Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal

Wygrane derby na wyjeździe! Crystal Palace 0-2 Arsenal 05.08.2022, 21:56, Łukasz Wandzel 2394 komentarzy

Letnie wzmocnienia oraz przedsezonowa forma Arsenalu z pewnością rozbudziły apetyty kibiców na nowy sezon Premier League. Mikel Arteta i spółka rozpoczęli go wyjazdowym starciem na Selhurst Park, mierząc się z Crystal Palace. Kanonierzy pokonali Orły 2-0 po bramce Gabriela Martinellego i samobójczym trafieniu Marca Guehiego.

Przez większość czasu gry goście przeważali, choć kilkukrotnie na własne życzenie oddawali inicjatywę rywalom. Nieudane podania czy wybicia piłki nie zemściły się, a Arsenal zakończył pierwszy mecz o stawkę z czystym kontem.

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Schlupp, Doucoure (75' Milivojević) – Ayew, Eze, Zaha – Edouard (58' Mateta)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (83' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Sambi), Martinelli – Jesus (83' Nketiah)

Przyjezdni zaczęli, grając swobodnie, dobrze czując się z piłką przy nodze. Szybko wypracowana akcja przez Gabriela Jesusa powinna przynieść im prowadzenie w 4. minucie. Nowy nabytek Arsenalu wyłuskał piłkę na połowie Crystal Palace, a po indywidualnym popisie futbolówka wylądowała pod nogami Gabriela Martinellego, który fatalnie spudłował. To jednak właśnie Martinelli rozpoczął strzelanie Arsenalu w tym sezonie Premier League. W 20. minucie piłkę zagraną z rzutu rożnego zgrał główką Zinchenko, a 21-letni Gabi – otworzył wynik spotkania.

Ekipa Crystal Palace stwarzała tylko takie zagrożenie, na które pozwalał Arsenal. Orły pojawiały się głębiej na połowie gości, gdy Kanonierom nie wychodziły podania czy wybicia piłki. Gorąco zrobiło się tuż przed końcem drugiego kwadransa, kiedy Ramsdale wykopując futbolówkę, trafił w stojącego blisko rywala. Piłkarze Paticka Vieiry oddali pierwszy strzał dopiero na kilka minut przed przerwą i wtedy Ramsdale popisał się klasową interwencją przy główce Edouarda.

Drugą i chyba ostatnią tak groźną próbę gospodarze mieli na początku drugiej połowy. W 51. minucie po sprawnej kontrze Eze otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z golkiperem Arsenalu, ale ten zasłonił mu ciałem własną bramkę. Po godzinie gry Orły były groźniejsze z każdą minuta. Jedyną poważną akcją Arsenalu była piłka wywalczona przez Jesusa, który podał w pole karne, gdzie dużo miejsca miał Odegaard. Norweg uderzał jednak prawą nogą i zmarnował szansę na gola.

Obaj menedżerowie oszczędnie podeszli do zmian. Szczególnie Arteta, który zdecydował się na to dopiero po 80. minutach gry. Duet byłych piłkarzy Manchesteru City – Zinchenkę i Jesusa – zastąpili Tierney i Nketiah. Podwójna zmiana przyniosła krótki zryw, dzięki któremu Arsenal był w stanie sprawnie wyprowadzić piłkę pod pole karne rywala w 85. minucie meczu. Piłka zagrana do Saki poskutkowała szczęśliwie zdobytym golem, bo futbolówka po dośrodkowaniu młodego Anglika odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
miki007 komentarzy: 30408.08.2022, 08:55

@VVyso: ja jak kupowałem to najlepiej mi wychodziła promocja kolejny produkt taniej i tak kupiłem zmywarkę za złotówkę. Media expert i RTV to prawie identyczne sklepy poszukaj w nich bo cenowo może się trochę różnic i zobacz jak wychodzi. Dodatkowo możesz zamówić przez Internet przez goodie na dostałem gdzie 200 zł zwrotu. Jak nie wiesz jaki sprzęt to najlepiej idź do sklepu żeby Ci podpowiedzili i zobaczysz sobie czy Ci się podoba A później zamów przez Internet

Barney komentarzy: 2091008.08.2022, 08:50

W JWP Arsenal notorycznie olewamy w VIA przed naszym meczem świetne studio.

