Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
grela komentarzy: 5711.02.2016, 22:51

a może diaby zadebiutuje w niedzielę ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 22:51

Naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - za to trafi przed sąd firma producencka. Powód to wypadek na planie filmu "Gwiezdne wojny: przebudzenie Mocy", w którym Harrison Ford złamał nogę.

Przedstawiciele firmy Foodles Production muszą stawić się w sądzie w maju. Oskarżeni są o zaniedbania, które miały doprowadzić do wypadku w Pinewood Studios w czasie kręcenia w Wielkiej Brytanii zdjęć do siódmej części gwiezdnej sagi, "Gwiezdne wojny: przebudzenie Mocy". 12 czerwca 2014 roku Harrison Ford musiał być drogą lotniczą przetransportowany do szpitala w Oxfordzie po tym, jak został uderzony ciężkimi hydraulicznymi metalowymi drzwiami. 72-letni wówczas aktor, odtwórca roli Hana Solo, przeszedł operację złamanej nogi i zanim powrócił na plan filmowy, musiał przejść rehabilitację.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.02.2016, 22:49

new_star
Odkąd zaczął grać regularnie to już jego 5 asysta. Niezły wynik.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 22:32

Banega dzisiaj bramka z Celta, w lato za darmo w zimę chyba za 5 czy 6 mln do kupienia ale przecież mamy lepszego Elneny'ego :D

grela komentarzy: 5711.02.2016, 22:24

Panowie czy wy widzicie kto siedzi na ławce w OL marsylia ??? normalnie nie wierzę O_O

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11711.02.2016, 22:13

Według mnie Adam Johnson to bardzo niespełniony piłkarz. Bardzo chciałem go w AFC, gdy ten rozpoczynał swoją grę dla City.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 22:10

arsenal159
Tam gdzie bylem czyli z tylu sektor byl prawie pelny. Z drugiej strony to ubogo a na gornej trybunie za bramka z 20 kobicow Arsenalu xD

K204

Dopiero zauważyłem :O Dziś miałem ważny egzamin i wczoraj musiałem się uczyć. Już sprawdzam.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 21:59

arsenal159
Skrzynke sprawdzales?

ronix11 komentarzy: 73011.02.2016, 21:58

a powoli Pierwsza milosc oglądam :) a u Ciebie? :)

Fanatic komentarzy: 599111.02.2016, 21:55

porównując Benzeme i Suareza to widac roznice klas. suarez zjada Benzeme na śniadanie, żeby benzema mial te liczby i gole a AFC to muslielibysmy miec skrzydla na wysokim poziomie+ boki obrony i maksimum ogarniete dośrodkowania bo jak patrze na gole zdobywane przez benzeme to glownie po dośrodkowaniach a tu dostawi noge, a tu glową po dośrodkowaniu strzeli....

ronix11 komentarzy: 73011.02.2016, 21:55

arsenal159

No witam Cie człowieku :)

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 21:50

Rivaldo700

Z ta belgijska ligą to uważaj bo tu zaraz kanonier204 wparuje ;) lige holenderska oglądam ale tylko Ajax. To jedna z moich ulubionych drużyn.

Apropo Benzemy to on też miał sprawę taką jak Johnson razem z Riberym powtykali jakąś prostytutke.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29711.02.2016, 21:47

Witajcie koledzy :D

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 21:45

Fanatic

Malolata go wykiwala lepiej niż on kiwa na boisku. Napisałem w czasie przeszłym bo go wydalono :) i Adam chyba nie jest pedziem, może Ci się skojarzyło z jakąś gazetą dla pedałów :D

Rivaldo700

Mascherano też za podatki.

ziomek1245 komentarzy: 106711.02.2016, 21:42

Ale co by nie mówić Sunderland się dobrze zachował, mają duże szanse na spadek, a i tak zwolnili Johnson'a. Poza tym w Polsce nawet by sprawy nie miał, co najwyżej jakieś pismaki by się oburzyły.

ronix11 komentarzy: 73011.02.2016, 21:41

Sunderland go zwolnil to tym potwierdzili ze spadna z ligi

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.02.2016, 21:41

Mozna sie smiac z chin i w ogole, ale gdyby godziny byly ciekawe i nie graly z PL, to wolalbym ta lige ogladac niz holenderska,belgijska itp.

Serio

ronix11 komentarzy: 73011.02.2016, 21:39

kurde On dobry jest . szkoda ze nie gra jako "wysunięty napastnik " bo gola już jednego trafil małolacie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.02.2016, 21:38