Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29712.02.2016, 00:46

K204

Napisalbym Redzik, ale znów się spyta, dlaczego on xd

new_star komentarzy: 6852 newsów: 912.02.2016, 00:44

Stawiam na Edena!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2016, 00:42

No dobra. Kto zostal graczem 25. kolejki? bo Top5 widzieliscie juz.

mar12301 komentarzy: 2311812.02.2016, 00:38

Idę dziś do kina na Spotlight. Podobno nie dla słuchaczy Radia Maryja :)

arsenal159
To szybko wynik. Ja mam nadzieję, że skończę sesji bez nawet poprawki.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29712.02.2016, 00:25

@gwiazda

ostatnio jakoś pytałes czy były poprawki, to mi wykrakales!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29712.02.2016, 00:23

@nowa_gwiazda

Jedna była :( Dzisiaj, ale poprawione na 4. Moja radość jest przeogromna :P

new_star komentarzy: 6852 newsów: 912.02.2016, 00:16

arsenal159
Obyło się bez poprawki? Ja o 9 ostatni egzamin w tej sesji.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29712.02.2016, 00:11

@New

Tak, 3.0 :D

mar12301 komentarzy: 2311812.02.2016, 00:06

JanikK

Grafikę komputerową na WWSIS we Wrocku. Studiowałem, ale przerwałem ze względów osobistych :P Wnikać w to nie będę, ale został mi jeszcze rok+ praca dyplomowa, którą mam zamiar napisać z tematu związanego z programem w 3ds Maxie. ;)

Oprócz tego ogólne zainteresowanie tematami okołokomputerowymi, lubię też podłubać trochę w C++ (które zresztą jest ściśle powiązane z grafiką), choć to na razie trochę amatorsko. Ale być może złapię bakcyla i zacznę już na poważnie się interesować w wolnym czasie, tak na poważnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2016, 00:05

DavidSilva
Na to wychodzi bo niby tyle bedzie wart. Tu jednak podaja inaczej niz z brukowca The Sun bo tam padla kwota 160k i ze ma podpisac nowa umowe po sezonie. Guardiaj jedynie podaje info o nowym kontrakcie z tego co widzialem.

Kanonier204
Ja na polskich stronach w necie czytałem, że ma zarabiać 160 tyś. Ale pewnie wytargowal więcej :#

new_star komentarzy: 6852 newsów: 912.02.2016, 00:02

tzn że tyle zarobi przez cały okres umowy

DavidSilva21 komentarzy: 338012.02.2016, 00:01

wpiszą*

Kanonier204 napisałeś że: Alexis podpisze 5.5-letnia umowe na mocy ktorej bedzie wart 51.5 mln funtow i bedzie zarabial 180 tys. funtow tygodniowo.

Czyli że niby wpisali mu klauzulę odstępnego 51.5 mln Ł?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 23:59

platinium, może Real z Athletic puszczają. Nie wiem.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.02.2016, 23:56

Właśnie jestem ciekaw jak to z matura z informatyki. Jestem na humanie, ale rozmyślam czy nie brac jakis lekcji do matury z informatyki. Wiem dość sporo, w szczególności o budowie PC, ale i o bardziej softwarowych sprawach. Spytacie sie po co mi z infy? Kij wie, moze sie kiedys przyda :D

Kanonier204

Nie rozumiem tej decyzji, przecież w sobotę o 16 nie ma ciekawego meczu.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.02.2016, 23:53

Mar; co studiujesz dokładnie i gdzie jesli mozna spytać ?;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 23:52

Takze SS-mani rzadza BPL :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 23:51

No no, o to to.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 23:50

Kibice Arsenalu są wściekli i żądają zwrotu pieniędzy.

Wszystko przez wyjątkową zmianę daty najbliższego meczu z Leicester. Pierwotnie spotkanie na szczycie miało odbyć się w sobotę 13 lutego o godzinie 16:00 czasu polskiego, ale rozegrane zostanie w niedzielę 14 lutego o 13.00. Problem w tym, że takie roszady - według ustalonych zasad - należy wprowadzać z co najmniej sześciotygodniowym uprzedzeniem.

Zmian dokonano ze względu na decyzję Sky Sports, które postanowiło przeprowadzić transmisję na żywo.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 23:50

arsenal159, Planeta singli już w kinach, m zabierzesz mnie na walentynki?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 23:48

Kanonier204, ten mecz przesunęli w celach komercyjnych?

mar12301 komentarzy: 2311811.02.2016, 23:47

Fanatic

Tak jest, dokładnie. Od czwartku do soboty odpoczywam. W przyszłym roku mam zamiar skończyć ostatni rok studiów i potem poszukam czegoś już bardziej odpowiadającego moim zainteresowaniom, czyli mówiąc ogólnie - informatyce. :P

Niedziela to ogólnie powinna być zakazana, jako dzień pracujący, pomijając prace konieczne oczywiście. No, ale co zrobić..

