Wyczekiwane zwycięstwo! Arsenal - West Ham 3-1

Wyczekiwane zwycięstwo! Arsenal - West Ham 3-1 25.08.2018, 19:33, Kamil Garczorz 2981 komentarzy

Arsenal do trzeciej kolejki musiał czekać na pierwsze ligowe punkty w sezonie. Kanonierzy w małych derbach Londynu pokonali West Ham 3-1.

Arsenal rozegrał dwa trudne mecze w poprzednich kolejkach. O ile porażki z Manchesterem City oraz Chelsea były wkalkulowane w początek rozgrywek, dzisiaj Arsenal miał pokazać swoją jakość, ale pomimo wygranej i zdobycia trzech goli, to nie był najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Unaia Emery'ego.

Oto składy, w jakich przystąpiły do gry oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal - Guendouzi (56' Toreira), Xhaka - Iwobi (46' Lacazette), Ramsey, Mchitarian - Aubameyang (75' Welbeck)

West Ham: Fabiański - Fredericks, Diop, Balbuena, Masuaku - Sanchez, Wilshere - Snodgrass (75' Yarmolenko), Antonio (63' Perez), Anderson - Arnautovic (59' Chicharito)

Obie drużyny miały spore problemy w defensywie, z jednej i z drugiej strony oglądaliśmy błędy w tej strefie boiska. To pozwoliło nam obejrzeć dużo goli i jeszcze więcej sytuacji do zdobycia ich. Bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Łukasz Fabiański i już w 11. minucie musiał zatrzymać groźną akcję Arsenalu. Mchitarian oddał mocny strzał, ale Fabiański nie dał się zaskoczyć, co prawda piłka w tej akcji znalazła się w bramce Młotów, ale Aaron Ramsey, który ją tam umieścił był na pozycji spalonej. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później dogodną okazję zmarnował Arnautovic, a jego uderzenie trafiło w boczną siatkę. W 25. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Felipe Anderson i Arnautovic. Piłkę wyłożył ten pierwszy, a Arnautovic mocnym i precyzyjnym strzałem z ok. 17 metra pokonał Petra Cecha. Goście z prowadzenia cieszyli się zaledwie pięć minut. Mchitarian popisał się dobrym otwierającym podaniem do Bellerin, a Hiszpan wstrzelił futbolówkę w pole bramkowe, która ostatecznie znalazła się pod nogami Monreala, a ten nie miał żadnych problemów z umieszczeniem jej w bramce. Chwalimy za interwencje Fabiańskiego, ale Cech również miał swoje momenty. W końcówce pierwszej części fantastycznie zatrzymał w sytuacji sam na sam Snodgrassa.

W drugiej połowie szanse na gola stwarzał już tylko Arsenal, a defensywę West Hamu złamał w 70. minucie Diop. Obrońcę Młotów nabił Alexandre Lacazette i Arsenal dość szczęśliwie objął prowadzenie. W doliczonym czasie meczu wynik spotkania ustalił Danny Welbeck. Anglik wykorzystał fatalne zachowanie defensorów zespołu prowadzonego przez Manuela Pellegriniego. Znów na prawej stronie boiska zobaczyliśmy dobrze wyćwiczone rozwiązanie, czyli Mchitarian podaje na wolne pole do Bellerina, a ten zagrywa w pole karne przeciwników. Tam na piłkę czekał pozostawiony sam sobie Welbeck, który miał czas na przyjęcie futbolówki, obrócenie się z nią i bez najmniejszych problemów pokonał Fabiańskiego.

Defensywa Arsenalu wyglądała na niezorganizowaną, a czwórka obrońców pozostawiała dużo miejsca swoim rywalom. Nie obyło się również bez błędów indywidualnych. Nie ustrzegł się ich również Sokratis, który został sprowadzony w celu wzmocnienia tej formacji. Hectora Bellerina możemy chwalić za grę w ofensywie, to po jego dwóch podaniach padły bramki, ale Hiszpan zawodzi przed własną bramką i zbyt łatwo daje się omijać rywalom. Środek pola złożony z trójki Xhaka, Guendouzi i Ramsey w pierwszej połowie nie istniał. Aaron Ramsey był bardzo aktywy i mógł wpisać się na listę strzelców, ale kreowanie akcji środkowym pomocnikom przychodziło z trudem.

Trudno oceniać pracę Emery'ego po zaledwie trzech meczach o stawkę, ale Hiszpana czeka jeszcze sporo pracy nad zespołem. Pomimo dość wysokiego wyniku Arsenal, szczególnie w pierwszych 45. minutach, nie potrafił zdominować Młotów, ale Emery reaguje na wydarzenia na boisku. Podpowiada swoim podopiecznym przy linii bocznej, a ze zmianami nie czeka zbyt długo i kolejny raz Kanonierzy potrafili podnieść się, gdy jako pierwsi stracili bramkę. Tak było z Chelsea, gdy przegrywali już 0-2 i w krótkim czasie doprowadzili do wyrównania i tak było dzisiaj, z tą różnicą, że po stracie jednego gola zdołali zdobyć trzy.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.08.2018, 16:56

@FabsFAN: według Ciebie :)

Mihex komentarzy: 2360430.08.2018, 16:54

Zrobiłem sobie to losowanie dla zabawy. Trafiła mi się grupa Barcelona, KFC, Schalke i Inter. Nie obraziłbym się na taką xD Jeszcze jedna w miare ciekawa to Atletico, BVB, LFC i Crvena Zvezda.
Do Lokomotivu dolosowała mi się jakaś śmieszna grupa składająca się z Monaco, Romy i Hoffenheim xDD Reszta raczej z wyraźnym(-i) 1/2 faworytem(-ami).

