spadli w tabeli na siódmą lokatę. Przed nimi jednak seria łatwiejszych spotkań, w których muszą nałapać jak najwięcej kluczowych punktów.

Chelsea: Courtois (23. Cech) - Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta - Matić, Fabregas - Schurrle (69. Mikel), Oscar (87. Willian), Hazard - Costa

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Özil, Wilshere (83. Rosicky), Cazorla (69. Chamberlain), Sanchez (78. Podolski) - Welbeck

Co ciekawe, stroną dominującą w pierwszej części spotkania byli Kanonierzy. Alexis Sanchez oddał w trzeciej minucie ostrzegawczy strzał z dystansu, ale nie zmierzał on w kierunku bramki.

W 10. minucie sam na sam z Thibautem Courtois wyszedł Alexis Sanchez, jednak belgijski golkiper w porę wyszedł do futbolówki i zatrzymał akcję. Pędzący Chilijczyk nie zdążył wyhamować przed bramkarzem i przydzwonił w niego kolanem.

W kolejnych minutach gra uspokoiła się w środkowej części spotkania. Chelsea wyszła spod nacisku Arsenalu i sama zaczęła konstruować akcje zaczepne. Defensywa The Gunners wyglądała jednak na dobrze zorganizowaną i radziła sobie nawet przy stałych fragmentach gospodarzy.

W 23. minucie Jose Mourinho zmuszony został do przeprowadzania zmiany. Zderzenie z Alexisem okazało się jednak zbyt bolesne dla Thibauta Courtois, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Petr Cech.

Kilka chwil później gospodarze wykorzystali stratę Alexisa Sancheza w środku pola i wyprowadzili pierwszą groźną akcję. Ze świetnej strony pokazał się Eden Hazard, który minął dwóch zawodników drużyny przeciwnej i na pełnym biegu wpadł w pole karne, gdzie zatrzymał go dopiero nieprzepisowy atak Koscielnego. Rzut karny dla The Blues.

Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany, który ze stoickim spokojem wpakował piłkę w lewy dolny róg bramki Szczęsnego. Po 27 minutach mamy 1-0 dla Chelsea.

Trzy minuty później z groźnym kontratakiem ruszyli podopieczni Arsene'a Wengera, którzy znaleźli wolną przestrzeń na lewej flance. Santiago Cazorla ruszył skrzydłem i posłał piłkę do środka, gdzie nabiegał Jack Wilshere, jednak Anglik za mocno przyjął sobie piłkę, dzięki czemu Cech nie miał problemów z interwencją.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, jednak żadna ze stron nie wypracowała sobie sytuacji strzeleckich. Dominowały zwłaszcza twarda, nieustępliwa walka w środku pola i faule z obu stron.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrywa z Chelsea na Stamford Bridge po rzucie karnym wykorzystanym przez Edena Hazarda.

Druga część meczu zaczęła się od ataków ze strony Arsenalu. W 50. minucie Alexis Sanchez posłał dobre podanie z lewej flanki, które trafiło pod nogi Santiago Cazorli, ale mocny strzał Hiszpana po ziemi minął się ze słupkiem.

W 57. minucie świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Eden Hazard, który całkowicie zwiódł Caluma Chambersa, po czym dograł do środka, gdzie interweniował Flamini i o mało nie wpakował piłki do własnej bramki. Na całe szczęście na posterunku stał Szczęsny, który sparował uderzenie na korner.

W 63. minucie akcja Arsenalu zakończona mocnym strzałem Wilshere'a. Piłka po drodze odbija się od ręki Cesca Fabregasa i wychodzi na rzut rożny, jednak mimo protestów piłkarzy drużyny gości sędzia nie podyktował jedenastki.

Na 21 minut przed końcem meczu Alex Oxlade-Chamberlain wszedł na boisko za Santiago Cazorlę. W tym samym czasie Mourinho wprowadził Johna Obi Mikela za Andre Schurrlego.

W 75. minucie świetną akcję dla Chelsea wyprowadził Diego Costa, po którym nikt nie spodziewał się wielkich rzeczy, kiedy znajdował się osamotniony w polu karnym Arsenalu. Hiszpan jednak tak ściągnął na sobie uwagę obrońców, że znalazł miejsce dla wybiegającego Hazarda, a ten mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później było już 2-0 dla Chelsea. Cesc Fabregas obsłużył genialnym podaniem wybiegającego Diego Costę, który najpierw ośmieszył defensywę Arsenalu, a potem Wojciecha Szczęsnego sprytnym lobem.

Na pierwszy celny strzał na bramkę Kanonierzy pokusili się dopiero w końcówce spotkania, kiedy to Lukas Podolski wślizgiem spróbował umieścić piłkę w bramce Cecha. Rezerwowy golkiper Chelsea spisał się bez zarzutu.

