Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal

Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal 02.12.2021, 22:11, Łukasz Wandzel 1444 komentarzy

Za nami starcie między Arsenalem a Manchesterem United na Old Trafford w ramach 14. kolejki Premier League. Kanonierzy mogli po dzisiejszym meczu wskoczyć na 4. miejsce w ligowej tabeli, jednak ulegli Czerwonym Diabłom 2-3. Piłkarze Mikela Artety jako pierwsi rozpoczęli strzelanie po kuriozalnym golu Emile'a Smitha Rowe'a, jednak późniejszy błąd Bena White'a pozwolił rywalom doprowadzić do wyrównania, a Cristiano Ronaldo dwukrotnie trafił do siatki, ustalający wynik spotkania z rzutu karnego po faulu Martina Odegaarda w polu karnym.

Manchester United: De Gea – Telles, Maguire, Lindelof, Dalot – Fred, McTominay – Sancho, B. Fernandes (90' Van De Beek), Rashford (70' Lingard) – Ronaldo (88' Martial).

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Martinelli, Partey, Elneny, Smith Rowe (70' Saka) – Odegaard (79' Nketiah) – Aubameyang (79' Lacazette).

Londyńczycy mocno zaczęli, błyskawicznie wywalczając 3 rzuty rożne i kontrolując grę przez przez na początku spotkania. Już w 13. minucie padła bramka otwierająca wynik spotkania.

W trakcie rozegrania rzutu rożnego przez Arsenal doszło do niecodziennej sytuacji. Fred nadepnął Davida De Geę. Hiszpański golkiper położył się na murawie, zwijając się z bólu. W tym samym czasie piłkę do siatki sprzed pola karnego wpakował Emile Smith Rowe. Sędzia Martin Atkinson miał zamiar przerwać grę, zanim piłka przekroczyła linię bramkową. Po analizie VAR-u angielski arbiter uznał gola dla Kanonierów.

Po straconym golu gospodarze ruszyli do ataku, a goście do przerwy większość czasu spędzili na własnej połowie boiska. Mogli jednak także zaskoczyć. Blisko zdobycia bramki po kombinacyjnej akcji na prawym skrzydle był Gabriel Martinelli, który uderzył nieczysto. To jednak Czerwone Diabły miały ostatnie słowo przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes po słabym zagraniu Bena White'a.

Po przerwie obie ekipy nie zwalniały tempa i poszły na wymianę ciosów. Najpierw to Cristiano Ronaldo wyprowadził Manchester na prowadzenie. Arsenal odsłonił lewą stronę boiska, a Marcus Rashford dograł w pole karne do Portugalczyka, który świetnie wykończył akcję.

Kanonierzy się nie poddali i szybko doprowadzili do remisu. Wypuszczony przez Thomasa Parteya Martinelli pognał prawym skrzydłem i zgrał do Martina Odegaarda, a były piłkarz Realu Madryt strzelił po ziemi w lewy róg bramki.

Norweg niestety nie popisał się kilkanaście minut później, faulując Freda w szesnastce Arsenalu. Choć Martin Atkinson był przekonany o tym, że faulu nie ma, jego zdanie zmieniła powtórka obejrzana na monitorze VAR-u. Piłkę na wapnie ustawił Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem w środek bramki ustalił wynik spotkania – 3-2.

Goście mieli spore szanse na wywiezienie z Old Trafford choćby punktu. Z przodu aktywny był szczególnie Martinelli, który czarował dryblingiem, a raz po przedarciu się z futbolówką środkiem boiska wyłożył piłkę Aubameyangowi. Gabończyk dla odmiany znowu zmarnował kilka okazji w kolejnym meczu, a zmiennicy – Bukayo Saka, Eddie Nketiah i Alexandre Lacazette nie poprawili jakości prezentowanej z przodu.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Calyn komentarzy: 191602.12.2021, 23:07

@Craz: Takie przykłady sa bez sensu Chelsea taka potężna ostatnio "ugrała" remis. Gdzie my a gdzie liverpool-.- . United zawsze się spina na mecze z nami ja nigdy nie oczekuje niczego

Koroniarz komentarzy: 1020102.12.2021, 23:06

Braki klasowych zawodników wychodzą nam bokiem, chociaż nawet taki Partey stoczył się u nas na dno

sWinny komentarzy: 784302.12.2021, 23:06

United słabiutkie, ale u nas jeszcze słabszy jest mental. Strzelamy bramkę i stoimy. Czekamy potem na wyrok. Eh. Dramat

Mechaj komentarzy: 27602.12.2021, 23:06

To co nasi frajerzyli pod koniec 1 połowy i początkiem 2 to ich, wszystkie dosłownie drugie piłki należały do United, sami do nich podawaliśmy i przy każdym goli był nasz bląd, zamiast grać swoje to oczywiście wyszedł Elneny raz w roku i przegraliśmy xD

losnumeros komentarzy: 1318902.12.2021, 23:06

@Ech0z napisał: "No brakuje nam klasowych zawodników . Mamy odych gniewnych ale żeby wygrywać topowe mecze trzeba klasowych zawodników."