@thide:

Fun Fact: To była moja pierwsza kompilacja/wideo jakie obejrzałem na youtubie gdy dostałem pierwszy komputer. Ah piękne czasy.

Reamoner komentarzy: 467830.08.2018, 16:20

Dudelange to wbrew pozorom nie taka słaba drużyna ... Salzburg wyeliminowała przed laty i Cluj ojechała z palcem w odbycie ...

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.08.2018, 16:16

Może Welbeck to Atmosferović u Southgate'a?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.08.2018, 16:10

@MaciekGoooner:
Hm może coś znajdę

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 230.08.2018, 16:04

Co do Youtuberów, to uważajcie. Nas napadła ekipa Kuby Posta w klubie. Było 10 vs 3.

Gunner18AFC komentarzy: 3439 newsów: 330.08.2018, 15:58

@Argudo: Fakt, dobrze się słucha polimatów jadąc samochodem w tle.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.08.2018, 15:56

co wy wiecie o kompilacjach :D

ZielonyLisc komentarzy: 2029430.08.2018, 15:56

@praptak: znajdę cię

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.08.2018, 15:55

@Jacek1s:

"Do dzisiejszych filmików z Allegro czy Darwinów to się nawet nie umywa"

call_me komentarzy: 272730.08.2018, 15:25

@OldFashion napisał: "Wybrałem dla Liverpoolu grupę, która daje awans już jutro. ;)"

Hmm... różnie w życiu bywa. Zbyt duża pewność siebie może być mordercza.:)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.08.2018, 15:13

Juz chcialem pisac tytul piosenki, ale skoro znalazles, to odpuszczam.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 230.08.2018, 15:10

@Redzik: oj tak :DD

ZielonyLisc komentarzy: 2029430.08.2018, 15:00

Dobra mam :DDDD

ZielonyLisc komentarzy: 2029430.08.2018, 14:57

Panowie szukam jednej muzykiz filmu na YT (bankowo go oglądaliście) z najlepszymi golami wszech czasów LUB najlepszymi trikami wszech czasów LUB z kompilacją jakiegoś gracza legendy. Szukam szukam i nie mogę znaleźć. Muzyka nie ma żadnego wokalu jest mniej więcej taki rytm: Y Y Y Y x Y Y Y Y x Y Y Y Y x Y Y Y Y i tak w kółko, a potem jest takie małe przejście do dubstepu lub coś podchodzącego pod dubstep i potem znowu ten rytm :DDDD

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.08.2018, 14:47

Jeszcze grupa Darwin robi piękne rzeczy.

Jacek1s komentarzy: 764630.08.2018, 14:37

@thide: To było słabe. Opierało się głównie na klnięciu i jakiś słabych historyjkach. Do dzisiejszych filmików z Allegro czy Darwinów to się nawet nie umywa, więc nie ma co wspominać tych starych, smutnych czasów :v

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144830.08.2018, 14:33

Klocuch kozak

lucasnoline komentarzy: 541630.08.2018, 14:32

A ja polecam Astrofaze - dla głodnych kosmosu.

Rafson95 komentarzy: 1058730.08.2018, 14:31

Dramat

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.08.2018, 14:29

Co do innych twórców na Youtube to oglądam i lubię: Masochistę, Sci-Funa, Uwaga! Naukowy Bełkot, Polimaty, Kononowicza z Suchodolskim, Kartofliska, Klocucha, Kuchnię Kwasiora, Food Emperora, Arlenę Witt, Deutschlike, Bazyliszka Chan (pozdro NBW).

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.08.2018, 14:28

@thide: Klasyka.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.08.2018, 14:22

@Armata500: Dziwne żebym nie obejrzał skoro:
a) pierwsze filmy wywoływały szał i pojawiły się teksty z serii ,,O matko! Syn Testo!"
b) obejrzałem aby mieć wyrobione zdanie na jego temat
c) 16-letni kuzyn i jego znajomi są fanami tego osobnika, co przy każdym spotkaniu muszą przypomnieć
Jego początki to była kopia 1:1 Testo.
Różnica polega na tym, że Pomarańczowy Król, przy pominięciu odpałów, nabijał się z pewnych postaw i rzeczywistości, np. brak perspektyw pracy pomimo wykształcenia, kompleks Polaka za granicą, wywyższanie się przy każdej możliwej okazji czy też pochwała wobec skrajności. Kruszwil jest jednowymiarowy w swojej twórczości. Chwilowa ciekawostka jak statystyki podawane przez komentatorów sportowych.