Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal

Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal 02.12.2021, 22:11, Łukasz Wandzel 1444 komentarzy

Za nami starcie między Arsenalem a Manchesterem United na Old Trafford w ramach 14. kolejki Premier League. Kanonierzy mogli po dzisiejszym meczu wskoczyć na 4. miejsce w ligowej tabeli, jednak ulegli Czerwonym Diabłom 2-3. Piłkarze Mikela Artety jako pierwsi rozpoczęli strzelanie po kuriozalnym golu Emile'a Smitha Rowe'a, jednak późniejszy błąd Bena White'a pozwolił rywalom doprowadzić do wyrównania, a Cristiano Ronaldo dwukrotnie trafił do siatki, ustalający wynik spotkania z rzutu karnego po faulu Martina Odegaarda w polu karnym.

Manchester United: De Gea – Telles, Maguire, Lindelof, Dalot – Fred, McTominay – Sancho, B. Fernandes (90' Van De Beek), Rashford (70' Lingard) – Ronaldo (88' Martial).

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Martinelli, Partey, Elneny, Smith Rowe (70' Saka) – Odegaard (79' Nketiah) – Aubameyang (79' Lacazette).

Londyńczycy mocno zaczęli, błyskawicznie wywalczając 3 rzuty rożne i kontrolując grę przez przez na początku spotkania. Już w 13. minucie padła bramka otwierająca wynik spotkania.

W trakcie rozegrania rzutu rożnego przez Arsenal doszło do niecodziennej sytuacji. Fred nadepnął Davida De Geę. Hiszpański golkiper położył się na murawie, zwijając się z bólu. W tym samym czasie piłkę do siatki sprzed pola karnego wpakował Emile Smith Rowe. Sędzia Martin Atkinson miał zamiar przerwać grę, zanim piłka przekroczyła linię bramkową. Po analizie VAR-u angielski arbiter uznał gola dla Kanonierów.

Po straconym golu gospodarze ruszyli do ataku, a goście do przerwy większość czasu spędzili na własnej połowie boiska. Mogli jednak także zaskoczyć. Blisko zdobycia bramki po kombinacyjnej akcji na prawym skrzydle był Gabriel Martinelli, który uderzył nieczysto. To jednak Czerwone Diabły miały ostatnie słowo przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes po słabym zagraniu Bena White'a.

Po przerwie obie ekipy nie zwalniały tempa i poszły na wymianę ciosów. Najpierw to Cristiano Ronaldo wyprowadził Manchester na prowadzenie. Arsenal odsłonił lewą stronę boiska, a Marcus Rashford dograł w pole karne do Portugalczyka, który świetnie wykończył akcję.

Kanonierzy się nie poddali i szybko doprowadzili do remisu. Wypuszczony przez Thomasa Parteya Martinelli pognał prawym skrzydłem i zgrał do Martina Odegaarda, a były piłkarz Realu Madryt strzelił po ziemi w lewy róg bramki.

Norweg niestety nie popisał się kilkanaście minut później, faulując Freda w szesnastce Arsenalu. Choć Martin Atkinson był przekonany o tym, że faulu nie ma, jego zdanie zmieniła powtórka obejrzana na monitorze VAR-u. Piłkę na wapnie ustawił Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem w środek bramki ustalił wynik spotkania – 3-2.

Goście mieli spore szanse na wywiezienie z Old Trafford choćby punktu. Z przodu aktywny był szczególnie Martinelli, który czarował dryblingiem, a raz po przedarciu się z futbolówką środkiem boiska wyłożył piłkę Aubameyangowi. Gabończyk dla odmiany znowu zmarnował kilka okazji w kolejnym meczu, a zmiennicy – Bukayo Saka, Eddie Nketiah i Alexandre Lacazette nie poprawili jakości prezentowanej z przodu.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 928802.12.2021, 22:53

Nie mogę w to uwierzyć...

Freo98 komentarzy: 648502.12.2021, 22:53

Do ciula jest ten napastnik

Ranczomen komentarzy: 1236902.12.2021, 22:53

Ale to jest sierota ja nie wiem co się z nim stało.

Slaviola komentarzy: 1237702.12.2021, 22:53

Byłby spalony, ale obama to jest koszmar!

Gunner915 komentarzy: 282102.12.2021, 22:52

nie bylo to mozliwe pobic jakis pozytywny rekord od lat 70', czyli wygrac 2 razy z rzedu na old traford :) nie przez naszych grajkow, oni tylko rekordy w druga strone potrafia bic.

Thoneick komentarzy: 198902.12.2021, 22:51

Pepe za Aube i jazda. Gorszy nie będzie

bobslej22 komentarzy: 836202.12.2021, 22:51

Auba ewidentnie gra jak wypalony pracownik. Myślę że to już jest czas żeby zakończył karierę. On już ma wszystko więc nie chce mi się grać.