A ostatnio były tutaj komentarze, że potrzeba młodych zawodników. Prawda jest taka, że chyba połowa osób którzy fuckjonują u nas w klubie, nie ogarniają nic a biorą za to duży hajs.

Kris3Tears komentarzy: 442602.12.2021, 23:06

Ale szkoda ze nawet remisu nie będzie z tak słabym manure.

Ech0z komentarzy: 1042402.12.2021, 23:06

@Rynkos7: a czego oczekujesz od zawodnika który nazywa się Mohamed Elneny ? Przecież to poziom Basel albo Feyenord ale nie klubu z Premier League szanujmy się

DemoNick komentarzy: 3602.12.2021, 23:06

@Ech0z: wystarczy dobra 11 wystawić na taki mecz jak ten. A nie jak zawsze obsrać zbroje…

gunner1990 komentarzy: 371902.12.2021, 23:05

Znów cieniutkie United ogrywa arsenalik pod wodzą pseudo trenera a już niedługo ragnick zrobi z nich drużynę z topu jak tuchel którego tutaj nie chciano hahahahha. Oj długi to będzie proces długi mam nadzieję że skończy się zwolnieniem i zatrudnieniem fachowca

Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2402.12.2021, 23:05

City lfc united wyjazd - 12 straconych goli

Arteta uporzadkowal defensywe, ale grajac z Burnley i Newcastle + kurkao cup

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 102.12.2021, 23:05

Niestety ten mecz był do wygrania, a Arsenal znowu pokazał brak jaj, top 4 to jeszcze za wysokie progi, WHU gra po prostu lepiej, Tottenham też się budzi

Gunner915 komentarzy: 282102.12.2021, 23:05

no Laca po wejsciu pokazal ze zasluguje na 1 pierwszy sklad hahaah co dotknie to strata. Niech koledzy obaj wydupczaja

Elastico07 komentarzy: 1255602.12.2021, 23:05

Szkoda ze pepe zamiast nkheti nie wpuścił,chciałbym zobaczyć co tam u niego

DemoNick komentarzy: 3602.12.2021, 23:05

Niestety Arteta jak zawsze obsrał zbroje w meczu z lepszym rywalem. 11 z kosmosu… @TrueGunner:

Rynkos7 komentarzy: 682502.12.2021, 23:04

Elneny jak jedzie autostradą to podobno cały czas Vmax 50km/h żeby nie ryzykować, bo gdzieś mu powiedzieli, że w Anglii są miejsca z ograniczeniem prędkości.
W meczu to samo. Podam do tylu bo jeszcze stracę.

Biliii komentarzy: 23602.12.2021, 23:04

United słabiutkie a i tak czapka

Ech0z komentarzy: 1042402.12.2021, 23:04

No brakuje nam klasowych zawodników . Mamy odych gniewnych ale żeby wygrywać topowe mecze trzeba klasowych zawodników. Tego nie mamy . Szans szukamy w meczach że średniakami . Takie mecze niestety będziemy przegrywać

Craz komentarzy: 358302.12.2021, 23:04

Liverpool im wciepnal na wstecznym piątkę, a my 3:2 i na ławce mają Carricka. Nie no trzeba się napić, bo nie idzie już na trzeźwo

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19202.12.2021, 23:04

W sumie spoko pomysł, ze wyszliśmy dwoma defensywnymi. Szkoda tylko, ze jednym z nich musiał być Elneny.

DexteR_000 komentarzy: 764202.12.2021, 23:03

Tomiyasu top

losnumeros komentarzy: 1318902.12.2021, 23:03

Arteta w normalnym klubie po tym meczu by wyleciał jak OGS, ale u nas zawsze jaest klepanie po plechach i wmawianie że w końcu będzie dobrze, a dobrze nie jest od 2004 roku.

Kris3Tears komentarzy: 442602.12.2021, 23:03

Brawo Tomijasu

ELAdzik komentarzy: 250902.12.2021, 23:02

Bruno ten pajac jak ja go nie lubię.

RyChU84 komentarzy: 44502.12.2021, 23:02

słaby MU na OT, ale my mamy Aube, Elnenego i Ode i za huja z tym gównem nie wygrasz nawet jakby mU się położyło

Patriko komentarzy: 529602.12.2021, 23:02

A najgorsze, że z tym Baristą będziemy jeszcze pewnie z sezon/dwa zanim się obudzą i go zwolnią.

