Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal

Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal 02.12.2021, 22:11, Łukasz Wandzel 1444 komentarzy

Za nami starcie między Arsenalem a Manchesterem United na Old Trafford w ramach 14. kolejki Premier League. Kanonierzy mogli po dzisiejszym meczu wskoczyć na 4. miejsce w ligowej tabeli, jednak ulegli Czerwonym Diabłom 2-3. Piłkarze Mikela Artety jako pierwsi rozpoczęli strzelanie po kuriozalnym golu Emile'a Smitha Rowe'a, jednak późniejszy błąd Bena White'a pozwolił rywalom doprowadzić do wyrównania, a Cristiano Ronaldo dwukrotnie trafił do siatki, ustalający wynik spotkania z rzutu karnego po faulu Martina Odegaarda w polu karnym.

Manchester United: De Gea – Telles, Maguire, Lindelof, Dalot – Fred, McTominay – Sancho, B. Fernandes (90' Van De Beek), Rashford (70' Lingard) – Ronaldo (88' Martial).

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Martinelli, Partey, Elneny, Smith Rowe (70' Saka) – Odegaard (79' Nketiah) – Aubameyang (79' Lacazette).

Londyńczycy mocno zaczęli, błyskawicznie wywalczając 3 rzuty rożne i kontrolując grę przez przez na początku spotkania. Już w 13. minucie padła bramka otwierająca wynik spotkania.

W trakcie rozegrania rzutu rożnego przez Arsenal doszło do niecodziennej sytuacji. Fred nadepnął Davida De Geę. Hiszpański golkiper położył się na murawie, zwijając się z bólu. W tym samym czasie piłkę do siatki sprzed pola karnego wpakował Emile Smith Rowe. Sędzia Martin Atkinson miał zamiar przerwać grę, zanim piłka przekroczyła linię bramkową. Po analizie VAR-u angielski arbiter uznał gola dla Kanonierów.

Po straconym golu gospodarze ruszyli do ataku, a goście do przerwy większość czasu spędzili na własnej połowie boiska. Mogli jednak także zaskoczyć. Blisko zdobycia bramki po kombinacyjnej akcji na prawym skrzydle był Gabriel Martinelli, który uderzył nieczysto. To jednak Czerwone Diabły miały ostatnie słowo przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes po słabym zagraniu Bena White'a.

Po przerwie obie ekipy nie zwalniały tempa i poszły na wymianę ciosów. Najpierw to Cristiano Ronaldo wyprowadził Manchester na prowadzenie. Arsenal odsłonił lewą stronę boiska, a Marcus Rashford dograł w pole karne do Portugalczyka, który świetnie wykończył akcję.

Kanonierzy się nie poddali i szybko doprowadzili do remisu. Wypuszczony przez Thomasa Parteya Martinelli pognał prawym skrzydłem i zgrał do Martina Odegaarda, a były piłkarz Realu Madryt strzelił po ziemi w lewy róg bramki.

Norweg niestety nie popisał się kilkanaście minut później, faulując Freda w szesnastce Arsenalu. Choć Martin Atkinson był przekonany o tym, że faulu nie ma, jego zdanie zmieniła powtórka obejrzana na monitorze VAR-u. Piłkę na wapnie ustawił Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem w środek bramki ustalił wynik spotkania – 3-2.

Goście mieli spore szanse na wywiezienie z Old Trafford choćby punktu. Z przodu aktywny był szczególnie Martinelli, który czarował dryblingiem, a raz po przedarciu się z futbolówką środkiem boiska wyłożył piłkę Aubameyangowi. Gabończyk dla odmiany znowu zmarnował kilka okazji w kolejnym meczu, a zmiennicy – Bukayo Saka, Eddie Nketiah i Alexandre Lacazette nie poprawili jakości prezentowanej z przodu.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gawel922 komentarzy: 64702.12.2021, 22:49

@enrique: chyba przyciągasz pecha Arsenalowi.

RyChU84 komentarzy: 44502.12.2021, 22:49

Ja *******ę. Jedyny, który ciągnie grę do przodu za każdym razem zmieniony, a patałach Auba i Ode nadal na boisku. ***** mać

mruw komentarzy: 413702.12.2021, 22:49

No manure się spięło na nas, to widać.

michalmsos komentarzy: 156502.12.2021, 22:48

Ja bym wstawil pepe.. na tych wolnych srodkowych manu...

bobslej22 komentarzy: 836202.12.2021, 22:48

Trzeba przyznać że Arsenal gra dobrze. Ostatnio coraz później wypier.... telewizor za okno hehe

@Patriko

Jak ogrywał w zeszłym sezonie i poprzednim top6, to nie mówiliśmy, że nie umie dobierać składu i robić zmian.. Czy mówiliśmy? ))

gunner1990 komentarzy: 372702.12.2021, 22:48

Teraz już nie wrócimy w 1 połowie trzeba było przycisnąć i wsadzic na dwa lub trzy zero a tak norma, tutaj trzeba trenera nie podróbki

losnumeros komentarzy: 1319002.12.2021, 22:48

@enrique napisał: "...zmiany ?..."

