Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal

Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal 05.10.2014, 16:11, Sebastian Czarnecki 2286 komentarzy

Derby Londynu zawsze cechują się twardą grą i walką o każdy centymetr boiska. Podobnie było w dzisiejszym meczu na Stamford Bridge, w której każda ze stron chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyglądali na przestraszonych swojego rywala, jak to miało miejsce w zeszłym roku, ale mimo wszystko musieli uznać wyższość swojego rywala, który bezbłędnie wykorzystał fatalne zachowanie obrońców.

Arsene Wenger kolejny raz musi więc uznać wyższość Jose Mourinho, który znowu lepiej poukładał swój zespół od doświadczonego Francuza. Spotkania nie umiliło nam jednak fatalne sędziowanie, jednak na całe szczęście Atinson podejmował błędne decyzje w obie strony, co nie wpłynęło w ostatecznym rozrachunku na końcowy rezultat. Kanonierzy przegrali jednak swój pierwszy mecz w sezonie ligowym i spadli w tabeli na siódmą lokatę. Przed nimi jednak seria łatwiejszych spotkań, w których muszą nałapać jak najwięcej kluczowych punktów.

Chelsea: Courtois (23. Cech) - Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta - Matić, Fabregas - Schurrle (69. Mikel), Oscar (87. Willian), Hazard - Costa

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Özil, Wilshere (83. Rosicky), Cazorla (69. Chamberlain), Sanchez (78. Podolski) - Welbeck

Co ciekawe, stroną dominującą w pierwszej części spotkania byli Kanonierzy. Alexis Sanchez oddał w trzeciej minucie ostrzegawczy strzał z dystansu, ale nie zmierzał on w kierunku bramki.

W 10. minucie sam na sam z Thibautem Courtois wyszedł Alexis Sanchez, jednak belgijski golkiper w porę wyszedł do futbolówki i zatrzymał akcję. Pędzący Chilijczyk nie zdążył wyhamować przed bramkarzem i przydzwonił w niego kolanem.

W kolejnych minutach gra uspokoiła się w środkowej części spotkania. Chelsea wyszła spod nacisku Arsenalu i sama zaczęła konstruować akcje zaczepne. Defensywa The Gunners wyglądała jednak na dobrze zorganizowaną i radziła sobie nawet przy stałych fragmentach gospodarzy.

W 23. minucie Jose Mourinho zmuszony został do przeprowadzania zmiany. Zderzenie z Alexisem okazało się jednak zbyt bolesne dla Thibauta Courtois, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Petr Cech.

Kilka chwil później gospodarze wykorzystali stratę Alexisa Sancheza w środku pola i wyprowadzili pierwszą groźną akcję. Ze świetnej strony pokazał się Eden Hazard, który minął dwóch zawodników drużyny przeciwnej i na pełnym biegu wpadł w pole karne, gdzie zatrzymał go dopiero nieprzepisowy atak Koscielnego. Rzut karny dla The Blues.

Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany, który ze stoickim spokojem wpakował piłkę w lewy dolny róg bramki Szczęsnego. Po 27 minutach mamy 1-0 dla Chelsea.

Trzy minuty później z groźnym kontratakiem ruszyli podopieczni Arsene'a Wengera, którzy znaleźli wolną przestrzeń na lewej flance. Santiago Cazorla ruszył skrzydłem i posłał piłkę do środka, gdzie nabiegał Jack Wilshere, jednak Anglik za mocno przyjął sobie piłkę, dzięki czemu Cech nie miał problemów z interwencją.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, jednak żadna ze stron nie wypracowała sobie sytuacji strzeleckich. Dominowały zwłaszcza twarda, nieustępliwa walka w środku pola i faule z obu stron.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrywa z Chelsea na Stamford Bridge po rzucie karnym wykorzystanym przez Edena Hazarda.

Druga część meczu zaczęła się od ataków ze strony Arsenalu. W 50. minucie Alexis Sanchez posłał dobre podanie z lewej flanki, które trafiło pod nogi Santiago Cazorli, ale mocny strzał Hiszpana po ziemi minął się ze słupkiem.

W 57. minucie świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Eden Hazard, który całkowicie zwiódł Caluma Chambersa, po czym dograł do środka, gdzie interweniował Flamini i o mało nie wpakował piłki do własnej bramki. Na całe szczęście na posterunku stał Szczęsny, który sparował uderzenie na korner.

W 63. minucie akcja Arsenalu zakończona mocnym strzałem Wilshere'a. Piłka po drodze odbija się od ręki Cesca Fabregasa i wychodzi na rzut rożny, jednak mimo protestów piłkarzy drużyny gości sędzia nie podyktował jedenastki.