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 23:47

5.5-letnia umowe*

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 23:46

Tyle godzin bez was, chopoczki. No co tam się dzieje?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 23:44

Adu
Poki co ploty ale czas pokaze. Z tego co widze to The Sun oraz Guardian to podaly a na sportbible sugeruje ze Alexis podpisze 4.5-letnia umowe na mocy ktorej bedzie wart 51.5 mln funtow i bedzie zarabial 180 tys. funtow tygodniowo.

A kiedy nastapi nowa umowa? mozliwe ze po sezonie ;p

Adu (zawieszony) komentarzy: 549811.02.2016, 23:39

Witam, coś widze jakieś ploty nt przedłużenia kontraktu przez Alexisa,coś wiadomo na ten temat ? :P

Fanatic komentarzy: 599111.02.2016, 23:38

mar12301

bez pracy nie ma kołaczy jak to sie mówi. Masz przegwizdane w niedziele ale przynajmniej masz robote, a skoro często też gramy w sobotę chyba nie ma tragedi pod tym względem, gorzej by bylo jak byś pracowal przez caly weekend ;p

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.02.2016, 23:36

apropo tego, ze mecz Arsenalu jest najważniejszym wydarzeniem tygodnia zdarzyło mi sie oglądać mecze na komórce podczas obozu sportowego :D
Chodziłem z komórka podczas zwiedzania itd i ogladalem mecz :D

simson16 komentarzy: 461411.02.2016, 23:33

ja to mam dobrze widze, jestem od 5 miesiecy na Urlopie Tacierzynskim i wszystkie mecze Arsenalu ogladam az milo:) siatka, reczna, australia open tez sie ogladalo bez przeszkod;D niestety za miesiac powrot do pracy:(

mar12301 komentarzy: 2311811.02.2016, 23:32

Fanatic

Nic specjalnego, tak, w magazynie (w Amazonie, dokładniej).

michalm1

Zmieniłbym, ale z racji że to moja pierwsza praca w życiu i jak na tego typu pracę przyzwoicie płatna to nie narzekam. Choć chętnie bym się zamienił na to, żeby ta niedziela była wolna. Nie chodzi tu tylko o Arsenal, ale w ogóle dla mnie niepojęte żeby pracować w niedzielę. Ale na razie muszę przejść na umowę o pracę, żeby prosić ew. o zmianę z wolną niedzielą :P

Cóż poradzić. Arsenal zawsze niemal najwyżej w hierarchii, ale praca jest praca. Ważne, że mam robotę, właściwie to nie mogę smęcić, bo niektórzy smęcą że są bezrobotni, ale sami nic często w tym kierunku nie robią. Oczywiście nie zawsze to ich wina, ale bardzo często tak to wygląda.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.02.2016, 23:32

Wiem, ze nie jestem na bieżąco, ale przeczytałem kto był w składzie w ostatnich meczach lfc. O mało nie padłem na ziemie, bo prócz coutinho to praktycznie nikogo nie znałem:D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 23:27

mar12301
Bo oficjalnie mecz byl w sobote o 16:00 ale Sky Sports przesunelo na niedziele o 13:00 i tak o..

Kibice pewnie beda buczec ;p

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.02.2016, 23:26

Mi wystarcza walentynki z leicester xD

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 23:25

mar12301

Zmienić pracę :) ja np zawsze się źle czuję kiedy leci mecz zazwyczaj LM wtedy tak się źle czuję że do pracy nie da rady przyjść :)

Fanatic komentarzy: 599111.02.2016, 23:24

mar

cóż to za taka nieelastyczna czasowo dla kibica praca?

mar12301 komentarzy: 2311811.02.2016, 23:13

Tja, walentynki hah :D

Praca. :( W niedzielę :( Eh. To życie, takie złe.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 23:09

mar12301

A co do kościoła idziesz czy komercyjne walentynki ważniejsze? :)

mar12301 komentarzy: 2311811.02.2016, 23:05

Czemu nie gramy w sobotę? Ehh... Tak bym chciał akurat ten mecz obejrzeć. Szkoda, że znów mi pozostanie skrót pomeczowy, ew. obejrzenie meczu z odtworzenia.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 23:04

Diaby ma za mocnego konkurenta. Lucas Silva jest w tarapatach, OM go nie chce a Real się nie zgadza na powrót z wypożyczalni. Później OM chciało Silve wypożyczyć do Anderlechtu ale Lucas się nie zgodził i teraz za to obrywa. Tydzień temu jakoś OM kiedy mialo jechać na mecz z Montpelier Silva wsiadł do autokaru po czym trener kazał mu z niego wysiąść. Diaby ma szanse na więcej minut a od przyszłego sezonu może zostać zawodnikiem pierwszego wyboru jeśli OM nikogo nie kupi. Wszystkie znaki na niebie wskazują że Lass Diarra po znakomitym sezonie opuści Marsylie, bardzo bym chciał żeby do nas trafił, MU już się stara o niego ponoć, znowu będziemy żałować...

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29711.02.2016, 23:01