Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
johnnycage1909 komentarzy: 107107.08.2022, 20:32

Przecież Haaland to urodzony predator, jezeli mu zdrowie dopisze to sporo namiesza w wyścigu o zlotego buta.

kwiatinho komentarzy: 1312807.08.2022, 20:28

@Embix napisał: "Coś z niczego? W naszym meczu aż nazbyt próbował się kiwać i mnie to zaczęło denerwować. Ogólnie Arteta zrobił mu chyba jakieś pranie mózgu że jest jakiś Ronaldinho czy coś, głupie zagrywki piętką niedokładne.
A to coś z niczego znaczy co? Ile miał strzałów na bramkę? Na początku meczu na chama poszedł na 2 obrońców udało się pokiwać a suma summarum strzał zablokowany i nawet w światło bramki nie poleciał?
Fakt przyjemnie dla oka. Ale kilka jego "magicznych" zagrań było wogole bez sensu.
Mimo wszystko kibicuję"

A czego spodziewałeś się na treningu strzeleckim?

Dominik17 komentarzy: 313607.08.2022, 20:26

@Paul77: Aguero powiedział że jesteśmy czarnym koniem po tytuł xd

kwiatinho komentarzy: 1312807.08.2022, 20:24

@czarny7777777 napisał: "Haaland przyszedł za ponad 100 a nie 60"
@Dzulian napisał: "Haaland kosztował ok 130 mln euro.

60- BVB
40 - Agencja menadżerska
30- dla tatusia"

Transfer Haalanda to 60 mln. Jeśli zaczynamy doliczać prowizje dla agentów jakieś bonusy i nie daj Boże pensję czy podatki to do każdego transferu należy doliczyć kilka-kilkadziesiat mln

W takim wypadku Jesus nie kosztował nas 52 tylko 70 Zinchenko nie 30 a 40 itd

Paul77 komentarzy: 976307.08.2022, 20:24

Ja po pierwej kolejce mam jeden wniosek. Arsenal może być bardzo wysoko w tabeli, największą przeszkodą mogą się okazać kontuzje.
Jeśli obędzie się bez urazów liczę na sukcesy, bo potencjał jest.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161707.08.2022, 20:10

Jedyne co ten Lisandro Martinez potrafi, to niski pressing. Arsenal to dla niego za wysokie progi. Podbijanie ceny i wybór Zinczenki to był kapitalny ruch.

lordoftheboard komentarzy: 822607.08.2022, 20:05

@Embix: to samo napisałem w trakcie meczu xD

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 107.08.2022, 20:04

Haxball komentarzy: 102107.08.2022, 20:00

Marseille - Reims o 20:45, Tavares zaczyna w pierwszym składzie, Balogun na ławce

lordoftheboard komentarzy: 822607.08.2022, 19:59

@TheGunners273: bo nie poszedłeś za hype ;)
Ja też na szczęście mam wywalone w fpl

lukasz845 komentarzy: 454407.08.2022, 19:53

@Jack_Herrer: w przeciwieństwie do Bena White'a jego wzrost od razu jest ogólnie znany, z miejsca stracił respekt u rywali

Embix komentarzy: 198907.08.2022, 19:52

Z pierwszymi kolejkami nie wyciągamy wniosków bo drużyny różnie wchodzą w pierwsze mecze. My też dostawaliśmy sezon temu lanie i biliśmy się o TOP4.
Należy się cieszyć że dobrze weszlismy i nie dostaliśmy lania na początku jak zwykle

BizoNxd6 komentarzy: 287807.08.2022, 19:45

Spróbowałbym kiedyś Jesusa rzucić na szydło i Nketiah szpica, bo piłka go ewidwtnie szuka od momentu jego picku

Rynkos7 komentarzy: 677807.08.2022, 19:45

Jeden wniosek po tej pierwszej kolejce można wyciągnąć na pewno. Ten sezon będzie niesamowicie wyrównany i każdy zespół może ugrać tutaj punkty. Nie ma już chłopców do bicia. Wychodzi Crystal Palace i gra z Arsenalem jak równy z równym, Brighton klepie United, Fulham postawiło się Liverpoolowi. To jest sezon gdzie patrzysz w terminarz i nie szukasz tam zespołów z Top 6 bo oklep możesz dostać od Brighton czy Fulham. Nic dziwnego, że Premier League zarabia takie pieniądze na prawach telewizyjnych jak w Hiszpanii ekscytuje ciebie głównie El Classico i kilka dodatkowych meczów, w Bundeslidze oglądasz tylko Bayern vs BVB. W przypadku Premier League z bananem na twarzy możesz obejrzeć mecz Liverpoolu z beniaminkiem ligi.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19207.08.2022, 19:44

Co tam sie stało u Manu? Lisandro jednak za niski?

Embix komentarzy: 198907.08.2022, 19:42

@danielosik napisał: "Dla mnie Jesus>Halland i nie dlatego że gra u nas. Gra Brazylijczyka bardziej mi odpowiada, coś z niczego potrafi zrobić a Halland jest zależny od podan"
Mimo wszystko kibicuję.