Na 21 minut przed końcem meczu Alex Oxlade-Chamberlain wszedł na boisko za Santiago Cazorlę. W tym samym czasie Mourinho wprowadził Johna Obi Mikela za Andre Schurrlego.

W 75. minucie świetną akcję dla Chelsea wyprowadził Diego Costa, po którym nikt nie spodziewał się wielkich rzeczy, kiedy znajdował się osamotniony w polu karnym Arsenalu. Hiszpan jednak tak ściągnął na sobie uwagę obrońców, że znalazł miejsce dla wybiegającego Hazarda, a ten mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później było już 2-0 dla Chelsea. Cesc Fabregas obsłużył genialnym podaniem wybiegającego Diego Costę, który najpierw ośmieszył defensywę Arsenalu, a potem Wojciecha Szczęsnego sprytnym lobem.

Na pierwszy celny strzał na bramkę Kanonierzy pokusili się dopiero w końcówce spotkania, kiedy to Lukas Podolski wślizgiem spróbował umieścić piłkę w bramce Cecha. Rezerwowy golkiper Chelsea spisał się bez zarzutu.

Chwilę później stuprocentową sytuację zmarnował Diego Costa, który otrzymał świetne podanie z prawego skrzydła na wolne pole i strzelił ponad bramką z najbliższej odległości. Usprawiedliwić może się jedynie tym, że był na pozycji spalonej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrał z Chelsea na Stamford Bridge 0-2.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
grand92 komentarzy: 793706.10.2014, 21:43

marimoshi

chciałbym się wypowiedzieć ale nie wytrzymuje oglądania United aż do 60 minuty :D

grand92 komentarzy: 793706.10.2014, 21:42

BigPower

a mi się wydaje że on boi się przyznać że ma gdzieś Arsenal aby nie dostać łomotu od kibiców , Fabregas to tchórz , tak samo bał się rywalizacji w Barcelonie

marimoshi komentarzy: 473006.10.2014, 21:41

Tak z innej beczki to oglądając United też macie wrażenie,że około 60 minuty w kazdym meczu puchną i nie mają już sił?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 206.10.2014, 21:40

fabregas tak samo kocha arsenal jak adebayor, nasri czy Van Persie...

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 206.10.2014, 21:39

grand

bo to są HIPOKRYCI

grand92 komentarzy: 793706.10.2014, 21:38

Fabregas to by mi bardziej pasował na Włocha , myśli że ładną buźką i śnieżnobiałym uśmieszkiem oszuka ludzi i okręci wokół palca , prawda jest taka że nie do końca mu się to uda

grand92 komentarzy: 793706.10.2014, 21:37

BigPower

najlepsze jest to że kibice United zawsze się z nas nabijają że my tacy zawistni dla Judaszy itd a sami zapomnieli że jak Rooney chciał przejść do City to banda ultrasów stała pod jego domem i groziła mu śmiercią :)

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 206.10.2014, 21:37

za to dopłacanie gwizdy jak najbardziej + za paplanie ozorem kłamstw do kibiców arsenalu

marimoshi komentarzy: 473006.10.2014, 21:35

Znaczy może nie zasłużone,ale zrozumiałe.

marimoshi komentarzy: 473006.10.2014, 21:34

Na pewno Fabregas nie odchodził w szczycie formy z Barcy. Poza tym uciekł od nas dopłacając do transferu. Gwizdy jak najbardziej zasłużone.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 206.10.2014, 21:34

na siłę chcecie usprawiedliwić fabregasa a fakty są takie, że gra dla czelsi i basta

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.10.2014, 21:34

Grand
W sumie masz rację

maciek987 komentarzy: 296606.10.2014, 21:33

pauleta19
To czy był w życiowej formie gdy chciał wrócić nie było wiadome. Dopiero w chelsea pokazał w jakiej jest formie aktualnie. W barcelonie tego nie było widać.

Macierzysty klub? A który klub go wychował, zrobił z niego gwiazdę? W wieku 16 lat otrzymał szanse od trenera. Mało kto doświadcza takiego czegoś. Macierzystym klubem równie dobrze jest Mataro w którym grał na początku swojej kariery juniorskiej.

grand92 komentarzy: 793706.10.2014, 21:33

pauleta19

chłopie , byłaby nikim w sensie medialnym , już widzę jakbyś wchodził np. na WP i miałbyś 123124 newsów o tym że jakaś tam Polka jest medalistką MŚ w karate , media się zakochały w Roberciku a Anna sprytnie to wykorzystała , nie mówię że jest z nim dla kasy bo na pewno się kochają ale na pewno wykorzystała jego wizerunek w mediach aby wykreować siebie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.10.2014, 21:29

"kobieta która byłaby nikim"

Anna Lewandowska jest wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski w karate.