Zobaczymy jak te studio dzisiejsze z podsumowaniem kolejki.

VVyso komentarzy: 25908.08.2022, 08:47

Witajcie, jestem na etapie w którym muszę kupić AGD kuchenne do mieszkania, czy ktoś jest po takim etapie w dość niedalekiej przeszłości, coś może polecić żeby nie wydać miliony monet, jakiś sklep czy coś

lordoftheboard komentarzy: 822608.08.2022, 08:41

@Wielimek93: Sangare można było brać

arek0097 komentarzy: 23308.08.2022, 08:40

Jak dla mnie viaPlay jest na duży plus. Wcześniej musiałem wykupić canal+ online lub playera. Do tego podczas meczu cięło mi cały czas i zrywało połączenie. Często miałem spóźnienie około 3 minut w trakcie meczu. Na stronie pisaliście gol, a u mnie jeszcze nawet nie wyszli na boisko:) Dlatego później skończyłem już obserwować stronę w trakcie meczów i wyłączyłem powiadomienia :)

Jakość często była marna, bo często piłkarze byli stylizowani na bohaterów z minecrafta :) Nie wszystkie mecze mogliśmy obejrzeć na canal plus i trzeba było szukać po streamach. 4 mecze w miesiącu, zapłacone z 50 zł, a często Canal+ transmitowało 1 lub 2 mecze w miesiącu na swoich kanałach. Same korzyści :) Obecnie ani razu nie wyrzuciło mnie z aplikacji, nie zerwało połączenia. Wczoraj chwilowo pogorszył się obraz, ale za kilkanaście sekund wróciło do normy. No i w końcu mogę obejrzeć dowolny mecz premier league.

lordoftheboard komentarzy: 822608.08.2022, 08:40

@Garfield_pl: neto bez sensu

Ech0z komentarzy: 1040808.08.2022, 08:36

@Mastec30: bo zagrali z soton które lubi sobie przyjąć 9 goli. Dla mnie faworyt do spadku to tym co pokazali. BOU I Brendford poziom wyżej

Mastec30 komentarzy: 621008.08.2022, 08:35

@Ech0z napisał: ""Arsenal to jedno ale totenham jakieś zrobił transfery""

No i coś w tym było bo Tottenham teraz liderem :D

no ale beka z tego fragmentu

Ech0z komentarzy: 1040808.08.2022, 08:34

I to jeszcze poziom tego JWPL

"Arsenal to jedno ale totenham jakieś zrobił transfery"

To była cała analiza przedsezonowa Arsenalu w wykonaniu Canal+ i ich Rudzkich

Ech0z komentarzy: 1040808.08.2022, 08:32

Takie coś jak JWP to w Viaplay jest przed każdym meczem i w trakcie przerwy. Na Canal + była taka bieda, że aż bolało. Po kilku latach zrobili raz w tygodniu magazyn PL i to w poniedziałek w nocy. Przed meczem jedyne co mogłem zobaczyć to zegarki Aztorin... Tutaj fajne analizy i wywiady z piłkarzami w trakcie przerwy a przed większymi meczami godzinne studio przed i po. Dla mnie Viaplay to zmiana na dużo lepsze.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 208.08.2022, 08:25

subiektywna*

Mastec30 komentarzy: 621008.08.2022, 08:24

Ja miałem w piątek do samo. Cały mecz bez większych problemów. Problemy się zaczęły w sobotę. Nie było meczu w którym przynajmniej raz nie wywaliło mi transmisji. Co prawda można to od razu włączyć z powrotem i jakoś da się przeżyć, działa ale takie wywalanie może być uciążliwe przy jakiś bardziej emocjonujących meczach. Jakieś 4 -5 spotkań obejrzałem w weekend i tylko Arsenal mi nie przycięło

