Wilshere: Musimy naciskać na przeciwników

Wilshere: Musimy naciskać na przeciwników 24.02.2014, 10:59, Adam Cygański 26 komentarzy

Jack Wilshere przyznał, że Kanonierzy w każdym meczu muszą grać agresywnym pressingiem i naciskać na przeciwnika, tak jak to robią najlepsze kluby w Europie.

- Nawet przeciwko Bayernowi przez pierwsze 20 minut dominowaliśmy i mieliśmy świetne okazje bramkowe, jednak ich nie wykorzystaliśmy, więc tę dobrą grę chcieliśmy kontynuować w spotkaniu z Sunderlandem, naciskać na nich i starać się odbierać piłki. Za każdym razem kiedy przechwyciliśmy futbolówkę na ich połowie, stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką Mannone – powiedział Anglik.

- Przed nami kilka wielkich meczów, więc musimy nadal naciskać na przeciwników i starać się im zabierać piłkę. Najlepsze kluby na świecie, jak Bayern czy Barcelona grają w ten sposób i my również musimy tego spróbować, ponieważ jeśli na połowie rywala odbierzemy piłkę, mamy w swym składzie zawodników, którzy potrafią dzięki temu zagrozić ich bramce.

Wilshere odniósł się również do Tomasa Rosicky’ego, który w sobotnim meczu z Sunderlandem strzelił gola.

- To naprawdę było dobre – gol ten przypominał moje trafienie w spotkaniu z Norwich. Mimo że Rosicky ma 33 lata, pod względem umiejętności podań i poruszania się na boisku jest on jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Jack Wilshere autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
askanonier3 komentarzy: 23825.02.2014, 17:29

ma racje skoro Swansea z takim skladem moze grac presingiem z np. Man City to my tym bardziej.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125125.02.2014, 15:35

W pierwszych minutach z Bayernem graliśmy dobrze, jakby Ozil strzelił karnego mecz mógłby się zupełnie inaczej potoczyć. Szkoda.

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57024.02.2014, 22:16

Co do tych 20 minut i porównań do Barcy i Bayernu, to przed tymi drużynami większość gra defensywnie, a jak się uda 20 minut zagrać bardzo dobrze, to nie ma co się cieszyć, bo z nimi trzeba dłużej niż 45 minut przeważać.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 124.02.2014, 20:40

*nie miał

Dlatego mam nadzieję, że będę miał okazji oglądania pierwszych minut meczu gdzie Arsenal wychodzi przestraszony (np. mecz ligowy z Live czy z MU na OT) tylko od 1-szej minuty pokazania rywalowi kto rozdaje karty (początek meczu z Bayernem)

mitmichael komentarzy: 4924324.02.2014, 18:40

Gdybysmy tak podeszli do meczu z Liverpoolem na Anfield jak z Bayernem czy Sunderlandem niebyłoby takiej kompromitacji jestem tego pewien a tak od poczatku jak oddajemy takim ekipom pilke to potem problemy same sie stwarzaja

18Patryk86 komentarzy: 50224.02.2014, 16:38

Dokładnie tak. Musimy naciskać na rywali bo wtedy gubią się i popełniają błędy. Obyśmy teraz w każdym meczu nakładali na przeciwników pressing a na pewno da to efekty.

Verminator97 komentarzy: 1490024.02.2014, 16:18

W końcu to dostrzegli. Zazwyczaj właśnie brakowało nam pressingu na połowie rywala przez co przeciwnik miał większą swobodę w operowaniu piłką. W meczu z Sunderlandem wyglądało to całkiem dobrze i mam nadzieje, że tak samo będzie z drużynami z czołówki ligi. Często wkurzało mnie te pasywne czekanie na rywala na własnej połowie. Na to wygląda, że teraz się to zmieni.

TakKrzysiu komentarzy: 893624.02.2014, 15:26

Pressing przeszkadza trudnym rywalom z składnych akcjach a tych łatwiejszych niemal wgl odcina od prawa głosu.

kaden komentarzy: 170324.02.2014, 14:08

No nie wiem. Też mi się zawsze wydawało, że u nas z pressingiem nie jest najlepiej, szczególnie jesli prowadzimy. Z drugiej strony, intensywniejszy pressing wymaga więcej sił a nasi piłkarze tacy jak Oezil już ledwo dychają :/

GROMALL komentarzy: 509024.02.2014, 13:38

Pressing to znakomita broń na dobrych i tych mniej dobrych przeciwników.

kowalski komentarzy: 269724.02.2014, 12:51

Tylko, że jest różnica między grą u siebie z Sunderlandem, a wyjazdem na Bayern.

hei007 komentarzy: 352824.02.2014, 12:51

simpllemann - Wyjąłeś mi to z ust.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2014, 12:29

Tylko żeby po strzeleniu gola nie cofać się i nie oddawać pola przeciwnikowi.

baranek19 komentarzy: 134124.02.2014, 12:23

Trzeba strzelić szybko 2 bramki, cofnąć się na 20 min i później dokończyć rywala

AlexVanPersie komentarzy: 806424.02.2014, 12:11

Ryzyko z pressingiem jest takie, że może się skończyć tlen w ostatnich 20 minutach, tu trzeba mieć przekondycję a nasi fizjo są tak lamerscy, że nie potrafią zwykłego problemu mięśnia ogarnąć w 3 tygodnie tylko zajmuje im to 3 miechy.

Strach się bać co będzie jak zaczną nas przygotowywać do ostrego pressingu

Paniu76 komentarzy: 1246424.02.2014, 11:56

W końcu gramy pressingiem, a nie cofamy się i wyczekujemy na własnej połowie

Matthefff komentarzy: 190224.02.2014, 11:43

Przyszły kapitan

Ashburton komentarzy: 450724.02.2014, 11:30

Wystarczy że Ci piłkarze się postarają a wtedy mogą naprawdę wiele.

rayuuuu komentarzy: 313224.02.2014, 11:28

Ojj tak, pressing to zabójcza broń, ale do tego potrzeba świetnych technicznie piłkarzy, aby nie być za często zmuszanym do tego.

Marcin2296 komentarzy: 23224.02.2014, 11:27

Cieszy pochwała dla Rosy od Jacka. Tomas dodaje nam wielkiego kopa, kiedy tylko na murawie jest.

kaziu874 komentarzy: 673324.02.2014, 11:13

Zgadzam się. Nie możemy czekać co zrobi przeciwnik, tylko sami starać się dyktować warunki na boisku. Jeżeli zagrają dobrą piłkę ze Stoke na wyjeździe i zdobędą 3 pkt, to będzie super.