Chwilę później stuprocentową sytuację zmarnował Diego Costa, który otrzymał świetne podanie z prawego skrzydła na wolne pole i strzelił ponad bramką z najbliższej odległości. Usprawiedliwić może się jedynie tym, że był na pozycji spalonej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrał z Chelsea na Stamford Bridge 0-2.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

maciek987 komentarzy: 296606.10.2014, 20:13

"Fabregas po meczu powiedział, że fani Arsenalu wciąż go kochają. Mamy tylko nadzieję, że wobec swoich bliskich nie okazuje uczuć w równie specyficzny sposób."

royal87 komentarzy: 142406.10.2014, 20:09

gerrard ciagnie liverpool w dol jest bez formy a brendan go wystawia tylko za zasługi dla klubu. gerrard mysli ze uda mu sie kiedys chyba zdobyc tytul bpl ;p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.10.2014, 20:09

maciek987
Lub Arabem. Dla mnie to nie do pomyslenia. E tam i tak mam dzisiaj zaciesz wiec mnie nic nie zasmuci ani nie wkurzy :D

maciek987 komentarzy: 296606.10.2014, 20:08

mar12301
Jeden przychodzi drugi odchodzi. Liverpool odpada jak na razie

maciek987 komentarzy: 296606.10.2014, 20:06

Kanonier204
Ja też się tego nie wstydzę. Co więcej, jestem z tego dumny. Nie chciałbym być Niemcem, Ruskiem czy innym rumunem.

mar12301 komentarzy: 2315506.10.2014, 20:04

Coś czuje, że United wraca na właściwie tory i zacznie wygrywać. Przez co będziemy mieli jeszcze ciężej w walce o top 4.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.10.2014, 20:01

Jak to mowil Polak w Luksemburgu . "Mozesz zmienic obywatelstwo i zmienic nazwisko na zagraniczne mowic w obcym jezyku i pi*przyc Polske ale i tak zostaniesz Polakiem"

I dziadek ma racje. Ja osobiscie nie wyobrazam sobie takiego jadu ze swojej strony. Urodzilem sie Polakiem i sie tego nie wstydze.

maciek987 komentarzy: 296606.10.2014, 19:55

arsenallord
To jest głupota po prostu albo ktoś nie czuje się Polakiem. A jeśli tak jest to dlaczego jest jeszcze w tym kraju. I te teksty, że "muszą wygrać z Polską", powinien pisać po niemiecku jeśli taki z związany z tym narodem

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.10.2014, 19:55

co do tej waszej 11 najlepszych BPL do 7 kolejki.

United naprawde zrobil ladny deal , sam pisalem ze drogo, ale przynajmniej maja jakosc na te pare lat, bo di maria to niezly pedziwiatr. Pelno go na tym boisku, ze czasami czlowiek ma wrazenie, ze jest ich dwoch. Facet juz na 5 meczów ma 3 gole i 3 asysty. Jestem ciekaw jakimi statami zakonczy sezon.

lolteks2013 komentarzy: 160706.10.2014, 19:55

Mój błąd, Stones in, Coleman out.
Ale chciałbym poznać Waszą opinię, czy taki sam skład, czy całkiem inny?

Mihex komentarzy: 2360406.10.2014, 19:48

asresnallord
Niby tak, ale kiedyś słyszałem, że Bawarczycy nie uważają się do końca za Niemców, mają takie dość silne poczucie inności, chyba nawet wyższości.

Jak polscy to są porąbani w takim razie, pewnie zapomnieli, że ten ich ulubiony, najlepszy na świecie strajker jest Polakiem, nie Niemcem :p

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11706.10.2014, 19:47

Mihex---> Gdyby to byli niemieccy, to bym się tak nie dziwił, nie?

Ozil vs Chelsea

bez szalu, lekkie podania do najblizszego, praktycznie 0 pojedynkow 1 vs 1 . Jak dostawal pilke czesto gral do tylu.

Brakuje takiego blysku szybkosci jaka ma di maria chocby.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11706.10.2014, 19:42

Czaicie, że kibice Bayernu są za Niemcami w meczu z Polską. Teksty typu "Musimy wygrać z Polską". Nie wiem czy się śmiać, czy płakać.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.10.2014, 19:35

Widze, ze jak nie lubicie Fabsa, to i tak wszyscy dajecie go do najlepszej 11 BPL:D Zreszta nie ma co sie dziwic:P

Kowal96 komentarzy: 1759106.10.2014, 19:32

Wiecie, że McNair wylatuje na 3 tygodnie? Ciekawą obronę będą miały muły teraz :D

Maciek

Jak na razie Alexis daje o wiele wiecej Arsenalowi, niz Yaya City.

amadeo komentarzy: 514906.10.2014, 19:16

Lloris - Clyne, Ivanović, Fonte, Azpilicueta - Hazard, Sigurdsson, Fabregas, Schneiderlin, Di Maria - Costa

Obecnie najlepsza 11 BPL?
Forster/Guzan - Ivanovic, Koscielny, Kompany, Azpilicueta - Matic, Fabregas, Di Maria - Pelle, Costa, Ulloa

_Titi_ komentarzy: 114006.10.2014, 19:00

Juz wiadomo co bylo powodem przelozenia naszego meczu ze smerfami?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.10.2014, 18:57

@drkrvp, za nową dałem bodajże 50zł

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.10.2014, 18:52

I moj blad jednak bilety za 70 sa. I mozna kupowac tylko jeden nie wiecej.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.10.2014, 18:49

simpllemann
Stad taka cena. Mam tylko nadzieje ze nie bedzie tak fioletowo w moim sektorze. Pewnie tak bedzie no ale coz trzeba ryzykowac dla klubu. Wolalem srodek z widocznoscia niz jakbym mial siedziec z lewej strony bramki RSCA. I tak biletow jest bardzo malo a dzis kasa byla otworzona. Dobrze ze kupilem bez problemu dalem tylko dowod i pieniadze. I to wszystko ; p

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.10.2014, 18:44