Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ronix11 komentarzy: 73011.02.2016, 21:22

Sunderland postanowił zwolnić Adama Johnsona.

Decyzja klubu ma związek z faktem, iż zawodnik przyznał się przez sądem do odbywania stosunków seksualnych z 15-latką. Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

W piątek rano rozpocznie się kolejny proces z udziałem reprezentanta Anglii, w którym to przedstawione zostaną kolejne dwa zarzuty związane z aktywnością seksualną.

Dzisiaj na stronie Sunderlandu ukazało się oświadczenie: "W świetle przyznania się Adama Johnsona do zarzutów, klub rozwiązał dziś z nim kontrakt w trybie natychmiastowym. To ostatni komentarz w tej sprawie".

Na chwilę obecną nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy kariery 28-latka. Jeśli nie znajdzie się chętny do jego zatrudnienia, to prawdopodobnie Johnson zawiesi buty piłkarskie na kołku.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 311.02.2016, 21:20

aaa ok

R700

o co chodzi z tym johnsonem?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 21:20

michalm1
Chyba za aferę z nieletnia przed kilkoma laty.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.02.2016, 21:19

ostatnie 20 minut meczu z Leicester może zobaczę ;/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.02.2016, 21:19

michalim1

Za wyrok sadowy, ze wspolzyl z nastolatka.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.02.2016, 21:18

Apropo Chin to Arbeola z realu dostał oferte od nich, ale odmówil.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 21:18

Rivaldo700

Wiadomo czemu? Przecież dobrze grał chłopak. Może Wenger mu da kontrakt ( nie żebym chciał )

ja8pl komentarzy: 296611.02.2016, 21:16

ronix11
ogladajac to sie zbyt duzo nie nauczyc ,nie da sie nagle zmienic swojego stylu poruszania sie ;p jak na trawie biegasz w tyl i w przod to dobrze bo na hali trzeba wlasnie w kolko zapieprzac ;d bardziej sobie wmow takie podstawowe zachowania jak napierdzielanie nawet z nie do konca gotowej pozycji itd
bo takich rzeczy na trawie sie nie robi a na sali wrecz przeciwnie , no i podstawa to szybka gra pilka , klepa klepa klepa robi swoje

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 21:16

12:55: ARSENAL FC - LEICESTER CITY