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 208.08.2022, 08:23

Viaplay ogólnie jest całkiem oki. Na duży plus na pewno studio przed meczem, duża ilość magazynów, podsumowań.
W końcu mamy 100% meczów z polskim komentarzem, więc nie będzie problemu żeby obejrzeć poczynania naszych ananasów. Fajną opcją jest możliwość cofnięcia w trakcie meczu no i możliwość obejrzenia meczu z odtworzenia nawet 2 dni później.
Po każdym meczu od razu pojawia się na stronie skrót, bajka.

Co do samej jakości transmisji, spodziewałem się, że będzie dużo gorzej.
Oglądałem mecz na 55 calowym TV, telefonie i na laptopie.
Jeśli chodzi o TV to najwięcej idzie dostrzec mankamentów. Obraz nie jest tak ostry i wyraźny plus przy szybszych ruchach kamery, np. przy wybijaniu piłki niestety trochę piłka się rozmywa i delikatnie obraz się pocina, ale naprawdę delikatnie.
Na mniejszych ekranach jest trochę lepiej, szczególnie na telefonie, bo tam mankamenty są najmniej widoczne.
Większych problemów z transmisją nie doświadczyłem, mam światłowód.
Jak polepszą jakość do 1080 i więcej klatek na sekundę to myślę, że będzie już naprawdę bardzo dobrze.

Teraz obiektywna ocena to 7/10.

Okej ktoś powie, że surowa, ale przypominam, że mamy 2022 rok i canal + od kilku lat przyzwyczaiło nas do jakości 4k i idealnej transmisji meczu.
Ciężko się przestawić na gorsze, bo człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego.
Osoba, która wcześniej oglądała mecze na strimach na pewno będzie bardziej zadowolona i wyrozumiała.

Słowem podsumowania, dobry internet i będzie ok :)

Spodek komentarzy: 63108.08.2022, 08:21

W temacie via play dodam od siebie, że ogladalem w piątek mecz na PS4, telewizor 50 cali i internet jakos 500mb/s po wi-fi.
Przycięła mi sie transmisja dwa razy na sekunde podczas studia, cały mecz potem bez żadnego przycięcia w satysfakcjonującej mnie jakości. Wziąłem miesiąc na przetestowanie i zostane na dłużej

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 108.08.2022, 08:16

“Arsenal want to bring two more players in, and from the information I’ve gathered, there have been advances in those two signings. However, Arsenal are looking to sell first.” From @iemadAFC in @egygoonerpod.

Barney komentarzy: 2091008.08.2022, 08:16

@Lamoreaux:

Dzięki za info ,chętnie obejrzę.

Widzieliście to krótkie intro premier league na VIA , większość kibiców Arsenalu dali :)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997308.08.2022, 08:16

@Lamoreaux: to cos tlumaczy... na dobrym OLEDzie od LG na 65 calach viaplay to jest jakosciowo dramat, zarowno do transmisji z C+ jak i LM od Polsatu, nie dosc ze to jest natywnie rozmazane i nawet taki TV nie jest w stanie do konca podciagnac tego obrazu, to sa jeszcze chwilowe spadki w rozdzielczosci kiedy juz prawie tylko jakies plamy biegaja po tv, no i problemy z samym nadawaniem bledy 1001, 2001, 5700... bardzo slaby te debiut

Lamoreaux komentarzy: 344108.08.2022, 08:10

@Barney: 19:30 - 21:15 dokładnie

Lamoreaux komentarzy: 344108.08.2022, 08:08

@Barney: tak, rzuciło mi się w oczy ze dzisiaj pomiędzy 19 a 21? Ma być. Zresztą można sprawdzić.

