Wyczekiwane zwycięstwo! Arsenal - West Ham 3-1

Wyczekiwane zwycięstwo! Arsenal - West Ham 3-1 25.08.2018, 19:33, Kamil Garczorz 2981 komentarzy

Arsenal do trzeciej kolejki musiał czekać na pierwsze ligowe punkty w sezonie. Kanonierzy w małych derbach Londynu pokonali West Ham 3-1.

Arsenal rozegrał dwa trudne mecze w poprzednich kolejkach. O ile porażki z Manchesterem City oraz Chelsea były wkalkulowane w początek rozgrywek, dzisiaj Arsenal miał pokazać swoją jakość, ale pomimo wygranej i zdobycia trzech goli, to nie był najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Unaia Emery'ego.

Oto składy, w jakich przystąpiły do gry oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal - Guendouzi (56' Toreira), Xhaka - Iwobi (46' Lacazette), Ramsey, Mchitarian - Aubameyang (75' Welbeck)

West Ham: Fabiański - Fredericks, Diop, Balbuena, Masuaku - Sanchez, Wilshere - Snodgrass (75' Yarmolenko), Antonio (63' Perez), Anderson - Arnautovic (59' Chicharito)

Obie drużyny miały spore problemy w defensywie, z jednej i z drugiej strony oglądaliśmy błędy w tej strefie boiska. To pozwoliło nam obejrzeć dużo goli i jeszcze więcej sytuacji do zdobycia ich. Bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Łukasz Fabiański i już w 11. minucie musiał zatrzymać groźną akcję Arsenalu. Mchitarian oddał mocny strzał, ale Fabiański nie dał się zaskoczyć, co prawda piłka w tej akcji znalazła się w bramce Młotów, ale Aaron Ramsey, który ją tam umieścił był na pozycji spalonej. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później dogodną okazję zmarnował Arnautovic, a jego uderzenie trafiło w boczną siatkę. W 25. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Felipe Anderson i Arnautovic. Piłkę wyłożył ten pierwszy, a Arnautovic mocnym i precyzyjnym strzałem z ok. 17 metra pokonał Petra Cecha. Goście z prowadzenia cieszyli się zaledwie pięć minut. Mchitarian popisał się dobrym otwierającym podaniem do Bellerin, a Hiszpan wstrzelił futbolówkę w pole bramkowe, która ostatecznie znalazła się pod nogami Monreala, a ten nie miał żadnych problemów z umieszczeniem jej w bramce. Chwalimy za interwencje Fabiańskiego, ale Cech również miał swoje momenty. W końcówce pierwszej części fantastycznie zatrzymał w sytuacji sam na sam Snodgrassa.

W drugiej połowie szanse na gola stwarzał już tylko Arsenal, a defensywę West Hamu złamał w 70. minucie Diop. Obrońcę Młotów nabił Alexandre Lacazette i Arsenal dość szczęśliwie objął prowadzenie. W doliczonym czasie meczu wynik spotkania ustalił Danny Welbeck. Anglik wykorzystał fatalne zachowanie defensorów zespołu prowadzonego przez Manuela Pellegriniego. Znów na prawej stronie boiska zobaczyliśmy dobrze wyćwiczone rozwiązanie, czyli Mchitarian podaje na wolne pole do Bellerina, a ten zagrywa w pole karne przeciwników. Tam na piłkę czekał pozostawiony sam sobie Welbeck, który miał czas na przyjęcie futbolówki, obrócenie się z nią i bez najmniejszych problemów pokonał Fabiańskiego.

Defensywa Arsenalu wyglądała na niezorganizowaną, a czwórka obrońców pozostawiała dużo miejsca swoim rywalom. Nie obyło się również bez błędów indywidualnych. Nie ustrzegł się ich również Sokratis, który został sprowadzony w celu wzmocnienia tej formacji. Hectora Bellerina możemy chwalić za grę w ofensywie, to po jego dwóch podaniach padły bramki, ale Hiszpan zawodzi przed własną bramką i zbyt łatwo daje się omijać rywalom. Środek pola złożony z trójki Xhaka, Guendouzi i Ramsey w pierwszej połowie nie istniał. Aaron Ramsey był bardzo aktywy i mógł wpisać się na listę strzelców, ale kreowanie akcji środkowym pomocnikom przychodziło z trudem.

Trudno oceniać pracę Emery'ego po zaledwie trzech meczach o stawkę, ale Hiszpana czeka jeszcze sporo pracy nad zespołem. Pomimo dość wysokiego wyniku Arsenal, szczególnie w pierwszych 45. minutach, nie potrafił zdominować Młotów, ale Emery reaguje na wydarzenia na boisku. Podpowiada swoim podopiecznym przy linii bocznej, a ze zmianami nie czeka zbyt długo i kolejny raz Kanonierzy potrafili podnieść się, gdy jako pierwsi stracili bramkę. Tak było z Chelsea, gdy przegrywali już 0-2 i w krótkim czasie doprowadzili do wyrównania i tak było dzisiaj, z tą różnicą, że po stracie jednego gola zdołali zdobyć trzy.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.08.2018, 18:48

@Elastico07: LE jutro.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.08.2018, 18:47

@MaciekGoooner: I John Krasinski aka Jim z The Office.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.08.2018, 18:47

Tottenham ma szansę na kolejne trofeum - wygranie grupy z Barceloną.

Kowal96 komentarzy: 1759130.08.2018, 18:47

@Elastico07:

Polsat Sport i Eurosport

Elastico07 komentarzy: 1256730.08.2018, 18:47

@Witowo95: Już znalazlem,dzięki,dobrze ze wbiłem tutaj bo bym przespał,liga Europy losowana odrazu po lm ?

@Redzik: Paulina na drugim.

Ok, dawać do grupy D Ajax i wygrywają grupę.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.08.2018, 18:31

Tylko losowanie z BATE i Dudelange, a nie dziadowski Bayern z marnym Realem.

Molas komentarzy: 112430.08.2018, 18:31

Fajna ta Liga Mistrzów,taka bez Arsenalu

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.08.2018, 18:26

Do serialowców, jutro wychodzi Tom Clancy's Jack Ryan na Prime Video, od razu cały sezon.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.08.2018, 18:26

Liga mistrzów a na co to komu? A po co?

lays komentarzy: 3987130.08.2018, 18:24

@mallen:

Ja tak samo. Odpalilem, ale czulem :D Abou moj ulubiony piłkarz Arsenalu tak szczerze :D

mallen komentarzy: 2123930.08.2018, 18:22

@AntonioThe

Wiedziałem że chodzi o Abou.
Ta nadzieja kiedy wrócił po kontuzji i zagrał od razu mega mecz z Liverpoolem...

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 530.08.2018, 18:18

Ale mi szkoda tego gościa. Jakby nie kontuzje, to miałby fantastyczną karierę. Gdyby grał regularnie to według mnie byłby najlepszy na swojej pozycji w całej Premier League. Nawet pod koniec kariery po długich latach kontuzji, pokazywał wielką jakość, co widać na filmiku.

lays komentarzy: 3987130.08.2018, 18:12