Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Reamoner komentarzy: 467407.08.2022, 16:56

Łysy z Brazzers spuchł :P
Świetnie 3-4 mecze słabe mecze united i wypadną z walki o cokolwiek, tam wystarczy chwila i trener traci szatnię.

Slaviola komentarzy: 1237707.08.2022, 16:55

No taką niedzielę to ja rozumiem :D

mck95 komentarzy: 42207.08.2022, 16:55

Potter to fachowiec. Kwestia czasu aż przejmie większy klub w Anglii.

studentmedycyny komentarzy: 9007.08.2022, 16:55

Ale to są leszcze z tego UTD.. nie zdziwiłbym się jakby skończyli poza TOP10.

Kris3Tears komentarzy: 442307.08.2022, 16:54

Brawo Brajton!!!

Yahoooo komentarzy: 103907.08.2022, 16:54

United łączone jest z Gakpo, Tielemansem, Sane... Może to taka taktyka naszych żeby podpowiadać Ten Haagowi kogo warto kupić, a po cichaczu robić zupełnie inne transfery...

kamo99111 komentarzy: 690607.08.2022, 16:54

Głowy, glory United

Furgunn komentarzy: 922407.08.2022, 16:54

Takie diabełki to ja lubię, brawo Brighton!

timiiiii komentarzy: 195907.08.2022, 16:54

Piękna jest ta liga. Takie BHA sprzedaje dwóch gości z pierwszej jedenastki, jedzie na OT i wygrywa.

Swoją drogą - bardzo lubię oglądać ten zespół

Konec... :-D

HEheheehee jest koniec!

krzykus1990 komentarzy: 516707.08.2022, 16:53

Dziwie się City już mieli jednego psycholka Balotelliego to teraz poszli w Haalanda. Talent jest ale głowa słaba i jeszcze dochodzą ewentualne kontuzje.

Freo98 komentarzy: 639807.08.2022, 16:53

@veron: roma wygrała

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 407.08.2022, 16:52

@ArekKanonier napisał: "Czytałem właśnie że Odoi jest na wylocie z Chelsea . Co o nim myślicie? Chyba byłby lepszy niż Nelson ale w sumie to za wiele i tak by sobie nie pograł. Pewnie wybierze jakiś Soton."
Bądźmy poważni..

veron komentarzy: 459207.08.2022, 16:52

Malacia zdobywca Ligi Europy wg Borka a p jużrzecież Eintracht wygrał :D

pestjusz komentarzy: 260807.08.2022, 16:51

Ależ pięknie przedłużają

Furgunn komentarzy: 922407.08.2022, 16:51

Coś mi ten typer na razie nie wychodzi za bardzo..

ArekKanonier komentarzy: 190707.08.2022, 16:51

lukasz845 komentarzy: 454407.08.2022, 16:48

Czas im ucieka, a Ten Haha robi zmiany w 90 min xDD

Vermaelen5 komentarzy: 265907.08.2022, 16:47

Trener Brighton ma trzy zmiany. No niech gra na czas!!

noth komentarzy: 264307.08.2022, 16:46

Borek mógłby resztkę profesjonalizmu zachować i jednak nie pić dzień przed meczem, aż tak mocno, bo dzisiaj ewidetnie ma 'przepity" głos na kacu.

Vermaelen5 komentarzy: 265907.08.2022, 16:44

@Garfield_pl: Teraz już trzech, bo McTominay zszedł. Maguire, Martinez i Shaw zostali

Furgunn komentarzy: 922407.08.2022, 16:43

Leicester 2:2. Tu się jeszcze coś może wydarzyć :)

Garfield_pl komentarzy: 2796907.08.2022, 16:43

@Vermaelen5 napisał: "Czy któryś baran z obrony United może dostać drugą żółtą kartkę?"
Ogólnie chyba 4 piłkarzy ma żółte albo 5 u nich

Vermaelen5 komentarzy: 265907.08.2022, 16:41

Czy któryś baran z obrony United może dostać drugą żółtą kartkę?

Garfield_pl komentarzy: 2796907.08.2022, 16:41

Arsenal have two proposals from Serie A clubs on the table for defender Pablo Mari:

• Hellas Verona offering a permanent deal.
• Monza pushing for a loan with obligation to buy should they avoid relegation this season.

A decision is expected soon.

Garfield_pl komentarzy: 2796907.08.2022, 16:38

@Ranczomen napisał: "Strasznie niepewny jest ten bramkarz Brighton. Tylko odbija tą piłkę, trochę mam Mannone vibes."
Ale wyjął w 1 połowie decydujące o przebiegu meczu piłki.

Yahoooo komentarzy: 103907.08.2022, 16:35

J. David dzisiaj na skrzydełku w Lille już strzelił 2 bramki i ma też asystę. On też potrafi grać na szpicy, może powinniśmy znowu uderzyć do Lille po skrzydłowego/napadziora xD

Ranczomen komentarzy: 1232407.08.2022, 16:35

Garfield_pl komentarzy: 2796907.08.2022, 16:34

Dawać Brighton utrzymać, ewentualnie remis jak już nie dacie rady ,niech muły płaczą;)

kamo99111 komentarzy: 690607.08.2022, 16:33

A ten kanal na YouTube z rozmowami sędziów z var już jest? Z chęcią bym posłuchał tego co gadali po sytuacji Martinez v Welbeck

Ech0z komentarzy: 1040807.08.2022, 16:33

Remis będzie

zwierz komentarzy: 158507.08.2022, 16:31

Uruchom VAR, żeby sprawdzić potencjalne zagranie ręką.
Puszczaj do bólu ujęcie chwilę po tym zagraniu.
#varchester

kamo99111 komentarzy: 690607.08.2022, 16:31

Ale Sanches słabo się komunikuje z obrońcami.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 807.08.2022, 16:31

Pomaganie United pozostało nadal po odejściu Fergusona. Zamiast 0-2 i karny na Welbecku to jest 1-2.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 107.08.2022, 16:30

Borek w szoku że United ma fory u sędziów. Widać że świeżak.

Yahoooo komentarzy: 103907.08.2022, 16:30

Spokojnie, nie będzie 2:2. To juz nie jest to samo United Fergiego gdzie zdobywając bramkę kontaktową lub na wyrównanie nie dało się ich zatrzymać.

kamo99111 komentarzy: 690607.08.2022, 16:30

Brighton musi przetrwać te nawalnice. Jak dadzą radę to dowiozą..

Garfield_pl komentarzy: 2796907.08.2022, 16:30