Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal

Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal 02.12.2021, 22:11, Łukasz Wandzel 1444 komentarzy

Za nami starcie między Arsenalem a Manchesterem United na Old Trafford w ramach 14. kolejki Premier League. Kanonierzy mogli po dzisiejszym meczu wskoczyć na 4. miejsce w ligowej tabeli, jednak ulegli Czerwonym Diabłom 2-3. Piłkarze Mikela Artety jako pierwsi rozpoczęli strzelanie po kuriozalnym golu Emile'a Smitha Rowe'a, jednak późniejszy błąd Bena White'a pozwolił rywalom doprowadzić do wyrównania, a Cristiano Ronaldo dwukrotnie trafił do siatki, ustalający wynik spotkania z rzutu karnego po faulu Martina Odegaarda w polu karnym.

Manchester United: De Gea – Telles, Maguire, Lindelof, Dalot – Fred, McTominay – Sancho, B. Fernandes (90' Van De Beek), Rashford (70' Lingard) – Ronaldo (88' Martial).

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Martinelli, Partey, Elneny, Smith Rowe (70' Saka) – Odegaard (79' Nketiah) – Aubameyang (79' Lacazette).

Londyńczycy mocno zaczęli, błyskawicznie wywalczając 3 rzuty rożne i kontrolując grę przez przez na początku spotkania. Już w 13. minucie padła bramka otwierająca wynik spotkania.

W trakcie rozegrania rzutu rożnego przez Arsenal doszło do niecodziennej sytuacji. Fred nadepnął Davida De Geę. Hiszpański golkiper położył się na murawie, zwijając się z bólu. W tym samym czasie piłkę do siatki sprzed pola karnego wpakował Emile Smith Rowe. Sędzia Martin Atkinson miał zamiar przerwać grę, zanim piłka przekroczyła linię bramkową. Po analizie VAR-u angielski arbiter uznał gola dla Kanonierów.

Po straconym golu gospodarze ruszyli do ataku, a goście do przerwy większość czasu spędzili na własnej połowie boiska. Mogli jednak także zaskoczyć. Blisko zdobycia bramki po kombinacyjnej akcji na prawym skrzydle był Gabriel Martinelli, który uderzył nieczysto. To jednak Czerwone Diabły miały ostatnie słowo przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes po słabym zagraniu Bena White'a.

Po przerwie obie ekipy nie zwalniały tempa i poszły na wymianę ciosów. Najpierw to Cristiano Ronaldo wyprowadził Manchester na prowadzenie. Arsenal odsłonił lewą stronę boiska, a Marcus Rashford dograł w pole karne do Portugalczyka, który świetnie wykończył akcję.

Kanonierzy się nie poddali i szybko doprowadzili do remisu. Wypuszczony przez Thomasa Parteya Martinelli pognał prawym skrzydłem i zgrał do Martina Odegaarda, a były piłkarz Realu Madryt strzelił po ziemi w lewy róg bramki.

Norweg niestety nie popisał się kilkanaście minut później, faulując Freda w szesnastce Arsenalu. Choć Martin Atkinson był przekonany o tym, że faulu nie ma, jego zdanie zmieniła powtórka obejrzana na monitorze VAR-u. Piłkę na wapnie ustawił Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem w środek bramki ustalił wynik spotkania – 3-2.

Goście mieli spore szanse na wywiezienie z Old Trafford choćby punktu. Z przodu aktywny był szczególnie Martinelli, który czarował dryblingiem, a raz po przedarciu się z futbolówką środkiem boiska wyłożył piłkę Aubameyangowi. Gabończyk dla odmiany znowu zmarnował kilka okazji w kolejnym meczu, a zmiennicy – Bukayo Saka, Eddie Nketiah i Alexandre Lacazette nie poprawili jakości prezentowanej z przodu.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Elastico07 komentarzy: 1256802.12.2021, 22:45

Odegard oprócz tego że nam strzelił bramkę to spieprzył 2 i gra totalna podane,mam dość tego śmiecia

ELAdzik komentarzy: 251802.12.2021, 22:44

Ode niczym Xhaka. Gość jest słaby nie wiem co on tu w ogóle robi.

Rynkos7 komentarzy: 691202.12.2021, 22:44

Przecież to Fred wszedł nogą w Odegaarda???????

Kris3Tears komentarzy: 442802.12.2021, 22:44

Katastrofa

Calyn komentarzy: 191602.12.2021, 22:44

Głupszego faulu to ze świecą szukać

fighterPL komentarzy: 38102.12.2021, 22:44

@michalmsos może chociaż remis uda się ugrać...

FanekAFC komentarzy: 511202.12.2021, 22:44

Dramat, dramat mimo tej bramki katastrofa mecz.

bobslej22 komentarzy: 836202.12.2021, 22:44

A idźcie w chu...

@Er4s napisał: "Zmiany zmiany zmiany!!!! to trzeba wygrać"

Zmiany? Guardiola woła o 5 zmian, a w czasie meczu nie potrafi wykonać 3 zmian.

Dziadyga komentarzy: 839702.12.2021, 22:44

Norweg mega pi**a...bez jaj ten chłop totalnie.

majormati komentarzy: 192302.12.2021, 22:43

K... ten Auba to za moment zacznie asystować przeciwnikom...

losnumeros komentarzy: 1319002.12.2021, 22:43

Skończy się 2-2 lub 3-2 dla jednych z drużyn, takie przeczucie, ale przeczucie potrafi mylić.

Er4s komentarzy: 321302.12.2021, 22:42