A Haalanda możemy porównywać do Nketiacha. Koleś też szuka świetnie przestrzeni tylko nie dostaje tych piłek. Jeszcze mu się kozak odpali będzie Nketialand :D

krzykus1990 komentarzy: 516707.08.2022, 19:34

@Simpllemann: To są statystyki. Zmienił klub i ligę. Ocenię go po sezonie Premier League.

bizooon komentarzy: 690707.08.2022, 19:31

Jak mi dzisiaj barca nie wygra ibzepsuje kupon to ja wincyj nie gram u buków

lukasz845 komentarzy: 454407.08.2022, 19:30

@Garfield_pl: Garfield realista, tego jeszcze nie grali :D

bizooon komentarzy: 690707.08.2022, 19:29

Karny City 100%. Szacun fla Erlinga nie jakieś próby padania po dotknięciu paluszkiem jak wczoraj Eze

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52407.08.2022, 19:28

@krzykus1990 napisał: "Haaland jest trochę tutaj przeceniany. W Borussi strzelił 22 gole ."

...w 24 meczach.

LM - 19 meczów, 23 bramki.
Reprezentacja - 21 meczów, 20 bramek.
Tutaj nie ma żadnego przypadku.

Garfield_pl komentarzy: 2795307.08.2022, 19:27

@kiko55555 napisał: "Chelsea ledwo wygrała po karnym z mega słabym evertonem a united przegrało z osłabionym Brighton także to pokazuje że te zespoły to raczej w top4 się nie zalapia"
Raczej to pokazuje że w tej lidze nie ma pewnych i łatwych wyników,z rywalami na papierze słabszymi. To powinno być bite w głowę naszym non stop, żeby nie powtórzyła się historia z zeszłego sezonu. Trzeba nauczyć się wygrywać nawet brzydko , a w meczach gdy nie idzie grać choćby o remis. Po 1 kolejce możemy sobie smieszkować, w sumie po każdej ,ale chyba każdy wie ,że nic te wyniki nie znaczą. Jakies wstępne prognozy to najwcześniej po 13 kolejce można rozkminiać.

bizooon komentarzy: 690707.08.2022, 19:27

@krzykus1990: Nie widzisz tego startu do piłki, umiejetnosci ustawiania się? To jest kocur niestety

kamo99111 komentarzy: 690607.08.2022, 19:26

Ludzie... co ja czytam. Jak można pisać że Haaland jest slaby czy cokolwiek w tym stylu. Oczywiście może techniki nie ma jak Messi ale szybkość i wzrost robia swoje. Zobaczcie jak Norweg wykorzystuje wolne przestrzenie. Wbiega idealnie w tępo między obrońców na prostopadle piłki. Dwie bramki tak padły. A w dodatku ta piekielna szybkość. Będąc 2-3 metry za obrońcami potrafi na kilku metrach ich odstawić osiągnąć nad nimi przewagę. Teraz kwestia wykończenia na ile będzie marnował sytuacje. Jednakże druga bramka to po prostu książkowe wykończenie.

Inna sprawa to będzie przy zespołach które będą bronić i murować pole karne. Tam będzie mniej tych przestrzeni. Jednakże tu już w tym Głowa Guardioli żeby tak ustawić taktycznie zespół qby wykorzystać Haalanda na maksa. Może być to nawet taktyka tysiąca i jednej wrzutki biorąc pod uwagę wzrost Erlinga.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.08.2022, 19:23

Dla mnie Jesus>Halland i nie dlatego że gra u nas. Gra Brazylijczyka bardziej mi odpowiada, coś z niczego potrafi zrobić a Halland jest zależny od podan.

Castillo komentarzy: 219107.08.2022, 19:22

*ryj

Alvarez szacun, za męczenie kota wyebał Zoumie prosto w ten durny tyj

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11707.08.2022, 19:20

@krzykus1990: 22+7 na 24 rozegrane mecze to nie kapitalny wynik. Nikt tu mi nie odbiera umiejętności, a to czy ma zdrowie to inna bajka. To nie przekreśla tego że jest niesamowitym zawodnikiem.
Diaby był 3 razy w roku na boisku i zawsze grał kapitalnie. Ja nie boje się o Abou powiedzieć że był kapitalnym zawodnikiem. A to że grał mało to inna kategoria

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 107.08.2022, 19:19

@arsenallord napisał: "Mam na myśli że ma papiery na lepszą karierę. Czy już jest lepszy? Nie wiem podobna liga. Mbappe jest kapitalny, ale wydaje mi się że dużo już lepszy nie będzie. Haaland zaś mam wrażenie że jeszcze ma wiele rzeczy co poprawi. Tylko chodzi o jego zdrowie."
Jest w gorszej reprezentacji więc nie będzie miał lepszej kariery, prawdopodobnie nigdy nie wygra żadnego dużego trofeum z reprezentacją. Ale piłkarsko jest dużo lepszy niż Mbappe, mentalnie też jest lepszym sportowcem.

krzykus1990 komentarzy: 516707.08.2022, 19:17

Haaland jest trochę tutaj przeceniany. W Borussi strzelił 22 gole . Jednak nie zapominajmy, że w Bundeslidze łatwiej o gola niż w Premier League, oraz w Premier League łatwiej o kontuzję niż w Bundeslidze a w Niemczech Haaland miewał problemy zdrowotne. Jedyna nadzieja dla Haalanda jest taka, że City jest Mistrz Anglii ma silną linię pomocy i ma mu kto dogrywać.

czarny7777777 komentarzy: 251607.08.2022, 19:15