Z resztą posłuchajcie się i najlepiej wypiszcie wasze "życiowe sukcesy".

Czeczenia komentarzy: 1249706.10.2014, 21:28

Była niunia Wojtka Szczęsnego skakała o tyczce (skacze dalej?) Jakieś tam sukcesy juniorskie w Polsce. Stare dzieje :)

grand92 komentarzy: 793706.10.2014, 21:28

JanikK

chyba tak , ale mimo wszytsko ja , jak i 90% procent Polaków nie wiedziałoby kim ona jest gdyby nie Robert :)

polandblood

no w sumie :) gdyby nie była tak irytująca to kobieta z niej zacna :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.10.2014, 21:28

maciek, nie jest podobna. Fabregas chciał do nas wrócić w szycie formy, a Nasri i RVP w szczycie formy od nas uciekli. Co do odejścia to co innego jest odejść do ligowych rywali United/City, a co innego do macierzystego klubu w Hiszpanii w którym się wychowało.

maciek987 komentarzy: 296606.10.2014, 21:26

JanikK
W karate

tomonito komentarzy: 50106.10.2014, 21:26

Ona jest mistrzem Polski w kartę nawet nie wiem czy nie mistrzem świata w jakieś kategorii

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.10.2014, 21:25

Grand
A ona czasem nie była mistrzynią polski/swiata w jakiś walkach?:D
"Mistrzowskie małżeństwo" hehe

maciek987 komentarzy: 296606.10.2014, 21:25

pauleta19
Sytuacja z Fabregasem jest troche podobna do sytuacji z van Persiem i Nasrim. Ich też chciałbyś ponownie zobaczyć w arsenalu? Gwizdy na nich też są bezzasadne?

Czeczenia komentarzy: 1249706.10.2014, 21:25

Byłaby, ale nie jest. Tyle.

Gwizdanie na Fabregasa? Dla mnie normalna sprawa.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 106.10.2014, 21:24

grand92
Wolałbym Lewandowską ;)

grand92 komentarzy: 793706.10.2014, 21:23

JanikK

kobieta która byłaby nikim bierze ślub z Lewandowskim i staje się sławniejsza od niego :D ach Polacy to jednak tępy naród że tak bardzo kochają tą parę , jakby swojego życia nie mieli na głowie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.10.2014, 21:21

maciek987,

Busquets-Initesta-Rakitic
...
...
i długo nic. Nie wiem, gdzie tu widzisz dla Fabregasa głęboką rezerwę. Co sezon Fabs grał średnio 50 spotkań, więc wątpię, żeby transfer Rakitica wiele zmienił szczególnie, że Xavi odcina już kupony od kariery. Jak miał sygnał od trenera, że ich koncepcje futbolu się różnią i odszedł to tylko świadczy o mądrości Cesca. Z resztą odbiegliśmy od tematu. Nie widzę związku między tym, co napisałeś, ale wyżywaniem się na ex-Kanonierze gwizdami podczas, gdy chciał wrócić do Arsenalu.

polandblood
Otwierasz lodowke i robisz oczy jak "Ozil"

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 106.10.2014, 21:17

Wchodzę tu w robocie, Ozil. Wróciłem z roboty Ozil. Az boję się otworzyć lodówkę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.10.2014, 21:13

Hans_Zimmer, ale w tych pierwszych miesiącach nowego sezonu Fabregas wciąga wszystkich razem naszych środkowych pomocników. Tak czy nie? To gdybanie, ale jestem przekonany, że z nim byłoby lepiej w Arsenalu.

grand92 komentarzy: 793706.10.2014, 21:12

Niuchacz3

no w sumie racja :)

Qarol komentarzy: 1450206.10.2014, 21:12

Swoją drogą to szkoda, że sezon temu nie szarpnęliśmy się na Suareza. Teraz by doszedł Fabregas i by nie było czego zbierać z rywali ; D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.10.2014, 21:12

Iscie epickie spotkanie*

maciek987 komentarzy: 296606.10.2014, 21:12

pauleta19
czytaj uwaznie. Napisałem, że byłby w barcelonie głeboką rezerwą przy obecnym składzie.

