Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal

Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal 02.12.2021, 22:11, Łukasz Wandzel 1444 komentarzy

Za nami starcie między Arsenalem a Manchesterem United na Old Trafford w ramach 14. kolejki Premier League. Kanonierzy mogli po dzisiejszym meczu wskoczyć na 4. miejsce w ligowej tabeli, jednak ulegli Czerwonym Diabłom 2-3. Piłkarze Mikela Artety jako pierwsi rozpoczęli strzelanie po kuriozalnym golu Emile'a Smitha Rowe'a, jednak późniejszy błąd Bena White'a pozwolił rywalom doprowadzić do wyrównania, a Cristiano Ronaldo dwukrotnie trafił do siatki, ustalający wynik spotkania z rzutu karnego po faulu Martina Odegaarda w polu karnym.

Manchester United: De Gea – Telles, Maguire, Lindelof, Dalot – Fred, McTominay – Sancho, B. Fernandes (90' Van De Beek), Rashford (70' Lingard) – Ronaldo (88' Martial).

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Martinelli, Partey, Elneny, Smith Rowe (70' Saka) – Odegaard (79' Nketiah) – Aubameyang (79' Lacazette).

Londyńczycy mocno zaczęli, błyskawicznie wywalczając 3 rzuty rożne i kontrolując grę przez przez na początku spotkania. Już w 13. minucie padła bramka otwierająca wynik spotkania.

W trakcie rozegrania rzutu rożnego przez Arsenal doszło do niecodziennej sytuacji. Fred nadepnął Davida De Geę. Hiszpański golkiper położył się na murawie, zwijając się z bólu. W tym samym czasie piłkę do siatki sprzed pola karnego wpakował Emile Smith Rowe. Sędzia Martin Atkinson miał zamiar przerwać grę, zanim piłka przekroczyła linię bramkową. Po analizie VAR-u angielski arbiter uznał gola dla Kanonierów.

Po straconym golu gospodarze ruszyli do ataku, a goście do przerwy większość czasu spędzili na własnej połowie boiska. Mogli jednak także zaskoczyć. Blisko zdobycia bramki po kombinacyjnej akcji na prawym skrzydle był Gabriel Martinelli, który uderzył nieczysto. To jednak Czerwone Diabły miały ostatnie słowo przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes po słabym zagraniu Bena White'a.

Po przerwie obie ekipy nie zwalniały tempa i poszły na wymianę ciosów. Najpierw to Cristiano Ronaldo wyprowadził Manchester na prowadzenie. Arsenal odsłonił lewą stronę boiska, a Marcus Rashford dograł w pole karne do Portugalczyka, który świetnie wykończył akcję.

Kanonierzy się nie poddali i szybko doprowadzili do remisu. Wypuszczony przez Thomasa Parteya Martinelli pognał prawym skrzydłem i zgrał do Martina Odegaarda, a były piłkarz Realu Madryt strzelił po ziemi w lewy róg bramki.

Norweg niestety nie popisał się kilkanaście minut później, faulując Freda w szesnastce Arsenalu. Choć Martin Atkinson był przekonany o tym, że faulu nie ma, jego zdanie zmieniła powtórka obejrzana na monitorze VAR-u. Piłkę na wapnie ustawił Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem w środek bramki ustalił wynik spotkania – 3-2.

Goście mieli spore szanse na wywiezienie z Old Trafford choćby punktu. Z przodu aktywny był szczególnie Martinelli, który czarował dryblingiem, a raz po przedarciu się z futbolówką środkiem boiska wyłożył piłkę Aubameyangowi. Gabończyk dla odmiany znowu zmarnował kilka okazji w kolejnym meczu, a zmiennicy – Bukayo Saka, Eddie Nketiah i Alexandre Lacazette nie poprawili jakości prezentowanej z przodu.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
gunner1990 komentarzy: 371902.12.2021, 22:56

@Elastico07: z tego w 8 meczach styl żałosny co pokazuje każdy mecz z silniejszym rywalem który chce walczyć na poważnie o coś więcej niż top10

Jak zawsze.

Kiedy też polmozgi bez ambicji pójdą po rozum do GŁOWY że potrzeba fachowca nie podróbki trenera ehh... Nigdy bo im wystarczy to co jest a hajs i tak wpada

Jacek1s komentarzy: 764602.12.2021, 22:55

Najsmutniejsze jest to, że od Auby nawet Balogun wchodzący ad hoc z młodzieżówki byłby o niebo lepszy. Trzeba mu zimnego prysznicu i kilka meczów na ławie.