A co to takiego? Niech Mikel spyta Guardioli, ale ten też nie wykorzystuje wszystkich zmian w meczu, a krzyczy żeby była możliwość wykorzystywania 5 zmian.

Tak karny byl nie ma co dyskutowac
Dal sie zrobic Ode, ale obrona we własnym pk to nie jego bajka..
No nic.
Zycie Pany, zycie...

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.12.2021, 22:47

Tutaj powinny iść już zmiany w 65m min.
Czy on myśli, że oni mają żelazne płuca czy jak?

Auba, Ode, Elneny do zmiany

majormati komentarzy: 192302.12.2021, 22:47

No i ma swój skład swoich grajków, pomysły i robi z siebie debila, niemiłosiernie w****ia mnie ten Arteta

Koroniarz komentarzy: 1024202.12.2021, 22:47

No jak gramy z zaciągniętym ręcznym to z czym do ludzi. United jest cienkie a my jeszcze gorsi, nogi z waty i byle do końca meczu

Theo10 komentarzy: 832302.12.2021, 22:46

Co za idiotyczny wślizg to był. Co nie zmienia faktu, że karny kontrowersyjny, ale do wybronienia.

Er4s komentarzy: 321302.12.2021, 22:46

Skąd ten Arteta w ogole te Odegarda wytrzasnał?
Co to za miernota piłkarz jest...

Patriko komentarzy: 531202.12.2021, 22:46

Arteta nie potrafi robić zmian i dobierać jedenastki na mecze z najlepszymi.

losnumeros komentarzy: 1319002.12.2021, 22:46

@Rynkos7 napisał: "Przecież to Fred wszedł nogą w Odegaarda???????"

Nie, Fred chce przyjąć piłkę, a Ode go fauluje. Karny 100%.

Furgunn komentarzy: 928902.12.2021, 22:46

Jak my lubimy sobie utrudniać życie

kiko55555 komentarzy: 35302.12.2021, 22:46

Sami tym ogora dajemy bramki. Nic nie grają a trzy bramki po naszych błędach już mają

MATIKIUSZpl komentarzy: 12602.12.2021, 22:45

Nie że coś ale Ode i Partey to żenada jak dla mnie niech Xhaka wraca bo nie na się na nich patrzeć

minio7 komentarzy: 281602.12.2021, 22:45

Zal mi Ramsdale’a 3 raz piłkę wyjmuje z siatki przez kolegów debili

Oldgunner3 komentarzy: 984302.12.2021, 22:45

Skąd my bierzemy takich ćwoków bez mózgu

lukasz845 komentarzy: 455702.12.2021, 22:45

Ode ty idioto, po co zrobiłeś ten wślizg, jeszcze w Freda...

michalmsos komentarzy: 156502.12.2021, 22:45

@fighterPL: no oby oby...
Ale dzis jakos tak szczescia trochę brakuje (oprócz poczatku meczu)

Vermaelen5 komentarzy: 265902.12.2021, 22:45

Wiadomo było że jak przyjdzie czas na Arsenal to Bruno i Ronaldo nagle znowu będą strzelać bez problemu :D

Er4s komentarzy: 321302.12.2021, 22:45

Arteta jest do zwolnienia.... powtarzam w kółko

Craz komentarzy: 359802.12.2021, 22:45

Powiedzcie mi jaki to jets proces skoro my graliśmy jak idioci i gramy nadal? Ch*j mnie zaraz strzeli

gunner1990 komentarzy: 372702.12.2021, 22:45

Tutaj nigdy nie będzie lepiej nie pod wodzą tego baristy. Takie cienkie United a my się męczymy i dostajemy w papę hah nic nowego

caliero913 komentarzy: 125402.12.2021, 22:45

Martin dał się złapać w najgłupszy możliwy sposób

sonic komentarzy: 67202.12.2021, 22:45

co za debil

kamo99111 komentarzy: 693402.12.2021, 22:45

to po meczu... Niestety ale Arteta jeszcze musi się dużo nauczyć w kwestii zmian... Trzymanie bezproduktywnych zawodników nie popłaca!

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102002.12.2021, 22:45

Dzban z tego ode masakra po huuuu

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 302.12.2021, 22:45

Do dupy.

enrique komentarzy: 1938002.12.2021, 22:45

...zmiany ?...

Co trzeba mieć w głowie żeby taki wjazd robić w swoim polu karnym?

Gryzek komentarzy: 379702.12.2021, 22:45

Ode na pełnej robi wślizgi w polu karnym xD

tak gnój grać i zmian nie robić..... Odegardaa już dawno nie powinno być na boisku po 45 minutach

MarkOvermars komentarzy: 915202.12.2021, 22:45