Kanonier
Spróbuję w takim razie.
Pauleta
W ogóle hazard jest koksem, takie połączenie Cazorli, Alexisa i może trochę messiego:p
Alexis jest strzalem w 10, dawno się tak nie cieszyłem patrząc na kogoś nowego w Arsenalu. Ta wola walko, brania odpowiedzialności, młodość wraz z dojrzałością, wolne. Perfekcjonista. Daje 3x wiecej niz Ozil. Czekać teraz tylko na Fijo i Rambo w formie.
Marzylby się mi taki mecz jak z 16.02.2010 z Barcą, Fabs, Nasri, Arsza, RvPIście epickie

Czeczenia komentarzy: 1249706.10.2014, 21:10

Napisałem już kto przyszedł za kosmiczną cenę. Zresztą skoro wrzcucasz do worka Oezila, bez uwzględnienia takich asów jak Fernandinho czy Mangala, to o czym tu gadać? Byli warci swojej ceny?

Spójrz ilu i za ile zawodników przyszło w ostatnich latach i sobie podlicz kto więcej wydaje.

Pieniądze wydają wszyscy. Taka jest piłka Pytanie kto najbardziej przepłaca?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.10.2014, 21:10

maciek987, dobrze wiedzieć, że w trzy lata 151 meczów 42 gole i 57 asyst to "głęboka rezerwa"...

mrsomebody komentarzy: 602106.10.2014, 21:10

hax or not?

Hans_Zimmer komentarzy: 594806.10.2014, 21:09

pauleta19 no właśnie o to mi chodzi.

Qarol komentarzy: 1450206.10.2014, 21:07

Przecież Aguero kosztował więcej od Oezila.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.10.2014, 21:07

Hans_Zimmer, Powiedz mi z którym piłkarzem na świecie byśmy wygrali ten mecz? Jak cały zespół grał piach to jeden piłkarz nie wygra meczu, więc takie gadania jest bez sensu...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.10.2014, 21:05

Janikk
Ja mam AVG w telefonie i jest okej.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.10.2014, 21:03

Ja mam koleżankę z dawnych lat Annę Przybylską. Jak koledzy z klasy powiedzieli, że Przybylska nie żyje to mnie troche wkuło. Ale jednak wyszło, że to ta o 2x starsza Anna

Wie ktoś może jak ogarnąć te cholerne reklamy z naszej stronki(k.com)?mianowicie głównie piszę z komorki i wyskakuje jakis moneyandroid, który nie ma opcji pomin,a jak klikam back/ok to przekierowywuje mnie na jakas inna stronkę i tak w koło.
Jakiś antywirus pomoże? Nie da się normalnie, szybko newsow przeglądać z komórki tj. Kilka miesięcy temu.
Ps: dzieje się to tylko na k.com

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.10.2014, 21:03

Hans_Zimmer, moim zdaniem właśnie pomocnicy zawodzą najbardziej od początku sezonu. Nie mieliśmy wcale czystych sytuacji bramkowych, a przy karnym Kosa próbował ratować pożar, który wznieciła gówniana gra w obronie pomocników - Hazard się rozpędził i było pozamiatane.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 206.10.2014, 21:03

Lepiej dopingować fabsa, po co go hejtować? lepiej zrozumiec jego decyzje i życzyc mu wielu sukcesów w czelsi od wysokiego zwyciestwa nad arsenalem na ES po LM i BPL w tym i innych sezonach.

Mimo, że okazja do kupna to PRZESZŁOŚĆ to musimy jednak pamiętać, jaki on jest genialny ze względu na to, że w arsenalu go nie chcieli należy kibicować jemu i czelsi. niech chlopak wygrywa a co tam. Piłkarz CHELSEA(wole pisać czelsi) jest ważniejszy niż pilkarz Arsenalu.

Gibbon komentarzy: 12606.10.2014, 21:03

Czeczenia
"A Arsenal to za ile kupił Alexisa?!!1" dx

Nieważne ile kto wydaje, tylko że, Arsenal te pieniądze zarobił, a czelsi ponad 1mld na same transfery (a przecież jeszcze wydał na szkółkę, ogromne tygódniówki, sztab medyczny itd.) dostała od Abramowicza. Ciekawe czy mu chociaż jeansy uszyli.

maciek987 komentarzy: 296606.10.2014, 21:02

pauleta19
Gdyby nie pchał sie sam do barcelony, to okej mógłby wrócić, ale on uciekał wręcz z arsenalu do ukochanej barcelonki. Do nas chciał wrócić bo w barcelonie by był głęboką rezerwą. Do chelsea przeszedł, czyli zrobił najgorsze co mógł. Rywal klubu który z niego z zrobił gwiazdę. Tyle w temacie