Freeze376 komentarzy: 3002.12.2021, 22:51

Mam wrażenie że Ramsdale zagrał więcej piłek do przodu niż Elneny

Rynkos7 komentarzy: 690902.12.2021, 22:51

Dostajemy baty od Chelsea, City, Liverpoolu i zapowiada się, że od United też. Znowu będzie wielka walka o Ligę Europy. Bo gdzie my z taką grą do Ligi Mistrzów.

majormati komentarzy: 192302.12.2021, 22:51

To jest kpina, dlaczego żaden z tych patalachow nie spyta dlaczego ten Pastuch ma pierwszy plac

Furgunn komentarzy: 928802.12.2021, 22:51

Auba litości

Sztofort komentarzy: 260002.12.2021, 22:51

Jak ktoś będzie miał statystykę celności podań parteya z tego meczu to będę wdzięczny. Najlepiej jak można to w wiadomości prywatnej

mruw komentarzy: 413702.12.2021, 22:51

Lingardinho wchodzi, może coś nam sprezentuje

Manek82 komentarzy: 21002.12.2021, 22:51

Partey wydaje mi się,że jakoś z meczu na mecz słabszy. O Aubie nawet nie wspominam...

kubex komentarzy: 575502.12.2021, 22:51

czemu u nas zmian nie ma

Ech0z komentarzy: 1043102.12.2021, 22:51

Jeszcze Lingard nas dobije

kamo99111 komentarzy: 693402.12.2021, 22:51

Arteta zmień tę pokrakę Aube!!! Ile można oglądać takiego słabiaka?? Co ten gość musi zrobić żeby w końcu posadzić go na ławce rezerwowych???

Elastico07 komentarzy: 1256802.12.2021, 22:51

@Gofer999 napisał: "Ten mecz tak ogólnie to taka trochę parodia poważnej piłki nożnej. :D"
Parodia to jest twoja obecność tutaj

gunner1990 komentarzy: 372702.12.2021, 22:51

Proces musi trwac podczas gdy inne drużyny zatrudniają fachowców by grać o najwyższe cele.

DexteR_000 komentarzy: 764302.12.2021, 22:51

Z Auby już mało zostało, te jego strzały albo niecelne a jak celne to lekkie i tylko na notes dla bramkarza

ELAdzik komentarzy: 251802.12.2021, 22:51

Brawo Gabi, ale Auba to niech spada już serio.

Freo98 komentarzy: 648502.12.2021, 22:51

Gabi niezle

Er4s komentarzy: 320802.12.2021, 22:50

U Nas proces jest przewidziany na finalne skutki w 2047 top 4.
Mecz o 6 punktow a ten wychodzi z tym Elnenym i Aubameyangiem
Idz Pan w ch

Calyn komentarzy: 191602.12.2021, 22:50

CO ZA PATALACH

paw3u komentarzy: 563102.12.2021, 22:50

Przecież to jest kabaret, że Auba nadal jest na boisku...

Elastico07 komentarzy: 1256802.12.2021, 22:50

Smiessne są te strzały auby

michalmsos komentarzy: 156502.12.2021, 22:50

Arteta na sile chce odblokowac Aube....
A jego trzeba na lawe posadzić i niech sie ogarnie i tyle...

Po co się spinacie gramy cały czas, kolejny mecz w 10 i niezłe wyniki kręcimy, może jak zaczniemy grać z napastnikiem to będzie jeszce lepiej

Gofer999 komentarzy: 1474202.12.2021, 22:50

Ten mecz tak ogólnie to taka trochę parodia poważnej piłki nożnej. :D

zdyp komentarzy: 458602.12.2021, 22:50

no coz.. jak to ujal towarzysz tawaresz; JESTESMY ARSENALEM!

Gryzek komentarzy: 379702.12.2021, 22:50

Dawać Pany! Chociaż remis

gunner1990 komentarzy: 372702.12.2021, 22:50

United jest cienkie inne drużyny z prawdziwymi szkoleniowcami potrafią znaleźć sposób na takie drużyny u nas tragedia jak zawsze

Craz komentarzy: 359802.12.2021, 22:49

Chelsea wyj*bała lamparda i ma wyniki. U nas nadal lampard by siedział i był proces

enrique komentarzy: 1937902.12.2021, 22:49

@Gawel922: nie jestem zainteresowany, wolę kobiety, sorry.

losnumeros komentarzy: 1319002.12.2021, 22:49

Nie zdziwi mnie jak zaraz będzie 3-3, a po chwili 4-3 dla jednej z drużyny, oby dla nas.

Gunner915 komentarzy: 282102.12.2021, 22:49

no coz jak zobaczylem Elnenego w pierwszym to bylem pewny, ze w dupe :)

Er4s komentarzy: 320802.12.2021, 22:49

Niestety po zwolnieniu Espirito i OGS z poważnych klubów już tylko my zostaliśm z pajacem zamiast poważnego szkoleniowca także radzę się przyzwyczajać....