Wyczekiwane zwycięstwo! Arsenal - West Ham 3-1

Wyczekiwane zwycięstwo! Arsenal - West Ham 3-1 25.08.2018, 19:33, Kamil Garczorz 2981 komentarzy

Arsenal do trzeciej kolejki musiał czekać na pierwsze ligowe punkty w sezonie. Kanonierzy w małych derbach Londynu pokonali West Ham 3-1.

Arsenal rozegrał dwa trudne mecze w poprzednich kolejkach. O ile porażki z Manchesterem City oraz Chelsea były wkalkulowane w początek rozgrywek, dzisiaj Arsenal miał pokazać swoją jakość, ale pomimo wygranej i zdobycia trzech goli, to nie był najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Unaia Emery'ego.

Oto składy, w jakich przystąpiły do gry oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal - Guendouzi (56' Toreira), Xhaka - Iwobi (46' Lacazette), Ramsey, Mchitarian - Aubameyang (75' Welbeck)

West Ham: Fabiański - Fredericks, Diop, Balbuena, Masuaku - Sanchez, Wilshere - Snodgrass (75' Yarmolenko), Antonio (63' Perez), Anderson - Arnautovic (59' Chicharito)

Obie drużyny miały spore problemy w defensywie, z jednej i z drugiej strony oglądaliśmy błędy w tej strefie boiska. To pozwoliło nam obejrzeć dużo goli i jeszcze więcej sytuacji do zdobycia ich. Bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Łukasz Fabiański i już w 11. minucie musiał zatrzymać groźną akcję Arsenalu. Mchitarian oddał mocny strzał, ale Fabiański nie dał się zaskoczyć, co prawda piłka w tej akcji znalazła się w bramce Młotów, ale Aaron Ramsey, który ją tam umieścił był na pozycji spalonej. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później dogodną okazję zmarnował Arnautovic, a jego uderzenie trafiło w boczną siatkę. W 25. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Felipe Anderson i Arnautovic. Piłkę wyłożył ten pierwszy, a Arnautovic mocnym i precyzyjnym strzałem z ok. 17 metra pokonał Petra Cecha. Goście z prowadzenia cieszyli się zaledwie pięć minut. Mchitarian popisał się dobrym otwierającym podaniem do Bellerin, a Hiszpan wstrzelił futbolówkę w pole bramkowe, która ostatecznie znalazła się pod nogami Monreala, a ten nie miał żadnych problemów z umieszczeniem jej w bramce. Chwalimy za interwencje Fabiańskiego, ale Cech również miał swoje momenty. W końcówce pierwszej części fantastycznie zatrzymał w sytuacji sam na sam Snodgrassa.

W drugiej połowie szanse na gola stwarzał już tylko Arsenal, a defensywę West Hamu złamał w 70. minucie Diop. Obrońcę Młotów nabił Alexandre Lacazette i Arsenal dość szczęśliwie objął prowadzenie. W doliczonym czasie meczu wynik spotkania ustalił Danny Welbeck. Anglik wykorzystał fatalne zachowanie defensorów zespołu prowadzonego przez Manuela Pellegriniego. Znów na prawej stronie boiska zobaczyliśmy dobrze wyćwiczone rozwiązanie, czyli Mchitarian podaje na wolne pole do Bellerina, a ten zagrywa w pole karne przeciwników. Tam na piłkę czekał pozostawiony sam sobie Welbeck, który miał czas na przyjęcie futbolówki, obrócenie się z nią i bez najmniejszych problemów pokonał Fabiańskiego.

Defensywa Arsenalu wyglądała na niezorganizowaną, a czwórka obrońców pozostawiała dużo miejsca swoim rywalom. Nie obyło się również bez błędów indywidualnych. Nie ustrzegł się ich również Sokratis, który został sprowadzony w celu wzmocnienia tej formacji. Hectora Bellerina możemy chwalić za grę w ofensywie, to po jego dwóch podaniach padły bramki, ale Hiszpan zawodzi przed własną bramką i zbyt łatwo daje się omijać rywalom. Środek pola złożony z trójki Xhaka, Guendouzi i Ramsey w pierwszej połowie nie istniał. Aaron Ramsey był bardzo aktywy i mógł wpisać się na listę strzelców, ale kreowanie akcji środkowym pomocnikom przychodziło z trudem.

Trudno oceniać pracę Emery'ego po zaledwie trzech meczach o stawkę, ale Hiszpana czeka jeszcze sporo pracy nad zespołem. Pomimo dość wysokiego wyniku Arsenal, szczególnie w pierwszych 45. minutach, nie potrafił zdominować Młotów, ale Emery reaguje na wydarzenia na boisku. Podpowiada swoim podopiecznym przy linii bocznej, a ze zmianami nie czeka zbyt długo i kolejny raz Kanonierzy potrafili podnieść się, gdy jako pierwsi stracili bramkę. Tak było z Chelsea, gdy przegrywali już 0-2 i w krótkim czasie doprowadzili do wyrównania i tak było dzisiaj, z tą różnicą, że po stracie jednego gola zdołali zdobyć trzy.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
lays komentarzy: 3987130.08.2018, 10:43

O ktorej losowanie LM? Sprawdzilbym sam, ale jestem w drodze, a tak mi muli net, ze jakims cudem k.ckm dzialaja najlepiej

@Dominik11: odrzut z Chelsea.