BizoNxd6 komentarzy: 288102.12.2021, 23:01

Fatalny skład, tu pokazał swój kunszt trenerski. United jak zawsze ciągnięte za uszy przez 2 Portugalsów no ale trudno, też mieliśmy Alexisa i było pięknie. Obecnie mamy młody skład, młodego trenera i drużyny z lepszej półki nas wyjaśniają, szkoda mega tego bilansu, bo długo nie potrafili nas pokonać i załatwiły nas dzisiaj błędy w środku Pola, Lokonga powinien grać od pierwszej. Tyle w temacie, szkoda, ale lecimy dalej, sezon jest dłuuugi.

Facet3miasto komentarzy: 52302.12.2021, 23:01

Co jeszcze musi zrobić ten koleś Aubameyang aby siedzieć na ławie w końcu???

Rynkos7 komentarzy: 682502.12.2021, 23:01

Kreacja u nas leży a na boisku jest ktoś taki jak Elneny.

Craz komentarzy: 358302.12.2021, 23:00

Elneny plejmeker. Firmowe zagranie bok ty bok tył

Dziadyga komentarzy: 831902.12.2021, 23:00

Carick pokona naszego Bariste..troche beka mimo wszystko.

IPiotrek komentarzy: 214002.12.2021, 23:00

Jeszcze nas skontrują

sonic komentarzy: 62602.12.2021, 23:00

daliśmy ciała w tym meczu , za mocno si€ cofneliśmy w pierwszej połowie. troszkę szkoda

varatas komentarzy: 256502.12.2021, 23:00

Ciekawe czy jest ktoś bardziej szablonowy i zachowawczy, niż Elneny.

losnumeros komentarzy: 1318902.12.2021, 23:00

Ten mecz pokazuje, że Arczi nie ma czego tutaj szukać. Gramy z City, Live, CFC, UTD i tylko liczmy na obronę Częstochowy i na jak najniższy wymiar kary. Ten mecz i nie tylko pokazuje takie same stare demony jak za Wengera, ale niektórzy łudzą się że będzie dobrze. Gdzie bedzie dobrze? Pamiętacie porpzednie czasy? Chyba nie wszyscy.

Mamy młody skład spokojnie muszą się zgrać i będzie dobrze, a tu cyk i młodzi zostąją sprzedani. Trzeba inwestować w doświadczonych graczy i działoło to przez jakiś czas. Teraz znowu słychać, że trzeba stawiać na młodzież. Poprzedni okres Wengera nie nauczył niektóych, że młodzieź sobie nie poradzi? Wracamy do takiej samej sytuacji jak za Wenegera, czyli mydlenie oczu i nic wiecej.

determinat00r komentarzy: 342 newsów: 4902.12.2021, 23:00

Zszedł jeden partacz, to weszło dwóch kolejnych. Ja jebe

Dziadyga komentarzy: 831902.12.2021, 22:59

Jest na pewno przynajmniej jeden pozytyw tego meczu..Elneny podał 10 razy do PRZODU! :D

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19202.12.2021, 22:59

Elneny gra do tyłu, nawet jak wszyscy są z przodu...

Kris3Tears komentarzy: 442602.12.2021, 22:59

Saka :/

cieniak14 komentarzy: 172802.12.2021, 22:58

@Traitor: zwyczajnie gra swoje :)

ELAdzik komentarzy: 250902.12.2021, 22:58

Elneny zamiast grać do Gabi to gra do Gabriela xD co za tłuk.

MarcoMalcontent komentarzy: 74002.12.2021, 22:58

Aplikacja "Dobry Trener" w telefonie Artety wypluła nazwisko Nketiah.

Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2402.12.2021, 22:57

Nie no jest grudzien 2021, a na old trafford 90min gra elneny, a z lawki wbija nkeitah XDDD

enrique komentarzy: 1922502.12.2021, 22:57

My nadal możemy im strzelić, do roboty Panowie !!

TrueGunner komentarzy: 106002.12.2021, 22:57

Jakim ****em pytam się gra typ co od paru miesięcy nie powąchał boiska w meczach, kosztem młodego Lonkongi który grał już parę meczy z Parteyem i ma najwięcej key pass w drużynie i jakim ****em w wyjściowym składzie wychodzi ten patałach z Gabonu jeszcze z opaska kapitana.... Arteta jak zwykle w ważnych meczach strzela sobie w kolano.

Jacek1s komentarzy: 764602.12.2021, 22:57

@enrique: Całkiem możliwe, bo Arteta jest uparty i Auba może tak cały sezon rozegrać w pierwszym składzie. Przypominam, że w drodze powrotnej jest jeszcze Xhaka xDD

Gunner915 komentarzy: 282102.12.2021, 22:57

niech juz ten Auba leci na puchar afryki wyslijmy go wczesniej.