Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ranczomen komentarzy: 1234107.08.2022, 16:13

Where karny? Sędzia rasista cholerny, białemu by gwizdnął.

Theo10 komentarzy: 829107.08.2022, 16:13

Przecież to jest ewidentny karny na Welbecku. Jednak pieniążki w ManU się nie skończyły.

lukasz845 komentarzy: 455407.08.2022, 16:12

Przecież tu karny ewidentny...

Freo98 komentarzy: 642907.08.2022, 16:12

Nie ma z tego karnego?

lordoftheboard komentarzy: 822907.08.2022, 16:11

@Dominik17: ja się cieszę z naszej wygranej i że nie musimy na nikogo patrzeć tylko grać swoje.
A top4 obstawiam Arsenal, City, Liverpool, Spurs.

timiiiii komentarzy: 196307.08.2022, 16:11

Grają kupę a zaraz wejdzie Ronaldo i walnie hattricka w kwadrans...

gunner1990 komentarzy: 371807.08.2022, 16:11

Ja to bym trossarda brał do nas gość nie schodzi poniżej pewnego mocnego poziomu co sezon

Dominik17 komentarzy: 313607.08.2022, 16:10

37 latek bez okresu przygotowawczego wchodzi ich ratować i oni o top 4 pisza ? Sorry ale my nawet tutaj nie jesteśmy tak odklejeni

Freo98 komentarzy: 642907.08.2022, 16:10

Ogląda ktoś united z brighton? tak z ciekawości siada wam komentarz Adama?

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 107.08.2022, 16:10

@GunnersFan9 napisał: "na początku września"
Elegancko, może już Ronaldo nie będzie a pewnie wiele lepiej grać nie będą.

Ranczomen komentarzy: 1234107.08.2022, 16:10

I cały plan sprowadza się znowu do geniuszu Ronaldo xD

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 807.08.2022, 16:10

@Marzag napisał: "My gramy z United za niedługo?"
na początku września

krzykus1990 komentarzy: 521107.08.2022, 16:09

@Logic: Nooo przełożenie zawodnika ich osłabi nas wzmocni i całkowicie może zmienić przebieg meczu. Jednakże zważywszy jak długo prowadzimy negocjacje to tylko marzenie xD

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 107.08.2022, 16:09

My gramy z United za niedługo?

kamo99111 komentarzy: 692507.08.2022, 16:07

@Garfield_pl napisał: "A Bailly nie idzie do Romy?"

A idzie?? Może coś mnie ominęło ale nie kojarzę.

Logic komentarzy: 48007.08.2022, 16:07

@krzykus1990: Może Edu wyciągnie Tielemansa na mecz z nami już xD

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 107.08.2022, 16:07

Martinez za długo na śo nie pogra. On w powietrzu gra jak mesut Ozil tylko że jest niższy.

krzykus1990 komentarzy: 521107.08.2022, 16:07

Z Leicester czeka nas ciężki mecz.

lukasz845 komentarzy: 455407.08.2022, 16:06

Celuj Welbz, masz dzisiaj gola strzelić:D

Dominik17 komentarzy: 313607.08.2022, 16:06

@KapitanJack10: Trossard do nas bym przyjął tylko to nie to skrzydlo i nie chodzi mi tylko o dzisiejszy mecz ale ogólnie gość jest dobry

aaron komentarzy: 336607.08.2022, 16:06

Danny :(

Theo10 komentarzy: 829107.08.2022, 16:05

Ja jestem spokojny o United. Oni są w takim miejscu jak my kilka lat temu. Tam żadne pojedyncze transfery, nawet wielkich gwiazd (a może tym bardziej) nic nie zmienią. Tam tak jak w Arsenalu trzeba wszystko zaorać i zbudować od zera. Oczywiście do tego też jest potrzebny odpowiedni człowiek ze świeżą wizją i odwagą do radykalnych ruchów.

KapitanJack10 komentarzy: 5409 newsów: 407.08.2022, 16:04

A Brighton mi się dzisiaj podoba. Zwykle starali się grać piłką, dominować każdego. Dzisiaj poszli w inną stronę, dużo długich piłek, ale to działa, bo Dalot, czy Magłaja wygrywają głowy i kierują piłkę gdzie bądź. Mewy wszystkie drugie piłki zbierają i robią syf w obronie.
Ale to głównie zasługa McT i Freda, bo są mierni strasznie i mało ruchliwi

Furgunn komentarzy: 925007.08.2022, 16:03

Leicester 2:0. Mocne otwarcie drugiej połowy.

Garfield_pl komentarzy: 2819607.08.2022, 16:01

@kamo99111 napisał: "Aczkolwiek jak wróci Varane i Bailly to wtedy może być tak że w środku będzie grał ktoś z trójki Maguire/Varane/Baily, a Lisandro na lewej i jako backup dla środkowego.

Jak dla mnie Lisandro na lewej może koksic."