Podobnie jak Salah, Lukaku i paru innych ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.08.2018, 10:36

To jest najlepsze i tak:

ON THIS DAY: In 2010, Barcelona signed Javier Mascherano from Liverpool for £20m.

334 games
19 trophies
1 goal

Dominik11 komentarzy: 2023330.08.2018, 10:32

Dokładnie 3 lata temu do Manchesteru City przybył Kevin De Bruyne.

143 mecze
57 bramek
35 asyst

AlexVanPersie komentarzy: 806430.08.2018, 10:27

Nowiuśki passat to nie u somsiada.

Tutaj tylko taki, po którym Niemiec płakał jak sprzedawał.

Glajskor komentarzy: 106130.08.2018, 10:24

@Kowal96

Dzięki somsiedzie, a tak apropos...właśnie wracałem do domu i przechodząc obok Twojego nowiuśkiego passata, zauważyłem, że ktoś go porysował. Sprawca nieznany

@Dominik11
Brakuje go nam jak Ligi Mistrzów. Lord teraz w AFC to spokojnie król strzelców.

Dominik11 komentarzy: 2023330.08.2018, 10:03

@Kanonier204: Jak by był pan z twojego zdjęcia to wygralibyśmy ligę na 200% Benio jak ja zanim tęsknię.

Dominik11 komentarzy: 2023330.08.2018, 10:02

@lays: Crystal Palace wypożycza za darmo ale maja jeden warunek mają grać dużo grać , my tak samo powinniśmy robić.

Dominik11 komentarzy: 2023330.08.2018, 10:01

Ilsole24ore.com: Arsenal otrzyma od Adidasa rocznie 80 mln €.

inwilshereitrust komentarzy: 50530.08.2018, 09:56

@OldFashion: nie przeczę, pytanie jak mentalnie sobie poradzą. Kilka porażek w finałach robi swoje. Bardziej powinni się na ligę nastawić bo myślę, że jedt to dla nich ważniejsze od LM. Blisko 30stki się robi.

lays komentarzy: 3987130.08.2018, 09:56

#AFC will receive €500k [loan fee] from Reiss Nelson move to Hoffenheim according to Kicker info.

Mało

sebaarsenal komentarzy: 160330.08.2018, 09:55

@Michu:
nie kupujemy wyróżniających się zawodników z Premier League, ponieważ za granicą można znależć zawodników o tej samej klasie za połowe tej kwoty jaką byśmy musieli zapłacić za zawodnika z Premier League. Zresztą bardzo często zawodnicy wyróżniający się w słabszych klubach przechodzący do klubów top6 to wtopy i grzeją ławę

lays komentarzy: 3987130.08.2018, 09:49

@WilSHARE:

No wlasnie kupilem bilet na GP w tym roku już z miesiac temu, a tu sie okazuje, ze 5-12 lece na Rodos i musze ten bilet odsprzedac XD

Michu komentarzy: 171130.08.2018, 09:42

Mam nadzieję, że któryś z zakupów naszych nowych juz po przerwie na reprezentacje wkomponuje sie w nasz sklad, wydalismy duza sume na Leno np., a on nie gra, wiem ze Cech ma dobra forme, ale na dzien dzisiejszy nie jestesmy klubem ktory moze kupic GK rezerwowego za 30mln + tygodniowki. Lubie Leno i chce zeby gral, ale nagle Cech schudl, nabral masy miesniowej, i zaczal grac, pytam sie czemu w zeszlym sezonie BIEGAL Z TKANKA TLUSZCZOWA JAK OLD BOY NA MECZU LEGEND SIE PORUSZAL, a dzisiaj to najlepszy gracz Arsenalu w tych trzech pierwszych meczach.
Moglismy za te 30mln kupic stopera takiego jak Diallo, ktory poszedl do BVB wczesniej, albo w koncu kupowac graczy z Premier League ze slabszych klubow ktorzy sie wyrozniaja, np. Ndidi na DP czy Chilwell na LO, wiem ze latwo mowic, ale my w ogole nie staramy sie o graczy z Premier League ktorzy sie wyrozniaja w swoich klubach, w ostatnich latach kupilismy tylko Chambersa ktory byl zmiennikiem Clyne w Southampton i Holdinga ktory gral w Championship przyzwoicie w Boltonie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.08.2018, 09:34

Żebyśmy teraz grali z Wolves na wyjeździe, to bym się bał jak cholera, ale z Cardiff? wcale a wcale!

Uważam, że damy radę na spokojnie wygrać.

cizemek komentarzy: 24830.08.2018, 09:08

Jestem tylko ciekaw czy klepną Cardiff. Z jednej strony to chłopcy do bicia ale z drugiej strony Arsenal który jeszcze nie jest zgrany..

Molas komentarzy: 112530.08.2018, 09:06

@WilSHARE: tylko Stal

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.08.2018, 09:01