@_Dennis_Bergkamp_: na telewizorze 32 calowym

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 208.08.2022, 08:06

@ksowa90: tak, ale to dobry news dla osób, które nie wykupiło via a mają c+ :D

Vengerberg komentarzy: 51308.08.2022, 08:01

@Barney: ale wtedy stracilibysmy tylko 30, nie 72 mln xD

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997308.08.2022, 07:59

@Lamoreaux: na czym Ty to viaplay ogladasz?

Barney komentarzy: 2091008.08.2022, 07:59

@Lamoreaux:

Jaki magazyn ? Też muszę zerknąć , jakiś program coś jak JWP ?

Mi też VIA chodzi bez zarzutu , studio przedmeczowe to coś czego brakowało w dodatku z fanem Chelsea i Arsenalu.

Lamoreaux komentarzy: 344108.08.2022, 07:53

Jak dla mnie to viaplay jest spoko.

Nic mi nie ścina, nic nie tnie. Obraz jest dobrej jakości dla mnie.

Można obejrzeć mecz z odtworzenia, są 5 minutowe skróty spotkań. Jeszcze dzisiaj zobaczę ten ich magazyn co ma być i zobaczymy.

Ale jak na razie 8/10

ksowa90 komentarzy: 146408.08.2022, 07:43

@filo94: dla mnie w sumie zdane info. I tak komentarz idzie z viaplay

Barney komentarzy: 2091008.08.2022, 07:41

@Vengerberg:

Nie był by gość jest obecnie bezużyteczny i kompletnie arteta nie chce nim grać.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 208.08.2022, 07:37

Dobre wieści. W sobotę nasz mecz pokazuje canal+ :)

Vengerberg komentarzy: 51308.08.2022, 07:29

@Naburator: z francji zawsze szlo fajnych grajkow wyciagnac. Pepe bylby ok transferem, gdyby kosztowal 30mln, a nie 72.

Naburator komentarzy: 278408.08.2022, 06:37

W sumie ciekawe podejście do Ligue 1. Jak ktoś z naszych się tam ogrywa to super liga, ale jak kogoś ogarneli mamy stamtąd sciagnac to już liga ogórkowa xd

Garfield_pl komentarzy: 2796308.08.2022, 06:16

Arsenal have appointed Karen Smart as their new chief operating officer (COO), joining from Manchester Airports Group (MAG). Smart’s role oversees the stadium, all facilities, IT & travel, and sits on the executive board. [@gunnerblog] #afc https://t.co/AGqNaGHZx9

.@RyanTaylorSport on Gakpo: “We know he is attainable because he’s reasonably priced around about £30m-£35m. If that was one Arsenal wanted to do, then there is scope to do that, but it’s important to be clear that there doesn’t seem to be any concrete names.” [@GiveMeSport] #afc https://t.co/mDUa5kKuVn

Wolves winger Pedro Neto could join Arsenal if boss Bruno Lage lands Goncalo Guedes. [@DExpress_Sport].

Wielimek93 komentarzy: 75308.08.2022, 05:39

Wieści transferowe (07.08) :

Manchester United jest zainteresowany Marko Arnautoviciem i złożył już za niego ofertę. [Gianluca Di Marzio]

West Ham przygotowuje się do sprzedaży Saïda Benrahmy i Nikoli Vlasicia. Drugim interesuje się Torino. [Fabrizio Romano]

Everton jest blisko pozyskania Conora Coady'ego z Wolverhampton Wanderers. [Paul Joyce]

Callum Hudson-Odoi prowadzi rozmowy z Borussią Dortmund. [Sky Sports]

OFICJALNIE: Neto dołączył do Bournemouth.

Timo Werner zostanie ponownie zawodnikiem RB Lipsk. [Sky]

OFICJALNIE: Isco piłkarzem Sevilli.