Elastico07 komentarzy: 1255602.12.2021, 22:54

@gunner1990 napisał: "Przede wszystkim my nie mamy trenera, autorytetu, gościa który potrafi ustawić zespół wszczepić swój styl, jak trzeba to zganic pobudzić cokolwiek, a bez fachowca to właśnie tak sobie gramy raz f******* raz wygrana raz nas nie ma raz się uda. I tak w koło Macieja do usranej śmierci"

Ups147 komentarzy: 347902.12.2021, 22:54

Co się z tym Auba stało, to jest niemożliwe ze nagle oduczył się strzelać..

Slaviola komentarzy: 1237702.12.2021, 22:54

Nketiah :D

MarcoMalcontent komentarzy: 74002.12.2021, 22:54

Nawet jak spalony to powinien to strzelić. Auba nie biega, nie walczy nie strzela.

Rynkos7 komentarzy: 682502.12.2021, 22:54

Auba to jest taki techniczny Bóg, że podobno jego rekord żonglerki to 16.

Patriko komentarzy: 529602.12.2021, 22:54

@AR14 napisał: "Jak ogrywał w zeszłym sezonie i poprzednim top6, to nie mówiliśmy, że nie umie dobierać składu i robić zmian.. Czy mówiliśmy? ))"
Nie wiem co tam mówiliście, ale mam to w dupie.

Sandbead komentarzy: 342602.12.2021, 22:54

Matko boska kiedy Aubameyang stał się tak mierny

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190402.12.2021, 22:54

Auba i tak spalił na szczęście, bo bym się do niego przejechał do tego kuźwa Gabonu

Gofer999 komentarzy: 1470902.12.2021, 22:54

@Elastico07: Najwyraźniej oglądamy inne spotkanie i w twoim meczu padają bramki po składnych, przemyślanych akcjach i pięknych strzałach z dystansu. Bo u mnie to wpadają bramki po jakiś wylewach i z przypadku. Także podrzuć link. :D

losnumeros komentarzy: 1318902.12.2021, 22:54

Nawet ja bym trafił co Auba, a chłop gra gówno od 1,5 sezonu i tak cały czas wychodzi w 1 składzie. ARTETAOUT.

DexteR_000 komentarzy: 764202.12.2021, 22:54

@Kris3Tears: byl

co to lużwa było

caliero913 komentarzy: 125402.12.2021, 22:54

Auba....

kamo99111 komentarzy: 692602.12.2021, 22:53

Auba to jest taki Willian z zeszłego sezonu. Więcej zepsuje niż pomoże a i tak będzie grał.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.12.2021, 22:53

Ja jebie.

mruw komentarzy: 413502.12.2021, 22:53

Nketiah wchodzi xD

Elastico07 komentarzy: 1255602.12.2021, 22:53

@Manek82 napisał: "Partey wydaje mi się,że jakoś z meczu na mecz słabszy. O Aubie nawet nie wspominam..."
2 połowa parteya bardzo dobra

Laczekzette komentarzy: 62902.12.2021, 22:53

Auba wypierdalaj

kiko55555 komentarzy: 35302.12.2021, 22:53

W zimę po napastnika bo to jest parodia

Manek82 komentarzy: 20902.12.2021, 22:53

Qrwa Auba jest słabszy niż Rasiak w najsłabszej formie. Tr-ge-dia. Auba out,Lacazet niech zostanie

markiz0 komentarzy: 74702.12.2021, 22:53

Od 2 sezonow gramy bez napastnika... dosc frustrujace. Od kiedy podpisal kontrakt przestal dobrze grac, slabe to.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 302.12.2021, 22:53

Auba:D To już jest do sprzedaży.

Song_o komentarzy: 125102.12.2021, 22:53

dajcie już Lace, bo ten Auba to nie wiem

bobslej22 komentarzy: 834402.12.2021, 22:53

To zatrzymywanie piłki przez Parteya która po chwili w ostatnim momencie podaje jest tak patologiczne że nie mam słów. Skraca mi to życie o parę miesięcy.

Barney komentarzy: 2098602.12.2021, 22:53

Jak po tym nie wywioza Gabona na taczce przeciez to jest sabotazysta. On ma wylane nawet sie nie przylozyl do strzalu po prostu na wyjebcd kopnal.

Kris3Tears komentarzy: 442602.12.2021, 22:53