A Bailly nie idzie do Romy?

fabregas1987 komentarzy: 2581707.08.2022, 16:00

@Garfield_pl: eee tam za 8M to nic wielkiego, a facet ma doświadczenie i charakter. Jak nie wypali to wielkiego pośmiewiska nie zrobi

Cartman_KG komentarzy: 363807.08.2022, 15:58

Taki weekend to ja rozumiem my Win, Loserpool remisik, MU jak na razie zbiera baty :) szkoda tylko, że KFC wygrało :)

lukasz845 komentarzy: 455407.08.2022, 15:57

@Dominik17: no i namówiłeś, zrobię sobie drinka :D

KapitanJack10 komentarzy: 5409 newsów: 407.08.2022, 15:56

@Dominik17: Chłopie, ja Ci polecam devilpage xd tam to się takich rzeczy można dowiedzieć, że wszystkie kabarety i stand-upy nie mają podjazdu xD
Szczególnie jak ktoś zaczyna chwalić innych. Sami na siebie srają, ale jak ktoś wyjedzie, że Arsenal/Chelsea/obcy transfer fajnie wygląda, to im się załącza patologia.

I naprawdę czytałem wczoraj komentarz, że Arsenal średnio wygląda, Liverpool słaby, Chelsea też się sypie i top4 jest w zasięgu.
Pereira był super gościem po 15min meczu, a w 30 już był najgorszym piłkarzem i dobrze, że go oddali itp.

To takie smaczki, ale całościowo fajnie sobie poczytać tam komentarze, można się odstresować.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11707.08.2022, 15:56

@Theo10: Podejrzewam że my szukaliśmy przede wszystkim LO. I bardzo się cieszę że mamy Zinchenko jednak

Oldgunner3 komentarzy: 976807.08.2022, 15:55

Tielemans jak na razie nieźle - kilka odbiorów,2 mocne,celne strzały w tym jeden w słupek,celnie podaje;dość aktywny.Z minusów - wydaje się jakby mało biegał,ale raczej on z tych którzy uważają(często słusznie),że lepiej mądrze stać niż głupio biegać.So far -występ ok.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 107.08.2022, 15:55

No i już idą po transfer, Arnautovic ma ich wzmocnić xd

Dominik17 komentarzy: 313607.08.2022, 15:55

@lordoftheboard: No i co ? Xd sezon sezonowy nie jest równy , jak oni zawsze mieli z nas bekę to teraz my im się możemy odpłacać i stary otwórz piwko i ciesz się że dostaną wpiernicz a nie jakieś teorie tu piszesz

polishbrigadesx komentarzy: 1020707.08.2022, 15:54

Haha united uuu

El_Artillero komentarzy: 108307.08.2022, 15:54

@arsenallord:

No to już trochę co innego. Tu się zgadzam.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 107.08.2022, 15:54

@lordoftheboard: De Jong idealnie tam pasuje, słaby charakter i bezjajeczny piłkarz, który zginie w tym burdelu, który się tam tworzy, Holender by odpalił, ale już w ułożonej drużynie

Dziadyga komentarzy: 830307.08.2022, 15:53

Ten łysy to czy różni się od Ole,Ole!? Bo siedzi identycznie bezradny i drapie się po brodzie..fajna zamiana :D

Garfield_pl komentarzy: 2819607.08.2022, 15:53

Manchester United interested in signing Marko Arnautovic.

Bid made of €8m.

Would be a player to bolster attacking options. Ten Hag + McClaren worked with him at Twente. Admired for his character + strength.

#MUFC @JamesHorncastle

First by @DiMarzio

Muły panic buy ;)

kamo99111 komentarzy: 692507.08.2022, 15:53

@kamo99111 napisał: "I cyk Lisandro żółtko... dobrze że nie szliszmy w licytacje z UTD. Teraz fizyczność Argentyńczyka wzięła gore."

Jak dla mnie Lisandro na lewej może koksic.

Garfield_pl komentarzy: 2819607.08.2022, 15:52

@damianARSENAL napisał: "Cóż za Super Niedziela z Viaplay"
Nawet nie tnie, bo chcą pokazać tą żenade wszystkim;)

lordoftheboard komentarzy: 822907.08.2022, 15:52

Mimo wszystko przypominam, że rok temu przegraliśmy z beniaminkiem 2-0, a Bruno wtedy super zapunktował w fpl.
Skończyło się tak, że prawie byliśmy w top4, a Bruno nie był taki extra.
Pierwsza kolejka to nie cały sezon. Jak przegrają to kupią de Jonga za 100 baniek i kogoś jeszcze.

Theo10 komentarzy: 829107.08.2022, 15:51

Ale słabe jest United.

A co do Martineza, to bardzo słaba połowa. Myślę, że Arteta rozpatrywał go w kompletnie innej roli, niż jako ŚO w systemie z dwoma ŚO.

Kowal96 komentarzy: 1759107.08.2022, 15:51