Gennaro Gattuso potwierdził, że Gonçalo Guedes niebawem opuści Valencię. Następnym przystankiem w karierze Portugalczyka będzie Premier League. [Matteo Moretto]

OFICJALNIE: Ibrahim Sangaré, przymierzany między innymi do Manchesteru United czy Liverpoolu, przedłużył kontrakt z PSV Eindhoven do 30 czerwca 2027 roku.

johnnycage1909 komentarzy: 107208.08.2022, 02:53

@XandeR: dla mnie Nuno byl bardziej wahadlowym niz LO, ma ciąg na bramke i drybling

Moczyknur komentarzy: 181708.08.2022, 00:46

Alexis Sanchez do OM jak podaje Romano. Gra tam już Tavares, Guendo, Kolasinac. Każdy ma Arsenal w papierach :D

Koroniarz komentarzy: 1013907.08.2022, 23:57

Ciekawa ta liga francuska na ogrywanie młodych grajków. Oby Balo i Nuno pokazali się z jak najlepszej strony

D14 komentarzy: 436607.08.2022, 23:47

Byłem wlasnie w kinie na filmie Bullet train. Jakby ktoś się zastanawial to polecam, sztos film akcji z odrobina humoru, fajna fabuła, z dobrymi aktorami i z fajnym przesłaniem na koniec filmu;-)
Daje 8.5/10

XandeR komentarzy: 966607.08.2022, 23:28

Sandman na Netflix bardzo udany. Niespodzianka, bo takie rzeczy zawsze trudno przenieść na ekrany.

XandeR komentarzy: 966607.08.2022, 23:15

Tavares już teraz jest bardzo dobrym skrzydłowym. Nie sądzę by został dobrym obrońca.
Ciekawe czy go w końcu przesuną i będzie drugi Bale/Saka

Easybizi369 komentarzy: 20807.08.2022, 23:03

Dziwne to Fantasy... Saka zdobywa 6 pkt, w następnej kolejce gramy z Lisami u siebie, a 40k ludzi go sprzedaje (top14)

Ranczomen komentarzy: 1232207.08.2022, 22:52

Dobrze, niech się chłopaki rozwijają. Matełusz wajchę przełóż.

kwiatinho komentarzy: 1312807.08.2022, 22:18

@Embix napisał: "Widzę czepliwy jesteś. Nic nie poradzę że trening tak wyglądał. Pierwsza połowa robiliśmy co chcieliśmy i mieliśmy na przeciwko hmm "stary dobry Arsenal który nie wie co robić z piłką". Cóż poradzić że na tym treningu próbowaliśmy wiele ale kilka strzałów.
Niech ci będzie bo będziesz się czepiać dalej "Trening konstruowania akcji" pasuje czy dalej będziesz się czepiać?
BTW tak szczerze to już się robi to trochę śmieszne ale fajnie że zapamiętałeś mój nick ;)"

Nie trudno było zapamiętać nick kibica który po meczu z Crystal Palace napisał że ten mecz był łatwy i był to trening strzelecki....

Takich historii po prostu się nie zapomina.

Czytałem wypowiedzi piłkarzy że był to trudny mecz na bardzo trudnym terenie, Arteta mówił na konferencji że Crystal Palace w pewnym momencie przejęło inicjatywę i ciężko było grać, że wygraliśmy interwencjami Ramsdale'a oraz świetną dyspozycją Saliby który został wybrany MotM tego meczu.

Zapomniał wspomnieć że mecz był szybki łatwy i przyjemny trening

Slaviola komentarzy: 1237707.08.2022, 22:15

Oglądam dzisiaj OM, i muszę stwierdzić, że jeśli Tavares się ogarnie, to będą z Niego Ludzie!

BizoNxd6 komentarzy: 287807.08.2022, 22:15

Tavares jako skrzydłowy + praca nad wykończeniem i to może być to. Ewentualnie wahadłowy, ale nie typowy LO bo ciąg na bramkę ma ogromny. Tak jak mówisz niżej, coś mu przeskoczy jak Eddiemu i będzie z niego jeszcze mega pożytek.